Skocz do zawartości
PabloBKS

jaka grafa do grania w 1440p Ryzen 7 5800x3d,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio przesiadłem się z R 3600 na R7 5800x3d i jest różnica miazga! Grafa na ten moment to poczciwy Palit GeForce RTX 2070 SUPER JetStream 8GB GDDR6.  Noszę się z zamiarem zmiany na coś nowszego,  budżet ok 3k, płyta główna asus prime x570 32gb ram 3600mhz ddr4 zasilacz Chieftec Polaris 850W 80 Plus Gold. Monitor wskakuje Dell G2724D lub  Lenovo R27q-30, są prawie identyczne. Już głupieje od tych testów i nie wiem na co się zdecydować. (głowa bliżej AMD bo nie zależy mi na RT w grach). Co mądrzejsi zaproponują do takiego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak masz głeboko gdzieś RT to 7900xt jest za ok. 3400zł . Sam jakiś czas temu miałem podobny dylemat, i aby w pełni wykorzystać i zobaczyć RT to co najmniej 4080, niżej to trza już by było detalami manewrować, a nie po to kupiłem nową kartę żeby iść na jakiekolwiek kompromisy(mimo tego że do tej pory nie posiadam gry która korzysta z RT)  i tak kupiłem 7800xt i jestem wuj zadowolony :) Ja kupiłem Asrocka challengera, niby najtańsza konstrukcja, ale po UV to porównując co tutaj ludzie wrzucali to droższe wersje mogą possać mojej cewki :D temperatury ok, głośność i cewki, na ten temat się nie wypowiem, ponieważ komp stoi dobre 2m ode mnie.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz przekroczyć budżetu to jest opcja z rx7900gre. Coś pomiędzy 7800xt a 7900xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT zawsze się przyda; Rozważałeś może RTXa 4070 Ti (Bez Super)? Tutaj w śliwkach za 3199 calkiem sensowana wersja od Palita:

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-4070-ti-gamingpro-oc-12gb-gddr6x-ned407tt19k9-1043a-12481732/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=42385e80-8dd1-557c-d46f-2d7f36e75dd9

Jeżeli masza firmę i aktwny VAT UE to może coś od sąsiadów?  w NBB kupuje na VAT zero (-19%) - wysylka bezpośrednio do PL za 19 EUR:

https://www.notebooksbilliger.de/zotac+geforce+rtx+4070+ti+trinity+oc+grafikkarte+791042?nbbct=4001_geizhals

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co taki 4070Ti pokaże w 1440p w CP z RT? niecałe 40 klatek..., także ja bym podziękował za takie RT :) 

18 minut temu, gabinetVR napisał:

RT zawsze się przyda; Rozważałeś może RTXa 4070 Ti (Bez Super)? Tutaj w śliwkach za 3199 calkiem sensowana wersja od Palita:

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-4070-ti-gamingpro-oc-12gb-gddr6x-ned407tt19k9-1043a-12481732/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=42385e80-8dd1-557c-d46f-2d7f36e75dd9

Jeżeli masza firmę i aktwny VAT UE to może coś od sąsiadów?  w NBB kupuje na VAT zero (-19%) - wysylka bezpośrednio do PL za 19 EUR:

https://www.notebooksbilliger.de/zotac+geforce+rtx+4070+ti+trinity+oc+grafikkarte+791042?nbbct=4001_geizhals

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie masz takie opcje

4070 Super 2700-3000pln https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-rtx+4070+super https://allegro.pl/listing?string=4070%20super&order=p

7900 GRE 2500-2800pln (sapphire pulse i powercolor hellhound są dobre) https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-7900+gre https://allegro.pl/listing?string=7900%20gre&strategy=NO_FALLBACK&order=p

Jako posiadacz NV, uważam raytracing za mem, za żart. ;) Spadek wydajności gigantyczny a "zysk" w jakości obrazu mały w wszystkich dotychczas wydanych grach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nową 6800XT za 2000zł i będę ostro używał FSR w 4k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od preferencji 4070 super lub 7900gre ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ElProblemos napisał:

Jako posiadacz NV, uważam raytracing za mem, za żart. ;) Spadek wydajności gigantyczny a "zysk" w jakości obrazu mały w wszystkich dotychczas wydanych grach.

No nie wiem, dla mnie zysk w jakości obrazu w Shadow of the Tomb Raider, Cyberpunk i Hogwarts jest co najmniej duży i widoczny na pierwszy rzut oka patrząc na wszelkiego rodzaju odbicia i cienie. Z drugiej strony były gry jak COD:MW19 czy Diablo4, gdzie różnice są marginalne, a straty wydajności jak zawsze duże. Nie twierdzę, że warto dopłacać, tym bardziej, że do 1440p RT faktycznie minimum 4080 jest potrzebne, ale bez przesady, w niektórych grach te różnice są widoczne.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

I co taki 4070Ti pokaże w 1440p w CP z RT? niecałe 40 klatek..., także ja bym podziękował za takie RT :) 

 

Ultra z RT overdrive i DLSS Q będzie z 80-90 klatek jak włączy FG.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rozdzielczość 1707x960p lub 1280x720p

  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 5hogun napisał:

Ultra z RT overdrive i DLSS Q będzie z 80-90 klatek jak włączy FG.

I piękny ghosting i lag

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

I co taki 4070Ti pokaże w 1440p w CP z RT? niecałe 40 klatek..., także ja bym podziękował za takie RT :) 

Będzie śmigać jak złoto.

Wiem bo sam na zwykłej 4070 odpaliłem CP77 wszystko max i działało to zaskakująco sprawnie, a 4070Ti to jak wiemy jeszcze wyższa liga. 

Edytowane przez MT®©™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, funny.cigarette napisał:

No nie wiem, dla mnie zysk w jakości obrazu w Shadow of the Tomb Raider (...) jest co najmniej duży i widoczny na pierwszy rzut oka patrząc na wszelkiego rodzaju odbicia i cienie.

No nie zgodzę się. Jedyna różnica jaką pamiętam, a którą sam sprawdziłem, to na dalszym planie cienie są precyzyjniejsze/mniej zniekształcone, jednak sporo to mocy obliczeniowej kosztuje. Odbiciom nie miałem okazji się przyjrzeć.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Dziękuję za rozdzielczość 1707x960p lub 1280x720p

Ja np pomiędzy dlss Q a natywna nie widzę różnicy w CP czy Alan Wake, za to pomiędzy RT a brakiem RT w tych grach widzę dużą różnicę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Popatrz na to porównanie (tylko zapisz sobie obraz na dysk i wyświetl 1 do 1:

531ca1badd5b7.png

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tutaj:

pisałem w kwestii różnic w jakości obrazu między DLSS a "natywną" - napisałeś, że nie widzisz różnicy ... ja widzę zdecydowaną różnicę. ... i to widzę w 4K na ekranie z 140ppi ... na ekranie 2,5K 109ppi jest gorzej przy DLSS.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym co wkleiles oczywiście że widać różnicę. W grze aż takiej nie zauważyłem przełączając z natywnej na dlss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Dziękuję za rozdzielczość 1707x960p lub 1280x720p

a-kto-to-przyszedl-pan-maruda-niszczycie

8 godzin temu, MT®©™ napisał:

Będzie śmigać jak złoto.

Wiem bo sam na zwykłej 4070 odpaliłem CP77 wszystko max i działało to zaskakująco sprawnie, a 4070Ti to jak wiemy jeszcze wyższa liga. 

Dokładnie
--

Głos na zielonych...tak obiektywnie
 

Edytowane przez Killer85
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Dziękuję za rozdzielczość 1707x960p lub 1280x720p

Tu też zależy od gry. CP2077 z DLSS Q + Sharpen na max (1.0 jeśli dobrze pamiętam) i nie widać różnicy między natywnym 1440p. Może robiąc screenshoty i potem bawiąc się w "znajdź różnicę", ale przy normalnym chodzeniu i przyglądaniu się otoczeniu trudno będzie cokolwiek wyłapać. Za to w COD:MW2 widać dużą różnicę na każdym jednym stopniu DLSS, również między Quality a natywną rozdziałką jest duża różnica w ostrości.

Ghosting przy FG? W Wiedźminie 3 Remastered nie zauważyłem, w Hogwarts również. Za to w Plague Tale ta funkcja jest bezużyteczna, nawet na monitorze OLED aż kłują w oczy powidoki.

Wszystkie te technologie są stosunkowo nowe i różnie sobie z nimi radzą twórcy gier. Ale w wielu grach dają świetne efekty (kilka miesięcy po premierze i 5 patchach oczywiście). Osobiście wolę uczestniczyć w tym rozwoju i na bieżąco obserwować wzloty i upadki. Natomiast opinie ludzi, którzy zobaczyli 1 czy 2 gry, gdzie te technologie nie działają poprawnie i potem na każdym kroku je negują, trzeba traktować z przymrużeniem oka.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

W dniu 3.04.2024 o 20:15, AndrzejTrg napisał:

I co taki 4070Ti pokaże w 1440p w CP z RT? niecałe 40 klatek..., także ja bym podziękował za takie RT :) 

 

Zapytam z ciekawości już drugi raz, bo klepiesz od pół roku te samy posty w każdym temacie odnośnie zakupu karty, po co wprowadzasz ludzi w błąd ? Pomijam fakt, że autora tematu nie interesuje RT, więc niech bierze Radeona, ale Ciebie też nie interesuje, sam piszesz, że nawet nie masz gier z RT, karty też, więc nigdy sam nie testowałeś. Więc po co piszesz głupoty dosłownie w każdym temacie, że do RT bez 4080 nie podchodź, skoro w 1440p to nawet na zwykłej 4070 można pograć, już nie mówiąc o 4070S lub 4070Ti. Wypadało by samemu sprawdzić, bo pewnie RT na Youtubie widziałeś, a nie klepać w kółko, że do 1440p RT nie ma co podchodzić bez RTX 4080, a taki monitor ma autor tematu, bo to guzik prawda. 

Więc wysyłam screeny sprzed chwili, robiony w miejscówce  Dogtown która z tego co zauważyłem, najbardziej ciśnie GPU w rozdzielczości 1440p natywnie z FG, później z DLSSQ i na końcu nawet 2160p.

Natywne 1440p + FG + RT (77fps)

xniam4j.png

1440p DLSSQ + FG (117fps)

yxxB2Ws.png

2160p DLSSQ + FG (62fps)

mgICGLC.jpeg

 

W dniu 4.04.2024 o 13:52, AndrzejTrg napisał:

Dziękuję za rozdzielczość 1707x960p lub 1280x720p

Tak Ci tylko przypomnę, że jak kupiłeś kartę to pisałeś, że w AC Mirage grając na TV nie widzisz różnicy między 1440p a 2160p (4K), więc nie widzisz sensu katować karty :E Wiec skoro tak ogromnych różnic w tych rozdzielczościach nie widziałeś nie widziałeś, to 1440p DLSSQ od natywnej też byś pewnie nie odróżnił, już nie mówiąc o 2160p DLSSQ ;)

Edytowane przez skunRace
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, skunRace napisał:

 

Zapytam z ciekawości już drugi raz, bo klepiesz od pół roku te samy posty w każdym temacie odnośnie zakupu karty, po co wprowadzasz ludzi w błąd ? Pomijam fakt, że autora tematu nie interesuje RT, więc niech bierze Radeona, ale Ciebie też nie interesuje, sam piszesz, że nawet nie masz gier z RT, karty też, więc nigdy sam nie testowałeś. Więc po co piszesz głupoty dosłownie w każdym temacie, że do RT bez 4080 nie podchodź, skoro w 1440p to nawet na zwykłej 4070 można pograć, już nie mówiąc o 4070S lub 4070Ti. Wypadało by samemu sprawdzić, bo pewnie RT na Youtubie widziałeś, a nie klepać w kółko, że do 1440p RT nie ma co podchodzić bez RTX 4080, a taki monitor ma autor tematu, bo to guzik prawda. 

Więc wysyłam screeny sprzed chwili, robiony w miejscówce  Dogtown która z tego co zauważyłem, najbardziej ciśnie GPU w rozdzielczości 1440p natywnie z FG, później z DLSSQ i na końcu nawet 2160p.

Natywne 1440p + FG + RT (77fps)

xniam4j.png

1440p DLSSQ + FG (117fps)

yxxB2Ws.png

2160p DLSSQ + FG (62fps)

mgICGLC.jpeg

 

Tak Ci tylko przypomnę, że jak kupiłeś kartę to pisałeś, że w AC Mirage grając na TV nie widzisz różnicy między 1440p a 2160p (4K), więc nie widzisz sensu katować karty :E Wiec skoro tak ogromnych różnic w tych rozdzielczościach nie widziałeś nie widziałeś, to 1440p DLSSQ od natywnej też byś pewnie nie odróżnił, już nie mówiąc o 2160p DLSSQ ;)

Natywne 1440p + FG + RT (77fps) zapomniałes o lagu przy takim fps , i nie mów że niema bo to nie możliwe i na razie nie do ominięcia (niegrywalne)

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...