Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, od jakiegoś czasu mam nowy pc i zaczyna mnie wykurzać fakt ze dźwięk przez słuchawki jest cichszy niż w moim starym pc. Głównie chodzi mi o dźwięk w muzyce, mogę ustawić ze jest głośno ale niema tego pier.... Na moim starym pc mogłem ustawić na średni suwak i nie mogłem wytrzymać dźwięku, a tutaj w nowym mam non stop na max dzwiek i czasami mi wlasnie brakuje tego. Płyta główna to MSI PRO Z790-A MAX WIFI, czy problem tkwi w plycie czy może tutaj być problem gdzieś indziej? Dodam ze patrzyłem wszędzie w ustawieniach w systemie / i programie realtek i jest na max ustawione.

 

Edytowane przez Peke54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość płyt ma tyle prądu na wyjściu słuchawkowym co kot napłakał:

x5S6Lo6.png

Będziesz musiał najpewniej zaopatrzyć się w zewnętrzną kartę dźwiękową (DAC'a).

Jaka była poprzednia płyta i jakie słuchawki?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ElProblemos napisał:

Większość płyt ma tyle prądu na wyjściu słuchawkowym co kot napłakał:

x5S6Lo6.png

Będziesz musiał najpewniej zaopatrzyć się w zewnętrzną kartę dźwiękową (DAC'a).

Jaka była poprzednia płyta i jakie słuchawki?

Poprzedni pc to byl jakiś gotowiec od HP, nawet nie wiem jakie spec były. Słuchawki zwykle douszne nic specjalnego. Jest jakaś karta warta uwagi czy jakakolwiek zrobi robote?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale mankament taki że w Polsce/EU drogo, nawet przenośne dongle USB w tej chwili zaczynają się od 250-300pln. Kiedyś to było... i można było dobry sprzęt zakupić za trochę ponad stówę i mieć spokój.

No coż: dongiel usb pokroju Audioquest Dragonfly Black (z tym że on bardziej do napędzania pełnowymiarowych słuchawek jest, nie wiem czy z dokanałówkami nie będzie buczeć) albo Moondrop Dawn Pro (bardziej dedykowany właśnie do dokanałówek) powinien załatwić sprawę, plus jest taki że oba zarówno podepniesz pod desktopa, jak i laptopa i telefon na androidzie/ios (w przypadku Dragonfly musisz zabulić 5-20pln na jakiś kabel adapter USB OTG bo ma pełnowymiarowe złącze).

Możesz też zajrzeć na B-Stock Creative'a ale oni szmelc produkują co często pada (nie bez powodu tyle B-Stock'u mają - ponaprawówki/po zwrotach) więc wspomnieć mogę ale polecić z całego serca już nie: https://pl.creative.com/p/b-stock

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie masz po prostu wzmacniacza na słuchawki klasyczny problem, jeżeli masz jakieś głośniki to podłącz się do nich słuchawkami zamiast prosto do wyjścia na płycie, głośnik będzie robił jako wzmacniacz :] jak zależy ci tylko na wzmocnieniu dzwięku (aby było znacznie głośniej) to nie trzeba wydawać wcale dużej kwoty na jakieś lepsze karty czy dac'e na portalach aukcyjnych jest pełno tanich wzmacniaczy na usb typu maya u5, xonar u3, soundblasterx g1 można wyrwać za kilka dyszek ze sprawnych używek. Miałem chwile temu przykładowo dac Maya u5 którą można kupić za 70zl na olx obecnie i było 3x głośniej niż na integrze realteka, musiałem ściszać pod windowsem o połowę gdzie na realteku podobnie jak ty mając na 100% i tak było cicho ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służy, służy - może pomóc i jest uniwersalne zarówno dla słuchawek jak i głośników. Wiadomo, że to nie to samo co wzmacniacz słuchawkowy czy DAC ale darmowe więc warto sprawdzić - a może to wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za tym że bardziej coś w ustawieniach jest nie tak, a niżeli w płycie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta płyta ma wbudowany dobry kodek audio ALC4080 i WZMACNIACZ słuchawkowy! więc wina jest po stronie autora który nie potrafi tego ustawić.Trzeba szukać ustawienia impedancji słuchawek.

A tego FXSound to sobie można do słuchania mp3-jek albo youtuba używać żeby podbić trochę cicho nagrane partie ale na pewno nie do codziennego używania.

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych wtyczek do przeglądarki do zwiększania głośności i oraz wspomnianego fxsound, niestety kończyło się na minimalnym wzmocnieniu i pogorszeniu jakości dźwięku. Wydaje mi się tez ze leży gdzieś problem w ustawieniu tego dźwięku, tylko nie wiem za bardzo gdzie i jak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz w ogóle konsolę realteka + sterownik producenta czy sam sterownik windowsowy bez niczego więcej? skoro wyżej piszą że to mobo ma wzmocnienie na słuchawki to spróbuj jeszcze podłączyć słuchawki do przedniego panelu, z tego co pamiętam na niektórych realtek'ach potrafiło być wtedy głośniej bo wzmocnienie było na front panel.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peke54 Powinieneś mieć panel od Realtek'a z ustawieniami audio, jak wpiszesz w start Realtek nic nie wyskakuje?

Jak nie to ściągnij ich stery ręcznie.

https://www.realtek.com/Download/ToDownload?type=agree&downloadid=3205

Albo https://download.msi.com/dvr_exe/mb/realtek_audio_USB_R.zip + https://apps.microsoft.com/detail/9p2b8mcsvpln?hl=en-us&gl=US (tak, druga opcja musi być jako tandem, a czemu tak wymyślili to mnie nie pytaj :E)

Ale wątpie żeby grzebanie w panelu Realtek'a pomogło z racji tego że jak masz dokanałówki to są najpewniej typowo 16ohm, a te wszystkie płyty główne z "wbudowanym wzmiacniaczem" ****a dają dla słuchawek z tak niskim oporem.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak pisałem w pierwszym poście, ogólne ustawienia w pc mam ustawione na max oraz realtek audio console mam i również ustawiony. Słuchawki są podpięte na panelu przednim, próbowałem wszystkie i ten z przodu działa najlepiej, no ale niema tego mega mocnego dźwięku.

 

 

Zrzut ekranu 2024-06-26 205003.png

Edytowane przez Peke54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się potwierdza co na końcu ostatniego postu zamieściłem. Audio zintegrowane na płytach głównych to w większości dziadostwo takie że nawet byle smartfon lepszy i głośniejszy dźwięk serwuje.

Słuchawki z oporem między 50-100ohm pewnie normalną głośność by u ciebie miały, rejon 16-32ohm (czyli dokanałówki) jest "trudny" dla szmelcu montowanego na płytach.

Zostaje zaopatrzyć się w zew. kartę/DAC'a żeby spokój na dobre mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jak wrócę do domu to podłączę słuchawki i zobaczę jak to u mnie wygląda a posiadam też płytę MSi tylko że B760, więc jak u mnie będą grały głośno, to wyjdzie na to co napisałem w 1 poście czyli gdzieś coś jest na 99% ściszone i temu takie kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się dokupi karte/dac w takim razie, no ale się spodziewałem troszkę więcej po tej płycie. Ogólnie dźwięk jakościowo się sprawuje znakomicie jak na te słuchawki co mam od JBL tylko jakby można było troszkę mieć głośniej to byłoby...

Myślę ze jak nie da się nigdzie więcej nic pogłośnić to pewnie można zamknąć temat, wszystkim dziękuje za pomoc! 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie ma sensu patrzeć na dźwiękówki na płycie, tylko brać coś zewnętrznego i spokój. Ja uzywam Prodigy 2 (ale jedynka też spoko) bo chciałem mieć jeden sprzęt do głośników i słuchawek, jeden przełącznik i mam kontrolę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka

W dniu 26.06.2024 o 00:23, Peke54 napisał:

Słuchawki zwykle douszne nic specjalnego. Jest jakaś karta warta uwagi czy jakakolwiek zrobi robote?

Nawet coś takiego wystarczy https://pl.aliexpress.com/item/1005006953812842.html

Mam sporo różnych dongli i podłączone do PC grają zdecydowanie głośniej niż z telefonu, średnio słucham na 4-10 ze 100. Te 10 to przy mało skutecznych dousznych słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...