Skocz do zawartości
Eltik

RTX 3080 12GB na 7800XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji tego ze trafilem na dobra oferte na amazonie na radeona 7800xt postanowilem zakupic te karte. Bede ja mial prawdopodobnie  w srode. Czego mozna sie spodziewac wzgledem mojej aktualnej 3080?. Gram w 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czystą wydajność to praktycznie te same karty, około 4% wydajniejsza 7800XT, na plus 16GB VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 10 GB pamięci VRAM nie stanowiło problemu to w zasadzie nie zauważysz różnicy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez RT będzie podobna wydajność z lekkim wskazaniem na 7800XT. Z RT wygrywa RTX 3080 12GB.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana ma niezbyt dużo sensu. 7800xt niewiele przebija 6800xt, czyli konkurenta swojego czasu dla 3080. Ale jeśli dobra oferta i korzystnie sprzedasz 3080, to może jakoś będzie się kalkulować. GW świeża przynajmniej. Osobiście jak bym miał się przesiadać z takiego gpu jak 3080 12G, to na moc na poziomie 7900xtx lub 4080 - tylko ja lubię solidne skoki. Ale to też zupełnie inne koszty. Ewentualnie można poczekać na 5070/5070ti.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa w wersji TUF za 2280 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przesiadłem z Palit Gamerock RTX 3080 10GB na Powercolor Hellhound RX 7800 XT , nie zwracam kompletnie uwagi na RT to w większości gier różnica na plus dla 7800 XT który generuje dużo więcej klatek w 1440p min: COD Vanguard , COD MW2/MW3 , BF1/BF5/BF2042 i nie tylko, także od siebie polecam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kelam napisał:

Wymiana ma niezbyt dużo sensu. 7800xt niewiele przebija 6800xt, czyli konkurenta swojego czasu dla 3080. Ale jeśli dobra oferta i korzystnie sprzedasz 3080, to może jakoś będzie się kalkulować. GW świeża przynajmniej. Osobiście jak bym miał się przesiadać z takiego gpu jak 3080 12G, to na moc na poziomie 7900xtx lub 4080 - tylko ja lubię solidne skoki. Ale to też zupełnie inne koszty. Ewentualnie można poczekać na 5070/5070ti.

Dokładnie, jeszcze jakby to była wersja 10GB, ale w 1440p 12GB z palcem w nosie wystarcza, więc wymiana nie ma sensu.

15 minut temu, MaTHardware napisał:

Sam się przesiadłem z Palit Gamerock RTX 3080 10GB na Powercolor Hellhound RX 7800 XT , nie zwracam kompletnie uwagi na RT to w większości gier różnica na plus dla 7800 XT który generuje dużo więcej klatek w 1440p min: COD Vanguard , COD MW2/MW3 , BF1/BF5/BF2042 i nie tylko, także od siebie polecam :).

Ciekawe, bo w wymagających grach jak Alan Wake 2, Cyberpunk, Hogwart Legasy, Wiedźmin 3 NG są na tym samym poziomie. Trochę lepiej wypada z wiadomych względów w Starfield i jeszcze The Last of Us. Sumarycznie w czystej wydajności również są na tym samym poziomie.

F8zVh9n.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiana bez sensu. 3080 12gb to całkiem inna karta niz 3080 10gb. blizej jej do 3080ti. jak dla mnie downgrade

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, skunRace napisał:

Dokładnie, jeszcze jakby to była wersja 10GB, ale w 1440p 12GB z palcem w nosie wystarcza, więc wymiana nie ma sensu.

Ciekawe, bo w wymagających grach jak Alan Wake 2, Cyberpunk, Hogwart Legasy, Wiedźmin 3 NG są na tym samym poziomie. Trochę lepiej wypada z wiadomych względów w Starfield i jeszcze The Last of Us. Sumarycznie w czystej wydajności również są na tym samym poziomie.

F8zVh9n.png

Nigdy nie sugeruje się testami z sieci tylko na własnym sprzęcie, w COD MW2/3 RTX 3080 gubi sporo klatek, w CP 2077 mam o 13 fps więcej względem 3080, w większości gier różnica jest na duży plus, sprawdzałem 25 różnych tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że jak wspomniał @ghs, wersja 12GB jest trochę wydajniejsza od wersji 10GB, a w testach jest zwykle tylko wersja 10GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ghs napisał:

zamiana bez sensu. 3080 12gb to całkiem inna karta niz 3080 10gb. blizej jej do 3080ti. jak dla mnie downgrade

Bzdura, 3080 10GB traci do wersji 12GB nie całe 3%. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 10gb do 3080ti to średnio 12%

różnica w specyfikacji między 3080 10GB a 12gb to nie tylko ilość pamięci dlatego bliżej jej do wersji Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana chyba dla gwarancji, bo wzrost wydajności pozostawię bez komentarza. :szczerbaty:

Edytowane przez Doamdor
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MaTHardware napisał:

Nigdy nie sugeruje się testami z sieci tylko na własnym sprzęcie, w COD MW2/3 RTX 3080 gubi sporo klatek, w CP 2077 mam o 13 fps więcej względem 3080, w większości gier różnica jest na duży plus, sprawdzałem 25 różnych tytułów.

Standardowe Twoje tłumaczenie, "nigdy nie sugeruje się testami", moja karta jest wyjątkowa. Masz 13 klatek więcej w Cyberpunku jak akurat w Cyberpunku są różnice nie do zauważenia 2-3 fpsy. 13 klatek więcej w Cyberpunku i ogólnie w większości różnica na duży plus, to akurat piękne bzdury. Myślisz, że nie miałem do czynienia z 7800XT ? Może Ci przez przypadek 7900XT sprzedali :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, skunRace napisał:

Standardowe Twoje tłumaczenie, "nigdy nie sugeruje się testami", moja karta jest wyjątkowa. Masz 13 klatek więcej w Cyberpunku jak akurat w Cyberpunku są różnice nie do zauważenia 2-3 fpsy. 13 klatek więcej w Cyberpunku i ogólnie w większości różnica na duży plus, to akurat piękne bzdury. Myślisz, że nie miałem do czynienia z 7800XT ? Może Ci przez przypadek 7900XT sprzedali :E

Szkoda czasu na nvidiowych trollów :). Ty masz akurat nadzwyczajnego RTX który przenosi w czasie 👌.

Edytowane przez Tobik124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eltik napisał:

Czego mozna sie spodziewac wzgledem mojej aktualnej 3080?

Ja to sie zastanawiam gdzie ty miales glowe zamawiajac ta karte, zamowic cos w ciemno bez sprawdzenia wydajnosci i pytac na forum jakie beda roznice gdzie wystarczy wejsc w jakiekolwiek testy :szczerbaty:

  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MaTHardware napisał:

Szkoda czasu na nvidiowych trollów :)

Niczego innego się nie spodziewałem, u ciebie to standardowe odpowiedzi jak ktoś ma inne zdanie. Jedynym argumentem zawsze jest "nigdy nie sugeruje się testami", a jak już nie masz nic do powiedzenia to nvidiowe trole. Ty masz zawsze ukryte % do wydajności z kapelusza, a cały świat jest w błędzie. Ale czego się spodziewać po kimś, kto mówi, że 7800XT generuje dużo więcej klatek od 3080. To tak jakbym komuś doradzał wymianę 6900XT na 7800XT :boink:

1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Ja to sie zastanawiam gdzie ty miales glowe zamawiajac ta karte, zamowic cos w ciemno bez sprawdzenia wydajnosci i pytac na forum jakie beda roznice gdzie wystarczy wejsc w jakiekolwiek testy :szczerbaty:

Jak widzisz tutaj niektórzy mają ukryte moce na swoich kartach,  żyją w swoim świecie i nigdy nie sugerują się testami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, skunRace napisał:

Niczego innego się nie spodziewałem, u ciebie to standardowe odpowiedzi jak ktoś ma inne zdanie. Jedynym argumentem zawsze jest "nigdy nie sugeruje się testami", a jak już nie masz nic do powiedzenia to nvidiowe trole. Ty masz zawsze ukryte % do wydajności z kapelusza, a cały świat jest w błędzie. Ale czego się spodziewać po kimś, kto mówi, że 7800XT generuje dużo więcej klatek od 3080. To tak jakbym komuś doradzał wymianę 6900XT na 7800XT :boink:

Jak widzisz tutaj niektórzy mają ukryte moce na swoich kartach,  żyją w swoim świecie i nigdy nie sugerują się testami :E

Widzę, że mocno cię boli, kiedy ktoś ma inne zdanie i fakty nie pasują do twojej narracji. "Ukryte % do wydajności"? Chyba mylisz rzeczywistość z fantazją. Co do 7800XT vs. 3080 – najwyraźniej zatrzymałeś się w czasach, kiedy stare karty były w cenie, a nowe testy w ogóle cię nie interesują. Ale spokojnie, jak już przestaniesz porównywać karty na podstawie nostalgii, może zauważysz, że świat idzie do przodu. 

 

Cóż, może te "ukryte moce" to po prostu aktualna wiedza, której niektórzy nie nadążają przyswoić. Ale rozumiem, łatwiej jest trzymać się testów z sieci niż zaakceptować, że technologia idzie naprzód. :E

 

 

Nie wiem, co tam testowałeś, ale widocznie nie 7800XT, bo 13 klatek to nie "piękne bzdury", tylko fakty. A co do sprzedaży, to może tobie przypadkiem wsadzili kartę z zeszłej dekady, skoro takich różnic nie widzisz. :E

Edytowane przez Tobik124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kompromituj się już, bo jak widać twoja wiedza nie ma nic z rzeczywistością pisząc o 13 klatkach w Cyberpunku, lub ogólnie, że w większości gier sporo klatek więcej jest na 7800XT :E

Testy sprzed 7 miesięcy, jak już pisałem cały świat się myli, żyj dalej w tym swoim świecie, ale jak już piszesz głupoty na forum, to nie miej pretensji, że ktoś je prostuje.

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-7900-gre-vs-nvidia-geforce-rtx-4070-super-porownanie-modeli-do-3000-zlotych?page=0,7

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu zamienił stryjek siekierkę na kijek :E

Wydajność podobna, do tego tracisz DLSS :E
Jedyny plus to gwarancja. No, ale jak zmieniać to na coś lepszego i nawet jakbyś chciał AMD spróbować to tu minimum RX 7900XT ma sens.

Nowa gierka 1440p :E
dzYiJFi.png

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lukadd napisał:

Z cyklu zamienił stryjek siekierkę na kijek :E

Wydajność podobna, do tego tracisz DLSS :E
Jedyny plus to gwarancja. No, ale jak zmieniać to na coś lepszego i nawet jakbyś chciał AMD spróbować to tu minimum RX 7900XT ma sens.

Nowa gierka 1440p :E
 

Teraz wrzuc to samo tyko wykres z RT :D :frajer:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam silent hill 2 i na maks bez RT z TSR mam 60fps +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Tobik124 napisał:

Nie kompromituj się? Kolego, ty widocznie zatrzymałeś się na testach z zamierzchłych czasów i próbujesz prostować rzeczy, których nawet nie rozumiesz. Cały świat się myli, bo ty jeden masz objawienie? No widzisz, jak testy nie pasują do twojej bajki, to najlepiej nazwać je "głupotami". Może czas na upgrade nie tylko karty, ale i wiedzy. :E

Szacun za oglądanie zakłamanego kanału HU 👌

Jasne, każdy średnio ogarnięty człowiek, który coś tam wie co się dzieje na rynku GPU zna wydajność 7800XT, która jest na poziomie 3080.

Co ciekawe widzę, ze cie zabolało, skoro odpisujesz, tylko na moje posty, a takie samo zdanie ma tutaj kilka innych osób. Idź dalej w zaparte, zakłamane HU, trole od nvidii, nigdy nie sugeruje się testami się testami, jakieś  pierdoły o zamierzchłych czasach. Żyj sobie w swojej alternatywnej rzeczywistości wszystkie testy na świecie są zakłamane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum zawsze punktuje fanboyów i fanatyków, żyjących w alternatywnej rzeczywistości. Karty i procesory miałem w życiu różnie i zawsze kupuje to co wypada w danym momencie korzystniej, więc po raz kolejny nie kompromituj się już. Fakty są takie, że 7800XT jest mniej wydajna od 6900XT i jest na poziomie 3080, choćbyś nie wiem jak długo pisał, że jest inaczej :E 

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FH5 DLAA ma ogromne problemy z kablami łączącymi słupy elektryczne. Natomiast w Forza motorsport DLAA powoduje ghosting za samochodami. FG zmiękcza obraz i to znacząco jak dla mnie. Każda z tych technologi ma jeszcze spory aspektów do poprawy.
    • Bierz co tańsze, gaming plus to dobra płyta pci-e 4.0 i nowszy chipset niczego nie wniosą przy tej karcie i tym samsungu evo.
    • Nie wiem nawet co powiedzieć po obejrzeniu tego filmu poza tym, że nie sądziłem, że kiedykolwiek przyjdzie mi coś takiego oglądnąć. Szacunek dla całego zespołu, zarówno tych co dalej pracują nad grą jak i tych, którzy zostali by bronić swoją ojczyznę.
    • Dziś sobie zainstalowałem Forze Horizon 5 i trochę się pobawiłem ustawieniami. Testowałem DLAA i FG. Przy ustawieniu DLAA+FG z bazowymi 82 FPS udało się dobić do maksymalnego FPS dla monitora (Freesync włączony 158 FPS) i ku mojemu zdziwieniu w dzień nie dało się wyłapać żadnych artefaktów, choć ich usilnie szukałem.  Robiłem też test w nocy i tam już dało się wyłapać w kilku miejscach, m.in. przy cieniu samochodu, który się za nim ciągną. Ale ogólnie dało się praktycznie zdublować FPS, obciążenie karty wyraźnie wzrosło wiec te "darmowe" klatki nie są do końca takie darmowe. Eksperyment był o tyle ciekawy ze przez tydzień grałem w FH 4 gdzie jak wiadomo nie ma DLAA czy FG wiec używałem tam DLDSR i grałem w skalowanym 4K.  Po odpaleniu "5", włączeniu DLAA i ostrości na 30% obraz do złudzenia przypominał to co widziałem w FH4 z DLDSR, oczywiście nie był aż tak szczegółowy i drobne detale uciekały, ale ogólnie było naprawdę blisko skalowanego 4K. Trzeba przyznać ze Nvidia umie czarować tymi technikami i naprawdę to robi niezłe wrażenie i robotę. Przynajmniej w FH 5
    • @sabaru no i właśnie... Chodzi o informacje rozsiewane przez twittera/X, które nie są informacją, a rozsiewaniem plotek, domysłów i teorii spiskowych. Celowo pomijasz kontekst wypowiedzi Clinton czy nie wiesz? Jak nie wiesz to wystarczy zajrzeć stronę wcześniej na to co linkował @Camis   W całej aferze z P. Diddym chodzi obecnie o kilkanaście nazwisk. Na X, tik toku i w paru innych miejscach lista nazwisk jest rozwijana nawet do kilkuset. Zaczęło się doszukiwanie w tekstach utworów potencjalnych wskazówek, niedopowiedzeń itd. co przypomina już zachowanie podobne do modnego z 10 lat temu szukania okultyzmu, reptilian i illuminatów w piosenkach różnych znanych artystów. Nagle zaczęto wymieniać również nazwiska praktycznie całego artystycznego otoczenia demokratów, na co nie ma w większości kompletnie żadnego potwierdzenia i żadne pozwy i wnioski wobec tych ludzi nie zostały nigdzie złożone i nie są nawet objęci jakimkolwiek postępowaniem. Wobec wielu nawet nie ma dowodów na to że bywali na imprezach organizowanych przez Diddiego. Zatem zrobiło się z tego element bardzo negatywnej kampanii wyborczej, inicjowanej w zasadzie oddolnie, w której być może fałszywymi oskarżeniami w celu uwalenia przeciwnika politycznego, może dojść do zniszczenia życia wielu osobom. Czy to w takiej sytuacji według Ciebie to nie jest powód by podjąć debatę na temat dezinformacji?  @voltq tu też do Ciebie. Jest różnica między wyrażaniem opinii, a snuciem teorii spiskowych bez dowodów i robienie z tego materiału opiniotwórczego, który może stać się niebezpieczny. O to chodzi.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...