Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Daniello

Vertex3D Radeon HD6850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Poszukując karty graficznej w okolicach 600zł myślałem, że w grę wchodzi tylko NVidia ze swoją 460-tką 768MB.

Co się okazało, wcale tak nie było, bowiem za 609zł można dostać radeona 6850, który niewątpliwie jest kartą bardziej wydajną od słabszej wersji GTX460.

 

Chciałbym zaprezentować tę kartę, tu na forum, bowiem bardzo mało informacji jest w internecie o tym właśnie modelu - firmy VTX.

 

21999570.jpg

90595568.jpg

90695746.jpg

98631075.jpg

43825260.jpg

37247711.jpg

 

 

Jak widać, karta niereferencyjna. Dość mała z pokrywa w stylu plastik-fantastik. Mocowanie radiatora na śruby, co się chwali, aczkolwiek to chyba standard od dawna.

Pamięci, jak i sekcja zasilania nie obłożona radiatorami, co jednak w niczym nie przeszkadza. Nadmuch jest chyba wystarczający.

 

Wydajność? Dobra :E Nie wiem za bardzo jakby można byłoby się zabrać za testy, ale:

untitlef.jpg

72989652.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo chcieli pokazać, że to radek - pcb, obudowa czerwona :P

O pracy chłodzenia możesz już coś powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś OC?

 

Tak. Rdzeń na 850MHz + parę godzin gry w metro na DX11 oraz testy furmarkowe i wychodzi na to, że stabilne sjest to ustawienie. Ciekawi mnie jednak jak ustawić więcej, bo już dalej suwaczek nie idzie :)

Chętnie sprawdzę jaki jest score 3d marków z OC.

 

Za bardzo chcieli pokazać, że to radek - pcb, obudowa czerwona :P

O pracy chłodzenia możesz już coś powiedzieć?

 

No czerwony w 100% :E Chłodzenie myślę można ocenić na 4+. Karta jest słyszalna, obciążona robi się jeszcze bardziej słyszalna, ale wszystko w normie. Na tempy nie zwracałem uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta marka ponoć należy do Power Color. Bardzo tania ta karta jak i inne z tej firmy, ale pewnie tylko dlatego żeby zaistnieć. Dla nas konsumentów to jak prezent pod choinkę.

Miałem jedną kartę od Power Color, po przykręceniu obrotów wiatraczka na niższe obroty działała wzorowo.

Trochę dziwi mnie, że nikt nie napisał jeszcze mini recenzji HD6850 od innych producentów. Pewnie z lenistwa, przynajmniej ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do jej kupna. Jaka jest jej głośność w idle ? I czy ma zasilanie 2 x 6 pin ? Czy jedno 6pin ?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle jest cicha, tak jak napisałem w stresie już szumi. Wtyczka 1x6pin. W stresie karta ciągnie (wg odczytu programowego) ok 70W. Patrząc na cenę - nic tylko brać.

 

default vs OC [775@850; 1000@1100]:

 

3d mark 2006: 16088 vs 16083

3d mark vantage:10101 vs 10502

3d mark 11:3108 vs 3284

 

http://img222.imageshack.us/img222/9251/55412893.jpg

http://img42.imageshack.us/img42/5957/20228183.jpg

http://img121.imageshack.us/img121/1213/vantagebi.jpg

 

Trochę mały zysk? Proc ogranicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicza i to dosc sporo, podkrec go troche choc raczej "gaci nie pozrywa";)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega piszący recenzję bardzo słusznie napisał o tych 609 zł. Sam zakupiłem tę kartę w Sferis za 609 zł kilka dni temu - co ciekawe, był to dołek cenowy, gdyż następnego dnia karta kosztowała już 629 zł, a kolejnego 639;)

 

Co do recenzji - wszystko się zgadza :)

 

Zasilanie ma 1x 6pin.

 

OC samej karty nie robiłem, gdyż byłaby to tylko ciekawość z mojej strony, a aktualnie nie grywam w takie tytuły gdzie taką niewielką różnicę mógłbym zauważyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to naprawdę świetna sprawa. Zdjęcia raczej to rozstrzygają, ale upewnię się: przejściówki molex-PCIE nie ma w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma molex-PCIE, jest tylko ta, którą widać na zdjęciach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę tej firmy, tylko model HD 5770. Wentylator wyje strasznie, dopiero jak go podłączyłem do Fan mate 2 i obroty na minimum da się wytrzymać. Także nie wszystko jest takie piękne jak się wydaje. Ogólnie karta działa bardzo dobrze, tylko chłodzenie daje d**y po całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę tej firmy, tylko model HD 5770. Wentylator wyje strasznie, dopiero jak go podłączyłem do Fan mate 2 i obroty na minimum da się wytrzymać. Także nie wszystko jest takie piękne jak się wydaje. Ogólnie karta działa bardzo dobrze, tylko chłodzenie daje d**y po całości.

 

No to nieciekawie. Nie mniej jednak w tym modelu wszystko jest jak być powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w Vertex3D zero powodów do narzekań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

A mógłbyś dać wykres temperatur dla 775/1000 oraz po OC, dajmy na to Twoje 850/1100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

No to jest gorąco i głośno :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hunter18

czyli co lepiej kupić chyba Sapphiere niereferencyjnego za 750zł z proline ? , będzie ciszej i wydajniejsze chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest różnica w cenie. Nie lepiej dokupić wentylatory do niego? Ciszej będzie ale nie wiadomo jak z tempami.

Jeżeli Was ten plastik nie odstrasza to chyba warto brać. Sam się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hunter18

ja jednak wole dołożyć te 70-80zł i kupić sprawdzonego Sapphiere , radiatory na sekcji zasilania , pamięci porządnie chłodzone , cichutki w idle jak i w stress , dobre OC do poziomu 6870 czego chciec więcej ?:D cena w proline 749zł na allegro za 690zł można wyrwać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza kombinacją furmark+OC nie jest głośno.

 

Co do sapphire - 609 a 749 hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sapphire - 609 a 749 hmmm...

 

Chyba 609 a 690 ;)

W zasadzie to dobra alternatywa jak ktoś kupuje kartę i musi zupgradować procesor. Zawsze to prawie 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej chyba kupic HD5850 - wydajniej , ciszej , chlodniej .w pixmanii nawet jest sapphire za 757 zl . a tak w "normalnych" sklepach niewiele ponad 800 zl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...