Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Liczyłem na coś bardziej premium, ale wygląda ciekawie. 
Poczytam recencje.
Dzięki!
Jeszcze jakieś sugestie w wyższej półce cenowej?

 

EDIT:
Niestety Edge 30 Neo za pół roku traci wsparcie poprawek oprogramowania, a za półtorej roku bezpieczeństwa....
Chciałbym jednak telefon na dłużej.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi 13/14 są relatywnie nieduże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym pod uwagę propozycje jak wyżej 👆 

Ewentualnie zenfone 9 bądź wcześniej wspomniany S23. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy motorola edge 40 w cenie  do 1600zł to dobry wybór  jako następca Honora 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gloin napisał:

Czy motorola edge 40 w cenie  do 1600zł to dobry wybór  jako następca Honora 8

To świetny wybór jako następca Honora 8, ale moim skromnym zdaniem nie za 1600 zł. Jak się trochę poobserwuje rynek to można ją wyhaczyć za około 1200 - 1300 zł. 

Różnicę po honorze 8 odczujesz nawet kupując za połowę tej kwoty tj. moto edge 30 Neo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AnshuA napisał:

To świetny wybór jako następca Honora 8, ale moim skromnym zdaniem nie za 1600 zł. Jak się trochę poobserwuje rynek to można ją wyhaczyć za około 1200 - 1300 zł. 

Różnicę po honorze 8 odczujesz nawet kupując za połowę tej kwoty tj. moto edge 30 Neo. 

Źle troszku ujelem budżet jaki mam to max 1600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie siedzę w ogóle w temacie smartfonów, jest coś może nowego z wysuwanym aparatem albo bez przedniego aparatu? Siedzę juz chyba 4 rok z mi9 i szczerze chyba nie kupię już telefonu z notchem czy dziurą w ekranie, bo mnie to po prostu kłuje w oczy. Wiem, wiem dziwne zboczenie, ale nic nie poradzę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTE Nubia Z60 Ultra

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja nie powiem, ale cenowo straszy, aby tylko zadzwonić, włączyć raz na jakiś czas Dokkana i ewentualnie neta przeglądnąć. Widzę że na mgsm jest spoko wyszukiwarka, więc coś poszukam, w bardziej przystępnej cenie do moich fanaberii i zastosowań. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Ciekawa propozycja nie powiem, ale cenowo straszy, aby tylko zadzwonić, włączyć raz na jakiś czas Dokkana i ewentualnie neta przeglądnąć. Widzę że na mgsm jest spoko wyszukiwarka, więc coś poszukam, w bardziej przystępnej cenie do moich fanaberii i zastosowań. Dzięki 

xiaomi mi mix 4, zte axon 30 - nowsze niż to co masz choć nie najnowsze

Edytowane przez harygiewont
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe zaskoczenie w nowych telefonach jest brak załączonego wyposażenia typu kable, ładowarki etc. tylko sam telefon w pudełku :E. Trzy miesiące temu kupiłem, gdy była wtedy możliwość, żebym to zrobił w miejsce aktualnie używanego przeze mnie Galaxy S8. Ale dopiero od teraz nowy okaz zacznie być wykorzystywany w praktyce.

b8e13ed84ee64be3.jpg

Dla porównania włączyłem również obecnego Galaxy S8, gdzie przez niecałe 4 lata użytkowania (nie, nie kupiłem S8 jako nowy, a używany tak dla jasności) tu co nieco się odkleiło szkło hartowane, a tam to szkło pękło, trochę przeszło, ale ogólnie ten telefon nie zawiódł. Zobaczę z czasem jak to będzie z Xperią 5 MK4.

b9f8946e16ded711.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej. Szukam czegoś najtańszego nowego lub ewentualnie używanego obsługującego ESIM.

Telefon jest porzebny do obsługi neta na czas wyjazdu zagranicznego poza unię. Polecicie coś?

Edit: już nieaktualne. Kupiłem s20 za 400 zł.

Edytowane przez bartoleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2024 o 18:40, michasm napisał:

Polecicie coś względnie małego?
Fajnie jakby miało jack, ale jak nic nie ma ciekawego to po prostu kupię nowe słuchawki BT.
Już prawie byłem zdecydowany na Zenfone 10 16GB, ale okazuje się, że on przy ekranie 5,92 przez szefokie ramki ma niemal taki sam rozmiar obudowy co S24 6,2.
Z drugiej strony S24 ma tylko 8GB ram bez możliwości wyboru wyższej wersji. S23 ma niby ram plus, czyli kilka GB może trzymać na pamięci wewnętrznej...
Ale S24 nie ma też snapdragona... I nie ma zbyt dużej baterii.
Od ponad 3 lat mam POCO X3 pro. To mój pierwszy nieflagowiec i już wiem, że w sumie gdzieś mam procesor. Byle by było tyle ramu, że apek mi nie ubija najnowszy adroid za 3 lata, byle to działało płynnie i obudowa była premium - ekran, wibracje, konstrukcja, aparat. Nie zależy mi na super zdjęciach tylko na czymś solidnym.

Nie musi być ładny, bo wyląduje w case.
Nie gram w zaawansowane gry.

No i koniecznie muszę być w stanie zawiązać buty bez wyciągania telefonu z kieszeni. Obecny POCO X3 pro ma 165mm długości i to zdecydowanie za dużo.
Cokolwiek co zauważalnie ma mniej jest dla mnie spoko i im mniejsze tym lepiej.
 

Kupiłem Samsunga S24 pod wpływem impulsu. Może to i dobrze, bo nieraz na wybór takich rzeczy tracę dziesiątki godzin, a przeliczając na godzinówkę nieraz ten czas jest więcej wart niż to co kupuję 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w tak wielu nawet topowych smartfonach producenci z uporem maniaka nadal wpychają ten archaiczny interfejs USB-C w standardzie USB 2.0 (czyli realna prędkość na poziomie zawrotnych ~36MB/s)? Kupiłem Asusa Zenfone 10 i nawet mi przez myśl nie przeszło, że coś co ma Snapdragona 8gen2, 16GB ramu i pamięć UFS 4.0 będzie nadal bazować na takim samym gównianym interfejsie USB co np. stary Xiaomi Redmi 8, który na premierę kosztował 500zł. 

W sumie teraz jak patrzę to nawet niektóre Asusy Rogphone za 5 tysięcy nadal mają USB 2.0.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem i może chodzi o ładowanie? USB 3 wymaga więcej fizycznych przewodów wewnątrz kabla niż USB2. Choć w sumie, może lepiej by dawali dwa przewody - jeden do ultra-szybkiego ładowania, a drugi do transferu w standardzie USB3. No ale to przy telefonie za 4000zł kosztowało by pewnie dodatkowe 4zł, czego ich cebula nie zniesie 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2024 o 11:57, Kyle_PL napisał:

Też się nad tym zastanawiałem i może chodzi o ładowanie? USB 3 wymaga więcej fizycznych przewodów wewnątrz kabla niż USB2. Choć w sumie, może lepiej by dawali dwa przewody - jeden do ultra-szybkiego ładowania, a drugi do transferu w standardzie USB3. No ale to przy telefonie za 4000zł kosztowało by pewnie dodatkowe 4zł, czego ich cebula nie zniesie 🤣

Ja w ogóle zainteresowałem się tym tematem dopiero w momencie, kiedy kolega podpiął do laptopa swojego Xiaomi 14 i mając na nim około 1500 zdjęć w galerii miniaturki wczytały się momentalnie. A u mnie zanim załaduje się całość przy podobnej ilości zdjęć mija jakieś 30 sekund. Potem dopiero sprawdziłem specyfikację Zenfone 10 i Xiaomi 14 na gsmarena i okazało się, że właśnie asus ma usb c 2.0, a xiaomi usb c 3.2. 

I to samo przy przesyłaniu np. nagrań video albo zdjęć z telefonu na kompa. Na moim Zenfone przesłanie 50GB to jakieś 20-25 minut, a na Xiaomi 14 2 minuty 🤓

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej żenujące jest to że usb-c w ogóle występuje w takim standardzie jak 2.0. Wydawać by się mogło że jest to dosyć nowoczesny port i tam prędkości zaczynają się minimum od usb 3.0 (5Gb/s). No ale oczywiście nic bardziej mylnego. 

To już w laptopach usbki 3.0 były standardem w 2012 roku i miały to nawet najbardziej śmieciowe notebooki. Ale smartfony jak widać nadal 100 lat za murzynami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój S20 Plus niestety pękł.. Zamówiłem dzisiaj IP 13 pro. Daje sobie i jemu tydzień czasu. Mam firmowego IP 2020, średnio mi pasuje.. Ale trzeba próbować nowych rzeczy ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na wymianę służbówki, teraz dają iPhony 14 i 14 Pro. Gdy brałem S21 FE jako alternatywę miałem Xr 64GB jedynie j jakoś nie miałem ochoty próbować takiego starocia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnio mi skradziono Pixel 7 Pro, złodziej odrazu wyłączył telefon a potem złamał jakoś zabezpieczenia Androida (wgrana beta 15) - ustawione miałem odblokowanie twarzą, PIN i odcisk palca. Następnie jakoś odłączył telefon od konta Google i kaplica, bo już nie mogę sprawdzić telefonu gdzie jest, zablokować zdalnie ani nic - zresztą to i tak nie działa jeśli telefon nie połączy się z siecią. Hiistoria lokalizacji z tego co zauważyłem i tak kijowo działała często pokazując głupoty...

Blokada IMEI założona w salonie po paru dniach, ale to też w sumie ponury żart skoro działa tylko w naszym kraju - telefon sprzeda/ł za granicę i sobie pewnie ktoś go dalej używa.

 

Biorąc pod uwagę kwestie zabezpieczeń, bezpieczeństwa, namierzania telefonu jak tu wypada obecnie iOS czyli iPhone?

Naprawdę zaczynam rozważać jego zakup, bo nie będę drugi raz jakiemuś śmieciowi za swoje pieniądze sprawiał prezentu.

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale w jaki sposób Ci ukradli telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa - wypadł mi z kieszeni podczas wycieczki rowerowej po lesie.

Zorientowałem się po 2 minutach, a jak już namierzałem go zegarkiem to ktoś wyłączył - było wtedy sporo ludzi na tym odcinku ścieżki...

Teraz już po fakcie to zainwestuje w uchwyt na kierownicę aby mieć przyszły telefon zawsze na widoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś sposób na sprawdzenie czy 5 megapixelowy obiektyw do zdjęć macro z Xiaomi Redmi Note 10 Pro jest identyczny co ten w Xiaomi 12? Gdzieś oficjalnie podają takie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S21 FE to jednak chłam. W trasie z włączoną nawigacja i Spotify kilkanaście razy wywala mnie na czarny motyw o zaczyna klatkowac bo się przegrzewa..nie dało się używać jako nawigacji. Mega słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, larry.bigl napisał:

S21 FE to jednak chłam. W trasie z włączoną nawigacja i Spotify kilkanaście razy wywala mnie na czarny motyw o zaczyna klatkowac bo się przegrzewa..nie dało się używać jako nawigacji. Mega słabo.

Ja mam xiaomi 12, który też lubi się grzać ale rozwiązanie jest jedno dla każdego smartfona. Uchwyt na kratkę wentylacyjną i włączona klima. Temperatura baterii w telefonie pod dość dużym obciążeniem oscyluje u mnie od 18 do 22 stopni najczęściej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...