Skocz do zawartości
azgan

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Rekomendowane odpowiedzi

Brak odbić i dodawanie ilości odbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Ale Ty momentami pierniczysz.

Inna gra, inna zmiana, inna sytuacja. 

No jasne bo tutaj stara wersja nie jest bardziej mroczna, tutaj nie dodali nowych źródeł światła i nie wygląda to zupełnie inaczej ?

I "wcale" nie jest to scena w której będzie to wyglądać lepiej z HDR i tych nitach które się przewijały w innym temacie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post z cyklu zupa, dupa - brzmi podobnie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, crush napisał:

Post z cyklu zupa, dupa - brzmi podobnie. 

Raczej piedololo żeby zasłona dymna była lepsza do idiotycznych argumentów. Ponownie - jak się komuś nie podobna Metro Exodus Enhanced Edition niech gra w starą wersję z 2019 roku, nikt przecież nie zmusza do ogrywania wszystkich nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty porównujesz zaawansowaną technologię, która idealna nie jest ale jednak dąży do realizmu z podkręceniem kontrastu i dodaniem flar z dupy. 

Mnie kierunek zmian (nie wszystkich) w Metro odpowiada. Za to ME to po taniości podkręcone ku uciesze gawiedzi barachło. Coś jak działanie softu w smartfonowych aparatach żeby zdjęcia wychodziły "ŻYWE". :lol2::E

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Azakiel napisał:

w metro exodus enhanced edition jest w ogóle problem z cieniami (nawet nie tylko tymi od obiektów dynamicznych ale i statycznych ) , swiatło odbijane jest w bardzo uproszczony sposób i wyciera wszystkie prawie wszystkie cienie ze sceny przez co niektore miejsca wyglądają prawie jak surowa lokacja z edytora z mocnym ambientem.

Fj7wjkM.jpg

 

HQJJZ8F.jpg

 

Zdecydowanie lepiej w moim odczuciu wypada to co widać na screenie nr.2

Na pierwszym obrazku to jest praktycznie ciemna plama 

22 minuty temu, crush napisał:

Ty porównujesz zaawansowaną technologię, która idealna nie jest ale jednak dąży do realizmu z podkręceniem kontrastu i dodaniem flar z dupy. 

Mnie kierunek zmian (nie wszystkich) w Metro odpowiada. Za to ME to po taniości podkręcone ku uciesze gawiedzi barachło. Coś jak działanie softu w smartfonowych aparatach żeby zdjęcia wychodziły "ŻYWE". :lol2::E

Nie, nie flar tylko dodanych do sceny źródeł światła lub innego jej oświetlenia. Flar i nitów w HDR to się Ty uczepiłeś ?

A żeby było śmieszniej w serii Metro też są flary i HDR ?

Edytowane przez azgan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, azgan napisał:

Raczej piedololo żeby zasłona dymna była lepsza do idiotycznych argumentów. Ponownie - jak się komuś nie podobna Metro Exodus Enhanced Edition niech gra w starą wersję z 2019 roku, nikt przecież nie zmusza do ogrywania wszystkich nowości.

Ludzie przyzwyczaili się do nieprawidłowego oświetlenia i dlatego zmiany odbierają negatywnie. Ale to trochę dziwne jakby z domu nie wychodzili i nie widzieli jak się zachowuje światło :szczerbaty:

W sumie to samo jest z fizyką już nie raz czytałem podniety o tej śmiechowej fizyce z Control :szczerbaty:

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zachwyt nad fizyką wynika głównie z tego, że ten aspekt generalnie leży. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

Akurat zachwyt nad fizyką wynika głównie z tego, że ten aspekt generalnie leży. ;)

Jest szansa że Battlefield 6 to zmieni chociaż znając życie to pewnie będą dalej sprytnie ukryte skrypty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, azgan napisał:

Nie, nie flar tylko dodanych do sceny źródeł światła lub innego jej oświetlenia. Flar i nitów w HDR to się Ty uczepiłeś ?

A żeby było śmieszniej w serii Metro też są flary i HDR ?

Z Tobą się momentami rozmawia jak z dzieckiem.

Ja wiem, że Ty nie widzisz różnicy między sensownym umiejscowieniem źródeł światła, a nawaleniem takowych ku uciesze gawiedzi, bo Ty jesteś częścią tej gawiedzi co klaska uszami jak się świeci.

Metro i ME to są przypadki nieporównywalne ale Ty biegasz i szukasz aprobaty. Tak samo jak wtedy gdy przesiadałeś się na konsolę. ?

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, crush napisał:

Z Tobą się momentami rozmawia jak z dzieckiem.

Ja wiem, że Ty nie widzisz różnicy między sensownym umiejscowieniem źródeł światła, a nawaleniem takowych ku uciesze gawiedzi, bo Ty jesteś częścią tej gawiedzi co klaska uszami jak się świeci.

Metro i ME to są przypadki nieporównywalne ale Ty biegasz i szukasz aprobaty. Tak samo jak wtedy gdy przesiadałeś się na konsolę. ?

To co dla Ciebie jest nie sensowną zmianą oświetlenia sceny czy dodania jakiś źródeł światła nie oznacza że dla każdego tak musi być zwłaszcza jak w oryginalnej wersji gry gdzieś ich brakuje bo powstawała lata temu na dużo słabszy sprzęt i były inne możliwości.

Tutaj jest podobnie dla niektórych wygląda to gorzej i jest inaczej a innym się podoba.

Teraz jeszcze powinniśmy poruszyć zmiany w pierwszym Merto 2033 i Redux bo też były zmiany w oświetleniu/cieniowaniu oraz kolorystyce scen i dodanie flar ect. :E

Metro Exodus Enhanced Edition stanowi podobną ewolucję i próbę odświeżenia wydanej już wcześniej gry a żeby było śmiesznej w wersji z 2019 roku też już było RT.

A co do aprobaty drogi kolego to Ty jej szukasz siedząc w temacie wersji gry która Cię zupełnie nie interesuje mając do dyspozycji 3 inne wątki z oryginalnej trylogii i powtarzając w kółko to samo aż do znudzenia jakie to jest złe i że temat najlepiej przenieść bo nie spełnia Twoich oczekiwań jakby wcześniej innych Remasterów i wersji Enhanced nie było na ale może ktoś da plusika i poklepie po plecach ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

To co dla Ciebie jest nie sensowną zmianą oświetlenia sceny czy dodania jakiś źródeł światła nie oznacza że dla każdego tak musi być zwłaszcza jak w oryginalnej wersji gry gdzieś ich brakuje bo powstawała lata temu na dużo słabszy sprzęt i były inne możliwości.

Oczywiście. Są ludzie którzy słuchają disco polo. Czy to zmienia jakość tej muzyki?

Inne możliwości to pokazuje właśnie Metro. Nie rewolucję, a ewolucję. Mass to jest tanie efekciarstwo dla plebsu. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, crush napisał:

Oczywiście. Są ludzie którzy słuchają disco polo. Czy to zmienia jakość tej muzyki?

Inne możliwości to pokazuje właśnie Metro. Nie rewolucję, a ewolucję. Mass to jest tanie efekciarstwo dla plebsu. 

No a Ty oczywiści jesteś tym "autorytetem" który będzie opowiadać jaki rodzaj muzyki to odpowiednik dla Remastera lub innej Enhanced Edition i oczywiście sugerując że jak ktoś słucha takiej czy siakiej muzyki lub zagra w ulepszoną wersję to wiocha i nie ma gustu najlepiej wyzywając przy tym ludzi od baranów. I jeszcze ten "plebs" który nie ma bólu dupy o wydanie kasy i "szlachcic" który telepie się na każdym kroku jak ma wydać swoje cebuliony żeby mu do 1 starczyło ?

"Recenzje" filmów też już Twoje znam jak któryś ma flary to go nie oglądać to samo w grach aż dziwne że w Metro grałeś no bo jak są flary to musi być kiepskie no i jeszcze ten HDR żeby robiło się mikro w majtkach ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sideband napisał:

Im więcej odbić do tego od większej liczby źródeł światła tym bardziej będzie jaśniej. Nie chce mi się szukać, ale YT były pokaz na jednej scenie(UE4/RTGI) z dorzucanymi kolejnymi odbiciami by pokazać różnicę i od ilu odbić zaczyna to wyglądać dobrze + triki by nawet na mniejszej ilości odbić wyglądało to przyzwoicie.

Już nie raz czytałem, że zrzut bez GI wygląda lepiej :szczerbaty: Ludzie są przyzwyczajeni do braku GI lub do kiepskiego GI.

Ciekawe jest to co mówisz. 

Godzinę temu, sideband napisał:

Ludzie przyzwyczaili się do nieprawidłowego oświetlenia i dlatego zmiany odbierają negatywnie. Ale to trochę dziwne jakby z domu nie wychodzili i nie widzieli jak się zachowuje światło :szczerbaty:

W sumie to samo jest z fizyką już nie raz czytałem podniety o tej śmiechowej fizyce z Control :szczerbaty:

Zgadzam się z tym w 100% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

No a Ty oczywiści jesteś tym "autorytetem" który będzie opowiadać jaki rodzaj muzyki to odpowiednik dla Remastera lub innej Enhanced Edition i oczywiście sugerując że jak ktoś słucha takiej czy siakiej muzyki lub zagra w ulepszoną wersję to wiocha i nie ma gustu najlepiej wyzywając przy tym ludzi od baranów. I jeszcze ten "plebs" który nie ma bólu dupy o wydanie kasy i "szlachcic" który telepie się na każdym kroku jak ma wydać swoje cebuliony żeby mu do 1 starczyło ?

"Recenzje" filmów też już Twoje znam jak któryś ma flary to go nie oglądać to samo w grach aż dziwne że w Metro grałeś no bo jak są flary to musi być kiepskie no i jeszcze ten HDR żeby robiło się mikro w majtkach ?

Proste. Najistotniejsze są praktyki i trendy które psują rynek w moim odczuciu. I po takowych będę jechał do oporu. Musisz przywyknąć.

Jest skąpstwo i jest marnowanie kasy. Jest również próba zachowania balansu. Kwoty tutaj są nieistotne.
Ale skoro już sam poruszasz ten temat, który nie wiem co ma wspólnego z jakością, to jest to zabawne biorąc pod uwagę Twoją przesiadkę na tańszy sprzęt i tyrady na temat stosunku cena/jakość... Bo ponownie, musiałeś znaleźć aprobatę, że to mądra decyzja. :E 

A mnie tak nie starcza do pierwszego, że ostatnio wymieniłem kilka sporych gratów w PC mimo wujowych cen. :E 

 

Gdyby to Twoje kupowanie byle gówna nie przekładało się na cały rynek to by mi powieka nie drgnęła. Problem w tym, że takich pelikanów jak Ty są hordy i później wychodzą takie różne kupsztale jak bida edyszyn.

 

Tyle offtopu bo tu nie o tym, nie o tym. Zapraszam ponownie do tematu o ME bo będę tam dalej rezydował. :cool: 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, crush napisał:

Jest skąpstwo i jest marnowanie kasy. Jest również próba zachowania balansu. Kwoty tutaj są nieistotne.
Ale skoro już sam poruszasz ten temat, który nie wiem co ma wspólnego z jakością, to jest to zabawne biorąc pod uwagę Twoją przesiadkę na tańszy sprzęt i tyrady na temat stosunku cena/jakość... Bo ponownie, musiałeś znaleźć aprobatę, że to mądra decyzja. :E 

 

Zabawne bo dopiero co słyszałem inną wersję ile to nie wydałem na ten sprzęt i jakiego PC'ta bym za to nie poskładał w tej cenie ?

A przesiadłem się z gorszego sprzętu na lepszy i bardziej nowoczesny od tego który miałem 

2 godziny temu, crush napisał:

A mnie tak nie starcza do pierwszego, że ostatnio wymieniłem kilka sporych gratów w PC mimo wujowych cen. :E

 

Dobrze że się tym pochwaliłeś bezcena jest dla nas ta informacja. Chcesz za to jakiś medal czy czekasz aż ktoś poklepie Cię po plecach jaki to zaradny i mądry jesteś :E

2 godziny temu, crush napisał:

Gdyby to Twoje kupowanie byle gówna nie przekładało się na cały rynek to by mi powieka nie drgnęła. Problem w tym, że takich pelikanów jak Ty są hordy i później wychodzą takie różne kupsztale jak bida edyszyn.

Na szczęście masz g do powiedzenia w tej kwestii i nie Ty decydujesz co dla mnie jest dobre i dla innych osób które mają ochotę kupić co uznają za stosowne.

2 godziny temu, crush napisał:

Tyle offtopu bo tu nie o tym, nie o tym. Zapraszam ponownie do tematu o ME bo będę tam dalej rezydował. :cool: 

Z jedym się zgadzam koniec OT a do tematu ME:LE po co chcesz wracać? Dopiero co chciałeś go kasować lub przenosić bo był "niegodny tego działu" to może idź się produkować do 1 z 3 tematów z klasycznej wersji. Czemu tego nie zrobisz? Bo zainteresowanie tematem jest większe z nowej wersji? Mody do Mass Effect od lat masz dostępne i jakoś nikt nie odgrzebuje starych tematów. Nic nowego do dyskusji nie wnosisz z wyjątkiem tych samych memów co kilka stron i opowieści jakie to złe (kopanie się w czoło).

 

Wracając do tematu Metro i RT

7 godzin temu, Azakiel napisał:

pisałem o tym już wczesniej, są miejsca wyglądające lepiej z RT w Metro Enhanced ale są i takie które wyglądają okropnie (jak ta miejscówka powyżej)

Może to wynikać z naleciałości starego silnika lub zmian w oświetleniu.

Generalnie jak wychodziło Metro 2033 Redux na nowej wersji Engine od Last Light to też nie wszystkim podobały się zmiany mimo że to był już bardziej Remake gry a nie zwykły Remaster czy Enhanced Edition jak ma to miejsce w Metro Exodus. 

Trzeba brać też poprawkę na to że nowsza wersja działa jednak lepiej z RT od tej z 2019 roku.

Pewnie jakieś cięcia lub kompromisy musiały zajść żeby to w miarę wyglądało i działało.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR duuuuuuużo HDRu, flar, bloomu itd, ja Cie czytam @azgan momentami tak brzmisz, ten drugi screen z Metro to masakra, gówno, za jasno, pierwszy jest całkiem ok, wyjdź z domu czasami wejdź do słabo oświetlonego pomieszczenia i zobacz czy tam aby tak jest jak na screenie drugim, nie ma i nie będzie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim dodaniu świateł w wersji Enhanced wy piszecie? Przecież jest wręcz przeciwnie. Twórcy pousuwali wszystkie dodatkowe źródła światła, które do tej pory symulowały oświetlenie rozproszone.

Na tym drugim screen'ie jest ewidentnie za jasno jednak wcale nie musi to być związane ze śledzeniem promieni a np. z nieprawidłowo działającą korekcją ekspozycji w tym miejscu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy trolujecie? Tam wpada mnóstwo światła słonecznego, dziury wielkości okien. Serio myślicie że taka ciemnica panowała by w takich warunkach? Byliście kiedyś w opuszczonej hali produkcyjnej? Pierwszy screen jest co conajwyzej "fotograficznie artystyczny" z realnymi warunkami jakie widzi ludzkie oko nie ma nic wspólnego. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No cos ewidentnie źle działa w tej wersji gry bo takich lokacji widziałem pełno na GP.

8 minut temu, bocieque napisał:

Wy trolujecie? Tam wpada mnóstwo światła słonecznego, dziury wielkości okien. Serio myślicie że taka ciemnica panowała by w takich warunkach? Byliście kiedyś w opuszczonej hali produkcyjnej? Pierwszy screen jest co conajwyzej "fotograficznie artystyczny" z realnymi warunkami jakie widzi ludzkie oko nie ma nic wspólnego. 

Tak samo jak drugi screen. Jakbyś z ciemnej piwnicy po tygodniu wyszedł to cię faktycznie tak światło oślepi. Na tym screenie definitywnie cos jest nie tak z ekspozycja która jest wyraźnie prześwietlona.

Szybka edycja w luminarze i od razu to wygląda jak powinno.

c0d678d6d887d0838d2ad434b6be3f64.jpg

HQJJZ8F.jpg

Edytowane przez kadajo
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, bocieque napisał:

Wy trolujecie? Tam wpada mnóstwo światła słonecznego, dziury wielkości okien. Serio myślicie że taka ciemnica panowała by w takich warunkach? Byliście kiedyś w opuszczonej hali produkcyjnej? Pierwszy screen jest co conajwyzej "fotograficznie artystyczny" z realnymi warunkami jakie widzi ludzkie oko nie ma nic wspólnego. 

Kolejna gra gdzie ulepszona edycja jest zjechana i lepsze oświetlenie bazujące już tym razem na RT jest też beee. Dobrze że tutaj dali za darmo ten Update do Enhanced Edition bo byłby dopiero lament niezadowolenia (widocznie DF też się nie zna i nie wiedzą co mówią w analizie) ?

Wcześniej taki sam płacz był w temacie Crysis Remastered ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bocieque napisał:

Wy trolujecie? Tam wpada mnóstwo światła słonecznego, dziury wielkości okien. Serio myślicie że taka ciemnica panowała by w takich warunkach? Byliście kiedyś w opuszczonej hali produkcyjnej? Pierwszy screen jest co conajwyzej "fotograficznie artystyczny" z realnymi warunkami jakie widzi ludzkie oko nie ma nic wspólnego. 

Dokładnie tak jest, tam jest cała masa otworów przez które wpada światło i to bardzo mocne światło zero chmur i pustynia, to pomieszczenie nie ma prawa być ciemne. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, azgan napisał:

Kolejna gra gdzie ulepszona edycja jest zjechana i lepsze oświetlenie bazujące już tym razem na RT jest też beee. Dobrze że tutaj dali za darmo ten Update do Enhanced Edition bo byłby dopiero lament niezadowolenia (widocznie DF też się nie zna i nie wiedzą co mówią w analizie) ?

Wcześniej taki sam płacz był w temacie Crysis Remastered ?

Sorki @azgan ale kolejny raz udowadniasz ze nie masz pojęcia na niektóre tematy ale dzielnie bronisz czegoś bo jest "Enhanced"...

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może nie takie same, ale to zdjęcie rzeczywistego opuszczonego budynku, z mnóstwem okien, jak tu się zachowuje światło, jest ciemno.

IMG_6046.jpg

 

Idźcie w takie słonecznie dni jak dziś, się poszlajać po opuszczonych miejscach w swoich miastach i zobaczcie jak się zachowuje światło w realnym życiu.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SebastianFM napisał:

1. W wielu grach nie ma miękkich cieni za pomocą śledzenia promieni? Serio? Jak ty na to wpadłeś? Po co stwierdzasz tak oczywiste rzeczy?

2. Jest też wiele sposobów, żeby zmniejszyć wymagania, np. obliczanie śledzenia promieni w niższej rozdzielczości.

3. Nadal nie wiesz co to jest metoda Monte Carlo, inaczej nie napisałbyś takiej bzdury. Nie ma czegoś takiego jak prawdziwe czy nieprawdziwe Monte Carlo. Cyberpunk 2077 też używa Monte Carlo, zarówno do obliczania z użyciem śledzenia promieni oświetlenia rozproszonego jak i odbitego.

 

najpierw piszesz że we wszystkich grach z RT jest monte carlo i ze nie wymaga to mocy bo twój rederer daje rade na dwóch pudełkach i małym obrazku, a jak ci pisze i pokazuje jak to jest konkretnie realizowane w grach na konkretnych przykładach to nagle zmieniasz narracje i piszesz ze robienie tylko cieni albo tylko odbić w grach to cos dla ciebie oczywistego i po co ja ci to pisze (ano pisze po to bo ty sie upierałeś ze jest pełne monte carlo WE WSZYSTKICH GRACH Z RT (według Ciebie) a jak widac nie jest (do tego jest daleka droga), wiekszosc gier to tylko cienie albo tylko odbicia albo tylko okluzja , czasami kilka rzeczy (wiec nie mozna mówic o pełnym monte carlo przy którym sie upierałeś jeszcze niedawno a teraz udajesz zdziwionego tym ze mówie ci o samych cieniach) najlbizej jest quake i minecraft oraz demko marble które wymaga srogich konfigów)

nie chce mi sie już z tobą gadać to jak kopanie sie z koniem, z mojej strony koniec dyskusji bo jesli ktoś ewidentnie rżnie głupa i co chwila zmienia zdanie to ja dziękuje ale mam lepsze rzeczy do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trochę zazdroszczę stabilności czasowej/dniowej ponieważ na ten moment pracuję na 3 zmiany (automotive). Z drugiej strony człowiek na tzw. pasję zawsze czas znajdzie.
    • Palcem mógłbym Ci to pokazać na telewizorze zwłaszcza w STAR WARS Jedi: Survivor wygląda to okropnie nawet na głowie postaci przy obrotach kamery. Aktualizacja DLSS do najnowszej wersji też niewiele na to pomaga. Możesz sobie pisać co tam chcesz ale ja wiem co widzę. W Dying Light 2 cały HUD przy obrotach kamery wali artefaktami to samo jest w Avatar Frontiers of Pandora. 
    • Witam, ostatnio zdecydowałem się na zakup komputera Lenovo Tiny M75q1 w komplecie z monitorem Lenovo TiO, gdzie jednostka komputera jest wsuwana w tylny slot monitora (zależało mi, żeby zaoszczędzić przestrzeń na biurku). Parametry komputera: Procesor: AMD Ryzen 5 PRO 3400GE Pamięć operacyjna: 16GB DDR4 (2x 8GB) Dysk twardy: Nowy 512GB SSD NVMe Ponieważ przesiadałem się z już leciwego procesora Intel Pentium G4560 (16 GB ramu) liczyłem, że teraz praca będzie płynna i nie będę doświadczał zbyt częstego zamulania. W swojej pracy zdarza mi się pootwierdzać po 20-40 zakładek i w momentach takiego obciążenia komputer zaczyna zamulać. Poniżej screen z monitora wydajności w momencie dużego obciążenia:   Czy w waszej opinii zdecydowałem się na zbyt słabą jednostkę? Czy, żeby oczykiwać płynnej pracy powinienem celować w coś o lepszych parametrach np. z procesorem i5-10400T? Zależy mi, żeby to było coś z serii Lenovo Tiny. A może wystarczyło by dołożyć Ramy do 32 GB?    Będę wdzięczny za pomoc :-)  
    • @zachy Wiadoma sprawa, że czekam na testy, które pokażą wydajność, pobór mocy, cenę itp.
    • Pytanie od człowieka, który coraz bardziej oddala się od głównego nurtu wiedzy o współczesnych PC. Czy kabelek 12VHPWR (w zasilaczu) to na ten moment smutna konieczność jeśli chcę korzystać z karty graficznej 4070/4080/4090 lub nowszej? Muszę kupić zasilacz do kompa z sygnatury ( tak na poważnie to do low end maina 5600/32/3070/Seasonic focus 650 Gold). Czy w cenie ~700 PLN znajdę coś lepszego niż Seasonic VERTEX GX-850 80Plus Gold 850W?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...