Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czujecie klimat Fallouta? Ciekawe, czy coś z tego będzie. 🤞

fallout-ghoul.jpg?auto=webp&width=1944&h

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3/10.
Nie jestem fanem uniwersum ale wszystko jakieś takie za czyste na tych trailerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to świat Fallout daje duże możliwości, to kolejny film/serial w klimacie postapo, można prawie dowolnie lepić różne postacie i wątki. Jeśli dzisiejsi twórcy dostają gotowy materiał np. Wiedźmin i robią z tego kichę, to tutaj może być gorzej. Goggins to bardzo charakterystyczny aktor, a Ella Purnell całkiem nieźle sobie radzi (choć kojarzę ją tylko z Yellowjackets). Jak autorów nie poniesie z ideologią, to nawet będzie można rzucić okiem. Pierwsze materiały nie są jakieś tragiczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ogólnie widoki wyglądają dobrze, może klimacik będzie. Pancerze Wspomagane też się prezentują. Znając życie i współczesne trendy pewnie fabularnie popłyną. 🤔 Oczywiście jeden trailer to za mało by coś dobrze ocenić, ale daje to pewien obraz całości.

Godzinę temu, ghostdog napisał:

Właściwie to świat Fallout daje duże możliwości, to kolejny film/serial w klimacie postapo, można prawie dowolnie lepić różne postacie i wątki. Jeśli dzisiejsi twórcy dostają gotowy materiał np. Wiedźmin i robią z tego kichę, to tutaj może być gorzej.

Powiedziałbym, że uniwersum Fallouta daje bardzo duże, jeśli nie gigantyczne możliwość poprowadzenia ciekawych wątków i ogólnie fabuły.

W tym przypadku, lepszym przykładem będą Pierścienie Władzy i ich zmarnowany potencjał. Będzie przypał, jeśli też tak tu będzie, choć skala mniejsza. 😆

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się tzw. fan service i nic więcej; w sumie to nawet nie mam wyższych wymagań, bo ludzie robiący seriale i tak nie mają zielonego pojęcia o grach a Fallout to jest wielka, wielka gra.

Piszcie czy dobre odcinki lecą to może się podłączę, bo z góry na to ie będę wydawał kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 zeta za rok prime, faktycznie ciężki pieniądz żeby sprawdzić samemu, a przy okazji możliwość obejrzenia np. Boys, invincible, reachera, Expanse czy termination list.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze opinie bardzo pozytywne. Nie jest to level Last of Us, ale czuć tu klimat Bethesdowego Fallouta, bez bugów i glitchy :E piszę Bethesdowego, bo obecny Fallout jest czymś innym niż w pierwowzorze (Fallout 1 i 2), ale to temat na inną dyskusję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze sa loading screeny pomiedzy scenami :E

Wlasnie biore sie za ogladanie, zobaczymy jak to im wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czytałem, że jest lepiej niż w tlou i nawet efekty specjalne lepsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób, żeby w tym Amazon Prime włączyć na PC 4k i HDR? Oficjalnie nie ma wsparcia, jedynie 1080p. Niestety telewizora się pozbyłem dawno temu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odcinki i nara. Nie moje klimaty. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko po jednym I na razie jest ok. Atomowe grzyby, pękające czaszki, dobre efekty specjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dwóch odcinkach, dzisiaj machnę kolejne 2. Jestem na tak. Odpowiada mi pomysł zapożyczony z The Boys, czarny humor i krwawa jatka. Na plus główna bohaterka - Ella Purnell daje radę, podobnie jak Walton Goggins. Mogli sobie darować dodawanie "nowoczesności". Ono, czyli baba z wąsami jest zbędna, choć to tylko mały nieznaczący wycinek. Zabawne też było stwierdzenie, że w kryptach ukrywali się bogaci i uprzywilejowani obywatele, a tam połowa to ciemnoskórzy. Z tego co pamiętam, to w latach 50 była segregacja rasowa w USA 😀

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest poprawność ale żadnych zabaw w truskawkach nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ghostdog napisał:

Jestem po dwóch odcinkach, dzisiaj machnę kolejne 2. Jestem na tak. Odpowiada mi pomysł zapożyczony z The Boys, czarny humor i krwawa jatka. Na plus główna bohaterka - Ella Purnell daje radę, podobnie jak Walton Goggins. Mogli sobie darować dodawanie "nowoczesności". Ono, czyli baba z wąsami jest zbędna, choć to tylko mały nieznaczący wycinek. Zabawne też było stwierdzenie, że w kryptach ukrywali się bogaci i uprzywilejowani obywatele, a tam połowa to ciemnoskórzy. Z tego co pamiętam, to w latach 50 była segregacja rasowa w USA 😀

Tylko to były lata 2000+ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, lpcl napisał:

No jest poprawność ale żadnych zabaw w truskawkach nie zaobserwowałem.

Co do baby z wąsem to jest to fabularnie uzasdnione. Oglądam wersję z lektorem i mocno śmiechłem jak w Bractwie stali w którym nie rozpoznają płci lektor mówi np. "zrobiłom", "poszedłom". W końcowym odcinku dobre są też jaja jak rozmawiają o sprawach damsko-męskich 🤣 Można powiedzieć że po wybuchu bombek kultura gender weszła bardzo mocno 😆

Serial sam w sobie fajny ale nie dla każdego zwłaszcza specyficzne "falloutowe" poczucie humoru.

Spory minusem jest to co jest bolączką wielu filmów. Teren ogromny a "bohaterzy" ciągle na siebie włażą i przemieszczają się jakby była opcja szybkiej podróży znanej z gier.

 

Dla mnie 7/10 i dobrze, że powstanie 2 sezon.

 

PS. Zauważył ktoś masę zapożyczeń z serialu Westworld, który miał tych samych twórców?

fallout-serial-kim-jest-ghoul-william-we

 

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ogląda się przyjemnie bo odcinki nie przynudzają. Imo chyba najlepszy growy serial, ja dałbym mu nawet 8/10. Myślę, że spokojnie do obejrzenia przez osoby, które nie grały w gry. Oczywiście nie każdemu przypasuje przerysowana przemoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach efektowne "rozsmarowywanie" przeciwników było na porządku dziennym. W serialu jest to nawet delikatnie pokazane 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grałem we wszystkie fallouty bethesdy i nie pamiętam żeby to była jakaś Ultra brutalna gra. A te stare falloty to raczej ta przemoc była umowna z uwagi ma grafikę.

W każdym razie podejrzewam, że panie mogą się odbić od serialu z powodu brutalności, mimo że jest raczej w stylu horrorów klasy C, z pękającymi głowami jak arbuzy.

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no w grach to kończyny latały na prawo i lewo :P Głowy też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, lpcl napisał:

No i ogląda się przyjemnie bo odcinki nie przynudzają. Imo chyba najlepszy growy serial, ja dałbym mu nawet 8/10. Myślę, że spokojnie do obejrzenia przez osoby, które nie grały w gry. Oczywiście nie każdemu przypasuje przerysowana przemoc.

w gry nie grałem, oceniam serial, jako serial s-f postapo i dla mnie tragedia, jedynie specyficzny klimat nadaje muzyka, gra aktorska, postacie, efekty to bieda... dla mnie, bo o gustach się nie dyskutuje... osobiście czekam na borderlands 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bourne2008 napisał:

Oglądam wersję z lektorem i mocno śmiechłem jak w Bractwie stali w którym nie rozpoznają płci lektor mówi np. "zrobiłom", "poszedłom".

W wersji z napisami jest to samo.

14 godzin temu, ghostdog napisał:

Z tego co pamiętam, to w latach 50 była segregacja rasowa w USA

Wojna zaczęła się w 2077 roku, choć owszem wiele elementów wygląda jak z lat 50. XX wieku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, gret napisał:

Nie no w grach to kończyny latały na prawo i lewo :P Głowy też. 

No i tutaj też tak jest tylko kolega pisał, że było jeszcze brutalniej i nie za bardzo kojarzę ocb.

 

9 minut temu, T_G napisał:

w gry nie grałem, oceniam serial, jako serial s-f postapo i dla mnie tragedia, jedynie specyficzny klimat nadaje muzyka, gra aktorska, postacie, efekty to bieda... dla mnie, bo o gustach się nie dyskutuje... osobiście czekam na borderlands 

Muzyka jakieś klasyki z lat 50. Postacie jak ta babeczka z krypty i ghul naprawdę fajne, ten z bractwa trochę przygłupi. Efekty też wyglądają fajnie, na pewno lepiej niż w takim tlou. Chyba nawet jest trochę praktycznych efektów specjalnych. No trudno się tutaj zgodzić. Mnie za to trailer borderlands nie kupił tym heheszkowym, luzackim klimatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...