Skocz do zawartości
zemm1

[PLATFORMA lga1155] OC Sandy Bridge - tylko procesory 2500K i 2600K

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ustawić na 1,059?

Tak. może tak zostać.

 

Czyli procedura standardowa jak przy 2600k, bo chyba oc między nimi na tym samym polega?

Tak, mnożnik, offset i limity mocy.

Czasami vtt ale to zwykle przy 4 modułach i częstotliwości 1866-2133.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na chwile obecną podkeconego procka

 

i5 2500k do 4,5GHz

 

Płyta: Asus P8Z77-V

 

Procesor był podkręcany za pomocą poradnika z purepc.pl,

 

Offset ustawiony na +0.1

 

Jednak czasem komputer nie opdala tylko za 2 podejsciem się włącza.. Chciałbym też sprawdzić czy mogę wyciągnąć ciut więcej od tego procesora, byłbym wdzięczny za ustawienia biosy na tej płycie bądź może jakiś poradnik naprawdę konkretny.

 

Do tego byłbym wdzięczny jeśli macie jakiś podarnik do podkręcenia pamięci, bo niedługo dostanę corsair v. cl8 i chcialbym spróbować kingstona ściągnąć do poziomu cl8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz wyciagnąć więcej czy nie to zależy jakie masz aktualnie V i jakie są temperatury. Offset +0.1 nic nie mówi.

Dodatkowo zainteresuj się opcjami:

CPU Current capability - 140%

CPU Power thermal Control - trzeba potestować.

 

Co do pamięci to sprawa wygląda tak:

 

1)ustawiasz częśtotliwość poprzez MEMORY FREQUENCY

2)DRAM TIMING CONTROL - ustawiasz opóźnienia.

3)ustawiasz napięcie dla pamięci DRAM VOLTAGE.

 

Przy 1600MHz opcje dotyczące pamięci w DIGI+ można zostawić na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy napięcie w okolicach 1.3 - 1.34 (różnie programy pokazują) i temperatura najcieplejszego rdzenia 68 stopni C są w porzadku dla i5 2500K @ 4.3 (obciążonego w 100%) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500k

asrock p67 pro3 b3

 

podkręcanie od podstaw

co zmieniać

czy ten tryb turbo wyłączyć jeśli takto jak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie od podstaw to masz poradnik na forum w dziale asus oc school. Turbo nie wyłączamy, nie wiem skąd się wzięła teoria o wyłączaniu turbo przy OC. Jak ktoś coś mądrego napisze to nikt nie pamięta, jeśli bzdurę - zaczyna być powielana lawinowo. Darek25X, skorzystaj z gotowych profili OC na Twoim asrocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na chwile obecną podkeconego procka

 

i5 2500k do 4,5GHz

 

Płyta: Asus P8Z77-V

 

Procesor był podkręcany za pomocą poradnika z purepc.pl,

 

Offset ustawiony na +0.1

 

Jednak czasem komputer nie opdala tylko za 2 podejsciem się włącza.. Chciałbym też sprawdzić czy mogę wyciągnąć ciut więcej od tego procesora, byłbym wdzięczny za ustawienia biosy na tej płycie bądź może jakiś poradnik naprawdę konkretny.

 

 

 

Masz włączoną opcję PPL Overvoltage ? Jeżeli tak, to ona może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przy podkręcaniu procka trzeba ruszać oprócz mnożnika i napięcia? Obecnie jest 4.2GHz i napięcie 1.25v i próba zwiększenia napięcia lub mnożnika kończy się niepowodzeniem. Procek i5-3570k, płyta AsRock Z77 Extreme4.

Edytowane przez zdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak czasem komputer nie opdala tylko za 2 podejsciem się włącza.. Chciałbym też sprawdzić czy mogę wyciągnąć ciut więcej od tego procesora, byłbym wdzięczny za ustawienia biosy na tej płycie bądź może jakiś poradnik naprawdę konkretny.

 

Na płycie ASUSa P8Z68 Deluxe miałem to samo, aż padła teraz na AsRocku już tego na szczęście nie ma. Jakie masz napięcie na tym i5 przy 4.5GHz ustawione w BIOSie? Bo powiem szczerze poznałem chyba wszystkie zakamarki biosu ASUSa P8Z68 testując tą płytę na lewo i prawo aż się wysypała :D

Edytowane przez _File_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny problem..po podkreceniu komp dziala stabilnie,ale do czasu wylaczenia....

po wylaczeniu i ponownym uruchomieniu..nie wlacza sie monitor...musze wylaczyc na chwile przycuskiem na zasilaczu i wtedy dopiero działa..

 

macie jakiś mopmysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny problem..po podkreceniu komp dziala stabilnie,ale do czasu wylaczenia....

po wylaczeniu i ponownym uruchomieniu..nie wlacza sie monitor...musze wylaczyc na chwile przycuskiem na zasilaczu i wtedy dopiero działa..

 

macie jakiś mopmysł?

PPL Overvoltage spróbuj wyłączyć, stronę wcześniej pisze o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny problem..po podkreceniu komp dziala stabilnie,ale do czasu wylaczenia....

po wylaczeniu i ponownym uruchomieniu..nie wlacza sie monitor...musze wylaczyc na chwile przycuskiem na zasilaczu i wtedy dopiero działa..

 

macie jakiś mopmysł?

 

Na ASUSie Z68 miałem 1:1 ten sam problem... aż mi płyta na szczęście padła. Próbowałem i z tym overvoltage i bez - żadnej różnicy nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam i5 2500k+ p67 pro3 i mam ukreconego na 4,8 + offset +0.110 wychodzi na plenym obciazeniu jest 1,40 napiecie i temp 63 stopnie, czy ta temperatura i napiecie jest w normie? probowalem obnizyc ale łapie bluscreeny.

Edytowane przez skumfuk182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w stresie ta temperatura to może zostać. Sandy do chyba 73*C można grzać ;)

Edytowane przez robi_10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam blue screena z końcówką 116. Jak temu zaradzić? Komp kręcony na 4,3 napięcie 1,234 i LLC poziom 3

Edytowane przez WojtasVive_8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

116 oznacza raczej brick jakichś sterowników. Jesteś pewien ze to od podkręcania CPU? Może spróbuj napięcie podbić na CPU..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś już miałem za niskie napięcie to +0.2 później przez prime 95 całe przeszedł. Próbowałem wejść w dziennik błędów i odnosi się też od do nvidii chyba sterowników ale nie jestem pewien. Zaraz dam screena

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07319d7659264725.html#

Edytowane przez WojtasVive_8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uprzedzam ze nie poluje na gotowce. Czy ma ktos moze zestaw zblizony do mojego czyli ASROCK Z68 EXTREME4 + 2500k i moglby mi w skrocie napisac jakie ma nastawy na biosie ? ale chodzi mi glownie co usztywniac a czym ustawiac. Preferuje offset niz fixed a procek chcialbym zeby latal na 4.5-4.6. mam Kostaryke i batch taki ze go nigdzie nie znalazlem na necie wiec strzelam ze nie poszaleje pewnie na nim. Chodzi mi o to zeby miec jakis punkt z ktorego bym startowal i zmienial co nieco w biosie juz sam. Priv ?

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem się martwić dziwnymi spadkami napięć do wartości bliskich 0v, jakie pokazuje OCCT ? (mam na myśli VIN0-6 / AVCC / 3VCC ), oraz max. temp. CPUTIN zbliżoną do 127C ?

Żadne z powyższych nie utrzymuje się na stałe, są to krótkie skoki jak na screenie poniżej. Komputer się nie wiesza ani nie wykazuje żadnych innych niepokojących symptomów. Wszystko zasilane za pomocą OCZ ZT 650W, a moje O/C ograniczyło się do: zmiany mnożnika na 43, wyłączenia Spread Spectrum, Offset: -0,04, LLC: level 4. Płyta ASRock P67 Pro3 (bios w wersji 3.2) + Core i5 2500k.

 

http://i.imgur.com/czmgg.jpg

http://i.imgur.com/ehO3z.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi bo ja tego nie potrafie przyswoic. O co chodzi z tym offsetem. tzn wiem ze jest to generalnie zbijanie Vcore w Idlu ale

 

1) o co chodzi ze wartosci offsetu sa dodatnie i ujemne. Przeciez skoro zbijamy napiecie to tylko ujemne wiec mam wielkie oczy jak ludzie pisza ze maja offsety +0,005, bo co jeszcze dodawac napiecie w idlu ???

 

2) teraz napisze w sumie zaprzeczenie tego co napisalem w 1). Wartosci offsetu zaczunaja sie od 3 miejsca po przecinku a pzreciez ludzie zbijaja napiecie idlu do ponizej 1V przy 1,3-1,4 w stresie ustawione w biosie. Wiec te wartosci sie maja nijak do siebie, o co tu chodzi !?!?!?!

 

Ze swojej strony napisze co chcialbym miec i prosze jakeigos cierpliwego usera o pomoc.

 

zestaw to ASROCK Z68 Extreme4 i oczywiscie 2500k. Proc mialby chodzic w trybie OFFSET, gdzie w idlu mialby 1,6Ghz (tyle chyba zawsze jest i tu nie ma wyboru, do takiego taktowania spada bo widzialem juz taka wartosc u niejednej osoby). A mnoznik planuje na 44-45.

 

Prosze powiedzcie mi o co chodzi z tymi wartosciami offsetu - czy to sa czyste strzaly ?? kiedy wartosci ujemne a kiedy dodatnie, WTF!!!!

 

I jakie opcje w biosie mam wlaczyc/wylaczyc dla poprawnego dzialania OFFSETA ? (chodzi mi o te wszystkie power savingi, C1, EIST itd itp)

 

please help!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najmocniej, a zarazem bezpiecznie można wykręcic i5 2500k na BOX'owym chłodzeniu??? 4.0Ghz bezpiecznie ???czy za dużo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najmocniej, a zarazem bezpiecznie można wykręcic i5 2500k na BOX'owym chłodzeniu??? 4.0Ghz bezpiecznie ???czy za dużo ???

Jak najwięcej i poniżej 73*C w stresie. I tak polecam zmianę chłodzenia, bo te procesory kręcą się fantastycznie nawet na chlodzeniach ze średniej półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi bo ja tego nie potrafie przyswoic. O co chodzi z tym offsetem. tzn wiem ze jest to generalnie zbijanie Vcore w Idlu ale

 

Ja nie mam pojęcia jak wy ustawiacie ten offset napięcia. Tyle razy próbowałem, zawsze nic mi się nie zgadzało, a to walił za dużo a to za mało, w końcu po raz kolejny sie wkurzyłem i przeszedlem na ustawienie fixed. Ja się już wycofałem z offestów bo więcej z tym problemów było niż z fixed, a BSODów tyle zaliczyłem jak nigdy w życiu w końcu pierwszy raz mi cierpliwości zabrakło. Zawsze było albo za duże o ok 0.5V albo za małe, że komp nie bootował. A chyba cały zakres tych offsetów testowałem.

 

Jak najmocniej, a zarazem bezpiecznie można wykręcic i5 2500k na BOX'owym chłodzeniu??? 4.0Ghz bezpiecznie ???czy za dużo ???

 

Tego Ci nikt nie powie, wszystko zależy od napięcia które trzeba podać. 75*C raczej bym nie przekraczał w stresie.

Edytowane przez _File_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia jak wy ustawiacie ten offset napięcia. Tyle razy próbowałem, zawsze nic mi się nie zgadzało, a to walił za dużo a to za mało, w końcu po raz kolejny sie wkurzyłem i przeszedlem na ustawienie fixed. Ja się już wycofałem z offestów bo więcej z tym problemów było niż z fixed, a BSODów tyle zaliczyłem jak nigdy w życiu w końcu pierwszy raz mi cierpliwości zabrakło. Zawsze było albo za duże o ok 0.5V albo za małe, że komp nie bootował. A chyba cały zakres tych offsetów testowałem.

 

Oprócz samego offsetu trzeba jeszcze dobrać LLC. Zwykle vcore z offsetem jest wyższe od tego bez offsetu.

Offset warto stosować ponieważ masz działające wszystkie funkcje oszczędzania energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...