Skocz do zawartości
Minciu

Najwydajniejsze AiO pod współczesne CPU (360mm only)

Rekomendowane odpowiedzi

@fakeman EK-Nucleus AIO CR360 Direct Die 1700 jest jedynie na socket LGA 1700 z usuniętym IHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Fikołek napisał:

ALF III nadal niestety wygląda jak kupa. 

E tam kwestia gustu mi się o wiele bardziej podoba niż te odpustowe wszystkie o których w tym temacie np mowa :P i pewnie wydajnościowa jak zwykle zaora za połowe cen tych EK :E 

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

EK jest kozak: https://www.angela.pl/p17283,ek-water-blocks-ek-nucleus-aio-cr360-dark.html

I za połowę ceny to świnia niebo ogląda 😜 

Wiadomo, taniej.. ale musiałbyś sam zrobić unboxing Arctica z wytłoczki po jajkach vs EK spakowanego jak prawdziwe Custom LC. Za samą ta premium przyjemność osobiście bym dopłacił i to zrobiłem :P 

https://proline.pl/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-iii-360-black-acfre00136a-p8120834

image.png.c90b19567247ab10419151672cb43965.png

 

500zl vs 650zl Jakby to było 150 vs 300zl to jeszcze jeszcze.. ale jak już wydaję taczkę siana na AIO to chcę NAJLEPSZE... Nawet jeśli mam zjeść dwie pizze w danym miesiącu mniej :P 

Jeszcze co do odpustu, to co tam niby jest odpustowego w EK? ;-) Za czarne węże ma? Czy jak?

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, Fikołek napisał:

ALF III nadal niestety wygląda jak kupa. 

Po prostu wolę look takiego arctica niż te zabawki dla dzieci co tutaj linkujecie :E czarny nucleus jest ekstra to samo stare ek basic aio ;) 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie Arctic nie leży przez wentylator przy aktualnych płytach. Przestali szmelc robić to nawiew po sekcji już nie jest potrzebny. Ale do starszych płyt AM4 czy intela 8-10gen to jak znalazł ten wentylek ;) 

I na zdjęciach ten oplot węży wygląda na taki szmelc jak w ALF2, tyle że przynajmniej kolor ma właściwy. Ten oplot w EK to jest taki milutki, że aż chce się go głaskać. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wentylator i to tak większość osób wyłączała bo tylko przeszkadzał -5c na sekcji nic nie zmieni jak jest duży zapas temperatury ;) samo alf robiło mega robotę w 2 wersji jeśli chodzi o cenę/wydajność, ostatnio  nawet bartek przetestował wersję 360 i wyniki miał rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starość mi się pozmieniało i teraz patrze tylko na wygląd AIO, musi mieć monitorek na pompie i już, unboxing mojego asusa to była uczta dla oczu, tak zapakowanego sprzętu to jeszcze nie widziałem, nawet zapach z pudla był premium :thumbup:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już porównałem ALF2 z Nucleusem, lepiej jest na EK, ale niewiele. Chyba skalp potrzebny albo najlepiej direct die Nucleus. Ale już nie chce mi się za bardzo w tym babrać.

A i porównywałem sobie pod kątem wyciągania ciepła nie chłodnicy, bo tutaj rozmiar ma znaczenie.360 zawsze lepsze niż 240. Ewentualnie to co miałem 280 od Arctica też jest na wypasie i bliżej jej do 360.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy EK Nukleus CR360 Dark ma zaaplikowaną cienką warstwę pasty termo-przewodzącej. Niestety musiałem kilka razy zdejmować to AIO i teraz korzystam z pasty NT-H2 i wygląda na to, że jest gorzej z temperaturą CPU. Czy ktoś wie jak się sprawuje ta dodatkowa pasta EK Tim dołączona do Nucleusa? Może byłaby lepsza od NT-H2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2024 o 18:01, Minciu napisał:

Mnie Arctic nie leży przez wentylator przy aktualnych płytach. Przestali szmelc robić to nawiew po sekcji już nie jest potrzebny. Ale do starszych płyt AM4 czy intela 8-10gen to jak znalazł ten wentylek ;) 

I na zdjęciach ten oplot węży wygląda na taki szmelc jak w ALF2, tyle że przynajmniej kolor ma właściwy. Ten oplot w EK to jest taki milutki, że aż chce się go głaskać. 

Ten wyentylatorek i tak działa tak cicho, że nawet nie zauważam że jest ;-)

W mojej subiektywnej opinii, design i oplot węży na plus, w porównaniu z ALF II. A też miałem kiedyś na stanie.
Z resztą, ja wolę wydajność i świetną cenę, niż dopłatę do wyświetlaczy, ledów itp.
No i tylko EK robi cichsze AIO niż ARctic...mowa o pompach.

W dniu 16.02.2024 o 17:54, Send1N napisał:

Po prostu wolę look takiego arctica niż te zabawki dla dzieci co tutaj linkujecie :E czarny nucleus jest ekstra to samo stare ek basic aio ;) 

Mam identyko podejście ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mojego Celsiusa S36 po wymianie płynu oraz czyszczeniu przekaże dalej w rodzinie. 

Wybór padł na 360 ALFIII oraz Nucleus dark. Posiadając wentylatory T30 zamówiłem Nucleus Dark. Do mojej O11DW ALFIII w push/pull nie wejdzie na top.

cox89DK.png

Dodam coś tam dalej jak to wygląda w CB23.

Obecnie tak to wygląda. ~1200 RPM.

pljrWVV.png

Jest tu zaniżona wydajność. W ASUSie bios 2102 zaniża wynik!

 

Edytowane przez ket_rab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ket_rab napisał:

Mojego Celsiusa S36 po wymianie płynu oraz czyszczeniu przekaże dalej w rodzinie. 

Wybór padł na 360 ALFIII oraz Nucleus dark. Posiadając wentylatory T30 zamówiłem Nucleus Dark. Do mojej O11DW ALFIII w push/pull nie wejdzie na top.

 

Dodam coś tam dalej jak to wygląda w CB23.

Obecnie tak to wygląda. ~1200 RPM.

 

Daj znać jak zakończysz testy co i jak wypadnie i ile dają wentyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Minciu zamiast pasty mam KryoSheet więc trudno to porównać.

AC_LL, DC_LL oraz LLC. Wiem że można lepiej :)

 

Takie coś znalazłem na Ali:

VALKYRIE GL36 AMG VK AIO

Edytowane przez ket_rab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdarł się mały błąd który zauważyłem po czasie. Wykonywałem aktualizację biosu do najnowszego 2102 i tu nawet na fabrycznych ustawieniach marny wynik w CB23.

 

Fabryczny 1904 i podniesione RPM wentylatorów

Zpiedby.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Nucleusa: jest tam czujnik temperatury płynu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czy da się pożenić EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB - White z Lian Li UNI FAN SL-INF 120 RGB 3-pack (UF-SLIN120-3W) troszkę mnie przeraziły awarie pomp LIAN LI

 

Edytowane przez Norrberrto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nieialoby się dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytałem o czujnik bo jest to fajne rozwiązanie, szkoda że nie ma go w EK :(  Pozwolę sobie zacytować kolegę @zawisztheblack: "Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak genialnym rozwiązaniem jest ustawienie RPM wentylatorów względem temperatury cieczy - to ona decyduje o temperaturze CPU. Ustawienie RPM wentylatorów względem temperatury cieczy pozwala na wyeliminowanie wszystkich nagłych skoków obrotów wentylatorów, które są słyszalne i potrafią być wkurzające, a pojawiają się gdy CPU dostaje obciążenie na kilka / kilkanaście sekund" 

Jestem ciekaw czy jakieś inne AIO mają takie rozwiązanie :hmm: Np. NZXT zrezygnowało z tego czujnika już w x63 :( 

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maras2574 napisał:

Pytałem o czujnik bo jest to fajne rozwiązanie, szkoda że nie ma go w EK :(  Pozwolę sobie zacytować kolegę @zawisztheblack: "

Pompa po temperaturze CPU. Wentyle na chłodnicy po temperaturze płynu. Płyty główne czesto teraz mają opcje podpięcia czujnika temperatury na kabelku w dowolne miejsce. Nawet te czujniki mają dokładane w pudełku. Można tym wysterować po temperaturze płynu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsSdARQ.png

1 godzinę temu, Minciu napisał:

Płyty główne czesto teraz mają opcje podpięcia czujnika temperatury na kabelku w dowolne miejsce

W płytę wepnę, a w AIO ? Przykleić do chłodnicy ? 

Chodziło mi o gotowe rozwiązania. Jak widać nawet NZXT z tego zrezygnowało :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...