Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tak o

Dziwne wykorzystanie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Posiadam kartę graficzną gtx 1060 asus strix oc i w większości jestem zadowolony z tego jak chodzi ona w najnowszych tytułach, ale powiedzcie mi dlaczego gdy gram w The Elder Scrolls Online w jednej z najbardziej wymagających lokacji wykorzystanie karty graficznej to zaledwie 30% nie chodzi w pełnych taktowaniach a gra chodzi w 25 - 30 klatkach no nie wydaje mi się że powinno tak być skoro wcześniej chociazby gdzieś tam w lesie karta miała 75%wykorzystania, to i tak mało, w tej grze nie osiągnęła wgl 100% a co do procesora jaki posiadam jest to i5 4460 i większość rdzeni podczas gry chodzi tak na 50 - 75% ale no właśnie tutaj znowu widzę coś dziwnego czy to normalne że jeden rdzeń potrafi chodzić na 75% a reszta na 35 np ? może te pytanie wynikają z mojej niewiedzy ale no niech ktoś kto się zna się wypowie, chętnie wysłucham :D

Z góry dzięki za odpowiedź

Zauważyłem że jak np patrzę w ziemię to pojawia się 60fpsów a zuzycie karty to jakieś 50 - 60% a jak np spojrzę tam gdzie jest najwięcej detali i bujna roślinność to karta nagle dostaje 40%, czy to może być wina procesora??
Przez dluzszy czas jeden rdzeń na procku chodzi w 65% np a reszta w 25 itp
Właśnie w miejscu w którym jest mnóstwo ludzi i mam te 30fpsów karta mimo że powinna chodzić w 2100mhz na rdzeniu, chodzi czasami w 1100 czasami w 1600 czy myślicie że to procesor ogranicza kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Procek to poziom słabych FXów 8, które nie dają rady nawet z 960gtx, więc może tak być, chociaż bardzo niskei te fpsy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek to poziom słabych FXów 8, które nie dają rady nawet z 960gtx, więc może tak być, chociaż bardzo niskei te fpsy...

 

No Eso mam na ultra i jak patrze w ziemie to dochodzi do 50% zuzycia karty no to jest połowa tylko, więc podejrzewam że tutaj to wina procesora który nie wyrabia z pojawianiem się kolejnych obiektów czy coś? może mam coś uszkodzone? no ale np w wiedzminie juz zuzycie karty to było faktycznie 100% prawie a no gra chodzi na ultra praktycznie tylko mam scinki w mieście co mi sie wydaje znowu jest winą procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U siebie robiłem testy to są tylko 3 opcje niskiego wykorzystania gpu

- słaby procesor

- zła optymalizacja gry tj porty z konsol często mają

- bardzo mało wymagająca gra ale wtedy masz dużo fps i niskie zużycie gpu

 

Czasami jeszcze podejrzewałem że zasilacz może dostarczać za mało mocy, ale później pomyślałem że wyniki w 3dsmarkach są dobre, powiedzmy takie jak należy przy tym co mam procesorze to kwestia ta raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie robiłem testy to są tylko 3 opcje niskiego wykorzystania gpu

- słaby procesor

- zła optymalizacja gry tj porty z konsol często mają

- bardzo mało wymagająca gra ale wtedy masz dużo fps i niskie zużycie gpu

 

Czasami jeszcze podejrzewałem że zasilacz może dostarczać za mało mocy, ale później pomyślałem że wyniki w 3dsmarkach są dobre, powiedzmy takie jak należy przy tym co mam procesorze to kwestia ta raczej odpada.

 

Na yt widziałem ze gościu ma około 100fpsów w innej lokacji na troche zmniejszonych ustawieniach, ja w innych lokacjach na takich zmniejszonych ustawieniach jak on tez mialem taką sytuacje z fpsami jak on 80, 90 czy tam wlasnie fpsy dobijaly do 100 ale byly wlasnie takie miejsca gdzie mialem tylko te 50 fpsów na tych nizszych wlasnie ustawieniach a zuzycie karty wynosilo wlasnie 30 - 40% w momencie gdy u niego 67% dlatego ze miał prawie 100 fpsów i zwyczajnie karta nie miala potrzeby pracować w 100%, bylo to na tej samej karcie co moja, w weekend mam zamiar wpaść do znajomego i sprawdzic karte na innym lepszym sprzecie, zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą grę (ESO), nic się nie przejmuj, skopana optymalizacja , sporo tematów na ten temat przekopałem, u mnie duzo słabszy 1050ti nie chodzi na 100% w niektórych lokacjach

luknij od 3.0 minuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaSiN

Jeżeli w benchmarkach masz dobre wyniki to nie musisz sprawdzać karty w innym komputerze.

To co opisałeś, że występuje w The Elder Scrolls Online to ograniczenie przez procesor. Nie ma znaczenia, że CPU nie jest wykorzystany w 100%. Gra nie wykorzystuje wszystkich wątków procesora, więc zużycie jest niższe.

Możesz zrobić dodatkowe testy ze zmienioną rozdzielczością. Przy zmniejszonej rozdzielczości liczba klatek nie powinna się znacznie zmienić, ponieważ to CPU ją ogranicza. Natomiast przy zwiększaniu rozdzielczości powinno wzrastać użycie GPU. Jeżeli chcesz uruchomić do testów grę w wyższej rozdzielczości niż obsługuje twój monitor to włącz DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą grę (ESO), nic się nie przejmuj, skopana optymalizacja , sporo tematów na ten temat przekopałem, u mnie duzo słabszy 1050ti nie chodzi na 100% w niektórych lokacjach

luknij od 3.0 minuty

 

 

Ooo właśnie i w tym miejscu ja mam zuzycie karty 30% i 25 do 35 fpsów i nie więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


@RaSiN
Jeżeli w benchmarkach masz dobre wyniki to nie musisz sprawdzać karty w innym komputerze.
To co opisałeś, że występuje w The Elder Scrolls Online to ograniczenie przez procesor. Nie ma znaczenia, że CPU nie jest wykorzystany w 100%. Gra nie wykorzystuje wszystkich wątków procesora, więc zużycie jest niższe.
Możesz zrobić dodatkowe testy ze zmienioną rozdzielczością. Przy zmniejszonej rozdzielczości liczba klatek nie powinna się znacznie zmienić, ponieważ to CPU ją ogranicza. Natomiast przy zwiększaniu rozdzielczości powinno wzrastać użycie GPU. Jeżeli chcesz uruchomić do testów grę w wyższej rozdzielczości niż obsługuje twój monitor to włącz DSR.

 



zmniejszyłem z 1080p do 800 na 600 i klatek było praktycznie tyle samo
czyli wychodzi na to ze byłaby to wina procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

CPU lub RAM ogranicza. Tutaj w teście widać na 6800K jak wraz z mocniejszymi kartami FPS przestaje rosnąć a zużycie GPU spada.

 

Ja obstawiam ramy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

CPU lub RAM ogranicza. Tutaj w teście widać na 6800K jak wraz z mocniejszymi kartami FPS przestaje rosnąć a zużycie GPU spada.

 

Prawdopodobnie w weekend sprawdzę wszystko na innym sprzęcie ddr4 i5 6600k więc dam wam jeszcze znać ale dziękuje wszystkim za wypowiedź

jeśli ktoś jeszcze coś podejrzewa, smiało piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręć ram i sprawdź co się stanie.

O ile mozesz. Albo zobacz na profilu XMP i bez XMP.

 

 

Jakie masz ramy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj jest potencjał 1060 :) Można powiedzieć, że stałe 100FPS ale nie wiem z jakim ramem.

 

RaSiN Maaszz duall chanell?

 

Też się nad tym zastanawiam :E W zestawach PC ludzie polecają 1 kość ddr z opcją późniejszej wymiany, która prawie nigdy nie następuje. No ale tam liczą się RefLinki, SealMasters a nie zdroworozsądkowe podejście do tematu:)

 

4gen to był czas, gdzie 1333Mhz ludzie uważali za wystarczające. W końcu ram nic nie daje : :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli miałbym 2 banki a czasowo mało kasy tez bym brał w 1 kosci

 

Dzisiaj daull bardzo duzo daje .W kazdym badz razie widac coraz wiekszy progres

Jeszcze do niedawana jak sprawdzałem to było od 10 do 20% na 6700k a ostatnio wyczaiłem filmik ze jest do 50% w najnowszym asasin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli miałbym 2 banki a czasowo mało kasy tez bym brał w 1 kosci

 

 

Ale te czasowo u niektórych trwa latami aż zmieniają całego kompa :) Lepiej kupić Duala, a jak nadejdzie ochota na więcej, to sprzedać i kupić znowu Duala. Przy zakupie cena praktycznie ta sama.

 

Takie podejście pozwoli w pełni wykorzystać sprzęt przez cały okres używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek to poziom słabych FXów 8, które nie dają rady nawet z 960gtx, więc może tak być, chociaż bardzo niskei te fpsy...

Że niby FX 8320 = i5 Haswell? :D :D :D :D :D :D :D :D :D

No chyba, że miałeś na myśli FX 8120, wtedy to już w ogóle komedia. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby FX 8320 = i5 Haswell? :D :D :D :D :D :D :D :D :D

:lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to kogo obchodzi, zanim coś napiszesz to przejrzyj testy https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i3_8100_core_i5_7500_w_cenie_core_i3_7100, może nie ma i5 4460 ale jest i5 3570k stock, to ten sam poziom, od razu widać, który CPU jest lepszy, szczególnie patrząc na całokształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na całokształt tak, ale w niektórych testach idą łeb w łeb czy w takim Wiedzminie FX lepiej wypada. No ale dobra ,masz rację. Mimo wszystko słaby procesor i to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...