Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie pozamiatał i3-8100 (purepc), bardzo dobra cena (500zł), teraz tylko potrzebne tańsze płyty główne.

(Pewnie ktoś już podawał link do testu) ale nie mam czasu sprawdzać, oglądam przepremierowo film ""Madness" : One retro PC to rule them all.", już wkrótce na "ekranach youtube'a" :D Jak zwykle agent_x007 dał czadu, "mamo, nie trzeba już sprzątać bo agent pozamiatał" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustawiając LLC na "high", napięcie sztywne, ale temperatura 100C na CPU i 85C na VRM przy TDP 135W w OCCT AVX więc odpuściłem.

 

Spodziewałem się lepszych wyników na Spartan 3 Pro...

Edytowane przez Skymad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kupiłem już i7 i8700 /bez K/ i teraz poluje na płytę główną.

Mam w związku z tym pytanie czy kupić: msi z370 sli plus czy lepiej dołożyć trochę i kupić Asrock z370 extreme 4?

Czy różnice między tymi płytami są duże i warto dołożyć do extreme4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustawiając LLC na "high", napięcie sztywne, ale temperatura 100C na CPU i 85C na VRM w OCCT AVX więc odpuściłem.

 

Spodziewałem się lepszych wyników na Spartan 3 Pro...

 

Gigabyte ma dalej tylko Auto/Off/High ? nie można regulować poziomów?

 

Zmniejsz napięcia na 1.25V i ustaw na HIGH LLC. Na pewno do OC musisz mieć High. a do tego dobrane odpowiednie napięcie. Pewnie będzie i tak realnie z czujników inne niż ustawisz w teorii w biosie.

 

Jak dasz sztywne napięcie w biosie to ile spada w IDLE vs STRES ? U mnie na z170 leciało 0,2V ale ale poźniej nic się nie zmieniało. Nie po 2 minutach przynajmniej:)

 

Cześć,

kupiłem już i7 i8700 /bez K/ i teraz poluje na płytę główną.

Mam w związku z tym pytanie czy kupić: msi z370 sli plus czy lepiej dołożyć trochę i kupić Asrock z370 extreme 4?

Czy różnice między tymi płytami są duże i warto dołożyć do extreme4?

 

 

To już Twoje 100zl :) Jakie chłodzenie, czy planujesz skalpować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 8700 ma limit na 85 wat ustawione przez intela czy bug w obecnym biosie ?

 

Udało mi sie dobić do 100watów na 8700 z 1.25V

Radiator msi z370 sli plus sekcji po lewej coś koło 60 stopni spokojnie ma.

Ten u góry sporo zimniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma dalej tylko Auto/Off/High ? nie można regulować poziomów?

 

Zmniejsz napięcia na 1.25V i ustaw na HIGH LLC. Na pewno do OC musisz mieć High. a do tego dobrane odpowiednie napięcie. Pewnie będzie i tak realnie z czujników inne niż ustawisz w teorii w biosie.

 

Jak dasz sztywne napięcie w biosie to ile spada w IDLE vs STRES ? U mnie na z170 leciało 0,2V ale ale poźniej nic się nie zmieniało. Nie po 2 minutach przynajmniej:)

 

 

 

 

To już Twoje 100zl :) Jakie chłodzenie, czy planujesz skalpować ?

Jest auto/standard/high/extreme. Przy high było 1.284V przy 100C zanim anulowałem test. Przy auto musiało być wyłączone, bo powoli spadało z 1.285 aż poszedł BSOD na 1.14 (co ciekawe i hwmonitor i soft od GB pokazują dokładnie to samo)

 

Ostatni raz to kręciłem Pentiuma E5200 na P31 :E

Sama sekcja M.I.T. BIOSu na łącznie ze 20 stron :o

Edytowane przez Skymad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po paluszku... do 8700K nie brać najtańszych bo w długotrwałym obciążeniu nie przetrwa gwarancji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie,raptem 2 tygodnie od premiery a temat kawy przeskoczył już topic o kebabie o ponad 90 stron. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak miałem z Win10

Po zainstalowaniu nowego Windows 10's Fall Creators Update GFlopy w Linx już poprawne.

1linx.md.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tutaj w teście coś nie pykło, 124* VRM

http://techreport.com/review/32669/gigabyte-z370-aorus-gaming-7-motherboard-reviewed/5

 

Może ich płyty do DIY albo trzeba kupić kilka żeby wybrać jedną sprawną ?

 

 

U siebie w enkodowanu i długim renderingu nie stwierdziłem takich temperatur. Może dostali jakiś trefny egzemplarz, ciężko uwierzyć w takie rezultaty, nawet biorąc pod uwagę użycie Prime95. Notabene powinni dać sobie spokój z tym Furmarkiem CPU.

 

Szkoda że nie podają przy tym poboru mocy przez CPU. Moglibyśmy dojść do pewnych wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podoba ECS Lightsaber? Cena ~200$

Ładna aczkolwiek brak sieciówki intela, starszy choć wcale nie gorszy kodek dźwięku, nie wiem jak ze serwisem w Polsce, kolejna sprawa to wiecznie niedopracowane biosy, cena dupy nie urywa w podobnej szeroko dostępny asrock z370 extreme 4 z solidną sekcją sieciówką intela i nowym realtekiem na pokładzie, co mnie się podoba to chłodzenie sekcji zasilania radiatory jak na pierwszych pentiumach robią dużo lepszą robotę od obecnego transformerowego shitu konstrukcji różnych producentów (od asusa po msi). Generalnie jak oglądam tańsze konstrukcje na z370 to śmiech mnie ogarnia płyty zrobione po taniości, dziwię się producentom bo masa wróci na serwis z uwaloną sekcją, jak ktoś myśli o kręceniu i7 to poniżej asrock z370 extreme 4 bym nie schodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLC okazuje się mieć dużo wyższy wpływ niż mi się wydawało. Na przykład Cinebench single thread - LLC off 170pkt, LLC on - 200+, gdzie tu i tu było 4700MHz. W multi jest jakieś 30-40pkt więcej, ale przebiło 1500pkt. LLC high trzyma napięcie, ale CPU za gorący :( LLC extreme podbija napięcie do 1.3+, pomimo ustawionego ręcznie 1.24V :E

W Cinebench dobiło do 95C, VRM 88C, ale z LLC OOCT AVX już throttluje bo CPU dobija do 100 - jeśli na jamikolwiek rdzeniu pojawi się 100C to wszystkie rdzenie od razu zrzucają takty do 800MHz na chwilę, potem znowu się nagrzewa i tak w kółko. GTA 5 przy dużym użyciu procka 80C, VRM poniżej 80, bez warpów i throttlingu.

 

Będzie trzeba lepsze chłodzenie kupić :kwasny:

Edytowane przez Skymad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę kombinować, może uda mi się do 1.2V zejść (teraz 1.24), najwyżej zjadę z taktami - tak żeby było ~75C w "normalnym" stresie.

 

BTW podpowie ktoś, które ustawienie odpowiada za indywidualne taktowania rdzeni? Jak procek wchodzi na 4700 to zawsze na wszytkich rdzeniach :hmm:

Edytowane przez Skymad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI SLI PLUS Prime95:

1,36V 140wat CPU - 100*C na VRM

 

Po zmniejszeniu napięcia na 1.30V temperatura powoli spada do 98*C

 

 

Nie mam wentylatora ani z tyłu ani na topie na razie. Przy procesorze brak jakiegokolwiek wentylatora. Czyli sekcja niczym nie owiewana.

 

przy okazji zero spadków napięcia.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile w tej chwili? o ~30gr w porownaniu do cen z premiery p67 pro3? Wielka roznica. Fakt spokojnie by teraz 600 kosztowala :E Wala was w ... ale widac, ze wam sie to podoba. Zobaczycie ceny plyt na nastepna premiere. Dodatkowo zamiast sekcji zasilania bedzie wiecej Ledow no i wielki przycisk AUTO OC dla ekspertow zaawansowanych graczy :lol2:

 

2.8 vs 3.6 .80groszy srednio

 

364zl vs 468 tylko przeliczenie z dolara.p67 byly po 400zl na poczatku

 

Z370 pro4 byly po 530zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się 7700k po delidzie na 4,7-4,8+- czy i7 8700 bez kręcenia , 8700k nie widać w sklepach z tego co widzę oc to bieda i te problemy z płytami :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się 7700k po delidzie na 4,7-4,8+- czy i7 8700 bez kręcenia , 8700k nie widać w sklepach z tego co widzę oc to bieda i te problemy z płytami :hmm:

z jednej strony 4.6ghz wystarczy w zupełności a można do tego zapodać jakąś tania płytą i masz bardzo wydajny zestaw, z drugiej strony dobrze podkręcony kaby na 4.8-4.9ghz w niektórych zastosowaniach będzie szybszy, zależy do czego używasz kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...