Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MisterMaster

Msi Gtx 660 Gaming czy gtx 750ti Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka - którą kartę wziąć? Zasilacz, proc, ram i cała reszta na wysokim poziomie.

 

750 ti

 

gtx 660

 

750ti po sprzedaniu kodów wyjdzie mnie 475zł a gtx 660 po sprzedaży Watch Dogs wyjdzie 565zł

 

Którą byście wzięli? (pytanie do speców). Czy stery do 750ti mogą w przyszłości nadgonić do gtx 660?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nadgonią nic, GTX660 jest po prostu klase wyżej i reprezentuje bardziej stabilną wydajność w różnych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te ruskie testy niby pokazują że w nowszych grach 750ti jest już bardzo blisko tylko pytanie: na ile są te testy wiarygodne? Mój link

 

 

Niestety muszę kupić kartę w przeciągu najbliższych kilku godzin bo zostanę zupełnie bez kompa a mam dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga za droga w stosunku do tego co oferuje. JA bym polował na R9 270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga za droga w stosunku do tego co oferuje. JA bym polował na R9 270x

 

Radki jak dla mnie na razie odpadają, może kiedyś.

Wiem że gtx660 mocniejsza ale czy te 90zł dopłaty ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radki jak dla mnie na razie odpadają, może kiedyś.

Wiem że gtx660 mocniejsza ale czy te 90zł dopłaty ma sens?

Jak nie będziesz podkręcał GTX750Ti to ma sens. Bo jak wyciśniesz ile fabryka dała z GTX750Ti to już nie bardzo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radki jak dla mnie na razie odpadają, może kiedyś.

Wiem że gtx660 mocniejsza ale czy te 90zł dopłaty ma sens?

 

Szczerze to pod koniec roku nvidia i AMD zaczną wydawać nowe karty i w nowym roku będzie zmiana generacji. Najbardziej opłacalne pod kątem cena/wydajność to teraz kupić zwkłego gtx750 za ~380pln. Tam są te samo kody co dają do Ti więc wyjdzie za karte ~300pln. Doczekasz na niej do nowego roku a wtedy brałbym coś z gtx8xx a może AMD coś pokaże fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić teraz coś, na czym bedę grał (a mam w co). Jak wyjdzie nowa generacja (te słabsze pewnie w połowie 2015) to wtedy będę myślał.

 

Jak nie będziesz podkręcał GTX750Ti to ma sens. Bo jak wyciśniesz ile fabryka dała z GTX750Ti to już nie bardzo :lol2:

 

Wycisnąłbym max ale w wielu grach 750ti max oc nie dogania nawet stockowego gtx660. Hmm...chyba łyknę gtx660 to wtedy nie będę musiał grzebać w biosie itd. (w gtx 660 nawet nie ma sensu bo power limit i tak jest ustawiony na max a napięcia też zmieniać nie ma sensu bo i tak na stocku power limit starcza na styk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić teraz coś, na czym bedę grał (a mam w co). Jak wyjdzie nowa generacja (te słabsze pewnie w połowie 2015) to wtedy będę myślał.

 

 

 

Wycisnąłbym max ale w wielu grach 750ti max oc nie dogania nawet stockowego gtx660. Hmm...chyba łyknę gtx660 to wtedy nie będę musiał grzebać w biosie itd. (w gtx 660 nawet nie ma sensu bo power limit i tak jest ustawiony na max a napięcia też zmieniać nie ma sensu bo i tak na stocku power limit starcza na styk).

 

Na pewno będziesz zadowolony. Jak masz kase to bierz gtx660 ale nie bierz od gigabyta! Raz że są awaryjne a dwa że podle się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy tymi kartami, to ~ 15% na korzyść 660.

 

Na obu kartach zagrasz we wszystkie nowe tytuły.

 

Wybór bardziej pod pojemność portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy tymi kartami, to ~ 15% na korzyść 660.

 

Na obu kartach zagrasz we wszystkie nowe tytuły.

 

Wybór bardziej pod pojemność portfela.

 

Te 15% to jest po podkręceniu jednej i drugie przyjmując że gtx750Ti pójdzie ~1400 a gtx660 na ~1250. Warto to dopisac bo stockowo gtx660 jest szybszy o 23%. Ogólnie z gtx660 jest kłopot bo one bardzo róznie się kręcą. Np. od gigabyta często nie robią nawet 1200MHz... Dlatego napisałem aby nie brać Gigabyta bo wygląda super a to jest kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi gtx660 gaming kupiony!. Dzięki wszystkim za sugestie.

 

Ogólnie z gtx660 jest kłopot bo one bardzo róznie się kręcą. Np. od gigabyta często nie robią nawet 1200MHz...

 

Wszystkie, absolutnie wszystkie karty i proce różnie się kręcą. Ot - miałem chwilę msi gtx 750ti (jeden wentyl) i na standardowych napięciach robiła max oc....1272mhz (100% stabilne wszędzie a nie takie "prawie"). ASIC ponad 80% i fakt - stock napięcie niskie bo 1.137 ale oc...żenada. Maksymalnie na napięciu 1.2v robiła...1385mhz. Tak więc to, że 750ti pójdzie na 1400mhz to tylko teoria. Albo pójdzie na 1450mhz albo na 1272mhz. Z gtx660 odpada mi przynajmniej problem "power limit" bo msi ma i tak ustawiony stockowo w biosie maks, tak więc grzebania mniej.

 

ps. Dla mnie stabilność jest wtedy, gdy karta przechodzi: occt error check (najszybciej się wysypują karteczki), heaven, valley (nawet ważniejszy od heaven), 1h crysis 2, 1h crysis 3 i godzinkę w Fc3. Zapomniał bym chyba o najważniejszym - w Metro LL w momencie jak jesteśmy w tunelu, chwilkę przed pierwszym wyjściem na powierzchnię, karty sypały mi się szybciej nawet niż w occt - włażę do tunelu i momentalnie freeze. Jak to wszystko przejdzie, to wtedy dopiero jest stabilnie.

 

ps2. I ponieważ mam bardzo wysokie standardy odnośnie stabilności, to "jakimś cudem" ;) moje oc jest prawie zawsze niższe niż u 99,9% innych użytkowników. Kiedyś myślałem że po prostu takie "cytrynki" mi się trafiają ale po latach wiem, że większość łowi zwyczajnie "taaaakie" ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...