Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KruKu33

Cool & Quiet wcale nie takie cool?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Procek A64 3,2+, wlaczony Cool'n'quiet.

 

Fajnie sie zmienia mnoznik, temperatura maleje, etc wiecie o co chodzi.

 

Zaobserwowalem jednak nieciekawe syndromy przy wlaczonej technologii cnq:

1. od czasu do czasu fatal-error w aplikacjach i restart systemu

2. co fajniesze - instalowalem NFSa z obrazow. Za Chiny nie chcaił przejść - błąd CRC (sprawdzalem z 15 razy, przegrywalem nawet bezposrednio z caba - raz szlo raz nie). Myslalem ze to wina obrazu, ale cos mnie tknelo i wylaczylem cnq - od razu poszlo.

 

--> czyli albo stery jeszcze nie te albo to wina wylacznie pewnych programow. Ale jakos do C'n'q juz chyba nie wroce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie naprawią to w nowym biosie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto problem:

 

beztytuu3.jpg

 

 

ktoś coś wie co to znaczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co s w tym musi byc. Z orginalnymi sterami windows 2000 sie blokowal bez jedznoznacznej przyczyny, tyle ze byl pod wiekszym obciazeniem (3D). Mam A 3000+ 754 od nie dawna. Obecnie funkcje ta wylaczylem i wszystko chodzi jak nalezy. Uaktualnilem juz bios plyty, a dzisjaj zainstaluje najnowsze stery i sprobuje ponownie uzyc cool&quiet :) i zobaczymy co sie bedzie dzialo.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta technologia polega na tym ze jezeli proc jest malo obciazony to zmniejsza sie jego zegar i spadaja obroty wiatraka ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta technologia polega na tym ze jezeli proc jest malo obciazony to zmniejsza sie jego zegar i spadaja obroty wiatraka ? :hmm:

Tak

Ja tego nie używam, ale działa u mnie dobrze. Standartowe ustawienie i wiatrak ściszony to dla mnie i tak dobre warunki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poinstalowałem steroniki z AMD i nic się niedzieję :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie miałem takich problemów z C&Q. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TANK: no niezły sprzęt... kiedy wymieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak

Ja tego nie używam, ale działa u mnie dobrze. (...)

ciekawe :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam na codzień, natomiast chodziło to przez jakieś 2 tygodnie zaraz po złożeniu sprzętu. Stwierdziłem że nie ma sensu, bo i tak moja płyta nie zmniejsza napęcia poniżej standartowego 1,5V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tank mam do ciebie pytanko :) Kupiłem sobie taką płytke jak w opisie i po przyciśnieciu ctrl+F1 pojawia się to advance chipset features ale tam nie mam takiej opcji jak asynchro na pamięci :/, jest tylko Maximum Memeory clock 133,166,200 wybrałem 200, teraz płytka mi wykrywa 201, a wszystkie programy pod windowsa tyle ile leci fsb na procku :/ co tam trzeba zmienić?/ :P I teraz tak HT mam na 4x jak przekrocze fsb250(dajmy na to) to Ht będe musiał dac na 3x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tank mam do ciebie pytanko :) Kupiłem sobie taką płytke jak w opisie i po przyciśnieciu ctrl+F1 pojawia się to advance chipset features ale tam nie mam takiej opcji jak asynchro na pamięci :/, jest tylko Maximum Memeory clock 133,166,200 wybrałem 200, teraz płytka mi wykrywa 201, a wszystkie programy pod windowsa tyle ile leci fsb na procku :/ co tam trzeba zmienić?/ :P I teraz tak HT mam na 4x jak przekrocze fsb250(dajmy na to) to Ht będe musiał dac na 3x?

 

 

Olej Synchro i asynchro. W A64 nie ma znaczenia czy procesor chodzi synchronicznie z pamięciami czy tyeż nie.

 

Poprostu wyćiśni z pamięci tyle ile się da.

 

ale pamiętaj że jak dasz pamięci na 200 a HTT ustwisz na naprzykład na 270 to pamięci dźwigną się same do do 270 ! A niewiem czy twoje tyle wytrzymają.

Dlatego w biosie trzeba zmniejszyć do 166 a one same dostosują się do HTT 270 i będą miały 220.

Trzeba trochę policzyć i jest to porąbane ale tutaj jest świetny kalkulator który zrobi to za ciebie

 

A po zatym ja wszystkiego dowiedziałem się o podkręcaniu A64 z Tweaka :-D

 

Napisz mi ile max stabilnie podkręciłeś ?

Ja narazie mam HTT278x9=2500Mhz DDRy 227 3.0-5-5-10 (może timingi jeszcze da się obniżyć)

 

mam też 2600Mhz w fazie prób ale niestabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej Synchro i asynchro. W A64 nie ma znaczenia czy procesor chodzi synchronicznie z pamięciami czy tyeż nie.

 

Poprostu wyćiśni z pamięci tyle ile się da.

 

ale pamiętaj że jak dasz pamięci na 200 a HTT ustwisz na naprzykład na 270 to pamięci dźwigną się same do do 270 ! A niewiem czy twoje tyle wytrzymają.

Dlatego w biosie trzeba zmniejszyć do 166 a one same dostosują się do HTT 270 i będą miały 220.

Trzeba trochę policzyć i jest to porąbane  ale tutaj jest świetny kalkulator który zrobi to za ciebie

 

A po zatym ja wszystkiego dowiedziałem się o podkręcaniu A64 z Tweaka :-D

 

Napisz mi ile max stabilnie podkręciłeś ?

Ja narazie mam HTT278x9=2500Mhz DDRy 227 3.0-5-5-10 (może timingi jeszcze da się obniżyć)

 

mam też 2600Mhz w fazie prób ale niestabilny

 

Oka thx do ja ide :) zmniejszyc na 166 a co do podkecania to zabardzo nie pojade bo jak mam grafe na 410/875 a proca na 2300 to mi komp się restartuje, zasilacz nie wyrabia :) widocznie 360W to zamało :/. Ale wezme grafe na deafault i zobacze jak daleko pojade :]. A tam kiedyś pisałem że boxowy wentyl jest głośny (ZONK) i tu musze przyznac ze się pomyliłem o 200% :] o jest cichy prawie że nie słyszalny a temperaturka 33C :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2300 to mi komp się restartuje, zasilacz nie wyrabia smilies/smile.gif widocznie 360W to zamało :/

 

Jak zasilacz no name 360 lub jakiś codeshit to może być mało.

Moja 360 wyrabia wyśmienicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...