Skocz do zawartości
kebabnagrubym

Które podzespoły wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, przychodzę z pytaniem co do podzespołów. Najczęściej gram w CS2, obecnie posiadam Ryzen 5 5600x i GTX 1660 SUPER. W planach mam wymianę procesora na Ryzen 7 5800X3D, czy GPU też przydałoby się wtedy wymienić na coś nowego, czy nadal może śmigać? Posiadam ją już ponad 4 i pół roku. Zasilacz mam o mocy 600W, powinien wystarczyć. Na oku mam również do nowego procka takie cudo - Radeon RX 7600 XT - jeśli GPU będzie zbyt słabe. Czekam na opinię i radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lepsze GPU na pewno się przyda skoro już zmieniasz CPU, no ale RX 7600 XT to nie będzie spektakularny przeskok pod CS'a. Raczej celowalbym tutaj w używanego RTX 3070 - nadal mocna karta a używki latają po 1000-1100 zł jeszcze z gwarancją.

A jak nówka musi być to RTX 4060, ale nadal 3070-tka będzie w CS2 sporo szybsza.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Norrberrto napisał:

Zacznij od budżetu.

Budżet do 3000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciut ponad ten budżet masz już przesiadke na AM5 + RTX 4060:

https://proline.pl/koszyk/0ecdb079

A mieszcząc się w budżet, używka RTX 3070 i pod CS'a jesteś ustawiony.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A coś pod AM4? Nie chce mi się wymieniać tylu rzeczy. Niedawno i tak RAMy dodawałem. Dodam, że najczęściej gram w CS2 (głównie FaceIT), LoL'a, i planuje ponownie pograć w Cyberpunk2077, przydałby się solidny sprzęt. 

Edytowane przez kebabnagrubym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kebabnagrubym napisał:

A coś pod AM4? Nie chce mi się wymieniać tylu rzeczy. Niedawno i tak RAMy dodawałem. Dodam, że najczęściej gram w CS2 (głównie FaceIT), LoL'a, i planuje ponownie pograć w Cyberpunk2077, przydałby się solidny sprzęt. 

Jakie te ramy masz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kebabnagrubym napisał:

A coś pod AM4? Nie chce mi się wymieniać tylu rzeczy. Niedawno i tak RAMy dodawałem. Dodam, że najczęściej gram w CS2 (głównie FaceIT), LoL'a, i planuje ponownie pograć w Cyberpunk2077, przydałby się solidny sprzęt. 

To polowałbym na 5700X3D w jakiejś przyzwoitej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Dirian napisał:

To polowałbym na 5700X3D w jakiejś przyzwoitej cenie. 

Nadałaby się do tego karta RTX 4060? Oglądałem benchmarki i różnica fpsów między 5700x3d a 5800x3d jest praktycznie niezauważalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, kebabnagrubym napisał:

A coś pod AM4? Nie chce mi się wymieniać tylu rzeczy. Niedawno i tak RAMy dodawałem. Dodam, że najczęściej gram w CS2 (głównie FaceIT), LoL'a, i planuje ponownie pograć w Cyberpunk2077, przydałby się solidny sprzęt. 

Jeśli możesz poczekać, ale dość długo, to kup kartę dopiero gdy wyjdzie RTX5070 / 5060, chyba że nie przeszkadza Ci wydanie teraz 3000 zł na kartę, gdy za rok lub mniej będą sporo wydajniejsze.
Jak już płacić 3000 zł na ulepszenie komputera, by przejść ponownie cyberpunka to wypada użyć RT lub nawet PT, a wtedy dobrze kupić rtx4070 super  lub ti.
Zamiana procesora dużo Ci nie wniesie, w porównaniu do zmiany karty.

Sam zaczynam teraz grać w cyberpunka na gtx1660ti + ryzen 5500, bez problemu idzie utrzymać 60fps, ale trzeba już użyć dynamicznego FSR (75%-100%) oraz ustawień z digital foundry, aby pozbyć się spadków. RTX4060 nie zmieni aż tyle, by to było zauważalne, a przynajmniej warte 3000 zł. Niestety benchmark z ustawień nie oddaje działania gry...

Ram ponad 16Gb i tak nie jest potrzebny do tych gier.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, musichunter1x napisał:

Jeśli możesz poczekać, ale dość długo, to kup kartę dopiero gdy wyjdzie RTX5070 / 5060, chyba że nie przeszkadza Ci wydanie teraz 3000 zł na kartę, gdy za rok lub mniej będą sporo wydajniejsze.
Jak już płacić 3000 zł na ulepszenie komputera, by przejść ponownie cyberpunka to wypada użyć RT lub nawet PT, a wtedy dobrze kupić rtx4070 super  lub ti.
Zamiana procesora dużo Ci nie wniesie, w porównaniu do zmiany karty.

Sam zaczynam teraz grać w cyberpunka na gtx1660ti + ryzen 5500, bez problemu idzie utrzymać 60fps, ale trzeba już użyć dynamicznego FSR (75%-100%) oraz ustawień z digital foundry, aby pozbyć się spadków. RTX4060 nie zmieni aż tyle, by to było zauważalne, a przynajmniej warte 3000 zł. Niestety benchmark z ustawień nie oddaje działania gry...

Ram ponad 16Gb i tak nie jest potrzebny do tych gier.

Nie chcę czekać roku na nową kartę. Chcę zmienić podzespoły teraz, by mieć lepsze wrażenia z grania w CS2. Na obecnych mam w niektórych momentach spadki do 190fpsów, a monitor 240hz. Sam już nie wiem co brać. Znajomi polecają mi 5800x3d (najmocniejszy procek na AM4), dlatego, że nie mam w planach zmieniać wszystkiego, a tylko CPU i GPU. Tylko najgorsze jest teraz z tą kartą graficzną, mam mętlik w głowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700X3D i RTX 4060 i jesteś ustawiony pod CS'a. 5800X3D bym nie brał, drozszy, niewiele wydajniejszy za to mocno się grzeje. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, Dirian napisał:

5700X3D i RTX 4060 i jesteś ustawiony pod CS'a. 5800X3D bym nie brał, drozszy, niewiele wydajniejszy za to mocno się grzeje. 

Brat ma 5800x3d i Radeon RX 7600 Gaming OC 8GB GDDR6, wydajność będzie porównywalna z zestawem, który planuję kupić? 5800x3d (już zamówiony niestety) + rtx 4060. Sam mi odradzał tego Radeona, ze względu na brak możliwości wygodnego zapisywania powtórek z gier. Co do tego 5800x3d, mam solidne chłodzenie - Peerless Assassin 120 SE.

Edytowane przez kebabnagrubym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej na RTX 4060 w CS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, dobry jest też Asus Dual.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, kebabnagrubym napisał:

Nie chcę czekać roku na nową kartę. Chcę zmienić podzespoły teraz, by mieć lepsze wrażenia z grania w CS2. Na obecnych mam w niektórych momentach spadki do 190fpsów, a monitor 240hz. 

Na początek włączy sobie monitoring użycia komponentów i zobaczysz co nie wyrabia, procek czy karta, że masz spadki w CS2.... Moim zdanie na pewno karta nie wyrabia, by utrzymać 240hz.
Zresztą wystarczy spojrzeć na youtube... W testach ryzen 5600x, nawet z RTX4060 ma często <40% użycia w1080p high i ponad 350fps, gdzie karta leci do 100%.
Może zbyt wolny ram nieco wypływa na spadki, ale na pewno masz tam ~>=3600mhz w dualu

Więc nie wiem po co te parcie na wymianę CPU.


W sumie nie ważne, gry esportowe rządzą się swoim prawem i nie muszę wszędzie pisać :E Upewnij się tylko, że ram działa ci na tych 3600mhz lub więcej w dualu z gear1 na procesorze. Brak tego może przyczyniać się do spadków... Mimo że na niskich gtx1660S jeszcze wyrabia te +300fps.

Edytowane przez musichunter1x
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, musichunter1x napisał:

Na początek włączy sobie monitoring użycia komponentów i zobaczysz co nie wyrabia, procek czy karta, że masz spadki w CS2.... Moim zdanie na pewno karta nie wyrabia, by utrzymać 240hz.
Zresztą wystarczy spojrzeć na youtube... W testach ryzen 5600x, nawet z RTX4060 ma często <40% użycia w1080p high i ponad 350fps, gdzie karta leci do 100%.
Może zbyt wolny ram nieco wypływa na spadki, ale na pewno masz tam ~>=3600mhz w dualu

Więc nie wiem po co te parcie na wymianę CPU.


W sumie nie ważne, gry esportowe rządzą się swoim prawem i nie muszę wszędzie pisać :E Upewnij się tylko, że ram działa ci na tych 3600mhz lub więcej w dualu z gear1 na procesorze. Brak tego mozę przyczyniać się do spadków. Mimo że na niskich gtx1660S jeszcze wyrabia te +300fps.

Spadek fpsów zależny jest od mapy, a tam było akurat na Ancient. Bitwa na midzie + dużo granatów + wojna = mniej fpsów. Na innych mapach nie było jako tako źle, miałem po 300+fpsów na standardowych, tam gdzie jest ta woda (bardziej wymagająca mapa, mowa o Ancient, overpass, anubis) było znacznie ciężej wyciągnąć więcej niż 200 w niektórych momentach. Nie gram też na wszystkim low, mam włączoną jakość + ultra jakość, inaczej wszystko się zlewa i wygląda niezbyt przyjemnie. 

Edytowane przez kebabnagrubym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...