Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dario+

FZ38 , HX1 czy SX1 IS ?

Rekomendowane odpowiedzi

HX-1

Mam go i jestem zadowolony

Pewnie jak bym go miał też bym był zadowolony ale nie długo chcę zakupić któyś z tych aparatów i szukam najlepszego ;)

Ponoć najlepszą jakość zdjęć oferuje FZ 38 . Co wy na to ? Zależy tez mi na filmach HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz FZ38. Niedługo sam się w niego zaopatrzam, przestudiowałem dziesiątki recenzji i opinii użytkowników wielu aparatów i właściwie Panasonic FZ38 wydaje się być najlepszym wyborem. Jest na matrycy CCD a HX1 i SX1 na CMOS co w skrócie oznacza że mając CCD nie możesz strzelać zdjęć seryjnych z taką prędkością jak np. HX1 (10/s). Poza tym w HX1 i SX1 masz możliwość kręcenia filmów full HD (1080p) a w FZ38 "tylko" 720p. Ale na tym kończą się ich zalety (nie licząć uchylanych monitorów). FZ38 strzela zdjęcia lepszej jakości w porównaniu z HX1 i SX1. Najgorzej wypada HX1 jeśli chodzi o jakość zdjęć (szumy i te całe aberacje chromatyczne). Pozatym FZ38 jest znacznie tańszy od pozostałych dwóch i moim zdaniem nie warto dopłacać po 400-500zł dla uchylanego ekranu i matrycy CMOS. Poza tym w zestawie z FZ38 masz odrazu akumulator i ładowarkę (w sony HX1 też). FZ38 obsługuje najpopularniejsze (i tanie) karty SD(HC) poza tym akcesoria do niego są znacznie tańsze niż do konkurencji (np. zasilacze sieciowe, ładowarki). Zoom może jest o te 2x krótszy ale 18x to też bardzo dobry wynik. Jak chcesz sam się co nieco dowiedzieć o FZ38 to kliknij TUTAJ i TUTAJ.

Podsumowując to napisze jeszcze że aparat ma robić dobre zdjęcia a filmy powinny być tylko dodatkiem. FZ38 z podanych przez Ciebie aparatów robi najlepsze jakościowo zdjęcia, a i filmy w HD też są bardzo dobre jak na aparat (720p, dźwięk stereo). W przypadku HX1 i SX1 odnoszę wrażenie że tam skupiono się bardziej na filmowaniu niż na zdjęciach - taki marketing full HD cuda niewidy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem już kilka testów tych aparatów i także nastawiam się bardzo pozytywnie na Panasonica FZ38 :) Na początku napaliłem się na te Full HD ale myślę że aż tak dużej różnicy w jakości do 720p panasonica nie będzie widać. A jakość zdjęć jest taka sama albo nawet i lepsza niż u konkurencji wiec po co przepłacać ? :) (300-500 zł różnicy z kartą 8GB ) .

Aparat chcę kupić w okolicach grudnia lub stycznia tylko nie wiem czy potanieje czy podrożeje,może kupić teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejrzałem już kilka testów tych aparatów i także nastawiam się bardzo pozytywnie na Panasonica FZ38 :) Na początku napaliłem się na te Full HD ale myślę że aż tak dużej różnicy w jakości do 720p panasonica nie będzie widać. A jakość zdjęć jest taka sama albo nawet i lepsza niż u konkurencji wiec po co przepłacać ? :) (300-500 zł różnicy z kartą 8GB ) .

Aparat chcę kupić w okolicach grudnia lub stycznia tylko nie wiem czy potanieje czy podrożeje,może kupić teraz ?

Albo teraz, albo w styczniu, bo na święta może podrożeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś linki do testów albo porównać tych aparatów to prosze umieszczać .

Ja znalazłem porównanie filmów HD w słabym oświetleniu , Canon vs Panasonic :

 

Tu jakość filmików i stabilizacji obrazu przy max zoomie :

 

Filmy w bardzo słabym oświetleniu i póżniejszym nałożeniu filtrów:

 

inny test:

http://www.youtube.com/user/christianswiss#p/u/4/T4u8JIbFBkM

 

Tu film pokazujący że Canon SX1 IS ma chyba problemy przy słabym oświetleniu :

http://www.youtube.com/user/christianswiss.../86/P_XVNtvRsG0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te testy pokazują głównie różnice w video i o dziwo w gorszych warunkach (słabe światło) FZ38 radzi sobie lepiej. Poza tym tak jak wcześniej pisałem, robi lepsze zdjęcia czyli to w czym powinien być lepszy aparat. Video to tylko dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz mieć dobre filmy wideo kupuj kamerę. od aparatu oczekuj dobrych zdjęć. dziś kupiłem FZ38 - jestem zadowolony chociaż nie mam jeszcze wielu doświadczeń z tym aparatem - jak przestudjuję 220 stronnicową instrukcje to pewnie będę z siebie baardzo zadowolony :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale przecież w tamtym artykule odnośnie Szwajcarii jest wszystko ładnie wyjaśnione. Tam posiadanie broni jest swoistą kulturą i elementem ich systemu. Dodatkowo jest to kraj rozwinięty, z niskim bezrobociem i z przemyślaną polityką migracyjną (nie wpuszczają wszystkiego, co po prostu potrafi przejść przez granicę, tam trzeba umieć sobie poradzić. Ci co się nie nadają są po prostu deportowani). Oczywiście, że Polsce bliżej do Szwajcarii niż USA. Ale niech z tych 20 przestępstw średnio z udziałem zrobi się średnio 200. Moim zdaniem nie warto. Ty z kolei odklej się od tych czarnych, bo to że to oni odpowiadają za większość przestępstw nie z koloru skóry wynika. Przy równym starcie  dla wszystkich ras człowieka wyniki przestępczości byłyby zbliżone. Ktoś jednak na dnie społeczeństwa musi być, a tam dyskryminacja (wynikająca z ich etiologii dostania się do tego kraju) rasowa jeszcze nie aż tak dawno funkcjonowała i była akceptowalna w świetle dnia, stąd padło na czarnych. Nadal żyją i funkcjonują ludzie, którzy jeszcze na rasistów byli wychowywani. Dodaj do tego, że przez to wszystko czarnym faktycznie żyje się tam trudniej, mają trudniejszy start (przeciętnie rzecz biorąc) i wiele rzeczy dzieje się siłą pędu. . Dodatkowo amerykański system sprawdza się po prostu gorzej niż zachodnioeuropejski w kwestii zapewnienia ludziom środków do życia, ochrony zdrowia i kilku innych spraw. Dlatego więcej jest skorych do zdobycia z bronią w ręku tego, czego nie potrafią zdobyć inaczej. Powtarzanie, że czarni popełniają więcej przestępstw, bo są czarni niczego tak naprawdę nie zmieni, a tylko nada moment obrotowy temu pędowi i problem będzie się rozciągał w czasie.  Przestań używać tego określenia, bo tylko deprecjonuje ono twoje wypowiedzi, bo głupka sam z siebie robisz.
    • Czarne? Nie bądź nudny :p 
    • Gracze powinni wszędzie rozpowszechniać opinię, że to rasistowska gra, dyskryminująca Azjatów, bo zamiast Japończyka zachodni producenci wcisnęli tam Murzyna. Czy gracze ogarniają PR? Oto jest pytanie... Fakty są też takie, że gracze od gry o Japonii mogą, jako konsumenci, oczekiwać czegokolwiek, w tym gry z Japończykiem i Japonką w głównych rolach, bez Mukabe from Africa. Producent nie przewidział oczekiwań rynku? To jego problem, niech się teraz nie obraża   Kiedyś AC był mimo wszystko fajną grą HISTORICAL-fiction, z motywami sf jedynie w tle, a do tego historyczna fikcja to była głównie rola czy działania osadzonych jednak mocno w świecie, postronnych postaci. Zaś naszym protagonistą w pierwszej części był Arab, potem Włoch, Indianin, angielski pirat, Francuz, Egipcjanin, nawet w tej nieszczęsnej Valhalli był przedstawiciel ludów Skandynawii, a w Origins Grek. A teraz co?    
    • Co mogę powiedzieć AMD nie kłamie, tak jak kepele metalowe, bierzesz na klatę, albo się goń.  
    • http://twitter.com/Tendar/status/1791968215683207662 120 UAV. Mają rozmach Ukraińcy   https://x.com/Fitek69/status/1791782878935732639 Kacapom wysiadła logistyka 5-10 km od frontu    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...