Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poofi

karta dźwiękowa do HyperX Cloud

Rekomendowane odpowiedzi

Ej to tak końca końców proszę o krótką odpowiedz do mojego tematu bo tutaj jest tego że nie ogarniam :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz pieniędzy ? Najtaniej X-Fi, potem Prodigy Cube a po nim masz dopiero AIM SC808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz pieniędzy ? Najtaniej X-Fi, potem Prodigy Cube a po nim masz dopiero AIM SC808

mam 150zł a jeżeli coś naprawdę będzie dobrze opłacalne moge w ostateczności dołożyć minimalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi bierz chyba, że upolujesz Prodigy Cube za 200zł, też niezły ale styl grania nieco inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi bierz chyba, że upolujesz Prodigy Cube za 200zł, też niezły ale styl grania nieco inny.

Za 200zł Prodigy Cube?gdzie niby? ja tylko na allegro widze uzywke za 300zł, o co chodzi z tym stylem grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300 to nówka jest. szukaj olx i allegro

 

Cube gra nieco ostrzej, X-Fi skupia się bardziej na basie i ciepłocie przekazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300 to nówka jest. szukaj olx i allegro

 

Cube gra nieco ostrzej, X-Fi skupia się bardziej na basie i ciepłocie przekazu

nówka za 300zł?gdzie?kupie chętnie :E .Na allegro właśnie używka jest za 300zł a na olx wogóle nie ma.

edit:

patrzyłem na ten test: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/audiotrak-prodigy-cube-czyli-mala-kostka-o-duzych-mozliwosciach.html

 

i tam na dole w podsumowaniu jest napisane:

Przez cały czas testów zastanawiałem się nad jednym: dla kogo tak naprawdę skierowany jest produkt Audiotraka? Według mnie z całą pewnością odpadają posiadacze komputerów stacjonarnych. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu: za 400 zł można mieć kartę wewnętrzną o dużo lepszej jakości brzmienia i większej funkcjonalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiadając na Twoje pytanie: proponowałbym coś ze stajni asusa, creative kiepsko jednak wypada przy cenowych odpowiednikach asusa.. powiem tak, dźwięk w cloudach mozna opisać jako klarowny, odseparowany. miałem okazję porównać brzmienie na creative sound blaster Z oraz xonarze d1. i jeśli chodzi o tę właśnie klarownośc asus bije zetkę na głowę. kupiłem używanego xonara d1 za 130zł, myślę że nie żałowałbyś gdybyś zrobił tak samo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę, że ceny Cube mocno skoczyły... W takim wypadku zostaje Ci chyba X-Fi, ładnie dociąży te HyperX'y, miałem asusa DX czyli odpowiednik D1 i szczerze to czułem zmarnowane pieniądze, Cube za 50zł więcej czyli 200 bo za tyle go kupiłem spisuje się zdecydowanie lepiej szczególnie po zmianie opampa. Także szukaj X-Fi w pierwszej kolejności moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

są ludzie mocno rozczarowani Cube, tak tylko dodam. A wiele razy już tę kostkę polecałem do całkiem dobrego sprzętu.Linków do konkurencyjnych porali podawać nie mogę, gdzie płacz był.Także takie stwierdzenia. bo ja miałem i straciłem pieniądze są bez sensu.

 

ale ogólnie wygląda to tak

 

cube>D1>X-Fi.

 

X-Fi to nie ta sama klasa dźwięku, co Xonar D1. W dodatku, to ciut półeczka wyżej.Jeżeli kogoś interesują efekty, to już raczej powinien się kierować w wybrane preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brać xonara d1 zamiast x-fi ?

 

 

Edit: a gdyby podniesc ograniczenie budzetu do 250zł? Znalazło by sie coś dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

lepszy pod wieloma aspektami jak;

dynamika

bas

rozdzielczość

separacja

naturalność

 

i coś by się może znalazło, ale tez jest dość jasny, co nie każdemu się spodoba.

 

ogólnie lepiej też pozycjonuje jak Gamer,Music, Audio, choć nie wiem jak Titanum.Ale jeśli ktoś lubi ciepłe brzmienie, trochę przytłumione jak X-Fi i efekty CMSS-3D ,które jednak psują scenę dźwiękowa, czyniąc ją efektowniejszą, to wiadomo w co powinien się kierować. Aczkolwiek już również spotykałem ludzi lubiących bardziej pakiet Dolby jak Creativa.Żeby nie było karty miałem wiele lat, to dobrze im się przypatrzyłem. I nie ma też jakiś wielkich różnic, choć, to zależy kto ma jaki słuch, no i przede wszystkim sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brać xonara d1 zamiast x-fi ?

 

 

Edit: a gdyby podniesc ograniczenie budzetu do 250zł? Znalazło by sie coś dobrego?

 

bądźmy szczerzy, cloudy nie są jakimiś audiofilskimi słuchawkami, nie wydaje mi się że odczułbyś różnicę między kartą za 150 a 250zł, no ale moze sie mylę.. ja przy zakupie kierowałem się stosunkiem jakość/cena. uważam że za 400zł nie znajdziesz lepszego kompletu jak cloud i D1/DX. ale decyzja należy do Ciebie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bądźmy szczerzy, cloudy nie są jakimiś audiofilskimi słuchawkami, nie wydaje mi się że odczułbyś różnicę między kartą za 150 a 250zł, no ale moze sie mylę.. ja przy zakupie kierowałem się stosunkiem jakość/cena. uważam że za 400zł nie znajdziesz lepszego kompletu jak cloud i D1/DX. ale decyzja należy do Ciebie. ;)

a gdyby budżet podnieść do 300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzając wybór do urządzeń zewnętrznych to można się o to pokusić. Chociaż wielkiego przełomu nie będzie, może na bardziej wymagających słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens. FiiO E10K.

a opłaca się dokładać i kupić FiiO E10K czy kupić Xonara D1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiio nie ma mikrofonowego, wybór pozostaje po twojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiio nie ma mikrofonowego, wybór pozostaje po twojej stronie.

ej a róznica będzie duża gdy podłącze mikrofon do karty dzwiękowej? czy tylko minimalna?

 

edit:a gdybym mial np juz tego fiio to jak mam połączyć słuchawki do karty dzwiekowej a mikrofon do zintefrowanej jezeli kabel na to nie pozwala w tych słuchawek bo bym musial miec dwa gniazda obok sb :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża, jeśli zależy Ci na jakości mikrofonu to Fiio z miejsca odpada (bo nie stać Cię na zabawę z kilkoma kartami etc, nie w tym budżecie)

 

Jak już to byś musiał przedłużkę do jack'a skołować i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża, jeśli zależy Ci na jakości mikrofonu to Fiio z miejsca odpada (bo nie stać Cię na zabawę z kilkoma kartami etc, nie w tym budżecie)

 

Jak już to byś musiał przedłużkę do jack'a skołować i tyle

no to załużmy że ważny też jest mikrofon.To jaka karta była by najlepsza? mogę podnieść budżet do 350zł ale żeby za 350zł była nowa ponieważ potrzebuję faktury vat żeby odliczyć podatek :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy Cube możesz poszukać po allegro i sklepach nowej, powinna się gdzieś uchronić poniżej 350, obczaj ceneo, skąpca itd. jeśli nie to Xonar raczej zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy Cube możesz poszukać po allegro i sklepach nowej, powinna się gdzieś uchronić poniżej 350, obczaj ceneo, skąpca itd. jeśli nie to Xonar raczej zostaje

A ty jak myślisz? opłaca się prodigy Cube zamiast Fiio jezeli mikro uzywam tylko do rozmów na skype?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...