Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Brak B

Podkręcanie Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @ 1.80GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wycisnąć z mojego zestawu co sie tylko da :D

Mój blaszak:

Zasilacz: XFX Core 450W 80+ Bronze PSU

Ram: 4x2gb Kingston HyperX Limited Edition DDR2 1066 MHz CL5

Procesor: Intel® Pentium® Dual CPU E2160 @ 1.80GHz

Grafika: NVIDIA GeForce GT 640 2gb

Obudowa: Zalman Z3 plus

Chłodzenie procesora: boxowe

Płyta główna: asus p5q deluxe

Od razu pisze że nie chce na razie kupować nic innego.

Prosiłbym o napisanie mi krok po kroku co jak ustawić w biosie. Załączam zdjęcia biosu:

8228099100_1444485649_thumb.jpg 5719472200_1444485653_thumb.jpg 9363026500_1444485656_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik właśnie czegoś takiego mi było potrzeba :D Patrząc na te ceny... 10zł to chyba kupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra coś tam poustawiałem poczytałem doszkoliłem sie i doszedłem do 3Ghz i temperatury w stresie dochodzą do 73 stopni. Czy to bezpieczne temperatury ? Próbować wyduszać z niego więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nawet się nie wygłupiaj. Maz super płyte i dużo ramu. Ogarnij temat Xeona E5450, na aliexpress możesz kupić za ~100pln i będziesz w szoku jakiego kopa dostanie twój komp. Wsadzisz tego Xeona + gtx660 i wszystkie nowe gry spokojnie na medium będą fruwać jak nie na High.

 

Dobra coś tam poustawiałem poczytałem doszkoliłem sie i doszedłem do 3Ghz i temperatury w stresie dochodzą do 73 stopni. Czy to bezpieczne temperatury ? Próbować wyduszać z niego więcej ?

 

Na box chłodzeniu 3GHz to bardzo dobry wynik. Masz dobrą płyte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zainwestowaniem w xeona x5470 i do tego chłodzenie PHANTEKS PH-TC14PE no i przy tym wyduszenie ile sie da :D

Ma sens taka konfiguracja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zainwestowaniem w xeona x5470 i do tego chłodzenie PHANTEKS PH-TC14PE no i przy tym wyduszenie ile sie da :D

Ma sens taka konfiguracja ?

 

Bierz E5450 steping E0. Na 90% pójdzie na 4GHz. x5470 jest bez sensu bo i tak na więcej nie pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest kusząca dozbieram jeszcze na chłodzenie i nie piszcie mi żeby brać noctue bo odpycha mnie wyglądem wezme chłodzenie PHANTEKS PH-TC14PE ;)

 

Ten sie nada ? http://allegro.pl/intel-xeon-e5450-4core-3-00ghz-slbbm-i5723606608.html

 

Teraz opłaca się ściągać te proce z Chin. Chińczycy potrafią zrobić takie że masz wyfrezowane otworki w procku i założony adapter tak że pozostaje wgrać tylko mikrocody do biosu. Szukaj SLBBM bo to jest E0. KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak troche się boje ściągać z zagranicy wole zapłacic ciut więcej i kupić w polsce.

 

Mam szukać SLBBM czyli ten na allegro jest dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i czy bez podkręcania wystarczy moje aktualne boxowe chłodzenie do tego xeona e5450 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niskiego, czy wysokiego BOX'a ?

04.jpg

Interesują nas dolne dwa.

Chyba wiadomo który jest który ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę - to znaczy do czego i ile masz $ na to.

 

A tak z boku patrząc - to na prawdę masz plan kupić chłodzenie za 250zł do starego xeona za nie całe 200? Albo ja czegoś nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chłodzenie właśnie kupie droższe od procesora :D mam takie widzimisie. Karte graficzną do gier.

 

A fundusz możliwie jak najmniejszy myśle że 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chłodzenie właśnie kupie droższe od procesora :D mam takie widzimisie. Karte graficzną do gier.

 

A fundusz możliwie jak najmniejszy myśle że 500zł.

 

Kup używanego gtx660 na gwarancji. Za 500pln spokojnie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinienem powiedzieć - proszę bardzo kup sobie (w domyśle ja tego używał nie będę)

 

A karta do tego to jak na moje 660 będzie za mocna trochę ale w sumie to mi obojętnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc ze znalezieniem mikrokodów do mojej płyty głównej znalazłem tylko pod płyte asus p5q3 deluxe a ja mam asus p5q deluxe czy to są te same płyty ?

 

Mam okazje kupić gtx 750 ti za 500zł od kolegi warto brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki w piątek mi przyjdzie adapter i dam znać czy wszystko chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie oczekuj, żeby ludzie wyciągali dobre wnioski. Ile razy można im tłumaczyć, że kwestia nagłośnienia, a nie tego, że wczoraj Kierwiński spożył alkohol przed wystąpieniem (co akurat jest na ponad 99% nie prawdą). U innych, którzy na tej scenie przemawiali także wystąpiły dziwne odgłosy, ale najmocniej to było słychać, że ze sprzętem było coś nie tak, kiedy Kierwiński przemawiał. Nie czerpać wiedzy z tuby partyjnej PiS-u.
    • Widzisz, już bym przepłacił. Był za 1700 z diabolo w media expert.
    • Głównym problemem dla CPK jest fakt, że w promieniu 150km znajdują się już 4 lotniska z czego jedno z nich ma mniejszy ruch niż PKP w moim mieście.   Żeby kolejne 5 i jednocześnie największe lotnisko mogło funkcjonować w ruchu pasażerskim pozostałe muszą dostać po d... i tu od dawna pojawia się hipoteza o wygaszeniu Okęcia tak aby CPK stało się docelowym lotniskiem dla Warszawy. 
    • Ta gra jest w pewnych aspektach podobna do Tarkova ale nie każdy sportowy but to adidas. GZW nastawiony jest bardziej na współpracę drużynową czy też frakcyjną. W EFT praktycznie tego nie ma. Owszem w EFT można wbić drużyną  po sproszeniu w lobby i poza wyrzuceniem sprzętu kolegi na mapie ta współpraca się kończy. W EFT po wejściu na mapę od razu mamy tryb TDM a w GZW mamy jednak wybór jak chcemy grać. Nie ma od razu walenia na respach. Prozaiczna rzecz jak kupienie części do broni koledze w GZW nie wymaga jakiś kombinacji. Kupuję i rzucam na ziemię. Idziesz robić misję, nie masz klucza do np. bunkra. Otworzy ci koleś z frakcji jak ma. Nawet wróg ci otworzy. Jeżeli dowiozą wszystkie (większość) swoje pomysły do końca i nie ulegną presji jakiś streamujących spoceńców z wizją na grę to ten tytuł jest dla mnie. Mogę grać jak chcę, spokojnie pogadać o dupie Maryni ze znajomymi itd. 
    • Od ostatniego wpisu w tym temacie skończyłem oglądać Fallout. Generalnie wrażenia po obejrzeniu tej produkcji mam pozytywne. Oczywiście pojawiły się tam mniejsze lub większe "drobiazgi", które mi się nie podobały lub wydały się nieco dziwne ale w sumie serial na plus (nie znam materiału źródłowego, grałem tylko w Fallout Tactics). Skończyłem też (chyba przedwczoraj) Siostry na zabój (Bad Sisters). Bardzo sympatyczna "czarna komedia", świetnie się bawiłem oglądając te 10 odcinków. Mam nadzieję, że kogoś zaciekawi ten tytuł.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...