Skocz do zawartości
sebek708

Nówka do gier online i codziennego użytku FHD 60fps 3,5-4k

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siemka,

Mój leciwy.. bardzo leciwy zestaw wydaje już z siebie ostatnie tchnienia, więc czas na coś nowego. Nie musi (i wiadomo że z powodu budżetu nie będzie) to topowy sprzęt, ale nawet tego nie wymagam.

Z wymagań jakie mam to przede wszystkim płynność działaniamożliwość robienia jakiegokolwiek multitaskingu (np. odpalona przeglądarka, spotify i launcher gierki w tle) albo możliwość chociażby szybkiego zrzucenia okna z grą na pasek i odpalenia innej rzeczy bez czekania 10 minut xD (serio). Gry w jakie będę grał to głównie gry online, (czyli właśnie League of Legends, chciałbym odpalić CS2 albo Valoranta) i tutaj max jaki mi zależy to właśnie te 60fps, full hd (no może w CS2 nie bo tam to jest niepotrzebne 😜 ) i BRAK FPS DROPÓW (które obecnie doprowadzają mnie do szału). Wiadomo, oprócz tego będę chciał odpalić od czasu do czasu jakiś symulator w stylu Car Mechanic, Constructor Simulator czy inne tytuły które mnie ominęły przez możliwości sprzętowe, ale domyślam się że jeżeli ww. gry będą śmigały, to te też będą. Z resztą mam Xboxa podpiętego pod TV, ale jednak dusza PCtowca dalej we mnie siedzi :) Oprócz tego standardowe działania typu przeglądarka, internet etc.

Budżet jaki mam to 3,5-4k, chociaż patrząc na wymagania chyba bardziej skłaniam się ku tej mniejszej cenie. Tylko nowe komponenty, mimo wszystko chciałbym żeby obecny komputer posłużył mi te kilka lat (chociaż obecny służy kilkanaście XD). Potrzebuje wszystkiego oprócz peryferii (monitor, klawiatura, myszka, słuchawki itd. są, chodzi o samą "skrzynkę".) Przez to że nie jestem totalnie na czasie to mnogość konfiguracji i części mnie przytłacza, dlatego zwracam się do was, ludzi bardziej doświadczonych o pomoc.

Pozdro :)

Edytowane przez sebek708

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wystarczyłby Ci nawet  i3 12100f oraz rx6600 + 16gb ramu, ale wzmianka o kilku latach od razu pcha cię w objęcia AM5 i 32GB ramu :E 
Ogólnie dziwne są obecne tematy komputerów do 4000 zł, do mało wymagających gier. Ktoś chce grać w głównie gry esportowe, online, nawet w 60fps to pcha mu się równowartość najlepszego procesora do gier na AM4 - ryzen 7500f na AM5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, forskoczek20 napisał:

https://proline.pl/koszyk/ffda201b 7500F + 32GB RAM + RX 7600 8GB

Złożenie w 5 dni kodem PRO24.

 

Dzięki za propozycję! mam jedno pytanie, czy znalazłaby się w tym przedziale cenowym obudowa która miałaby wejścia jack, usb na przedniej lub górnej przedniej części? tak jak jest to np. w Silver Monkey X Chest TG? Chodzi tu głównie o ergonomię i komfort, używam przewodowych słuchawek

@musichunter1x To prawda, z tego co zauważyłem to rynek jest teraz chyba w okresie przejściowym między "starą" platformą i nową, ale niestety na nową czekać dłużej nie mogę, stąd moje poszukiwania. No i patrząc na obecną optymalizację gier czy nawet programów to te 32GB robi się powoli standardem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@sebek708 "rynek jest teraz chyba w okresie przejściowym między "starą" platformą i nową"

Masz chyba na myśli generację ZEN4 i ZEN5. Jak potrzebujesz kompa na już, to bez sensu będzie czekać, bo i ceny na początku też będą wysokie. AM5 m-ATX, 7600x i DDR5 2x16 wychodzi jakieś 2200zł. Na kartę zostaje 1800zł. Po zakupie rozważ kupno monitora 1440p 144Hz- szkoda byłoby dusić się na 60Hz 1080p.

Edit.:

sorry.. całą skrzynkę chciałeś, także moja propozycja nietrafiona

@musichunter1x ktoś kupi nowego kompa z nową kartą to i nowe gry odpali prędzej czy później

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sebek708 napisał:

Dzięki za propozycję! mam jedno pytanie, czy znalazłaby się w tym przedziale cenowym obudowa która miałaby wejścia jack, usb na przedniej lub górnej przedniej części? tak jak jest to np. w Silver Monkey X Chest TG? Chodzi tu głównie o ergonomię i komfort, używam przewodowych słuchawek

 

https://proline.pl/krux-scor-obudowa-gamingowa-p8120183 + 2x https://proline.pl/wentylator-arctic-p12-pwm-pst-czarny-120mm-p1298594

Albo https://proline.pl/obudowa-do-komputera-be-quiet-pure-base-500-czarna-bg034-p1383152 i tutaj już to też jest skok pod względem jakości wykonania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słuchawki to lepiej podpiąc i tak z tyłu obudowy, nawet jakąś przedłużką. Przednie panele często dodatkowo pogarszaja jakość dźwięku, bo są największą możliwą tandetą (szczególnie w tych tańszych budach).

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, sebek708 napisał:

ze zmienioną obudową + 2 wiatraki będzie ok i kompatybilny?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem ale polecony zestaw został zamówiony i już od kilku dni smiga bardzo dobrze, mega przepasc do tego co bylo takze dziekuje!

Edytowane przez sebek708

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...