Skocz do zawartości
BuShMaN

Poradnik podkręcania : Socket AM3 ...

Rekomendowane odpowiedzi

niestety afterglow , ale to prawda, u mnie to samo, jak dam nawet x17,5, CnQ przestaje działać, dlatego teraz mnożnikwróciłem na 17, a OC dałem lekko poprzez HTT i CnQ powróciło do łask :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad ta informacja?

Bo mam tą samą płytę i wiem co mi działa a co nie,więc u niego jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim mam do was prośbę a mianowicie możecie mi pomóc w podkręceniu Phenoma x6 1045t...

mam taki sprzęt:

Mobo: Asus M4A87TD EVO

RAM: 4g Kingston 1333 + 1g OCZ

Zasilacz: TAGAN 680w TG680-BZII

Karta GRAF. RAdeon hd 6870 his

problem jest taki że kiedy ustawie magistrale FSB to 250 to w OCCT po 2 minutach wywala Błąd na rdzeniu (którymś z sześciu)

albo zwiecha...

co jest powodem ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd w biosie miałem ustawione wszystko na auto.

Dzisiaj mnie oświeciło i spojrzałem na napięcia - za duże.

Procek phenom II 955 be rev.c3, taktowanie domyślne 3,2ghz, vcore ~1,4v (idle, przeglądanie neta) - przez 1,5 roku żadnych problemów.

Zmieniłem na manual 1,3125v (hwmonitor i cpu-z pokazują ~1,33v), wszystko jest ok, temperatury niższe.

 

Płyta głowna to asrock 770 extreme 3, sekcja zasilania nie ma radiatorów.

Nie spodziewam się po niej za dużych możliwości oc

 

Moje pytania:

Co wpływa na obciążenie sekcji zasilania?

Czy sekcja zasilania płyty głownej będzie tak samo obciążona dla

vcore auto ~1,4v, taktowanie 3,2ghz i dla vcore manual ~1,4v i taktowanie np. 3,6ghz?

Edytowane przez Raku001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania zapewne banalne, jednak naprawde zaczynam dopiero z OC i wole sie upewnic;)

 

Czyli dobrze rozumiem, ze wystarczy nieco zwiekszac mnoznik jak i napiecie procesora, ktore ustalic za pomoca testu OCCT(mozliwe najmniejsze) , kontrolowac tempearture proca i tyle?

Konieczna jest tez w tym wypadku zmiana ustawień pamięci, jak przeczytalem w poradniku na tej stronce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo teraz to już w ogóle są jakieś cyrki. Nie mam tego programu, C'n'Q wyłączone, a taktowanie dalej mi faluje. Głównie właśnie w czymś co siedzi mocno na procu jak BC 2. Obniżyłem taktowanie do sprawdzonych 3,45GHz, bo tak miałem przez większość czasu i lipa. Po prostu spada na sekundkę o te 300Mhz i kicha w tym momencie. Jakieś pomysły?

 

Mam to samo, tylko że mi razem z tatkowanie procesora spada również taktowanie Bus Speed i HT Link :| Może coś z płytą jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem update biosu i u mnie już wszystko działa jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem update biosu i u mnie już wszystko działa jak należy

 

Mam najnowszy BIOS, a spadki dalej... Wysalel plte,proca i zasilacz na gwar, moze naprawia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o rade przy OC Phenoma II 955BE.

Zacznę najpierw od sprzętu

CPU: PII X4 955+Scythe Mugen/ MOBO: ASRock 880GMH/USB3 rev 2.0/ RAM: GoodRam Play 1600MHz CL8 1.65v/ GPU: HD4870/ PSU: Be quiet E5 450W/ Obudowa Brutus 410

Problem polega na tym, że procesora nie mogę podkręcić nawet o 400MHz, zmieniając mnożnik z 16 na 18x200MHz, potem test w 3dmark Vantage, 2 pierwsze testy graficzne przechodzą bez problemu i w momencie kiedy uruchamia się CPU test pojawia się BS lub reset kompa, zwiększałem napięcie procesora do 1.4v ale nic to nie zmieniło. Przy standardowym napięciu 1.35v procesor mogę podkręcić mnożnikiem do 3.4GHz i w takim ustawieniu test w 3dmarku przechodzi prawidłowo.

 

 

Edit. Pamięci sprawdzone Memtestem, program nie wykrył błędów. Jakieś sugestie co zrobić?

Edytowane przez MariuszAMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając twój post próbuję dojść dlaczego tak się dzieje i powiem szczerze, że tylko jedna myśl przychodzi mi do głowy - zasilacz. Twierdzę że to zasilacz jest problemem, ponieważ sam miałem podobny. Nie wiem czy wersja twojego CPU to C2(125W) czy C3(95W) i czy kręciłeś kartę. Z autopsji wiem, że jeśli maszyna resetuje się podczas obciążenia w grafice 3d i/lub poprzednio wyrzuca BSOD(niekoniecznie) jest to zbyt słaby zasilacz. Na twoim miejscu spróbowałbym odłączyć wszystkie niepotrzebne napędy i dodatkowe wiatraczki jeśli takie posiadasz, podkręcić CPU do 3.6ghz z napięciem, które podałeś i pozostawić GPU bez podkręcania a następnie jeszcze raz odpalić test. Jeśli wszystko będzie ok to problem rozwiązany. Sęk w tym wszystkim jest taki, że 450W powinno wystarczyć dla Radeona 4850. Sprawdź i napisz co wyszło.

Edytowane przez fruziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem na różnych forach, że już kilka osób ma problem z OC PII x4 właśnie na płytach asrocka z chipsetem 880 - może tu leży problem albo po prostu dziwny zbieg okoliczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek w rewizji C2 więc TDP do 125W niestety, grafika to nie HD4850 tylko HD4870 w wersji Toxic (bez dodatkowego OC z mojej strony) więc pobór jest jeszcze większy + 2 wentylatory 120mm + drugi dysk, napęd. Spróbuje odłączyć wszystko co nie potrzebne łącznie z HD4870. Przełączę się na chwilę na integrę i sprawdzę czy coś to zmieni. Dzięki za sugestie.

Edytowane przez MariuszAMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla mi sie taktowanie procesora przy CPU Clock Ratio więc niewiem czy czegoś nie zpierdziele

płyta główna : Gigabite MA74GMT-S2 AM3 procek AMD Athlon II x4 640 4 gb ram pomożecie?

Czy w ogóle da się podkręcić na tej płycie głównej ?

Edytowane przez Xx_Dekster_xX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da abyś tylko miał opcje do overclocku w biosie, jeśli ich nie ma spróbuj wrzucić nowy bios (w nowszej wersji najprawdopodobniej opcje te się pojawią). Twoje mobo demonem nie jest ale spróbować zawsze można. Nominalny zegar twojego CPU to 3Ghz więc jeśli masz opcje overclocku w biosie podbij go o 200-300Mhz i zobacz co będzie się działo, jeśli się przewróci to podnieś mu napięcie (nie przekraczaj 1.45-1.5V). Miej oko na temperatury granica - 62 stopnie, powinien pracować w temp. około 55-57 w stresie. Mój x645 kręcił się do 3.8Ghz ale przyrostem wydajności nie zachwycał. Myślę, że powodem jest tu brak cache L3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby mnie ktoś oświecić?

Czytam o tym w necie od jakiegoś czasu i nadal nie wiem o co chodzi.

A mianowicie mam problem z dwoma wartościami :

 

NB Voltage – standardowo 1,2V, wystarczy do osiągnięcia ok. 2,2GHz na NB.

Podniesienie napięć pomoże w ustabilizowaniu wysokiego HTT – rozsądne wartości to 1,3-1,4V.

oraz

CPU/NB Voltage – powinno być takie samo, jak napięcie CPU.

 

Niech mi ktoś wytłumaczy, czy to nie jest tak, że NB voltage to napięcie NB na płycie, a CPU NB voltage to napięcie kontrolera w procesorze ?

Skoro tak, to czy do podkręcania NB nie powinienem używać CPU NB voltage a NB voltage zostawić w spokoju ?

 

Domyślnie obydwie wartości mam na płycie 1,1, czyli wg tego poradnika mam zwiększyć CPU/NB Voltage do 1,4V, żeby było takie same jak procesora ?

Tak po prostu mimo, że nie podkręcam NB ?

Edytowane przez psp360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem. Nie mogę podkręcić mojego procesora (AMD Athlon II X4 640) powyżej 3,3GHz (219MHz). Jeżeli dam więcej, to komputer nie startuje i pojawia się komunikat "Overclocking failed!". Jeżeli zmienię napięcie z Auto na jakiekolwiek inne, komputer zawiesza się na wczytywaniu Windowsa. Starałem się zmieniać różne wartości na podstawie informacji w internecie - nic nie pomaga. Dodam jeszcze, że w programie TurboV nie mogę ustawić więcej niż 219MHz. (sprawdzałem tylko czy mogę zrobić nim coś więcej, ogólnie kręciłem z biosu) Płyta główna to Asus M4N68T-M LE V2.

 

Edit: Udało się, coś zrobiłem i komputer normalnie się uruchamia a ja osiągnąłem 3,4GHz. Staram się kręcić dalej, jak coś pójdzie nie tak to będę pytać.

Edytowane przez Ax333l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby mnie ktoś oświecić?

Czytam o tym w necie od jakiegoś czasu i nadal nie wiem o co chodzi.

A mianowicie mam problem z dwoma wartościami :

 

NB Voltage – standardowo 1,2V, wystarczy do osiągnięcia ok. 2,2GHz na NB.

Podniesienie napięć pomoże w ustabilizowaniu wysokiego HTT – rozsądne wartości to 1,3-1,4V.

oraz

CPU/NB Voltage – powinno być takie samo, jak napięcie CPU.

 

Niech mi ktoś wytłumaczy, czy to nie jest tak, że NB voltage to napięcie NB na płycie, a CPU NB voltage to napięcie kontrolera w procesorze ?

Skoro tak, to czy do podkręcania NB nie powinienem używać CPU NB voltage a NB voltage zostawić w spokoju ?

 

Domyślnie obydwie wartości mam na płycie 1,1, czyli wg tego poradnika mam zwiększyć CPU/NB Voltage do 1,4V, żeby było takie same jak procesora ?

Tak po prostu mimo, że nie podkręcam NB ?

 

Zmieniasz tylko v core cpu na 1.425 i ciągniesz mnożnikiem reszta na auto lub wpisz domyślne wartości

 

Jak będziesz się bawił nb to 1.1 wystarcza do 2.4 ghz potem to loteria

Edytowane przez rolandwally83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zielony w tematach podkręcania więc proszę was o pomoc i poradę co mógłbym podkręcić w swoim komputerze.

Głównie jestem nastawiony na procesor ale jeżeli jest taka możliwość to podkręcenie karty graf. też wchodzi w grę. :)

 

AMD X4 II 945 AM3 link

SilentiumPC Fortis HE1225 link

Asus M4A785TD-V Evo link

KHX1600C9D3K2/4G link

Asus HD5770 1GB Cc link

OCZ ModXStream Pro OCZ500MXSP-EU 500W link

+ Dwa wentylatory z przodu i z tyłu obudowy

 

Screeny z BIOS'u

a8df.th.jpg

40u2.th.jpg

 

Generalnie moja wiedza na temat podkręcania jest na poziomie wyłączenia ,,cool 'n' quiet'' :D

Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc jakie parametry ustawić krok po kroku to stawiam duże piwo :beerchug:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was!

 

Otóż że zabawę w OC z Phenomem dopiero zaczynam postanowiłem zasięgnąć rady doświadczonych w bojach, gdyż ja dotychczas miałem do czynienia z OC ale na Athlonie 64 4200 + wiec doświadczenie mizerne :)

Do rzeczy , mój zestaw jest następujący:

 

Zasilacz Be-quiet E5-450W Straight Power

Procesor Phenom ii x4 965 BE + Chłodzenie CNPx10 Optima + Pasta zalman stg2

Jedna Kosc RAM 4gb Geil 1600 MHz

Płyta Gigabyte GA-970-UD3 z sekcja zasilania 8+2

Karta graficzna HD Radeon 7870 2 GB OC (gigabyte)(czekam za karta :P ) W obecnej chwili Radeon HD 4850

 

Moje pytanie brzmi czy bawić się na tym zasilaczu w podkręcanie, posiada on na linii 12 V 360 W . Patrzyłęm testy, i radek 4850 od przyszłego nie wiele się różnią z poborem mocy na plus nowszy z powodu procesu technologicznego 28nm. Tylko czy zasilacz podoła gdy procesor będzie po OC z podniesionym napięciem. Co sądzicie ?

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coolermaster Real Power 450 w dał rade z Phenomem II 955 z oc na 4.0-4.3 ghz z 9600GT w Sli to raczej twój zasilacz to pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to na spokojnie :)

 

Dzięki za informacje!

Bardzo mnie cieszy taka wiadomość:D tylko gdy przyjdzie karta zabieram się od razu za OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Udało mi się podkręcić procesor na 3450 MHz

Przez 2-3 godziny komputer pracował(gry, programy itp.) bez blue screenów, resetów i zwieszeń.

Teraz pytanko czy jeszcze coś zmieniać w biosie?

Czytałem, że niektóre parametry trzeba zmienić z auto na stałe wartości,

inne zmniejszyć itd.

Proszę jeszcze raz o pomoc.

 

(specyfikacja komputera kilka postów wyżej)

 

SCREEN CPU-Z

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam płytę główną ASUS M4A78-EM, na której pracuje AMD PHENOM x4 965 (rewizja C3). Wszystkie ustawienia są fabryczne. Temperatura w spoczynku to ok ~ 40 stopni, w stresie max 55, przeważnie 50 (gry). Niestety chłodzenie na nim jest boxowe, i na razie nie mam zamiaru wymieniać. Pytanie: Czy ta płyta nadaje się do podkręcania? Wstyd się przyznać ale nie wiem ile ona ma faz zasilania... Na oko sekcja nie wygląda zbyt potężnie. Chciałbym go podkręcić możliwie bez podnoszenia napięcia. Zaznaczam że nigdy w życiu nic nie podkręcałem :E - mam nadzieję że mnie pokierujecie.

 

BIOS na tym asusie mam od AMI.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i rady :)

Edytowane przez kulka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz proca z odblokowanym mnożnikiem, wiec na każdej płycie mozesz podkręcić przez zmianę mnożnika (nie ruszając napiecia) do 3,7-3,8ghz - powyzej juz przeważnie zaczyna się zabawa z napięciami, na twojej płycie też można trochę podbijać - do 1,45 bezproblemowo , nawet jak to jest 3-fazówka nie chłodzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...