Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Send1N napisał:

Tak samo masz z wentylami arctica, p12/14 biją bądz są równie dobre jak wentyle 3/4x droższe :E  nie wspominając o tym że na rynku jest dostępny 5cio pak tych wentyli w cenie np 1x NB eLoop ARGB :E 

Coś o tym wiem. Wymieniłem wszystkie Pure Wings 2 od BeQuiet! na P12/P14.

3x PW2 140mm na 1000 rpm mają większą głośność niż 6x P14 też na 1000 rpm, a wydajność PW2 i P14 na takich samych obrotach jest praktycznie identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W NZXT bulisz bardziej za wygląda, można sobie animowane gify wstawić na pompkę, a to jest bezcenne :E

Co do arcticów to się zgadzam, cena/jakość to miazga, jedynie wygląd mają jak zwykłe czarne wentyle, więc rynku rgbt nie zwojują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana 1080Ti FTW3 na 3080 TrioX daje kopa w Metro Exodus wprost niesamowitego.

Przy okazji 1440p/165Hz G-Sync zbadałem na 27" mońku (do pracy jest 32" NEC 4K) ... konkretnie jest to tani monitor gamingowy na matrycy LG Display LM270WQA-SSA2Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS  G-SYNC Compatible

20201107_110346qskw1.jpg

ME 1440p jakość wysoka zakres fps od razu mi się spodobał

20201106_233858g8kwc.jpg

20201106_2334213kj9w.jpg

20201106_233434gykye.jpg

ME 1440p jakość ekstremalna średnio 120 fps

20201107_020309wyku3.jpg

 

GPU stock z wgranym Low Noise BIOS (Default)

Pora na testy Low Temperature BIOS i ocenę ile to boost poprawi.

 

Opcjonalnie wgranie bios z FTW3 lub Strix OC for fun only.... UV też się obada,w Exodus obecnie sam komp bez mońka zjada 530W.

Karta jest tak cicha w stresie na Low Noise BIOS że 2x140mm na Noctua D15 Chromax Black są najgłośniejszym elementem PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme w 1440p 120fps to wlasnie tak jak pokazałeś :E patrząc się w niebo, gra zdecydowanie lepiej wygląda na ultra z RT przynajmniej na high. Zamiast extreme które tylko ubija fps a nic nie daje bez RT, sprawdz takie ustawienia w normalnej rozgrywce ultra > RT high , teselacja ON jaki będzie mniej więcej fps podczas gry bez patrzenia w ziemie czy w niebo (pewnie 80-100) nie wspominając o mapce TAIGA :D

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel do zasilacza, wtyczka kątowa w dół która wypada, można wiedzieć co to dokładnie jest za kabel?

Szukałem czegoś takiego, ale zawsze była ta kątówka w złą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, H4mm3R napisał:

Coś słabo szukasz ;)

Tylko jeszcze bez czekania 2 miesiące i papierologii (miałem już zatrzymaną paczkę z przedmiotem za 10zł).

Na allegro jak pamiętam wertowałem to zawsze był kabel zagięty w "złą" stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aerial napisał:

Tylko jeszcze bez czekania 2 miesiące i papierologii (miałem już zatrzymaną paczkę z przedmiotem za 10zł).

Na allegro jak pamiętam wertowałem to zawsze był kabel zagięty w "złą" stronę.

No to miałeś pecha, z ali graty zazwyczaj do miesiąca dolatują.

Tu poszukaj https://www.morele.net/kategoria/kable-zasilajace-736/,,,,,,,,0,,,,29760O!4333/1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, aerial napisał:

Ten kabel do zasilacza, wtyczka kątowa w dół która wypada, można wiedzieć co to dokładnie jest za kabel?

Szukałem czegoś takiego, ale zawsze była ta kątówka w złą stronę.

 

W przypadku kabla kątowego C19 do zasilaczy 1600W-2000W uzywam serwerowego kabla firmy Xerox kupionego w UK,cena zwala z nóg ale jest mi niezbędny do Black Ice Mk3 i i tak musiałem go kupić.

Leads Direct | Angled Schuko CEE7/7 Plug – IEC C19 (Right Angled) 2.5m

Kątowe prawe i lewe C13 do mniejszej mocy PSU (do 1000W) są w opór u nas w kraju do kupienia,mam ich z pięć sztuk i grosze kosztują ...brałem wersje 3m długości.

 

AC Power Cord, SCHUKO / 3P female (C13) angle type, 3 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię wszystko żeby nie składać komputera do gier. O monitorze i peryferiach nie było mowy, więc postanowiłem popełnić "grzech" :szczerbaty:

biurkodfkvs.jpeg

Sławek rzucił temat 1440p i 165Hz. No to lecimy :D Predator XB271HU plus secik od Glorious PC. Pierwsza w moim życiu klawiatura 60% - urzekła mnie całkowicie :heartpump: Z lewej strony zostawiłem w razie czego miejsce na bencha...

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...bardzo fajny set wyszedł a o klawie to mógłbyś określenie "urzekła" rozwinąć bo mnie zainteresowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza Filco i Cooler Master nie miałem do czynienia z innymi klawiaturami mechanicznymi. Dotychczas najmniejsza jaką miałem to klawiatura w rozmiarze TKL. W tym przypadku szukałem czegoś jak najmniejszego, bo co więcej potrzeba do grania. Do wyboru na miejscu, od zaraz był Razer i ona 8:E Tym bardziej, że lubię tak jak oizo76 peryferia z jednej stajni.

Co do samej klawiatury:

- ciężka jak na takiego malucha - amelinium :szczerbaty:;

- porządnie wykonana - znalazłem jedno "ale" w wykonaniu (myślę, że to kwestia tego jednego egzemplarza);

- bardzo przyjemnie switch'e (Gateron Brown) - z możliwością wymiany na inne bez potrzeby lutowania;

- więcej uwag po dłuższym użytkowaniu.

 

 

 

EDIT:

Do tego dochodzi 58 gramowa pchła do poruszania kursorem :lol2:

Edytowane przez Finac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawują wasze Streacom BC1 Benchtable, trudno jest upchnąć i ładnie poprowadzić standardowej długości przewody od zasilacza? Chodzi mi pogłowie przesiąść się z Therlamtake Core P3

20190810-120346.jpg

20200425-165700.jpg

Doszły jeszcze przewody CableMod PRO ModMesh C-Series RMi oraz RMx Cable Kit - białe.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Finac napisał:

Rbiurkodfkvs.jpeg

Sztuczne cegiełki. Dawaj prawdziwe nawet że środka, 3x taniej niż lico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam mordeczko, czepiasz się ;) Pod nimi jest silikat, więc ciężko uzyskać efekt jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

Jak się sprawują wasze Streacom BC1 Benchtable, trudno jest upchnąć i ładnie poprowadzić standardowej długości przewody od zasilacza? Chodzi mi pogłowie przesiąść się z Therlamtake Core P3

/ciach/

Do BC-1 najlepiej na wymiar kable zrobić i wtedy ok...ofc upchniesz seryjne kable,zepniesz trytkami

ale to nigdy nie będzie perfekt wyglądać jak u Zawiszy kable na wymiar pod BC-1 przygotowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego kabla, chyba widzę w czym problem, zasilacz ma obróconą wtyczkę o 90 stopni i dlatego tak wygląda. Mi chodzi o kabel kątowy w drugiej płaszczyźnie, taki jak H4mm3R podlinkował na ali.

Coś takiego: https://ae01.alicdn.com/kf/H9e9786a7e6ca4dfcb77934169a3e5fd2u.jpg

Jeżeli chodzi o klawiatury 60%, i w ogóle mechaniki, to polecam custom (zbudowanie sobie z części), mały projekt dla finaca :) I tak będzie to większa zabawka niż niejedna z tych budek nuc aluminiowych.

Jak budujesz z części to można cuda robić, cała obudowa klawiatury metalowa, nawet widziałem z nierdzewki ludzie mieli, kilka kg blok, oczywiście tanio nie jest ale efekt fajny. Dowolnie można sobie switche dobrać, nawet np. różne dla różnych partii klawiszy, odpowiedniej jakości same klawisze (słabo ścieralny plastik pbt, double shot, tzn legendy wtopione w klawisz nie żadne wypalane/drukowane itd.). Jest sporo cech które może mieć taka wypas składana klawiatura, której producenci w seryjnych nie stosują z racji na cięcie kosztów. Wiadomo to zabawa dla pasjonata, ale czym jest składanie pc z chłodzeniem wodnym np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial przez chwilę przeszła mi przez głowę myśl o custom mechaniku. Na szczęście trwała krótko :szczerbaty: Prawda jest taka, że najnormalniej w świecie mi się nie chce. Świadczyć o tym może fakt, że nadmiar kabla z klawiatury i myszy spiąłem trytką i schowałem pod biurkiem - jeszcze 3 lata temu zarabiałbym nowe wtyczki po jego skróceniu. Na dzień dzisiejszy ograniczam się jedynie do skracania kabli zasilających.

@M.C kupiony kilka lat temu na allegro. Kawałek wyprofilowanego pręta z naciągniętym oplotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2020 o 16:52, Finac napisał:

Robię wszystko żeby nie składać komputera do gier. O monitorze i peryferiach nie było mowy, więc postanowiłem popełnić "grzech" :szczerbaty:

 

Sławek rzucił temat 1440p i 165Hz. No to lecimy :D Predator XB271HU plus secik od Glorious PC. Pierwsza w moim życiu klawiatura 60% - urzekła mnie całkowicie :heartpump: Z lewej strony zostawiłem w razie czego miejsce na bencha...

 

Super sciana ;) jak ten monitor na niej wisi to chyba sporą odległość masz od oczu jak na 27" :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N Dziękuję bardzo, mi też się podoba ;) Za biurko robi blat kuchenny z Ikei o głębokości 60 cm, więc wcale nie ma takiej dużej odległości. Można powiedzieć, że jest "akurat".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trepcia Dziękuję bardzo. Mojej żonie się nie podoba w takiej postaci bo twierdzi, że zepsułem efekt. Na szczęście skończyło się jedynie wyrażeniem opinii :szczerbaty: Rzuć fotką :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3080 w końcu na pokładzie. Wersja prawie finalna, jeszcze jakieś okablowanie by się przydało, bo poprzednie przedłużki z Bit-Techu się rozsypały. :)

6.png

  • Like 6
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...