Skocz do zawartości
Szambo

XTB i pozycja Close Only

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jagular napisał:

Kolejna sugestia: jest bardzo trudno, albo wręcz to jest niemożliwe, żeby zrobić "market timing", czyli przewidzieć czy jesteśmy w np. totalnym dołku, czy na absolutnej górce. Albo kiedy wszystko padnie, albo kiedy będzie dzień rekordowy.

Pffffff... Wystarczy kupować na dołku i sprzedawać na górce.... :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a zeby się nauczyć jak to robić, kup mojego ebooka, przypadkowo obecnie w promocji -90%, z 1000zł na 100zł, w którym opisuję tricki, o których istnieniu Oni nie chcą żebyś się dowiedział...

:P

Edytowane przez jagular
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co się dowiedziałem o Noctiluca to jest fakt o przesunięciu notowań Spółki do Segmentu NC Alert.

Generalnie jest jakaś szansa, że wrócą.

Póki co to zostawiam i niech się dzieje wola Nieba. (I tak nikt tego nie kupuje :P)

 

Ale wiecie, że ja miałem więcej szczęścia niż rozumu?

W co zainwestowałem to inkasowałem zysk :P

Akcje LPP, Abott, Samsung, Rheinmetal, Loreal, Pepco itd.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już widzę że ktoś wciska ebooka to wiem że dalej nie trzeba słuchać :D 

Ogólnie rzecz biorąc granie aktywnie na giełdzie jest mega trudne lub wręcz niemożliwe, ale mozna po prostu kupować co miesiąc uśredniając cenę i koniec końców na tym się wychodzi dodatnio. A jak ktoś chce mieć totalny spokój to ETF akumulujący i nie robisz nic. Dla zabawy dorzucić parę spółek jako mały procent i sobie obserwować. 

Jeszcze tak żebyś się nie wkopał. Nie kupuj ETFów dystrybucyjnych i spółek zza granicy które wypłacają dywidendy, bo będziesz miał zabawę podatkową ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawę podatkową to jako rezydent podatkowy Polski będzie miał zawsze, co najwyżej zabawa może być mniej lub bardziej angażująca :P

43 minuty temu, Szambo napisał:

Ale wiecie, że ja miałem więcej szczęścia niż rozumu?

W co zainwestowałem to inkasowałem zysk :P

To jest jedna z pułapek inwestycyjnych: dobry początek :) 

Następujący ekstremalny scenariusz: wybierasz losowo jakąś spółkę, kupujesz za wszystko co masz, czyścisz się do zera, na drugi dzień spółka rośnie tak dużo że sprzedajesz i nigdy więcej nie pracujesz...jest możliwy. Czysta statystyka. Nie oznacza to jednak, że to scenariusz wysoce, albo chociaż akceptowalnie prawdopodobny ;)

Po prostu nie jest tak, że wybór losowy musi oznaczać na pewno wybór zły. Wybór losowy to wybór losowy. 

Prawidłowa wypowiedź wobec tego powinna brzmieć: udawało mi się do tej pory. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje mi tylko uporządkować to jakoś teraz powoli. I trochę się douczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jagular napisał:

Zabawę podatkową to jako rezydent podatkowy Polski będzie miał zawsze, co najwyżej zabawa może być mniej lub bardziej angażująca :P

Dopóki inwestuje w polskie spółki i ETFy akumulujące to tak naprawdę musi jedynie wejść na gov.pl i potwierdzić, wszystko dostanie na tacy. 

Przy dywidendach zza granicy zaczynają się schody (o ile nie korzystamy z płatnych narzędzi). Chyba że ktoś lubi przeliczać kurs waluty po dniu wypłaty dywidendy, a potem się interesować ile podatku pobrano na 2/3 poziomie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na NCL siedzę od prawie 2 lat. Wiele kółeczek zrobionych i spółka dała fajnie zarobić. Jakiś czas temu przeszła po prostu z notowań ciągłych na fixingi....handel odbywa się teraz tylko 2 razy dziennie.

 

Edit.

Walne zgromadzenie co ma się odbyć go kwestie formalne.

Zarząd Spółki informuje ponadto, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zostało zwołane w celu formalnego wykonaniu przepisów zawartych w Kodeksie Spółek Handlowych, wszelkie informacje oraz materiały dotyczące NWZ oraz spraw będących przedmiotem obrad, jak również formularze pozwalające na wykonywanie na NWZ prawa głosu przez pełnomocnika, są dostępne na stronie internetowej Spółki pod adresem https://noctiluca.eu w zakładce Inwestorzy / Walne Zgromadzenia.

 

 

Edytowane przez Wercyngoteryx
Więcej info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zabawę z PIT38 się nie martwię. Czasem komuś go wypełniam. Dywidendy póki co mam tylko z CDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełniasz dla zagranicznych dywidend? Na przykład z USA? Wiesz co to W-8BEN? To spoko, będzie z górki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...