Skocz do zawartości
Femolo

Szukasz tytułu gry? Jaką kupić grę? Co polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Bardzo lubie gry takie typu Sim Trader. Np obecnie kupiłem Space Traders Frontier taka gra indie i bardzo ciekawa pozycja. Jak ktoś lubi odschoolowe gry gdzie mamy otwarty świat (a tu akurat kosmos) to jest ona w sam raz dla niego. Możemy rabować, handlować itp coś jak w serii X3 ale tutaj grafika jest prosta do bólu :), ale przy tym bardzo przyjemna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupowałem kluczy na alledrogo.

http://allegro.pl/tomb-raider-goty-edition-pl-21-dlc-klucz-steam-i6850383478.html

Czy to jest pewny zakup?

 

Zastanawiam sie nad kupnem, bo na steamie jest wersja na linuksa która mnie najbardziej interesuje. Ogólnie słyszałem port jest dość dobry.

 

Kupowałem od nich grę w pudełku z wysyłką, klucz nie działał( z winy CDP bo źle wydrukowali) dostałem na jeszcze lepszą edycję gry kod steam.

 

Tego allegrowicza mogę polecić. http://i63.tinypic.com/5y5lxf.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam strategicznej gry, która mogłaby mnie wprowadzić w świat gier właśnie strategicznych. Jako bardzo mało doświadczony gracz z grami strategicznymi, właśnie takiej poszukuję aby troszkę się nauczyć, poczuć to i żeby nie było mi także za trudno.

Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór społeczności PC Laba! Od razu uprzedzam że trafiłem tutaj z gogle i jeśli to zły temat to przepraszam ale potrzebuje waszej pomocy.

 

Ostatnio przy spotkaniu ze znajomymi ze szkoły na piwie jeden z nich wygadał się że pracuje przy tworzeniu nowej gry. Nawet po %%% nie chciał zdradzić tytułu :( ale mówił że prace są już na ukończeniu. Gra ma być duża i 3D, mieć miejsce w zniszczonej przyszłości i stawiać mocno na eksploracje, fabułe oraz otwarty świat. Pojawiać ma się również jakaś tajemnicza postać ale nie wiem czy jako pomocnik czy wróg. Jestem niedzielnym graczem bo w tygodniu to wiadomo praca i rodzina i nie orientuje się w najnowszych nowinkach. Ostatnio ogrywałem Mass Effect: Andromeda oraz całe Metro więc jego opowieści mocno mnie podjarały. Ktoś ma pojęcie co to może być i kiedy się pojawi? Niestety jego nie mam jak zapytać bo normalnie to my kontaktu nie utrzymujemy.

 

PS. Gdzie jeszcze mógłbym szukać w internecie informacji lub pytać co to za gra? Gogle prócz pokazania PC Laba niezbyt pomocne się okazało ale i nie bardzo wiem co wpisywać.

 

Widziałem to pytanie ze swojego głównego konta, ale bałem się trochę odpowiadać bo kary z NDA są spore. Patrząc jednak, na brak poruszenia w naszym dziale śledzącym doniesienia w sieci nikt z projektu tutaj nie siedzi, więc mogę co nieco zdradzić, oczywiście z tymczasowego konta. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.

 

Gra której szukasz to... Warsaw 2098 (a przynajmniej takiego tytułu roboczego używamy). Chyba nawet wiem kto Ci się wygadał przy tym piwie. ;)

 

Warsaw 2098 to dzieło dobrze znanego i cenionego studia, które postanowiło wypłynąć na nowe wody. Tym razem wybrano kierunek nieco zaniedbany na rynku gier, acz nadal z oddaną rzeszą fanów. Mowa oczywiście o klimatach cyberpunkowych, czyli o specyficznym nurcie fantastyki naukowej.

 

Czas i miejsce akcji zdradzone jest nam już przez sam tytuł, a mowa oczywiście w głównej mierze o rodzimej stolicy w niedalekiej przyszłości. Niestety – różni się ona diametralnie od tego co obecnie znamy i jak chcielibyśmy Warszawę widzieć za kilkadziesiąt lat. Coraz większe problemy z przeludnieniem oraz nasilające się spięcia na płaszczyźnie międzynarodowej przyczyniły się do wybuchu kolejnego konfliktu pomiędzy supermocarstwami. Polska za sprawą członkostwa w Unii Europejskiej oraz niekorzystnego położenia geograficznego kolejny raz oberwała po tyłku. A jak mamy w zwyczaju – łatwo się nie poddaliśmy, a więc straty są spore. Cała historia oraz drobne, ale bardzo ciekawe smaczki odkrywane są sprawie wraz z rozwojem fabuły. Nie psując zabawy zdradzę tylko, że ważną rolę odgrywa tajemnicza postać Adrikala związanego z historyczną organizacją, której macki sięgały i sięgają wielu dziedzin życia oraz „Wieża”(Dziwnie brzmi? A to... wieżowiec :D). Czyli praktycznie jedyny i pierwszy tego typu budynek, który powstał w zniszczonej Warszawie i do którego wracać będziemy niejednokrotnie podczas gry.

 

W przypadku rozgrywki trudno znaleźć bezpośrednie porównanie do aktualnych, głośnych tytułów. Najbliżej jednak będzie zdecydowanie do ostatnich odsłon serii Deus Ex czy Dishonored. Innymi słowy silny nacisk położony został na eksploracje częściowo otwartego świata, który składa się z mniejszych plansz. Gracz zawsze posiada do dyspozycji kilka ścieżek prowadzących do jednego punktu, a kombinatorstwo jest wysoce nagradzane – nawet jeśli nie widać tego od razu po skończonej misji. Innymi słowy prawie zawsze mamy do dyspozycji rozwiązania siłowe i „wejście z buta”, przekradanie się między postaciami niezależnymi, jak i próby wykorzystania naszej charyzmy i erudycji. Niezależnie od obranej opcji ekwipunek zawsze spada na dalszy plan, a powód jest bardzo prosty – nie ma go zbyt wiele w całej grze. Element uzbrojenia pozyskany na danym etapie gry prawdopodobnie będzie nam towarzyszył aż do kolejnego aktu. Lepiej sprawa wygląda, gdy poszukamy zadań pobocznych.

 

Najlepsze zostaje jak zwykle na koniec – mowa o wyglądzie Warsaw 2098. To właśnie na ten element gry postawiony został największy nacisk co po prostu widać, słychać i czuć. Mimo iż stolica Polski w zastraszającym stopniu zrównana została z ziemią, to poziom szczegółowości przyprawia o gęsią skórkę i pozwala momentalnie określić gdzie się znajdujemy. Dotyczy to zarówno planu miasta, czyli mówiąc wprost – level designu, jak i jakości tekstur oraz wierności względem oryginału w przypadku ruin budynków, które chociaż zniszczone to z przypisanymi przez mieszkańców nowymi zadaniami.

 

Tytuł jest aktualnie na ukończeniu, a patrząc po poruszeniu w innych działach niedługo działania marketingowe ruszą pełną parą. Jak masz jakieś pytania to pytaj. Jak nie będą na tyle szczegółowe by zdradziło kim dokładnie jestem w projekcie to może odpowiem.

Edytowane przez kontotymczasowe333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam strategicznej gry, która mogłaby mnie wprowadzić w świat gier właśnie strategicznych. Jako bardzo mało doświadczony gracz z grami strategicznymi, właśnie takiej poszukuję aby troszkę się nauczyć, poczuć to i żeby nie było mi także za trudno.

Z góry dziękuję!

Ja polecam Warcraft 3 z dodatkiem. Dobra gra z dobrą fabułą i prosta jak na strategie a w internecie znajdziesz mase poradników. Wcale się nie postarzała!!

 

 

Tytuł jest aktualnie na ukończeniu, a patrząc po poruszeniu w innych działach niedługo działania marketingowe ruszą pełną parą. Jak masz jakieś pytania to pytaj. Jak nie będą na tyle szczegółowe by zdradziło kim dokładnie jestem w projekcie to może odpowiem.

 

Skoro jest na ukończeniu to zdradzisz mi datę premiery??? Tutaj albo w wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Warcraft 3 z dodatkiem. Dobra gra z dobrą fabułą i prosta jak na strategie a w internecie znajdziesz mase poradników. Wcale się nie postarzała!!

 

Nie przepadam za serią Warcraft i StarCraft od Blizzarda (Activison), niestety. Ale dzięki za propozycję. Myślałem także o Company of Heroes 1/2 lub Total War: Medieval II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za serią Warcraft i StarCraft od Blizzarda (Activison), niestety. Ale dzięki za propozycję. Myślałem także o Company of Heroes 1/2 lub Total War: Medieval II.

Jeżeli rozważasz Medieval 2: Total War to rozumiem, że jesteś zainteresowany zarówno grami RTS jak i turowymi. Ciężko mi polecić coś nowego, bo mam kilkanaście lat do nadrobienia, ale ze starszych tytułów mogę polecić serię Age of Empires ze wskazaniem na drugą część z dodatkami, C&C: Tiberian Sun, serię Red Alert i z nieco nowszych Supreme Commander. Z turówek uwielbiam Disciples 2 z dodatkami za niepowtarzalny, mroczny klimat.

 

Wracając do Medieval 2 to szczerze polecam także Rome: Total War, a szczególnie różne mody m.in. Extended Greek Mod (dobry na początek przygody z modami), Ab Urbe Condita (jeden z ładniejszych graficznie modów w jakie grałem ze świetną kampanią), Europa Barbarorum (chyba największa zgodność historyczna, powolna ekspansja, długa kampania), Roma Surrectum (mod skupiający się na Rzymie, numerowane legiony, piękna oprawa graficzna, 2 tryby rekrutacji jednostek). Z kolei do Medieval 2 polecam Bellum Crusis, Europa Barbarorum 2, Stainless Steel, Broken Crescent, Third Age (dla miłośników Władcy Pierścieni z pierwowzorem pod Rome: Total War), a dla zachowania tzw. "vanilla feel" to Kingdoms Grand Campaign, Retrofit Mod i Total Vanilla. Ogólnie jak się wkręcisz to masz setki, jak nie tysiące godzin dobrej zabawy przed sobą, bo baza modów jest ogromna - zajrzyj na twcenter.

Edytowane przez BTK_BLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może kojarzy czy istnieje jakaś platforma która posiada w swojej bibliotece Harrego Pottera 1 - 3 + wersję quidditch.

Dobrze wspominam i nabrałem ochotę na ogranie ponownie tych części, tylko nigdzie znaleźć nie mogłem, a za piractwem nie przepadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozważasz Medieval 2: Total War to rozumiem, że jesteś zainteresowany zarówno grami RTS jak i turowymi. Ciężko mi polecić coś nowego, bo mam kilkanaście lat do nadrobienia, ale ze starszych tytułów mogę polecić serię Age of Empires ze wskazaniem na drugą część z dodatkami, C&C: Tiberian Sun, serię Red Alert i z nieco nowszych Supreme Commander. Z turówek uwielbiam Disciples 2 z dodatkami za niepowtarzalny, mroczny klimat.

 

Wracając do Medieval 2 to szczerze polecam także Rome: Total War, a szczególnie różne mody m.in. Extended Greek Mod (dobry na początek przygody z modami), Ab Urbe Condita (jeden z ładniejszych graficznie modów w jakie grałem ze świetną kampanią), Europa Barbarorum (chyba największa zgodność historyczna, powolna ekspansja, długa kampania), Roma Surrectum (mod skupiający się na Rzymie, numerowane legiony, piękna oprawa graficzna, 2 tryby rekrutacji jednostek). Z kolei do Medieval 2 polecam Bellum Crusis, Europa Barbarorum 2, Stainless Steel, Broken Crescent, Third Age (dla miłośników Władcy Pierścieni z pierwowzorem pod Rome: Total War), a dla zachowania tzw. "vanilla feel" to Kingdoms Grand Campaign, Retrofit Mod i Total Vanilla. Ogólnie jak się wkręcisz to masz setki, jak nie tysiące godzin dobrej zabawy przed sobą, bo baza modów jest ogromna - zajrzyj na twcenter.

 

Dzięki! Zapiszę sobie i jak będą jakieś przeceny, to jakąś gierkę wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym rozpocząć przygodę z symulatorami lotu. Szukam symulatora helikoptera - wojskowy, ratowniczy... Na jakie tytuły gier warto zwrócić uwagę? Jaki gamepad będzie optymalny dla początkującego? Będę wdzięczny za sugestie, porady w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to moze nie za bardzo symulator, tylko strzelanka, ale najlepiej wspominam commanche 3. Ile godzin sie tam wylatalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DCS World jest kilka modułów heli z klikalnymi kokpitami: Ka-50, SA342 Gazelle, Mi-8, UH-1H Huey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamepad + symulator? :)

Kontroler w wersji minimum to joystick z jakąś wajchą, która będzie obsługiwać podstawowy element śmigłowca.

Wersja średnio zaawansowana: zestaw hotas.

Wersja docelowa(?): hotas + pedały plus ewentualnie inne gadżety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desert Strike chyba nic lepszego nie powstało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak lubisz starocie to Hind i seria Enemy Engaged (tez pewnie na GOG)

Edytowane przez waszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to wszystko to nie są symulatory ;)

 

Oczywiście propozycja DCS to perwersja: złamie to każdego, to chyba najtrudniejsze gry, jakie istnieją i wymagają gigantycznej wiedzy żeby je obsługiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Take on Helicopters to chyba jedyny dobry symulator jeśli chodzi o nowe produkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odświeżyłem sobie Neverwinter Nights 2 i było nawet sympatycznie. Możecie polecić współczesne tytuły w podobnym klimacie? Tylko singiel, multi mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś fajnego w 2D, podobne do Teeworlds ? Tylko nie Soldat.

 

liero :)

Była jeszcze jakaś gierka tego typu... nie pamiętam tytułu, nie odniosła większego sukcesu.

Do pogrania ze znajomymi Speedrunners jest niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

Mam ograniczony czas na granie więc szukam dobrego rpg na weekendowe wieczory który pochłonie na całego klimatem i fabułą. Jestem fanem Gothica a za nim zaraz takie gry jak Wiedźmin 1 i 3, Skyrim i Risen 1.

Sporo polecanych powszechnie gier z tego gatunku mnie nie wciągnęła takich jak: Fallout (seria), Mass Effect 1, Elex.

Co ciekawe nigdy nie grałem w gry rpg z widokiem izometrycznym za wyjątkiem baldur's gate na które byłem zdecydowanie za młody. Więc to może fajny czas aby czegoś takiego spróbować. Chciałbym celować w nowsze gry (najlepiej 2015+) z racji ograniczonego czasu na granie wybrać tylko 1/2 gry ale takie które będą najlepsze. Wstępnie wybrałem kilka tytułów i prosił bym o poradę co wybrać. Jeżeli jest coś z poza listy na prawdę wartego uwagi to również proszę o propozycje.

 

Pillars of Eternity

Divinity 1

Divinity 2

Torment: Tides of Numenera

Spellforce 3

Dragon age - nie grałem w ogóle. Do jedynki widziałem mody graficzne które czyniły by tą grę całkiem ładną.

Risen 3 - grałem w 1 i była mega. 2 mnie nie wciągnęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divinity: Original Sin 1 i 2

Pillars of Eternity 1 i 2 :)

Spellforce 3 - grałem tylko w betę i klimat bardzo fajny i dość lekko się grało

Risen 3 - grałem, spoko, nie jest to gra ciężka czy nazbyt skomplikowana ale też jakoś nie zapada w pamieć :) Po przeczytaniu swojej starej recenzji przypomniałem sobie, że walka była trochę koślawa i trzeba było do niej chwilę przywyknąć a walka na morzu z potworami słabo zrobiona i frustrująca. Ale z tych wszystkich gier najbliżej jej do gothica.

 

Torment nie jest zły ale prawdopodobnie się nim umęczysz, bardzo dużo tekstu, czasem wręcz ściana tekstu za ścianą tekstu, bardzo mało nagranych głosów aktorskich, tak może z 5% dialogów wiec gra w dużej cześć to czytanie przy monotonnej i z czasem coraz bardziej nużącej muzyce. Do tego walki też jest bardzo mało, nie wiem może z 50 przeciwników w całej grze się ubije a w takich pillarsach to trochę za połową gry miałem już achivment za zamordowanie 1200 wrogów. Dodatkowo pillarsy są dużo bardziej rozbudowane od klas postaci, po wyposażenia, talenty zaklęcia, do unikalnych broni w których są krótkie lub nie tak całkiem krótkie opisy ich historii czyta się je jak takie małe opowiadania podobnie jak wtedy gdy sięga się do duszy ludzi i odczytuje poprzednie żywota :) Porządna gra, z dodatkami to 100h+ Torment o połowę krótszy i dwa razy bardziej męczący i monotonny :)

Edytowane przez cgdestroyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...