Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

G.Skill Trident Z DDR4 w 5 nowych kolorach. :thumbup:

 

37b.jpg

37a.jpg

37c.jpg

37d.jpg

37e.jpg

 

37f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

właśnie kilka dni temu dostałem email o tych kościach ale nie zwracałem uwagi na opis jedynie to 3200 CL14 wpadł mi w oko i podobno ma oznaczenie GTZ

 

 

edit ,

Aquacomputer aquaero 6 PRO , werbują się ze daje rade 30W na kanał pociągnąć a ma ich aż 4 oczywiście PWM , jednak z neta można wyciągnąć wpisy ze dość mocno się grzeje , zaś z drugiej strony chwalą się ze można podpiąć dwie d5 i stado wentylatorów , wiec jak to jest , trzeba blok zakładać jak podłączy się pompę ? , i czy każdy kanał ma własny interface bo to jest ważne czy jest możliwa konfiguracja 1x DC+TAcho [3pin] i 3x PWM [4pin] i czy panel da rade 0 rpm zrobić i czy wentyle / pompa wstanie na niskim rpm ,

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś widziałem jakiś test/zdjęcia "czegoś" przykręcanego z tyłu do zasilacza, taki powiedzmy duct (nie wiem jak to po polsku się nazywa), jakby wylot powietrza, który w teorii miał go wyciszać (tiaa...). Poszukuję tego usilnie i nie mogę znaleźć.

 

Będzie to pełnić bardzo ważną funkcję, moje dwa mopsy lubią mi towarzyszyć jak siedzę na kompie i sobie leża przed nim, cały czas sukcesywnie dosuwają go dupami do ściany. Niestety skutkuje to załamywaniem kabli, to urządzenie pomogłoby mi utrzymać go w stałej odległości od ściany.

 

Ktoś, coś?

 

Wiem, że kiedyś cooling.pl miał to w ofercie nawet, ale teraz mają straszne pustki na sklepie.

Edytowane przez MuMineQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

silverstone pp02 - ale ciężko u nas to dostać i raczej tylko na używkach

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

silverstone pp02 - ale ciężko u nas to dostać i raczej tylko na używkach

 

Dzięki stary, ale tak jak mówisz, nie do dostania nigdzie. Chyba przestali produkować bo ludzie doszli do tego, że to nie działa :D

Edytowane przez MuMineQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować dokupić jakąś rączkę (coś jak w serwerowych zasilaczach), za przykład może posłużyć evga nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wydaje mi się że to zły pomysł, ta "pokrywka" jest skierowana do dołu jak wydech w dieslu - będzie na 100% kumulowała ciepło z zasiłki.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta "pokrywka" jest z czasów zasilaczy montowanych od góry, więc tam nie było aż takiego problemu...nie zmienia to faktu, że ostatni raz na allegro było to 3 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to zły pomysł, ta "pokrywka" jest skierowana do dołu jak wydech w dieslu - będzie na 100% kumulowała ciepło z zasiłki.

 

Ja mam starą obudowę z zasilaczem u góry, jest bardzo wysoka. W nowych z zasilaczem na dole, 2cm od podłogi, nigdy bym tego nie założył.

 

Tymczasowo podłożę między listwę przypodłogową a obudowę stoper do drzwi, potrzeba matką wynalazku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki stary, ale tak jak mówisz, nie do dostania nigdzie. Chyba przestali produkować bo ludzie doszli do tego, że to nie działa :D

mam takie cos :E

 

testowalem ;)

 

przy starym antecu z 80mm wentylem z tyłu troche sie wyciszył (antec ma wentyl regulowany liniowo od temperatury, wiec skoro sie wyciszylo to raczej nie bylo wiekszej temp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie cos :E

 

testowalem ;)

 

przy starym antecu z 80mm wentylem z tyłu troche sie wyciszył (antec ma wentyl regulowany liniowo od temperatury, wiec skoro sie wyciszylo to raczej nie bylo wiekszej temp)

 

 

Zawsze można wydrukować :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wydrukować :)

 

Mam drukarkę 3D w planach na ten rok, może to będzie mój pierwszy projekt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie cos :E

 

testowalem ;)

 

przy starym antecu z 80mm wentylem z tyłu troche sie wyciszył (antec ma wentyl regulowany liniowo od temperatury, wiec skoro sie wyciszylo to raczej nie bylo wiekszej temp)

 

Nie chcesz sprzedać? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar troszkę odświeżyć LC - czyszczenie bloczków itp. + minimalnie przebudować układ.

Obecnie mam węże primochill advnced LTR 10/13 (złączki wszystkie 10/13 EK) ale jest on dość sztywny i ciężko zrobić dość ciasne łuki bez zagięcia a nawet na niewielkich dość mocno sprężynuje.

Szukam więc jakiegoś innego fajnego węża - najlepiej czarny matowy.. możecie coś polecić? Zalewane czystą destylką + biocyde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wąż w 10/13 robi najlepsze łuki z pośród innych jak chcesz lepsze łuki to tylko zmiana na 10/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak wyszło tak wyszło. Złączki do dupy, następnym razem biore inne, zauważyłem też że blok jest odwrotnie, no trudno, szkoda zrywać Indigo Extreme. Temperaturki <50*C pod obciążeniem na stockowym 5930K i pompą + wentylami na minimum.

Ważne że działa i nie cieknie.

140mm wentyl z tyłu poszedł w pip, nie mieści się.

 

cf842e30e1.jpg

 

 

 

Koszmar LC z X99 Deluxe - idiotycznie wysokie radiatory na VRMach.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu ta kątowa złączka po lewej stronie cepa. było dać prostą, nie złorzeczyłbyś na radiatory.

 

ps Wyszło jak wyszło, hmm... masa błędów. Ale... grunt, że Tobie pasuje. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta buda jest za wąska, chociaż pewnie to ja coś źle robie. ;)

 

Ta kątowa złączka w niczym nie przeszkadza, na prostej zaginał się wąz. Złączka 45 stopni przy radiatorze z tyłu musi być bo inaczej radiator na VRM przygniata wąż.

Przynajmniej wiem na przyszłość co jest nie tak.

Mimo wszystko LinX przy 4.3GHz @ 1.28V i tak wyciska 85-88*C.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym oglądał dzieło "Sąsiadów" widząc ten kibelek. bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ihmo jak blok masz w poprzek to na x99 lepiej się spisuje, inaczej dwa rdzenie mają skoki temperatur, i się nie przejmuj tylko działaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będę działał, jutro opróżnie układ i obrócę blok tak jak powinien być bo teraz wej/wyj jest zamienione miejscami.

 

Podejrzewam że ta Indigo Extreme kiepsko się rozlała. Jeśli tak to nie będę się już z nią paprał tylko dam normalną pastę.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długie węże, zdecydowanie. IMHO, bielas ma racje, niepotrzebnie katowki na te weze przy cepie, rozumiem male odcinki, ale u Ciebie byly zbedne. Spróbuj trochę skrócić węże, bo dyndają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zagną się! Ale jak chcecie, rano spróbuje jeszcze raz.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie dałeś węża 10/16 ? Nie było by problemu z zaginaniem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy by się nie zmieścił nad tym fajansiarskim plastikiem na mobo po lewej stronie. Już teraz jest tam może 1mm odstępu.

 

Już wiem czemu temp. były takie słabie - Indigo wybuchł :E Więcej tego czegoś nie nakładam.

 

1d328be166.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...