Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, krzysiak napisał:

Mnie nie leży soft AMD, chwilę siedziałem i wróciłem do opcji "sterownik w trybie minimum + afterburner". No i ogólnie nie zauważyłem podczas użytkowania żadnych plusów blokowania minimalnego zegara 100mhz poniżej maksymalnego.

Tez na Radku tylko minimalny sterownik i AB. Włączałem freesync i na tym kończyło się zaglądanie w aplikacje. Nie trawie tego ich śmietnikowego softu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KelamTyle że mi to "auto" załatwia bo karta w starych grach nie wbija wysoko nigdy z zegarem...w nowych znów idzie ciągle na pełnym.

@Phoenix.ja to samo 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do apki Ja się 2 miechy przyzwyczajałem. Pierwszy miesiąc zachodziłem w głowę czego jest to tak głupio pogrupowane. Potem przyzwyczaiłem się do layoutu softu. W 3 miechu już było dobrze i korzystam. Znowu jakbym nie kupił AMD pod kątem testu drivera i softu to pewnie bym leciał z afterburnerem a tak leciałem na sofcie AMD i obecnie mogę powiedzieć - 
4836544_print_1.png?resize=max_sizes&key

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2024 o 13:36, Radio_Tirana napisał:

Bardzo dziwny jest ten Radeon 7900 GRE. Zrobiłem undervolting z 1050 mV na ok. 950 mV i jak można zauważyć na załączonym obrazku - pobór mocy pozostał na niezmienionym poziomie tj. 290 W. Magia.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

obraz.png

 

 

Bo od RDNA2 jest zabezpieczenie, że jak masz taktowanie na zbyt wysokim poziomie to napięcie będzie wchodzić na maksymalne. 

RDNA najlepiej robi się UV zmniejszając taktowanie, napięcie tylko symbolicznie zmniejszysz (duże ryzyko niestabilności). 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie zejście z napięcia nie zmienia praktycznie nic, bez cięcia zegara to jak zmieniłem z fabrycznego 1.2v na 1.15v nawet 10W różnicy to nie dało :E a każde 100mhz zdjęte z taktowania rdzenia odejmowało mi -25W, całkiem inna filozofia niż na NV :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XTX obniżenie napięcia daje realnie około 10W zakładając, że schodzimy do stabilnego minimum. Zaskakująco nawet tak niewielka wartość wpływa na boosty. Na radeonach warto zrobić minimalne UV i jak masz zapas na chłodzeniu to podkręcić sobie wentyle wyjdzie podobnie a ryzyko, że wszystko złoży się jak leżak turystyczny mniejsze. Jeśli chcemy obserwować jakieś większe spadki poboru to tak jak napisałem Send1N tniemy zegary. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

Ogólnie zejście z napięcia nie zmienia praktycznie nic, bez cięcia zegara to jak zmieniłem z fabrycznego 1.2v na 1.15v nawet 10W różnicy to nie dało :E a każde 100mhz zdjęte z taktowania rdzenia odejmowało mi -25W, całkiem inna filozofia niż na NV :] 

No bo sama zmiana napięcia nic nie da w kwestii poboru (przynajmniej na 6950XT), zmienia to tylko tyle, że karta boostuje wyżej waląc w ten sam PL. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to wygląda ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysiak napisał:

No bo sama zmiana napięcia nic nie da w kwestii poboru (przynajmniej na 6950XT), zmienia to tylko tyle, że karta boostuje wyżej waląc w ten sam PL. 

No co ty mordo każda robi -100mv i od razu 100W mniej, wyższe zegary i to jest życie. Normalnie prawie jak 1.9 TDI zalewasz 10 litrów ropy i jak przejedziesz 100 km i sprawdzisz poziom paliwa to się okaże, że masz 12 litrów. Zaufaj mi jestem randomem z internetu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze rok temu zwykle polecałem też lekki offset napięcia przy uv radka, ale naczytałem się na reddicie ile ludków płacze na niestabilne stery, wywalanie się gierek i przy czym praktycznie w połowie przypadków okazywało się (w topicach, gdzie była konkluzja), że to był skutek nieumiejętnego bawienia się paskiem offsetu. Dlatego jak już ktoś się pyta o uv rdna 2 i 3 wolę napisać by nic nie ruszać:-P. Ofc power userzy mogą się bawić, ale potem trzeba trochę czasu poświęcić na weryfikację stabilności. Ja mam swojego 6800xt przemaglowanego w detalach, a wcześniej podobie przeorałem 6600xt, ale ogólnie można powiedzieć, że zyski są niewielkie. Równie dobrze amd mogłoby tą opcję zablokować i z miejsca ubyłoby w sieci połowę narzekań o z*ebane sterowniki amd:E

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, Art385 napisał:

No co ty mordo każda robi -100mv i od razu 100W mniej, wyższe zegary i to jest życie. 

Na NV jest to możliwe akurat tylko na radkach nie :E mając kartę zielonych zawsze ustawiałem ją tak że miała zdecydowanie mniejsze temperatury niż na stock a zegar i tak był wyższy w parze z niższym poborem prądu, na amd tak nie da rady, chcesz mieć niższy pobór lepsze temperatury i rpm tniesz wydajność względem stock :] Do tej pory (powtarzam to kolejny raz) nie zapomnę jak sideband zrobił na rtx 3080 czy tam Ti przy napięciu 0.77v wyższy o bodajże 15-30mhz zegar niż fabrycznie spadał 😎

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie wyobraź frustrację osoby która coś tam w UV porzeźbiła ale brakuje jej trochę ogaru i naczyta się tych bzdur, które brzmią w miarę ok bo na nv tak jest a potem trololo. Nie tylko system wcale nie jest łatwy i tu też tym bucom z youtuba jak ancient czy inne menele mówią zaufaj mi mordo jest prosto wcale nie biorę sprzętu do lewej i prawej kieszeni od zainteresowanych. UV na AMD jest brutalne i full of zasadzkas i czasem daje timeout w tyłek :lol2:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie, na yt jest sporo tego typu poradników o UV na radeonach, chłop schodzi z fabrycznych 1.2v na 6900xt do 1.050 puszcza unigine heaven i mówi że jest stabilnie :E wsumie ja też tak miałem dałem z palca na 6950XT 2600mhz na rdzeniu napięcie 1.080v puściłem superposition benchmark i przechodził cały za każdym razem po czym na takim napięciu time spy się wywalił nawet na 1800mhz 🤣

koniec końców po tygodniu grzebania okazało się że ostatnim stabilnym napięciem jest 1.155v

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie. Ludki sobie zobaczą na yt czy w sieci polecane wartości offestu, a potem wielka afera, że amd trzeba spalić ogniem, bo się wywala radek po czasie:szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lecę na 1125mV, PL -10, zegar 2450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na 1155 to i 2650mhz mam stabilne a na 1150 juz 1900 nie jest :D tylko że z 2650 to lipa, chłodzenie mimo że jest wielką cegłą to do codziennego użytku się nie nadaje taki nastaw i używam 2250 :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1108 przy 2135. Def 1150 dla 6800xt. Offset bardziej się przydaje przy oc. Im mocniej zegarki się pociśnie tym zwiększa się tolerancja na większy offset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szaleje z zegarami...w the callisto protocol przykładowo teraz na tych ustawieniach mam 83 na GPU i 100 na hs :E

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U siebie mam tak ustawione, że gpu się rozgrzewa zwykle do max 62 stopni w 1080p, hs koło 70. Starsze gierki cisną na pasywnym trybie praktycznie :cool:.

e:

Tuf 6800xt ma u mnie jak cwaniaczek, co w robocie 3/4 czasu sobie w necie siedzi zamiast pracować:szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, krzysiak napisał:

w the callisto protocol przykładowo teraz na tych ustawieniach mam 83 na GPU i 100 na hs :E

I przy takiej temperaturze dalej trzyma ci zegar "2450" ? ja będę kładł ptm'a na swojego rx'a tylko już od 3 dni to planuje i mi się coś leń załączył :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buja między 2350-2450, ogólnie hs też skacze 92-100...karta nadal cicha i właśnie mam podejrzenie, że przez to wbija do 100, pobawię się z ręcznie ustawioną krzywą obrotów.

 

Mój RX ma tę maluśką śrubkę i na niej plombę, przez co na bank bez uszkodzenia nie odkręcę. Na 7800xt młodego bez problemu się odkręca bez uszkodzenia plomby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aha to nawet nie wiedziałem że tutaj też jest inaczej niż na nv w tej kwestii, tam to powyżej 80c już by konkretny zjazd z zegara byl od temp.

Ja już plomby xfx dawno kupiłem leżą w szufladzie już kilka miesięcy w razie uszkodzenia oryginalnej :E 🤣

Edytowane przez Send1N
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie muszę poszukać plomb asrocka i trzeba będzie zdjąć chłodzenie, bo widzę że jest cieplej niż po zakupie :E Rok prawie już ze mną jest, ale jeszcze rok musi wytrzymać - taka zasada, że GPU trzymam przynajmniej 2 lata (chyba że trafi się wcześniej jakaś fajna okazja do zmiany).

 

Po ręcznym podbiciu obrotów około 10 mniej na hs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 6800XT Phantom Gaming, po wymianie na MX-6 zszedłem 10* z hot spotu i byłem w szoku jakie temperatury trzymała po zmianie, max PL i OC nie było w stanie zrobić na niej wrażania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...