Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TanSid

Zewnetrzna karta dzwiekowa z SPDIF

Rekomendowane odpowiedzi

 Szukam zewnetrzenej karty dzwiekowej obowiazkowo z SPDIF (mam juz naprawde leciwy zestaw Cambrigde DTT 2500, ale ciagle swietnie grajacy). Potrzebuje do uzyskania dzwieku przestrzennego w lapie, abym filmy na projektorze ogladal z dzwiekiem przestrzennym. Jak do laptopa karta musi byc zewnetrzna najlepiej usb, ale moze byc tez ExpressCard. Choc lepiej usb, bedzie bardziej uniwersalne. Cena max okolo 200zl ale czym taniej tym lepiej. Co mozecie polecic? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung R580-JS03PL

 

Jakie to ma znaczenie, teraz jest ten, za chwile bedzie inny. Oglosniki DTT2500 maja swoj wlasny decoder DD i najlesze efekty uzyskuje sie gdy sa podlaczone przez spdif. Na stacjonarce nie ma problemu, ale projektor mam w innym pomiszczeniu i mobilny laptop najlepiej sie sprawdza. Stad potrzeba uniwersalnej karty najlepiej na usb.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś oczywiście świadom, że Dolby Digital to format stratny?

 

Lepsze efekty uzyskasz kupując kartę 5.1 na USB. Jeśli ma posłużyć na dłużej to najlepszy będzie Xonar U7, ponieważ z innych to jedynie dosc kiepski Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U7 za drogi, ale znalazlem jeszcze cos takiego AUDIOTRAK MAYA U5, ponoc calkiem niezly sprzet, ktos mial z tym stycznosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie są bardzo podzielone, w wiekszosci Maya jest odradzana, a to ze względu że kupuje się ją jedynie jak komuś padła integra w laptopie i chce mieć coś "na szybko" (czyt. akurat leżała gdzieś w szafie) jako zamiennik. ;) Za to U7 to już karta porządna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zedytowałem posta. Potrzebujesz czegoś w tym stylu: Matrix USB SPDIF adapter albo inne adaptery USB=>>Spdif. Nigdy z tego nie korzystałem, więc nie napiszę jak to działa w praktyce etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica w cenie midzy uzywanym X-Fi, a maja jest okolo 30zl wiec znikoma, poza tym nie widzialem, aby ten X-Fi mal wyjscie spdif, ma optyczne, ale nie cyfrowe spdif :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyjście optyczne to jakie jest? Analogowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTT2500 nie mam wyjscia optycznego, tylko spdif, gdybym mial optycznie nie byloby problemu. Lukson, musialem specjalnie dla ciebie dopisac na koncu zdania spdif, skoro z calego kontekstu nie zrozumiales.

 

 

Tybet2 - Ten Matrix USB SPDIF, ciekawe rozwiazanie, ale cena kolo 200zl za adapter, troche przegieta, ale dzieki za wskazanie drogi, nie wiedzialem, ze taki adapter nawet istnieje, moze znajde inny tanszy. Jesli nie to lepiej kupic karte, zaciagnac pasa i brac ten U7, zawsze moge go przenosic miedzy stacjonarka, a lapem, w koncu filmy ogladam, raz na kilka dni, a na stacjonarce siedze codziennie, szkoda tylko, ze nie ma nic ciekawego do 200zl. Albo czegos, byle czego oby z spdif za jeszcze miejsz pieniadze, moze znajde tani adapter.

 

Dzieki Tybet2 i ReznoR za nakierowanie, juz mam 2 rozwiazania, zobacze, ktore bedzie bardziej oplacalne finansowo.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung R580-JS03PL

 

Jakie to ma znaczenie, teraz jest ten, za chwile bedzie inny. Oglosniki DTT2500 maja swoj wlasny decoder DD i najlesze efekty uzyskuje sie gdy sa podlaczone przez spdif. Na stacjonarce nie ma problemu, ale projektor mam w innym pomiszczeniu i mobilny laptop najlepiej sie sprawdza. Stad potrzeba uniwersalnej karty najlepiej na usb.

Takie właśnie, że gdyby było wyjście cyfrowe to zaproponowałbym korzystanie właśnie z niego, ponieważ byłaby to najtańsza i najrozsądniejsza opcja. Do Cambrige mam sentyment i jeszcze pamiętam jak dobrze ich głośniki potrafiły być wykonane, ale nie przesadzajmy z twierdzeniem, że format stratny będzie na nich brzmiał już "be".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej podłączać analogiem niż cyfrą te głośniki - oczywiscie do jakiejs lepszej karty dzwiekowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTT2500 nie mam wyjscia optycznego, tylko spdif, gdybym mial optycznie nie byloby problemu.

 

Lukson, musialem specjalnie dla ciebie dopisac na koncu zdania spdif, skoro z calego kontekstu nie zrozumiales.

...

Czy może wejście? ;)

 

Teraz (po poście Luksona) myślę, że już wszystko stanie się jasne.

 

IMO lepiej podłączać analogiem niż cyfrą te głośniki - oczywiscie do jakiejs lepszej karty dzwiekowej.

A ja zaś uważam, że jeśli się da to lepiej taniej. Kabel koszt 15-30 zł, karta do 10 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaś uważam, że jeśli się da to lepiej taniej. Kabel koszt 15-30 zł, karta do 10 razy tyle.

 

No ale do laptopa coaxialem? :/ Jeśli jest taka możliwość to jak najbardziej oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem takie ustrojstwo link, czy to sie nada?

 

DTT2500 wyglada stylu tak link , jak mialem podlaczone do SB Live to zawsze takim kombinowanym kablem, ktory sie laczylo przez wejscie Dolby Digital (AC3) + Digital DIN, to laczylo sie jednym kablem i do gniazda SPDIF w SB Life, pozniej

ustawieniach sterownikow na AC3 i efekty w filmach byly niezle. Nie oczekuje niczego super, poprostu fajniej sie oglada, jak np. dziek pocisku leci przez caly pokoj, jakies tam straty sa calkowicie akceptowalne, nie jestem melonanem, chce poprostu te fajne efekty przestrzenne. To wszystko uzyskac jak najtanszym kosztem :)

 

Zracji tego, ze podlaczenie DTT2500 jest jakies dziwne ten kabel laczony (dla mnie dziwne) czy moze mozna zastosowac inne polaczenie, nie wiem, jakies inne rozwiazanie, aby uzyskac efekty jak najtanszym kosztem, moze to z mojego pierwszego link wystarczy? Z drugiej strony, jesli isc w kierunku karty dzwiekowej to uniwersalne rozwiazanie dajace dobry dzwiek na 2 kompach (u mnie dwoch). Tylko tu znow problem w tym, ze dobra karta kosztuje 300zl, a to juz troche duzo.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...