Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie powinni w taki sam sposób jak 15 października ubiegłego roku "podziękować" PiS również 7 kwietnia, 9 czerwca oraz w maju przyszłego roku, tyle, że jeszcze mocniej i jeszcze bardziej dobitnie.

  • Like 1
  • Sad 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kouczan napisał:

Wg jakiego prawa? Możesz zacytować?

Masz bana na google czy nie umiesz używać ?   , wpisz prawo dronowe  i czytaj .

https://dji-ars.pl/Prawo-dronowe-w-Polsce-wszystko-co-musisz-wiedziec-news-pol-1698128585.html

https://megadron.pl/pl/blog/przepisy-dronowe-2024-wszystko-co-musisz-wiedziec-1701959301.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wkrótce... 

FB-IMG-1711493342730.jpg

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale ta mina na końcu w stylu "mam prze.." mnie rozbawiła 😄

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, sabaru napisał:

Teraz przeproś.

https://niezalezna.pl/polska/spektakl-bandytyzmu-ziobro-przerwal-leczenie-i-przyjechal-do-zniszczonego-domu-by-dac-odpor-klamstwom/514374

 

Głosowanie na PO 7 kwietnia to zgoda na stratę wolności i niezależności Polski. To partia która ma Polskę po lewej stronie, a Niemcy w sercu.

Edytowane przez MaciekAM-q
  • Haha 10
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, raiders napisał:

A przeczytałeś że zrozumieniem to co wkleiłeś. Wczoraj zgodnie z prawem latałem nad posesjami, ludźmi - ba nawet zdjęcia robiłem, więc przestań opowiadać jakieś głodne kawałki o zakazach lotów, bo wg twoich teorii to dronem to można sobie na polu polatać. A nie, wróć, nawet nie tam bo to w końcu prywatna posesja. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uTasDWbRj569lVKznpQC3XUc1Aj1Ap1L.jpg

  • Haha 6
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GJmIQvRWoAA9r-C?format=jpg&name=small

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lista jest z jednej strony przerażająca, a z drugiej strony wymienione tam kwoty nie są specjalnie szokujące. Prawdziwe wałki są z systemu pozapłacowego, bo fikcyjne dotacje idą w setki milionów. 

Widzieliście ilu Glapiński ma doradców? Ile oni czasu poświęcają miesięcznie na takie doradztwo? Każdy po 30k miesięcznie około dostaje. Większość nie ma doświadczenia komercyjnego. Część nie jest związana z finansami. 

W większości przypadków mamy dostęp do szokujących informacji, ale najgorsze dzieje się w firmach ich rodzin lub w których ministrowie mają udziały. 

Jedna taka lewa dotacja i kupujesz 50 mieszkań. Dajesz na wynajem i w sumie już masz zapewniony dostatek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem bo Glapiński zrobił sobie skarbonkę i przechowalnię pisowców w NBP nieszczególnie się z tym kryjąc.

Soboń został niedawno zatrudniony w NBP z podstawą 60k zł miesięcznie.

Był  teraz drugi raz na Komisji Śledczej bo za pierwszym razem tylko powtórzył 121 razy formułkę.

Poza tym ludzie w radach nadzorczych SSP mają 2-4 spotkania miesięcznie po 1-3h i kasują po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie za to. Spotkania przeważnie online.

Rekordzistka z PISu była zatrudniona w 7 radach.

 

Edytowane przez Keken
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym powinno się mówić. Musimy zdawać sobie sprawę, że większość posłów, ministrów, członków rad nadzorczych nie pracuje na etacie. Oni raz kiedy coś robią, ale większość czasu spędzają na prywatnych biznesach. 

Patologią jest podpisywanie się na listach w Sejmie i wychodzenie z budynku... 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziobro gra na współczucie :D

Ciekawe czy jest na prawdę chory bo plotki głoszą, że leczy się w Szwajcarii oczywiście na koszt polskiego podatnika.

Ten jego Fundusz Sprawiedliwości dotował Koła Gospodyń żeby miały za co imprezować, OSP i różne organizacje. jak ten ksiądz co dostał 100mln na fundację.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duchowny zatrzymany podczas "wypędzania demona" swoim salcesonem z kobity? :thumbup::sex:

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej z kobieta a nie ministrantem :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby uprawiał seks z dzieckiem to by nie było afery, bo do tego już wszyscy przywykli i nikogo to nie oburza. 

Większe konsekwencje, w sensie przeniesienie do innej parafii, słowna nagana, grożą za korzystanie z usług prostytutek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ci co kupili dyplomy, mogą sobie je powiesić jedynie na ściane. 

"Dyplomy MBA z Collegium Humanum nie uzyskały pozytywnej opinii Rady do spraw spółek Skarbu Państwa. Wiarygodność dokumentów wydawanych przez Collegium Humanum miały zapewniać m.in. zagraniczne uczelnie, jednak okazało się, że nie miały one uprawnień do prowadzenia studiów MBA"

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/afera-w-collegium-humanum-jest-decyzja-rzadu-w-sprawie-dyplomow-mba/2lmzyzc,79cfc278

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kogoś z Warszawy.
Chciałbym uzyskać obiektywną opinię (plusy i minusy) prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego i jakąś taką ocenę jego rządów w skali szkolnej.
Jak to faktycznie, bez wchodzenia w politykę (lub, nie lubię PO) jak zarządzał / zarządza W-wa Trzaskowski.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Fikołek napisał:

No to Ci co kupili dyplomy, mogą sobie je powiesić jedynie na ściane. 

"Dyplomy MBA z Collegium Humanum nie uzyskały pozytywnej opinii Rady do spraw spółek Skarbu Państwa. Wiarygodność dokumentów wydawanych przez Collegium Humanum miały zapewniać m.in. zagraniczne uczelnie, jednak okazało się, że nie miały one uprawnień do prowadzenia studiów MBA"

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/afera-w-collegium-humanum-jest-decyzja-rzadu-w-sprawie-dyplomow-mba/2lmzyzc,79cfc278

Oprócz tych, którzy już dzięki nim otrzymali stanowiska :D

Wspomnę, że "MBA ekspres" kosztowało poniżej 10k i było fundowane przez pracodawców/zleceniodawców osób, które o ten dyplom zabiegały.

Nie stracili oni czasu ani pieniędzy, a z informacji w artykule wynika, że nieuznawanie dyplomu dotyczyć będzie jedynie kandydatów.

Więc jak zawsze wszystkim się upiekło i stołka nie straci nikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Fikołek napisał:

No to Ci co kupili dyplomy, mogą sobie je powiesić jedynie na ściane. 

"Dyplomy MBA z Collegium Humanum nie uzyskały pozytywnej opinii Rady do spraw spółek Skarbu Państwa. Wiarygodność dokumentów wydawanych przez Collegium Humanum miały zapewniać m.in. zagraniczne uczelnie, jednak okazało się, że nie miały one uprawnień do prowadzenia studiów MBA"

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/afera-w-collegium-humanum-jest-decyzja-rzadu-w-sprawie-dyplomow-mba/2lmzyzc,79cfc278

A ma to jakieś znaczenie?

Te dyplomy dawały jakiś bonus do pensji bo jesteś super ekstra fachowcem i powinieneś zarabiać więcej.

Do SSP i tak wybierają kluczem partyjnym.

Podobnie z posadkami w spółkach miejskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kanon7 napisał:

Jak to faktycznie, bez wchodzenia w politykę (lub, nie lubię PO) jak zarządzał / zarządza W-wa Trzaskowski.

PiS-iory bardzo łatwo wskażą Czajkę jako symbol rządów Trzaska w Warszawie :hahaha:.

4 godziny temu, MaciekAM-q napisał:

Głosowanie na PO 7 kwietnia to zgoda na stratę wolności i niezależności Polski. To partia która ma Polskę po lewej stronie, a Niemcy w sercu.

Głosowanie na PiS 7 kwietnia oraz kolejnych terminach wyborów to zgoda na stratę wolności i niezależności Polski. To partia która ma Polskę gdzieś, a Rosję w sercu. ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widziałem wczoraj wywiad z Panem ministrem Zbigniewem Ziobro. Panie Ministrze życzę Panu szybkiego powrotu do zdrowia jednak pragnę zauważyć jak bardzo pewne spojrzenie na różne sprawy zmienia się wraz z sytuacją. Otóż jak był Pan ministrem wydaje mi się, że nie jeden raz mówił Pan, że od kiedy to organy ścigania mają się umawiać z podejrzanymi. To zresztą przeczy zdrowej logice. Nie mogło ABW się z Panem umówić na otworzenie drzwi bo to nie była wizyta towarzyska tylko przeszukanie w celu wykrycia dowodów popełnienia przestępstw. Bardzo często jest tak, że organy ścigania wchodzą gdzieś i pierwsze ich polecenie to proszę odsunąć się od komputerów i telefonów. Bo w dzisiejszych czasach usunąć dowody można jednym kliknięciem. Więc jak Pan sobie to wyobrażał, że poproszą o otworzenie drzwi, powołanie osoby godnej zaufania it itd? W Pana czasach służby nawet o nic nie prosiły. Po prostu inwigilowały, przyklepywane masowo w sądach podsłuchy, i zbierały dowody na istniejące przestępstwa lub te wykreowane wyłącznie w głowach polityków.

Abstrahując od tej konkretnej sprawy Funduszu Sprawiedliwości, to co wielokrotnie pisałem to to, że w Polsce, w przeciwieństwie np do USA:

- wydanie nakazu przeszukania, tymczasowe aresztowanie jak i zastosowanie kontroli operacyjnej dzieje się właściwie wyłącznie w prokuraturze. Kontrola sądowa takich postanowień w Polsce ma właściwie charakter teoretyczny. W USA, to co też widzimy na filmach, organy ścigania muszą mieć rzeczywiście mocne dowody na takie działania bo inaczej sąd im odwali. Sędziowie dosyć często odmawiają podpisania np. kontroli operacyjnej

- samo przeszukanie lub zatrzymanie nie musi się odbyć w bezbłędnej procedurze formalnej. Jedno uchybienie formalne nie rozkłada całkowicie możliwość oskarżenia

- prawo materialne nie  jest prostsze i czytelniejsze dla wszystkich. W Polsce jest to tak zrobione, tysiącami martwych i/lub niejednoznacznych przepisów, że niemal każdemu od 90 letniej babci po 14 letnią uczennicę szkoły podstawowej można postawić zarzuty o jakieś złamanie prawa

Żyjemy w kraju gdzie prawo to bagno. Oczywiście na jakimś tam dalszym etapie postępowań sądy te najbardziej skrajne sprawy uwalają, ale ile człowiek ma stresu to już inna sprawa. Na całe szczęście jest też jeden plus. Mianowicie setek wykroczeń, a nawet przestępstw nikt po prostu się nie zajmuje, a jak nawet zajmie to umarza. Niezłym przykładem na to jest kanał Samochodoza i gościu łapiący kierowców, masowo zatrzymujących się w miejscach niedozwolonych. U mnie na osiedlu nie ma dnia, żeby na chodniku nie zastawiał przejścia dla pieszych jakiś samochód. Ale to powiedzmy jest drobnostka. Ale im ma się wyższy poziom biznesu albo zarządzania funduszem czy spółką skarbu państwa tym gorzej bo można bardzo wiele spraw zinterpretować w dowolny sposób... Myślicie, że to jak różne były analizy prawne dotyczące tzw przejęcia mediów przez Koalicję Demokratyczną nie dotyczy, w praktyce większości przestępstw gospodarczych? :)

Oczywiście te najprostsze typu: zabójstwo, kradzież, pobicie są zrozumiałe, ale i w takich przypadkach bardzo często kuleje strona dowodowa. Mamy słynną sprawę śp. Tomasza Komendy, którego prawomocnie skazano za gwałt na nieletniej i zabójstwo czyli w odbiorze społecznym jedno z najgorszych przestępstw. Ostatecznie SN go w trybie nadzwyczajnym uniewinnił. Ale to czubek góry lodowej bo bardzo często zdarza się, że osadzeni odbywają kary za dodatkowe przestępstwa. Rzeczywiście popełnił przestępstwo A i B, ale żeby podrasować wynik prokuratura zarzuci mu jeszcze C, D i E a sąd mając przeświadczenie o popełnieniu A i B daje karę za wszystkie.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MaciekAM-q napisał:

Głosowanie na PO 7 kwietnia to zgoda na stratę wolności i niezależności Polski. To partia która ma Polskę po lewej stronie, a Niemcy w sercu.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • faktycznie msi się wycofuje z produkcji radków, w sumie nie dziwie się amd ze odpuszcza sobie ich raz przy serii rx500 mieli kopnięte biosy, wiem bo miałem rx570 gaming x który miał już od trzeciego progu taktowania najwyższe napięcie rdzenia. Czyli bez UV mamy małe tornado w obudowie. Karty z serii MECH (tyczy sie serii rx 6600 )też jakoś nie specjalne było pod względem jakości chłodzenia przynajmniej z takie opinie widziałem w necie. W ich miejsce można powiedzieć że zyskali asrock oraz acer (chociaż ci mają ubogą ofertę).   Ciekawe czy msi nie skończy czasem jak evga dzięki nvidii.  
    • Bo nie mamy dobrych implementacji HDR, jak są to na SDR już się gorzej patrzy i tyle.  Tak samo da się grać na 60 Hz, ale jednak coś już nie gra jak się zasmakowało 240 Hz  
    • Kup sobie takie same kostki jak masz(niecałe 160ZŁ) i dołóż ,zobaczysz czy będzie działać bez problemu. Jak nie to je poprostu zwrócisz i pomyślisz o 2x16.
    • Czy w którymś miejscu napisałem, że format to obowiązkowa opcja przy zmianie GPU? Nie! Napisałem że jeśli się pojawią jakieś problemy to najczęściej jest on najszybszym sposobem na wykluczenie lub wskazanie winowajcy   Przy przesiadce 3070 na 6950xt w swoim kompie nie robiłem formatu, bo poszło bez problemów. Natomiast w kompie syna przy przesiadce 6600xt na 3070 musiałem go zrobić, bo były drobne problemy (nie chciało mi się szukać innych rozwiązań i rzeźbić w gównie - starym systemie), ale już później 3070 na 7800xt nie robiłem go, bo poszło bezboleśnie.
    • Jedyne co z hdr by mi się przydało to szersza paleta kolorów a walenie po gałach to mi w sdr wystarczy. Ale na tym forum to ja wiem, że bez hdr i 240Hz to nie ma co grać. Byłoby bez sensu gdyby samsung przestał robić telewizory oled. Monitory to nisza więc nie wierzę, że chce się skupić na tym rynku. Oni dawno temu zapowiadali, że będą klepać telewizory na matrycach od LG. Może nie mają paneli 83 cale a może produkcja lg jest znacznei tańsza. Nie wiem jak oni sobie wyobrażają mieszanie matryc w niższych przekątnych przecież qd-oled i woled mocno się od siebie różnią. Może to kaczka dziennikarska.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...