Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Camis napisał:

 

Jakaś kobieta zemdlała pewnie na skutek upałów, a jakiś prymitywny użytkownik z serwisu X o nicku "Ewa0909Ewa" usiłuje zrobić z tego aferę.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, Camis napisał:

 

W  innej dużej spółce, która ma miliard straty, wymaga planu naprawczego i negocjuje z bankami spłatę wierzytelności, a ludziom mówi się, że jest źle. pieniędzy nie ma i nie będzie, w dwa lata akcje spółki poleciały o 50%, Panowie z zarządu zamówili sobie nowe BMW, gdzie do dyspozycji mieli dwuletnie skody. Tak to się kręci.

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam konkretnej sytuacji, ale wielu specjalistów ma duże wymagania co do samochodu służbowego.

To samo co do laptopów i telefonów, czy samego limitu kwoty na "wydatki reprezentacyjne".

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Szambo napisał:

No tak... ale tych miejsc jest ponad 1000?

Ja rozumiem, że drożeje, bo zaczyna brakować bazy noclegowej... ale ta jest ciągle spora.

Ja zawsze z wyprzedzeniem rezerwuje, ale przynajmniej w przypadku Pyrkonu było sporo przypadków, kiedy wynajmujący odwoływali takie wizyty i potem wystawiali to samo lokum ze zwiększoną kwotą.

Poznań był oblężony tydzień temu, bo trwał Pyrkon + dwudniowy koncert Podsiadła.

Ty byś cen nie zwiększał przy bardzo wzmożonym popycie? xD

18 godzin temu, lukadd napisał:

Jak jakiś Hotel ma już obłożenie np. 80% ładnie ponad miesiąc przed dużym wydarzeniem to raczej będzie tylko coraz bardziej podnosił ceny na dane terminy.

Dlatego albo rezerwujesz z duuuużym wyprzedzeniem, albo szukasz oferty last minute (ktoś odwołał, jest nowy obiekt etc).

Ja 2 tygodnie przed Pyrkonem zgarnąłem w centrum  za 550 zł. Rok temu miałem za 500 zł znalezione tydzień przed.

Ale niektórzy normalnie płacili te noclegi 2-3k PLN :szczerbaty: Za brak wiedzy się płaci ;)

Chociaż akurat to, że część odwoła, a ty się wbijesz taniej (wystarczy stalkować Booking), to akurat logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Kamiyan napisał:

Ty byś cen nie zwiększał przy bardzo wzmożonym popycie? xD

Oczywiście mówimy o wzmożonym Popycie jak rzeczywiście pokoje znikają i tej bazy już nie jest za dużo.

Ale skoro pozostało 1000 pokoi to znaczy, że ten wzmożony popyt jest?

Mam zarezerwowany Hotel w Krakowie na Timberlake'a jeszcze za normalną cenę... teraz czekam aż mi odwołają, bo przecież mogą zgarnąc więcej. A na Pyrkonie w Poznaniu sporo takich historii było.

 

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hwdp43 napisał:

Jak to nie

7dbeaebe886081-2500-1494-0-160-4277-2566

To te związki partnerskie? Nawet chyba spoko, bo uśmiechnięci.

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, RimciRimci napisał:

Jak strach zagląda w oczy to ludzie normalnieją.

Coś w tym jest. W "Stanach" był taki okres ... nie pamiętam czy przed kowidem czy kiedy, że zwiększyła się przestępczość/niepokoje społeczne i przeciwnicy broni tak zaczęli kupować broń (oczywiście dla siebie) że po prostu wyczyścili sklepy (z bronią). ... amunicję oczywiście też tak wyczyścili, że był długo deficyt.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jak wprowadzą powszechny dostęp do broni to mało kogo będzie stać na jego kupno, bo cena podskoczy jakieś 10x 😬

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, RimciRimci napisał:

Ma facet jaja żeby się przyznać publicznie do swoich "błędów poznawczych" Niestety większość tego środowiska jest totalnie niereformowalna...na szczęście są spychani powolutku na margines tam gdzie ich miejsce, a u nas to nawet margines nie będzie po kolejnych wyborach, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Facet z filmiku jest jednocześnie żywym przykładem jak mocno mogą się czyjeś poglądy zradykalizować, a potem wielkie zdziwienie, że wszystkim "adolfom" w Europie rośnie poparcie.

Wszyscy tu płaczą nad tą konfederacją, że nigdy nie może dojść do władzy ale ludzie gdyby miał u nas rządzić Biedroń z taką Żukowską to chyba bym jednak wolał Bosaka z Braunem 🤣

Edytowane przez Klakier1984
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajne narady jak dać sobie radę z nakrętką.

:rotfl:

 

 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, henryk nowak napisał:

Oczywiście masz rację. Mąż jest architektem, z tego co wiem, to zajmuje się drogami, nie wiem ile zarabia. Chodzi o to, że ona jednak pracuje a nie siedzi na 800+ i jednak wspiera domowy budżet. Niech razem z socjalem mają 12k, miesięcznie na życie wydają 8k, to w skali roku i tak są w stanie zaoszczędzić niecałe 50k. To nie są małe pieniądze. Wystarczy się nie lenić i ruszyć zad do pracy a pieniądze się znajdą. 

A zdajesz sobie sprawę że jak każdy będzie lekarzem i architektem to nie będzie komu wykonywać innych prac , ja też jestem po studiach ale nie uważam się z tego powodu za lepszego człowieka i nie pogardzam kimś tylko dlatego że ma podstawówkę i sprząta ulice , dlatego to wszystko tak źle wygląda , ciekaw jak sobie najnowsze afrykanczyka do posprzątania domu i ukradnie ci połowę rzeczy, wtedy zmienisz narrację, was trzeba chronić przed wami samymi bo krzywdę sobie robicie jak dzieci 

14 godzin temu, skypan napisał:

@Spl97

Tobie wszystko kojarzy się z jednym - z PIS-em. To już jest jakaś choroba.

 

To jest jakas forma psychozy podobnie mają fanatycy PiS 

@Spl97 tylko wspólny kandydat PiS i konfederacji ma szansę wygrać z Trzaskowskim a takiego raczej nie będzie 

https://dziennikbaltycki.pl/flaga-wojewodztwa-pomorskiego-zastapila-ukrainska-na-dachu-urzedu-miasta-gdyni/ar/c1-18615471

Lepiej późno niż wcale ale to jest jakaś kolejna psychoza i nieporozumienie z tym wymieszaniem flagi obcego państwa 

A potem biega Braun i ściąga flagę narodową naszego państwa unii europejskiej bo nikt mu nie powiedział że żyjemy w takim państwie 

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi akurat dzisiaj FB ograniczył post za sianie dezinformacji. Tak dla rozluźnienia tematu ale nawet pasuje pod to co dał Camis :szczerbaty:

Zrzut-ekranu-2024-06-19-111431.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Szambo napisał:

U nas jak wprowadzą powszechny dostęp do broni

Jedyny sens powszechnego posiadania broni, byłaby sytuacja np. napaści agresora (np. rosji) na Polskę. Aby ludność cywilna zwiększyła potencjał wojska do obrony i bezpieczeństwa, ale na co dzień obecnie, przy braku wojny? Nie...

https://www.onet.pl/turystyka/dalekowswiatpl/amerykanin-w-polsce-uwaza-ze-w-polsce-zyje-sie-lepiej-niz-w-stanach/kpy4pmh,30bc1058
Amerykanin w Polsce.

Polska jest lepszym miejscem do życia niż Stany Zjednoczone - jeszcze jakieś przykłady?

"TH: Zdecydowanie — bezpieczeństwo. W Polsce nie ma masowych zabójstw i strzelanin w szkołach. W Stanach takie rzeczy zdarzają się co kilka dni. Przepraszam za słowa, ale nie chcę żyć w kraju, w którym każdy sfrustrowany głupek może posiadać broń i w gorszy dzień zrobić mi lub mojej rodzinie krzywdę. A broni w USA jest zdecydowanie za dużo i jest zbyt łatwo dostępna. W Polsce jak ktoś chce mieć broń, to musi przechodzić specjalne testy, nie wolno jej przenosić przy sobie, a już tym bardziej — naładowanej za paskiem w spodniach. W Stanach jest odwrotnie — osoba, która nie była notowana, może broń swobodnie kupić i nosić. Oczywiście, to zależy od stanu, ale ogólnie — zbyt wiele broni nie prowadzi do niczego dobrego."

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 minut temu, kanon7 napisał:

Jedyny sens powszechnego posiadania broni, byłaby sytuacja np. napaści agresora (np. rosji) na Polskę. Aby ludność cywilna zwiększyła potencjał wojska do obrony i bezpieczeństwa, ale na co dzień obecnie, przy braku wojny? Nie...

Czy serio ktoś uważa, że pod stwierdzeniem "powszechny dostęp do broni" oznacza, że można sobie będzie go kupić w żabce? Nawet najbardziej ekstremalne deregulacje doprowadziły by do sytuacji gdzie przechodzisz podstawowy egzamin ze znajomości obsługiwania broni, testy pscyhologiczne, weryfikacja niekaralności + wyrobienie pozwolenia za rozsądną opłatą.

Obecnie to przechodzisz testy psychologiczne za które płacisz 800-1000zł, do tego trzeba przejść testy organizowane przez policje - teoretycznie i praktyczne, które są celowo przygotowane w taki sposób aby większość osób nie zadała (zdawalność ok 7%!): Koszt? Ponad 1000zł. Wisienka na torcie: powód dla którego chcesz posiadać broń inaczej nie dostaniesz pozwolenia. I uwaga: chęć posiadania dla posiadania lub nawet samoobrona to nie powód wg polskiego prawa :szczerbaty:. Dlatego też albo trzeba pracować w ochronie, uczestniczyć w zawodach strzeleckich (sportowych), prowadzić sklep z bronią kolekcjonerską, być myśliwym itd itd. Jednym słowem absurd. Jak to w Polskim prawie są oczywiście drogi obejścia i wyrabiasz pozwolenie na broń sportową, wcześniej zapisując się do stowarzyszenia strzeleckiego. Masz wtedy uproszczone procedury, niższy koszt itd. Ale w wypadku samoobrony i użycia przeciw drugiemu człowiekowi to nie wiem jak to pozniej interpretują, pewnie jakieś jaja by były.

 

Nawet jak potrafisz perfekcyjnie strzelać, nie ma podstaw do problemów psychicznych, jestes wzrorowym obywatelem z pieniędzmi, czy perfekcyjnie wiesz w jaki sposób obsługiwać broń to i tak jej nie dostaniesz w celach samoobrony na czarną godzinę. W tym jest problem.

Edytowane przez FataIity
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polska objęta procedurą nadmiernego deficytu.

A miały wydatki na zbrojenia nie być w to wciągane.

BTW.

Sezon na "pieniędzy nie ma i nie będzie uważam, za otwarty". Chociaż pieniądze są w PPK...

Edytowane przez RimciRimci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-06-18/skrocenie-czasu-pracy-urzednicy-z-leszna-sprawdza-czy-krocej-znaczy-lepiej/

Kodeks pracy mówi o 40 godzinach pracy na umowę o pracę , ktoś mi wyjaśni na jakich oni zasadach będą pracować? Bo wg mnie na ta chwilę jest to niezgodne z prawem , dodatkowo niemoralne ich pensje są z pieniądzy podatników 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@voltq

Gdzie zaczyna się budżetówka tam kończy się logika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca nie może narzucić wymiaru etatu ponad to 8 godzin na dzień roboczy. Nikt mu nie broni go skrócić. Lata temu już znajoma pracowała po 7 godzin dziennie, jako pełny etat. Branża mocno "kreatywna" pensje takie jak u konkurencji. Przyciągała właśnie godzina mniej w pracy, za tym dodatkowo możliwość wyjazdu z centrum zanim będą największe korki.

 

A obecnie dużo mówi się o pełnym skróceniu czasu w ramach etatu. Myślę że zaczynają się testy.

 

@RimciRimci Myślę że nie będzie więcej "tarcz" na prąd i gaz. Samo to da sporo środków budżetowych na inne cele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, kanon7 napisał:

Jedyny sens powszechnego posiadania broni, byłaby sytuacja np. napaści agresora (np. rosji) na Polskę. Aby ludność cywilna zwiększyła potencjał wojska do obrony i bezpieczeństwa, ale na co dzień obecnie, przy braku wojny?

Przecież doświadczenia z wojny na Ukrainie pokazują, że to była najgorsza możliwa decyzja ever xD Dużo friendly fire, uznawanie cywilów za potencjalne zagrożenie przez wroga itd

Edytowane przez FranzMakamele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kanon7 napisał:

Jedyny sens powszechnego posiadania broni, byłaby sytuacja np. napaści agresora (np. rosji) na Polskę. Aby ludność cywilna zwiększyła potencjał wojska do obrony i bezpieczeństwa, ale na co dzień obecnie, przy braku wojny? Nie...

https://www.onet.pl/turystyka/dalekowswiatpl/amerykanin-w-polsce-uwaza-ze-w-polsce-zyje-sie-lepiej-niz-w-stanach/kpy4pmh,30bc1058
Amerykanin w Polsce.

Polska jest lepszym miejscem do życia niż Stany Zjednoczone - jeszcze jakieś przykłady?

"TH: Zdecydowanie — bezpieczeństwo. W Polsce nie ma masowych zabójstw i strzelanin w szkołach. W Stanach takie rzeczy zdarzają się co kilka dni. Przepraszam za słowa, ale nie chcę żyć w kraju, w którym każdy sfrustrowany głupek może posiadać broń i w gorszy dzień zrobić mi lub mojej rodzinie krzywdę. A broni w USA jest zdecydowanie za dużo i jest zbyt łatwo dostępna. W Polsce jak ktoś chce mieć broń, to musi przechodzić specjalne testy, nie wolno jej przenosić przy sobie, a już tym bardziej — naładowanej za paskiem w spodniach. W Stanach jest odwrotnie — osoba, która nie była notowana, może broń swobodnie kupić i nosić. Oczywiście, to zależy od stanu, ale ogólnie — zbyt wiele broni nie prowadzi do niczego dobrego."

 

A sprawdzałeś dane w jakich szkołach są te strzelaniny czy to nie przypadkiem w tych stanach i miejscach gdzie jest zakaz posiadania broni palnej ?

Przecież w Polsce broń może mieć każdy świr pokazał to ten chory idiotą który zastrzelił dwóch policjantów, już pomijam broń czarnoprochowa ale na TORZE bez problemu dostanę nawet kalacha wystarczy się udać do dużego miasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Szambo napisał:

Oczywiście mówimy o wzmożonym Popycie jak rzeczywiście pokoje znikają i tej bazy już nie jest za dużo.

Ale skoro pozostało 1000 pokoi to znaczy, że ten wzmożony popyt jest?

Mam zarezerwowany Hotel w Krakowie na Timberlake'a jeszcze za normalną cenę... teraz czekam aż mi odwołają, bo przecież mogą zgarnąc więcej. A na Pyrkonie w Poznaniu sporo takich historii było.

Na Pyrkon to zostało tylko 10% pokojów w niektórych obiektach. Aha, jak nie chcesz dziwnych historii, to zawsze rób przez Booking. To takie hotelowe Allegro, więc właściciel nie ma bardzo ma możliwość kombinacji.

2 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Bosaka z Braunem. 

Wtedy to centrala byłaby w Moskwie, a my pewnie w okopach na granicy z Niemcami.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, RimciRimci napisał:

Polska objęta procedurą nadmiernego deficytu.

A miały wydatki na zbrojenia nie być w to wciągane.

BTW.

Sezon na "pieniędzy nie ma i nie będzie uważam, za otwarty". Chociaż pieniądze są w PPK...

Jak to? Przecież trzeba protestować żeby ich przekonać do nie rozdadania >20mld deweloperom i bankom :lol2: To chyba niczego nie brakuje

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, RimciRimci napisał:

 

Sezon na "pieniędzy nie ma i nie będzie uważam, za otwarty". Chociaż pieniądze są w PPK...

Sezon na rozwalanie pieniędzy na lewo i prawo zakończył się, i bardzo dobrze. Cięcia i zaciskanie pasa przez 4 następne lata i schłodzenie gospodarki. Żeby naprawić ten burdel będzie potrzeba więcej niż 4 lata niestety. 
 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...