Skocz do zawartości
joloxx9

14700KF temperatura pomiedzy rdzeniami

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest normalna i akceptowalna roznica pomiedzy najchlodniejszym a najcieplejszym rdzeniem pod ekstremalnym obciazeniem? Przesmarowalem procesor bo dobijal w testach do 100 stopni i temp spadla do max 93 na rdzeniach 3 i 5 a 84-85 na reszcie. Czy ten dziwny peak tylko na tych dwoch moze oznaczac, ze trzeba smarowac jeszcze raz, czy raczej zaakceptowac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś na temat 13 i 14gen Intela?, pewnie za duże napięcie płyta główna podaje na procesor.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, marek7536 napisał:

Czytałeś na temat 13 i 14gen Intela?, pewnie za duże napięcie płyta główna podaje na procesor.

A co ma napiecie do roznicy temperatur miedzy rdzeniami ?😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2024 o 20:52, marek7536 napisał:

Czytałeś na temat 13 i 14gen Intela?, pewnie za duże napięcie płyta główna podaje na procesor.

Tak, jestem na bieżąco i radze doczytać bo to nie ma nic wspólnego z tematem :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ramkę kontaktowa? Masz sztywne OC czy to jest na auto. Taktowanie wszystkie rdzenie mają takie same? 8 stopni wg mnie to i tak nie dużo. Na redditach mieli i 15+ różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Masz ramkę kontaktowa? Masz sztywne OC czy to jest na auto. Taktowanie wszystkie rdzenie mają takie same? 8 stopni wg mnie to i tak nie dużo. Na redditach mieli i 15+ różnicy

Arctic cooling freezer 3 ma swoja ramke, bez niej sie nie da chlodzenia zainstalowac. OC sztywne na 56 na wszystkich rdzeniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ramka kontaktowa na cepa, a nie ramka montażowa. Czy masz ramkę od der8auera, Thermalright itp... czy nie masz?

Edytowane przez Grandal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Grandal widziałem chłodzenie z ramką jako integralną częścią montażu chłodzenia (funkcjonalność, jak te Thermalrajty i Derbałery)

@jeloxx różnica temp. między rdzeniami przy CPU z większą ilością rdzeni na tym poziomie wygląda normalnie.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooooo panie. No to nie ma tematu, jestem gamoń.

Nie dokształcałem się w nowościach dot. chłodzenia. Ale to wszystko gna. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2024 o 13:18, Grandal napisał:

Łooooo panie. No to nie ma tematu, jestem gamoń.

Nie dokształcałem się w nowościach dot. chłodzenia. Ale to wszystko gna. :szczerbaty:

No wlasnie o to chodzi, ze ta ramka jest zintegrowana. Wczesniej mialem thermaltake na 12600KF. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...