Skocz do zawartości
eciepecie

Rx 7800 xt jaki model wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam karty max dł 304. Byłem zdecydowany już kupić Gigabyte ale ma mnóstwo opinii o tym że piszczą cewki. Czy jak zrobię UV ten problem z reguły mija? Czy szukać czegoś innego? Może jakieś pozycje dwuwentylatorowe.. Chociaż szukałem kart z 3 wentylami, ale wychodzę z założenia że po UV to i takie karty  z 2 -oma będą miały chłodniej. Budżet max 2350. Proszę o pomoc🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę to pitolenie, bo w jednej karcie tego samego modelu piszczą, w drugiej mniej , a w trzeciej nie piszczą. Piszczą w Asusach, Gigabyte, Msi, AsRock... itd. To loteria, tak jak loteria krzemowa. 

Mój kumpel od foto ma identycznego RTXa jak ja od Gigabyte Gaming OC i jemu cewki słyszalnie popiskują. Mnie nie (chyba, że tak cicho, że nie słyszę), a mogło być na odwrót. :szczerbaty:

Ja bym np. wzjął RX 7800 XT Gaming OC 16GB i jak będą piszczeć cewki to zwrot i szukać dalej. Przeleciałem pobieżnie opinie o tej konkretnie karcie i na kilkadziesiąt opinii może 3-4 były o piszczeniu cewek. Pamiętaj, że o cewkach w "Gigashit" piszą najczęściej na reddit sfrustrowani właściciele Asusów z wręcz wyjącymi do księżyca cewkami. ;)

Edytowane przez Grandal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock challenger jest ok a jest to jedna z najtańszych wersji i mieści się w twoich wymiarach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Send1N napisał:

Asrock challenger jest ok a jest to jedna z najtańszych wersji i mieści się w twoich wymiarach.

I to nic że des wentylatory? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie w tym przypadku, karta wygląda niepozornie a ma fajne temperatury i kulturę pracy, teraz miałem u siebie chwile 7700XT challengera i złego słowa nie powiem, 7800xt jest tak samo udana @AndrzejTrg ma przykładowo.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie twierdzę, że ten Asrock Challenger jest gorszy, ale dla przykładu w tym Gaming OC kultura pracy będzie na lepszym poziomie. Bez cienia wątpliwości, że będzie chłodniejsza i cichsza. Przy tym chłodzeniu można skręcić przyzwoicie wentylatory. Też mieści się w wymiarach. 2 cm zapasu. 

Edytowane przez Grandal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to że ten GB będzie jeszcze lepszy to wiadomo, ja tylko propozycję podrzuciłem :] 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba wstępnie zdecyduję się na tego Gigabyte i będę liczył na to że trafi mi się dobra sztuka patrząc pod kątem cewek, a jak nie to oddam i kupię innego znowu Gigabyte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na jakieś wieści, jak poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale jak przyjdzie karta to zacznie się Eldorado, z tego co wiem to na dzień dobry pasuje ustawić krzywą wentylatorów w msi A... na 1200 obr/s , tylko nie wiem w jakim trybie czy silent czy oc bo ta karta ma dwa biosy. 

i nie wiem jak bardzo obniżyć napięcie . 

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na Radziach, ale są dwie metody.

1) Walisz w dół napięcie na takie jak cię interesuje. Jak stabilnie to gra gitara. Jak wywala w grach, testach to krok po kroku podbijasz i testujesz. 

2) Krok po kroku schodzisz aż do utraty stabilności i wracasz do ostatniego stabilnego napięcia. 

Ja na RTX 3090 zastosowałem 2 metodę, na 4080 metodę 1. :E

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejście z napięcia nic nie da jeżeli będziesz miał dobrą sztukę to może ci się uda z 10w sciągnąć samym napięciem za nim się karta zacznie wywalać nawet na zegarze o 1000mhz niższym niż stock :E całą robotę robisz obniżaniem zegara rdzenia jak chcesz obniżyć pobór prądu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie karta to będę działał. Pewnie minie tydzień jak dogram..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana planów w ostatniej chwili i budżet wzrósł na kartę do 2500 zł .  W  tym wypadku zdecyduje się chyba na 7900GRE z tym że te karty mają referencyjne chłodzenie i boję się że będzie za głośno. Czy UV pomoże w tym wypadku? I kupując chyba 7900 GRE będę ryzykował że ten mój zasilacz nie wyrobi.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przespałeś chyba sporo czasu skoro myślisz że gre są dalej tylko w referentach, gre ma taki sam pobór prądu jak 7800xt :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to chyba tak :D  czyli jak kiedys mi proponowałeś chelengera z 7800xt to 7900GRE też spoko? , tylko czekam na jakąś promkę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, miałem na uwadze ten sklep ale niestety karta za długa, max 304 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 2500zł mam RX 6950 XT ale pobór prądu dość wysoki:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

6950xt nie jest dla ludzi "plug and play" :E jak potniesz zegar rdzenia do 2300mhz to pobór będziesz miał jak na 7900GRE pod pełnym obciążeniem a wydajność może być nadal kapkę wyższa. Każde 100mhz obcięte z taktowania rdzenia to -25w według moich obserwacji a wydajności dużo nie ubywa względem takich 2500-2600mhz vs 2200-2300, mimo wszystko gdybym miał teraz kupić kartę to wolałbym 7900GRE mimo że zegar w zegar jest ciut słabsza. Plus jest też taki że w rdna3 masz raportowany programowo rzeczywisty pobór prądu przez kartę a nie tylko przez sam chip (gpu) jak masz na 6950XT powiedzmy te 350W to realnie jest tam w okolicach 400 a jak ci na takim gre na stock raportuje te 270 to jest te 270.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eciepecie napisał:

a to chyba tak :D  czyli jak kiedys mi proponowałeś chelengera z 7800xt to 7900GRE też spoko? , tylko czekam na jakąś promkę.  

Jak tak dalej pójdzie to Cie w końcu premiera 8000 zastanie ;) Taki sam temat w czerwcu zakładałeś, pamiętam, bo Ci tam odpisywałem, tylko wtedy był budżet 2000zł :P

 Ten 7900GRE Challenger mimo dwóch wentyli jest podobno dobry, patrz na peppera może coś trafisz, wczoraj był widzę 7800XT za 1969zł z Amazona, może się GRE trafi za 2200-2300zł.

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-7800-xt-pulse-16gb-891070

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt , budżet na kartę wzrósł i już na tym pozostaje. Do premier nowych GPU nie będę czekał , należę do tych niecierpliwych jeśli chodzi o wydajność, jeszcze jest parę premier godnych uwagi w tym roku i na moim rtx 3070 już mi się nie chce kombinować żeby mieć dobry FPS bo jestem zwolennikiem suwaków w prawo🙂

Z Amazona boję się kupować bo nie wiem jak tam z gwarancją 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma się czego bać, ważne żeby sprzedawcą był Amazon w razie czego rola Amazonu to dostarczenie wadliwego sprzętu do serwisu producenta tak jak w każdym innym sklepie. Masz jeszcze bezproblemowy zwrot w ciągu 30 dni.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm, to daje dużo do myślenia. Zapisałem do obserwowania na pepper i może się coś wyhaczy🙂 dzięki Panowie🍺

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś coś trafił to patrz na sprzedawcę, bo możesz coś znaleźć i sprzedawcą jest inny podmiot, a Amazon tylko wysyła. Ma być tak jak poniżej.

RYK19Lp.png

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...