Skocz do zawartości
Gość kieros

Nielegalni imigranci i uchodźcy w UE temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lukadd napisał:

Wyobraź sobie, że tam byli ludzie też z Syrii/Indii czy Iranu itd. którzy w pocie czoła się przedostali tymi "łódkami" do lepszego świata  i się uczyli, zrobili szkołę, praktyki, nauczyli się języka, na zakończenie szkoły zdali egzamin przed komisją który tutaj dla wielu zawodów jest wymagany i poszli do pracy. Uciekli z swoich krajów ze względu na prześladowania, ciężkie warunki życiowe, chcieli zmiany, do tego dążyli i i osiągnęli cel.

W Polsce jakby wyszli w jakimś małym miasteczku po godz 22 i szli za rękę i całowali Polkę to podpite polskie wyrostki (być może część osób udzielających się w tym wątku) skopałaby ich w imię "walki z imigrantami" za to, że idą z Polką. Niewiele by ich obchodziło to wszystko co napisałeś.

Prawacy w Polsce robiący na siłę wroga tam gdzie go nie ma robią wszystko aby u ludzi był obraz imigrantów wyłącznie tych gwałcących i mordujących czego żywym dowodem jest cały ten ściek... Przepraszam - temat :) Od 2 lat nie spotkałem żadnego wpisu czy cytatu jak jakiś imigrant uratował komuś życie albo pomógł tylko wklejają przestępstwa.

Edytowane przez hubio
  • Confused 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna wszystkich wrzucac do jednego wora . Niby tak ale w krajach trzeciego/czwartego swiata patologii jest po prostu wiecej . Szkoda ze niektorzy tego nie widza , albo raczej nie chca widziec ... 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, hubio napisał:

dowodem jest cały ten ściek... Przepraszam - temat

Wiesz, jak tak bardzo nie podoba Ci się ten "ściek", to po co się w nim tak notorycznie udzielasz ? Jak tak Cię czytam, to odnoszę wrażenie że nie lubisz ani Polski ani Polaków, ba, mógłbym nawet przysiąc że wstydzisz się bycia Polakiem, bo non-stop atakujesz swoich krajanów, za co tylko się da, wszystko jest dla Ciebie "typowo polskie", wszędzie widzisz "polskie wyrostki" albo "polaczków". 

Dla mnie jest to strasznie porypane, no ale co kto lubi.

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kalderon napisał:

Oni wcale nie chcieli lepszego życia! To tylko przykrywka, oni przyjechali rabować i gwałcić lewaku!

To nie ma najmniejszego znaczenia czego oni chcieli. Samo to, że statystycznie za często dostają się na tych "łódkach" degeneraci jest wystarczającym powodem, aby nielegalnych imigrantow nie wpuszczać. Jedyna droga powinna być ta legalna spójna z polityką migracyjna danego państwa.

Ba! Nawet gdyby to były same aniołki, pracusie i inżynierowie, to o tym kto wchodzi do danego państwa powinno decydować to Państwo. Przekroczenie nielegalne granicy powinno być wystarczającym powodem do deportacji bez podejmowania dodatkowych czynności co, kto i dlaczego NIELEGALNIE  przekroczył granicę. 

Edytowane przez Suchy211
  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Suchy211 napisał:

Przekroczenie nielegalne granicy powinno być wystarczającym powodem do deportacji bez podejmowania dodatkowych czynności co, kto i dlaczego NIELEGALNIE  przekroczył granicę. 

Dokładnie tak ten problem wyeliminowała Australia - każdy kto nielegalnie wjechał, nigdy nie miał już szansy dostać zgody na pobyt, automatyczna deportacja. I tak powinno się to załatwić w Unii, ale nie z tymi osobami, które tutaj ciągną za sznurki. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Element Wojny napisał:

Wiesz, jak tak bardzo nie podoba Ci się ten "ściek", to po co się w nim tak notorycznie udzielasz ? Jak tak Cię czytam, to odnoszę wrażenie że nie lubisz ani Polski ani Polaków, ba, mógłbym nawet przysiąc że wstydzisz się bycia Polakiem, bo non-stop atakujesz swoich krajanów, za co tylko się da, wszystko jest dla Ciebie "typowo polskie", wszędzie widzisz "polskie wyrostki" albo "polaczków".

No, ale co to znaczy, że nie lubię Polaków czy lubię/nie lubię imigrantów??? Sorry, nie rozumiem... Lubię Zdzisia, a nie lubię Stasia... Lubię Mustafę, a nienawidzę Zahira :)

Ile razy w dziale politycznym pisałem, że jestem dumny z Polaków i jestem dumny, że jestem Polakiem. Możesz sobie odszukać bo w sumie tylko ja tak napisałem... Mówiąc generalnie jestem dumny z Polaków bo wybrali jako swoich przedstawicieli partie liberalne, a prawaków walczących z imigrantami, a szczególnie konforsuję to poparło 7,16%. To znacznie lepiej niż mamy dzisiaj we Francji!

Więc - tak jak mamy już generalizować to jestem dumny z Polski i Polaków.

A co do scen z pijanymi wyrostkami zaczepiającymi w małym miasteczku chłopaka z Indii i Polkę widziałem na własne oczy. Skończyło się na szczęście na policji. Codzienność w takich miasteczkach jak sobie popiją... Piszę jak jest. Co nie zmienia postaci rzeczy, że zdecydowana większość Polaków pomogła Ukraińcom i przeciwstawia się rasizmowi.

Edytowane przez hubio
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mylne zdanie... Jakbym nie lubił Polski to bym dawno stąd wyjechał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle największy kwik  o imigrantów od prawicowca który wyjechał o dziwo do jednego z najbardziej lewackich krajów świata tylko dlatego, że otworzono granice.

Na tej samej zasadzie traktuje się tych na łódkach. Jakiś kraj podpisał konwencje więc ich wpuszcza do siebie.

Polska przy dzietności 1,1 to albo rozdawanie wiz na prawo i lewo albo załamanie gospodarcze. Tylko żeby wizy nie były sprzedawane i kasa szła do osób trzecich jak za pisu.

Ukraina z 50mln ludności w 1990 ma 22mln w 2024 z tendencją mocno spadkową.

  • Like 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz te dane o 22 mln?

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

A to super, bo czytając Twoje posty, można odnieść zgoła odmienne wrażenie. 

To nie jest wrażenie tylko fakt. Jednoznacznie w każdej sytuacji atakuje rodaków, zawsze broni napastników i szuka dla nich wytłumaczenia ostatniej szansy.

Ma szczęście że żyje w XXI w. bo kiedyś bardzo szybko się z takimi rozprawiano.

 

 

PS. Dziwny tytuł ale ciekawy sondaż

https://wpolityce.pl/polityka/697225-zegnaj-slodka-francjo

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lpcl napisał:

Skąd masz te dane o 22 mln?

płk Lewandowski mówił w wywiadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Keken napisał:

Jak zwykle największy kwik  o imigrantów od prawicowca który wyjechał o dziwo do jednego z najbardziej lewackich krajów świata tylko dlatego, że otworzono granice.

Na tej samej zasadzie traktuje się tych na łódkach. Jakiś kraj podpisał konwencje więc ich wpuszcza do siebie.

Polska przy dzietności 1,1 to albo rozdawanie wiz na prawo i lewo albo załamanie gospodarcze. Tylko żeby wizy nie były sprzedawane i kasa szła do osób trzecich jak za pisu.

Ukraina z 50mln ludności w 1990 ma 22mln w 2024 z tendencją mocno spadkową.

Zrozumiał bym przyjęcie nawet wszystkich Ukraińców, Białorusinów , Słowaków, Czechów itd bo to tacy sami ludzie jak my i nawet ściągnięcie ich tu w ilości kilku milionów nie wytworzyło by dużego problemu , ale ściąganie masowe Afryki czy Azji uważam za bardzo szkodliwe dla Polski Polaków i Polek 

Repatriantów ściągnijmy najpierwej 

10 godzin temu, hubio napisał:

W Polsce jakby wyszli w jakimś małym miasteczku po godz 22 i szli za rękę i całowali Polkę to podpite polskie wyrostki (być może część osób udzielających się w tym wątku) skopałaby ich w imię "walki z imigrantami" za to, że idą z Polką. Niewiele by ich obchodziło to wszystko co napisałeś.

Prawacy w Polsce robiący na siłę wroga tam gdzie go nie ma robią wszystko aby u ludzi był obraz imigrantów wyłącznie tych gwałcących i mordujących czego żywym dowodem jest cały ten ściek... Przepraszam - temat :) Od 2 lat nie spotkałem żadnego wpisu czy cytatu jak jakiś imigrant uratował komuś życie albo pomógł tylko wklejają przestępstwa.

Widocznie nie było takiego przypadku żeby imigrant z Afryki kogoś uratował tylko kradną gwałcą i mordują, chcesz im pomóc przyjmij ich do siebie jak narazie nie przyjęles nawet jednego ale udzielasz się jakbyś przyjął już że 100

Ja Ukraińców gościłem w domu i nie było problemu grzeczni spokojni pomagali tylko wódki im nie dawać bo mogą szaleć, Afryki nie przyjmę bo nie chce żeby mi żonę i dziecko zgwałcili i zabili a potem jeszcze mnie okradli 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh przecież to "większy plan" i tyle. Żadne teorie spiskowe.

I zanim ktoś napisze że ściągamy ich do pracy na nasze PKB i ZUS. Litości, mamy Francję, Hiszpanię, Włochy - idealne kraje do sprawdzenia czy Ci ludzie się asymilują, pracują i żyją zgodnie z obyczajami. A tu dalej 100 lat za Zachodem, u nich się ogarniają że to nie działa, a w Polsce będziemy ich teraz ściągać i mieć te same problemy za 20-30 lat. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Keken napisał:

płk Lewandowski mówił w wywiadzie.

 

No to głupoty opowiada.

https://www.worldometers.info/world-population/ukraine-population/

https://www.google.com/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Liczba-ludnosci-Ukrainy-spadla-o-20-mln-od-1991-roku-8733509

Może to był Robert Lewandowski.

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te dane są kompletnie z niczego i nie odzwierciedlają realnej ilości ludzi na Ukrainie na terenach które zajmuje Ukraina.

Już w połowie zeszłego roku mówiono o 8mln uchodźców z Ukrainy którzy wyjechali bądź zostali wywiezieni do innych krajów. Nie o uchodźcach wewnętrznych.

W zeszłym roku ludzie zajmujący się demografią mówili o 28-25mln ludzi na Ukrainie.

Te nowe liczby to są z wywiadu z Lewandowskim z 18-20 czerwiec. Nie pamiętam który dokładnie.
 

Na pewno 36-38mln ludzi na terenach które zajmuje obecnie Ukraina to jakieś mocno nieświeże lub wyssane z palca dane.

To chyba ten wywiad.

 

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak minister Ukrainy nie wie. Ok widzę, że nie ma sensu tutaj z tobą gadać jak ignorujesz podstawowe dane. Kolejny zamknięty w bańce.

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 9min gość mówi.

Na Ukrainie było podobno przed wojną 34-37mln ludzi. Taki rozstrzał oficjalnie  :D

Na początku konfliktu ubyło z Ukrainy około 8mln ludzi no to faktycznie teraz będzie tam tyle samo ludzi lub nawet więcej niż przed wojną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, hubio napisał:

Prawacy w Polsce robiący na siłę wroga tam gdzie go nie ma robią wszystko aby u ludzi był obraz imigrantów wyłącznie tych gwałcących i mordujących czego żywym dowodem jest cały ten ściek... Przepraszam - temat :) Od 2 lat nie spotkałem żadnego wpisu czy cytatu jak jakiś imigrant uratował komuś życie albo pomógł tylko wklejają przestępstwa.

Powiedzmy, że do Polski wjeżdza w ciągu 3 lat 1 mln nielegalnych i niezweryfikowanych imigrantów. Załóżmy jakiś oderalniony i niski procent ludzi niebezbiecznych - np 1% ze skłonnościami do gwałtów, przestępstw itd. Wychodzi 10tys ludzi zagrażających społeczeństwu. Nawet jakby to było 100 osób a nie 10tys to i tak wolałbym nie mieć tego 1mln ekstra siły roboczej.

Chyba, że dla Ciebie tania siła robocza z Afryki jest ważniejsza niż X zgwałconych/zabitych/pobitych Polaków w zamian. Pomijam inne minusy takie napływu ludzi.

Argument z demografią jest teraz najbardziej żałosny po w ciągu kilku ostatnich lat mamy dodatkowe miliony ludzi z ukrainy i białorusi. Także wychodzimy na ten moment na plus nawet. A ten czas, który zyskaliśmy możemy przeznaczyć np. na kontrolowaną imigrację z krajów południowo-azjatyckich aby uzupełniać potencjalne braki na rynku pracy.

 

Trzeba się uczyć na doświadczeniu krajów, które upadają przez złą politykę migacyjną. Dlaczego mamy robić to samo i liczyć że rezultat będzie inny? To typowa lewacka logika - wprowadźmy komunizm, tym razem na pewno się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Keken napisał:

W 9min gość mówi.

Na Ukrainie było podobno przed wojną 34-37mln ludzi. Taki rozstrzał oficjalnie  :D

Na początku konfliktu ubyło z Ukrainy około 8mln ludzi no to faktycznie teraz będzie tam tyle samo ludzi lub nawet więcej niż przed wojną :D

No to jakby ubyło 8 mln to nadal jakoś nie wychodzi ci z tego 22 mln, chyba, że zrobisz jeszcze jakiegoś fikoła matematycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal o kilka milionów się nie zgadza ale co za różnica, można napisać, że i teraz to tam jest 5 mln bo czemu nie? 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia doprecyzowania slow wedlug mnie, Lewandowski mowi o 22 mln na terenach obecnie zajmowanych przez Ukraine, nie obszarze Ukrainy sprzed wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znajdż mi teraz jakieś staty, gdzie liczba ludności przed wybuchem wojny bez krymu i okupowanych terytoriów wynosi 30 mln, ok? Ale takie scifi to tylko w głowie Lewandowskiego, chociaż jak widać nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajde, bo temat mi rybka (plus jestem pewny, ze nie ma takich danych dostepnych), tak jak nie ma innych rzetelnych danych ktore sa do nich w kontrze.

Tyle - bardziej mi chodzilo o niunse w tym jak te dane sa komunikowane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...