Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Dostępny, 7,90$

 

E: Miałem wrzucić fote, ale boję się, że jak odłączę, to potem znów będę nie wiadomo ile walczył z tym, aby jakoś działała w jednej pozycji, a mecz csa za moment :E później wrzucę

 

e2;

albo jestem ślepy, albo to nie ten port :P ja mam microusb, ten kwadraciak

Edytowane przez ThiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten na czerwonym PCB ma chyba dwa porty do wyboru. Jest mikro i mini USB w zależności którą stroną wsadzisz. Klawiaturę musisz rozkręcić, to pewne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecic ja nie problem, w moment zdejmowana obudowa, ktora i tak jest polamana xD ta klawiatura byla milion razy zalana i skatowana, 3 switche nie dzialaja, ale to tam nie wadzi mi... chodzi o ten port, co gram i troche odsune / dosune klawiature, to nie dziala i musze kombinowac z jej pozycjonowaniem i kablem.

 

E;

Tak czy siak nie posiadam sprzetu do takich podmianek, no i skillsow. Wole komus ogarnietemu z laba wyslac klawiature. A, no i za polgodziny max wstawie fotki

Edytowane przez ThiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedziałające przyciski możesz też wymienić. Rozebrać, wyczyścić i złożyć. Da sie je ogarnąć pewnie nawet bez wymieniania.

 

Natomiast samo USB.. no proszę Cię. Przecież ten moduł ma w nazwie HotSwap, co oznacza że wymienisz go ot tak po prostu w całości. Wyjmujesz wtyczkę, wyciągasz płytkę z portem, wkładasz nową i podpinasz wtyczkę do PCB. Te porty USB widzisz, że są tylko portami nic więcej. Z głównym PCB łączą się kablem z wtyczką.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://i.imgur.com/wsV22Wr.jpg

https://i.imgur.com/iQyEtW6.jpg

https://i.imgur.com/YRxa78U.jpg

:E

 

A co do switchów, podmieniłem już je z pause break, page up/down, klawiszy których za nic nie używam :P a szkoda mi wydawać hajs na pojedyncze sprawne switche.

 

E: W sumie duże zdjęcia, więc daje same linki zamiast :P

 

No i jutro mogę zrobić lepsze foto tego portu... ale jak widać, słabo się trzyma 8:E Trochę podważyłem śrubokrętem i przez chwilę nawet było niebo lepiej 8:E

 

E2:

Teraz która ta płytka będzie trybić? :P wyskakuje mi, że niby szip za free :hmm: więc taniocha by była... w miarę

Edytowane przez ThiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuc switche na wymianę odrazu. One kosztują 1-3zl za sztukę przeważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś klawiatury do 500zl przeważnie gram w gry, lecz chciałbym aby pisanie było również przyjemne.

Podajcie jakieś typy, najlepiej jak ktoś testował samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam swoją https://www.ceneo.pl/68056953 nie warto wydawać 500zł no chyba że potrzebujesz dodatkowy port usb podstawke pod nadgarski ,bo jeśli chodzi o designe to moim zdaniem coolery mają najlepszy ,mam piękny aluminiowy blok, bardzo ładne podświetlenie rgb mnóstwo ustawień w programie klawisze to gaterony red czyli porównywalne do mx cherry red czego chcieć wiecej ? piszę się znakomicie hałas minimalnie większy od moich starych membranówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukam pełnowymiarowej klawiatury mechanicznej na niebieskich przełącznikach, z jednokolorowym podświetleniem oraz enterem starego typu jest jakaś alternatywa dla Thor 300 w cenie do 200-230zł spełniająca podane wyżej wymagania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mihus a z głośnościa z Ck550 w recenzjach opisują ją jako dość głośną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukam pełnowymiarowej klawiatury mechanicznej na niebieskich przełącznikach, z jednokolorowym podświetleniem oraz enterem starego typu jest jakaś alternatywa dla Thor 300 w cenie do 200-230zł spełniająca podane wyżej wymagania???

 

https://www.morele.net/klawiatura-modecom-volcano-gamer-k-mc-gamer-u-kalih-blue-975485/

 

Pełnowymiarowy Thor ma parę swoich "niedoróbek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie coś o zaprzestaniu produkcji przełączników Kailh Choc i klawiatur na nich? :o Z racji przypływu gotówki chciałem kupić na zapas drugiego PureWritera i niestety zewsząd je wywiało. Gamdias Hermes M3 poza Aamzonem też, ale ona ma chorą cenę, a z przesyłką z US to już w ogóle... A CM może sobie te swoje SK z płaskimi kapslami wsadzić niestety tam, gdzie światło LED RGB nie dochodzi (tak jak sądziłem - i co bardziej ogarnięci recenzenci na YT to potwierdzają... ja wiedziałem, że tak będzie).

 

Chociaż jak teraz sprawdziłem Modecomy nadal są dostępne, no ale bez RGB to jednak nie to samo.

 

No i wiadomo coś może o innych niż Gamdias/Sahrkoon/Modecom klawiaturach na Kailh Choc (nowe Tesoro to wyspowy chłam, Havit miał Kailh tylko w wersji bez RGB i tylko Blue) albo o nowościach na Cherry MX Low Profile z normalnymi kapslami?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem własnie również identyczne pytanie zadać, miałem okazję pobawić sie na redach modecoma, ale to tkl i chciałem purewritera zakupić. Jedyne co zostało to tylko na hardpc fullrgb, tak to wywiało wszędzie :/ Moreli pytałem to standardowa formułka że nic nie wiedzą kiedy by były.

Znajdzie człowiek dobrą klawiaturę po 8latach szukania a tu klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci RGB przeszkadza? :D Wiem, ze cena nieco wyższa, ale bierz i się nie zastanawiaj, jeśli nie chcesz TKL.

Model na stronie Sharkoona nadal jest i podejrzewam, że to jednak tylko czasowe braki, ale z drugiej strony na tym chorym rynku elektroniki to w sumie nic nie wiadomo... nawet mimo tego, że nie widziałem chyba negatywnej recenzji tych klawiatur - wszyscy są nimi absolutnie zachwyceni (w sumie każdym dobrze wykonanym płaskim mechanikiem są :))

 

Edit: w jakimś skandynawskim sklepie widziałem angielski opis: produkt nie będzie już więcej dostępny. Ciekawe, czy bład w tłumaczeniu, ale oni tam ponoć "umieją w angielski" :(

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy są jakieś klawiatury na Kailh BOX Black czy trzeba sobie złożyć we własnym zakresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jest na rynku coś co spełnia takie wymagania:

1. BEZWZGLĘDNIE:

- dostępne na fVAT (może być VAT EU)

- blok numeryczny

- low profile (żona przyzwyczajona do niskoprofilowej Tracer Paris, twierdzi, że była idealna, ale padły dwie w 3 lata...)

2. Mile widziane:

- białe podświetlenie

- podpórka pod nadgarstki

- regulacja głośności

?

Na razie wpadł mi w oko tylko Sharkoon PureWriter Low Profile Kailh Red US, ale może jest coś, co spełnia więcej wymagań?

Pomoże ktoś?

Grzebiąc po Amazonie namierzyłem jeszcze

1. anidees Prismatic - funkcjonalnie ideał, ale niebieskie przełączniki anonimowej (dla mnie) firmy odstraszają

2. Tesoro Gram - nie potrafię namierzyć z przesyłką do Polski

3. CORSAIR K70 RGB MK.2 Low Profile - nie do końca podoba mi się kształt keycapsów. Za to jest szansa, że go gdzieś pomacam

4. Cooler Master SK-650 - nie potrafię namierzyć z przesyłką do Polski. I ta cena...

 

Czy nie kombinować i brać Sharkoona PureWriter RGB Low Profile? Tylko czy da się tam ustawić stałe podświetlenie w jednym (najlepiej białym) kolorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Da się ustawić białe, jest jednym z podstawowych kolorów wiec nie znika po odpiecu zasilania.

 

CM odpuść, tragiczne, niewygodne capsy.

 

Corsair to przepłacony sprzęt plus ich łamiące się ponoć kapsle. W cenie Corsaira dostaniesz dwa Sharkoony (jeden na zapas) i jeszcze ci zostanie na waciki.

Tesoro nie dostaniesz w wersji US, można kupić tylko wersje DE na Amazonie.

 

Bierz Sharkoona póki są. Ja niestety drugiego TKL na zapas już nie kupię, zostanie przepłacony 2x Gamdias (też trudny/niemożliwy do dostania w PL) albo Modecom bez RGB - jeśli i ich niedługo nie przestaną produkować, wszak to jedno i to samo.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Hard-pc pojawiły się sprzęty firmy

Glorious.

 

Czyli np klawiatura z wymiennymi przelacznikami, podkładki i lekkie myszki.

 

Najcieka oczywiście jest klawiatura. Nie trzeba już samemu jej ściągać ze stanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Całkiem drogo.

I pomyśleć że jeszcze jakiś czas temu na ali można było kupić te klawiatury z wymiennymi switchami za około 120zł(tyle że bez rgb)

EDYT

No dalej można w sumie.

 

ww.aliexpress.com/item/E-YUANSU-Z-88-RGB-Backlit-104-Keys-Mechanical-Gaming-Keyboard-with-Blue-Switches-DIY-Replaceable/32847107657.html

RGB chyba ma nawet prawdziwe a nie "tęcze"

Edytowane przez Kiciuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Owszem, są też np HEXGEARS GK707, GK705 i pewnie jeszcze sporo innych podobnej serii.

 

Ale kupując Glorious'a z oficjalnej strony ryzykujemy dodatkowe opłaty i upierdliwą gwarancję.

A sama klawiatura z USA też jakoś specjalnie taniej nie wychodzi niż z Hard-PC.

https://www.pcgamingrace.com/products/the-glorious-gmmk-full-size-iso?variant=22698485514298

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapytam ekspertów bo sam takiej wiedzy nie mam i nie chcę kupić bubla - szukam prezentu-klawiatury mechanicznej dla osoby która dużo pisze i będzie dużo pisać, więc granie i ficzery do graczy są gdzieś tam na końcowym miejscu.

 

Jakie mniej więcej mogę dać wam wskazówki:

-głośność pracy nieistotna

-blok numeryczny niewymagany

-najlepiej po kablu ale nie jest to konieczne jeśli baterii nie trzeba ładować co drugi dzień

-podświetlanie może być ale nie musi, mało istotny punkt

-duża wygoda pisania

-wygląd lepiej w kierunku "spokojnego i normalnego" niż "transformersa" chyba że transformers wygrywa komfortem użytkowania.

 

-cena najlepiej między 300-500PLN, raczej nie więcej. Brak preferencji co do marki. Da radę coś w takiej cenie znaleźć sensownego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygoda pisania to dość subiektywna sprawa, wielu osobom najlepiej i najszybciej się pisze na płaskich klawiaturach, chociaż po "inwestycji" w jakiegoś drogiego mechanika ciężko im to przyznać. Wysoki skok klawiszy jednak robi swoje.

Kilku znajomych to potwierdza, sam mam takie doświadczenia po posiadaniu wielu klawiatur mechanicznych. Szybkość pisania, ilość błędów, zauważalnie lepsza np. na klawiaturze od thinkpada, albo na jakimś zwykłm scissor switchu jak stary logitech ultra x flat, czy cherry stream.

 

Jeżeli już zdecydujesz się na mechanika, też wybór u nas czegoś sensownego nie powala, zapewne popyt jest większy na świecidełka i stąd problem.

Np. Gdybym chciał klawiaturę:

- tkl

- switche obojętnie byle był wybór typów

- bez brandingu, prosta, stonowana

- przewodowa

- bez podświetlenia

- klawisze pbt w zestawie, conajmniej sub-dye lub double shot, nie laser czy top print innego rodzaju gdzie legendy blakną po tygodniu

- normalna cena, nie jakiś importowany egzotyk za 600zł

 

Czegoś takiego nie kupisz w PL. Co ciekawe nawet jeżeli zrezygnujesz z ostatniego punktu i zaakceptowałbyś jakiekolwiek klawisze pbt, też nie ma. Było coś takiego jak masterkeys pbt od CM, ale zniknęły zanim się pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu przez kilka mechaników (Magicforce 68, Anne Pro, Core 47, Poker) z czystym sumieniem mogę polecić klasyka mechaników, czyli Vortex Poker. Co do przełączników, to jak ktoś lubi głośno, to polecam przełączniki Kailh BOX Navy - pięknie klikają. Jeśli cicho, to Zealio - mają zaskok a nie hałasują a chodzą bardzo płynnie.

Jak Poker za drogi a chcesz bezprzewodowo i z podświetleniem RGB, to całkiem dobra jest Obins Anne Pro.

Uważam że rozmiar 60% jest idealny i bardzo ergonomiczny, no ale to tylko moja skromna opinia. Wszelkie Full sized czy nawet TKL są dla mnie za wielkie i zajmują są dużo miejsca na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz modecoma blade- spełnia większość a da się dostać poniżej 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...