Skocz do zawartości
serwkomp

Czyszczenie ps4 slim.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Panowie,  jak wyczyścić ps4 z brudu, nigdy tego nie robiłem. Czyściłem wiele razy pecety, laptopy , ale nigdy nie roskręcałem ps. Jakieś uwagi na co uważać żeby czegoś nie uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT  masz  filmy jak to zrobić   i jak odkręcić każdą śrubkę .... ale jeśli  nie czujesz się na siłacz   to może warto oddać do jakiegoś serwisu i zapłacić te 100zl  za usługę  . Jesli ma to być kompleksowe czyszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, serwkomp napisał:

Czyściłem wiele razy pecety, laptopy

A czym się różni laptop od konsoli? Niczym. I tak zawsze warto zobaczyć film na youtube z rozkręcania i skręcania.

W tak małych sprzętach groźne są złośliwe tasiemki, są umieszczone często bardzo złośliwie, o bardzo złym dostępie. Zgrabiałe ręce nie polecane, ale i tak zawsze trzeba wiedzieć gdzie jest złośliwość, bo czasem trzeba mocniej pociągnąć a tu się okaże, że urwiesz taśmę wartą 1 grosz (do kupienia za 50 zł). W padach Sony już w kilku urwałem silniczki wibracji, ale siłowanie się z tasiemkami pada PS3 (w tym L2 R2) szczególnie mnie wkurzyło.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2023 o 12:54, raiders napisał:

ale jeśli  nie czujesz się na siłacz   to może warto oddać do jakiegoś serwisu i zapłacić te 100zl  za usługę  . Jesli ma to być kompleksowe czyszczenie

Serwisy biorą tylko 100 zł za takie akcje? Może swoje stare PS4 Pro oddam na taki zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, narmiak napisał:

Serwisy biorą tylko 100 zł za takie akcje?

W mojej okolicy usługa czyszczenia + nowa pasta w PS4 to koszt: FAT i Slim 150 zł a za Pro 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2023 o 22:51, serwkomp napisał:

Witam. 

Panowie,  jak wyczyścić ps4 z brudu, nigdy tego nie robiłem. Czyściłem wiele razy pecety, laptopy , ale nigdy nie roskręcałem ps. Jakieś uwagi na co uważać żeby czegoś nie uszkodzić.

Wyczyścić warto. Rozbierałem już parę Ps3, Xboxów, Ps4. To co dał producent woła o pomstę do nieba. Termopady marnej jakości i nie przykrywają całej kości pamięci, tylko 1/3, 2/3 jej objętości. Pasta po roku wyschnięta. Nie wspominam już o kurzu :)
Także warto! Uzbroić się w dobre termopady 1mm + pasta. Torx TX8 do rozkręcania. 
Trzeba uważać gdy wyjmuje się zasilacz, dość łatwo połamać piny, kolega sobie uszkodził ale udało się przelutować hotairem. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, grzesiu_6 napisał:

W mojej okolicy usługa czyszczenia + nowa pasta w PS4 to koszt: FAT i Slim 150 zł a za Pro 200 zł.

Co i tak nie jest wysoką ceną. Co niektórzy tutaj podają ceny z innej epoki. Zamiast pasty zapodać PTM-a spokój na dłużej, ale będzie drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, narmiak napisał:

Serwisy biorą tylko 100 zł za takie akcje? Może swoje stare PS4 Pro oddam na taki zabieg.

To ile bierze serwis zalezy od  lokalizacji ,  renomy serwisu ,samej usługi  .

Servis   w jakiejś miescinie na osiedlu weźmie 100zl za czyszczenie  , Serwis  w warszawie   w centrum weżmie  300zl za to samą usługę ... to chyba logiczne .

 

Jak  naprawiałem pada (wymian analoga)  to  okoliczny serwis  wołał 150zl  ,ale w cenniku miał  tą usługę za 70zl ....  ,natomiast serwis w Katowicach  za wymianę gałki wziął całe 80zl z wysyłką w obie strony na paczkomat i gwarancją na usługę 12 miesięcy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...