Skocz do zawartości
Netticz

i7 9700k czy ryzen 7 3700x?

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd wy bierzecie te ceny?

 

xtreem pl/procesory/1243-amd-ryzen-5-3600-36-42ghz-100-100000031box-730143309936.html

 

930zł z przesylka.

 

Taki 9900k widziałem najnizej za 1900zł.

8700k chodzi po 1400-1500zł...

 

Serio, dajcie linka to sobie kupię te procki za 400-500zł niższą cenę :D

 

(o 9900k ktoś inny mi mówił żee 1500zł to dobra cena i widzial za tyle)

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy bierzecie te ceny?

 

xtreem pl/procesory/1243-amd-ryzen-5-3600-36-42ghz-100-100000031box-730143309936.html

 

930zł z przesylka.

 

Taki 9900k widziałem najnizej za 1900zł.

8700k chodzi po 1400-1500zł...

 

Serio, dajcie linka to sobie kupię te procki za 400-500zł niższą cenę :D

 

Jak już tak chcesz się na tego xtreema powoływać...

 

obraz.jpg

 

100zł różnicy, idealnie co do złotówki

Edytowane przez markencjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO bierz Ryzen 3600 i lepszą grafikę, albo od razu i7 9700k za 100-200zł więcej.

 

Czytając to, logiczne chyba dla mnie jest, że cena 9700K odnosiła się 5 wyrazów wcześniej 3600.

Wygoąda to tak jak mamy kupić 3600 albo dopłacić 100-200zl do 9700k ? Tak?

A cena z extreem w promocji co chwile jest taka. Kilka osób z już go za tyle tam kupiło. Więc to nie jest widmo :P

 

 

Jeszcze nawet google nie zaktualizowało ceny:

https://www.google.c...chrome&ie=UTF-8

 

Procesor AMD RYZEN 5 3600 3.6 - 4.2GHz 100-100000031BOX

 

https://xtreem.pl › komponenty › procesory

815,00 zł - ‎W magazynie

S

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając to, logiczne chyba dla mnie jest, że cena 9700K odnosiła się 5 wyrazów wcześniej 3600.

Wygoąda to tak jak mamy kupić 3600 albo dopłacić 100-200zl do 9700k ? Tak?

A cena z extreem w promocji co chwile jest taka. Kilka osób z już go za tyle tam kupiło. Więc to nie jest widmo :P

 

O lol. :E Z logiką to akurat niewiele ma wspólnego takie rozumowanie. Jak chcesz cytować, to cytuj pytanie i odpowiedź, a nie samą odpowiedź bez kontekstu. Wtedy zrozumiesz.

 

A to mówicie, że nie ma sensu brać Ryzena 3700x, tylko lepiej wziąć mimo wszystko 3600? W sumie to ponad 600 zł różnicy...

 

IMHO bierz Ryzen 3600 i lepszą grafikę, albo od razu i7 9700k za 100-200zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie ddr5 to i tak wszyscy oleją dotychczasowe procki. Ciekawe co będzie jak wyjdzie 10 gen intela, tam i7-9700k zostanie pewnie daleko w tyle.

 

Na teraz osobiście do gry wydajność/cena brałbym ryzen 5 3600. No chyba że ktoś streamuje to wtedy 3700x jest do rozważenia. Dla tych co nie obchodzi cena, a tylko wydajność w grze to wiadomo że wybierze i7-9700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO jak intel wyda w koncu w 2021 roku 10nm to zobaczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie ddr5 to i tak wszyscy oleją dotychczasowe procki. Ciekawe co będzie jak wyjdzie 10 gen intela, tam i7-9700k zostanie pewnie daleko w tyle.

 

Na teraz osobiście do gry wydajność/cena brałbym ryzen 5 3600. No chyba że ktoś streamuje to wtedy 3700x jest do rozważenia. Dla tych co nie obchodzi cena, a tylko wydajność w grze to wiadomo że wybierze i7-9700k.

 

Może od samego DDR5 nie oleją, ale wielowątkowy 3700x w grach zestarzeje się nie wolniej niż 9700k. Za 3-4 lata i tak będziesz myślał o zmianie proca, niezależnie od tego co dziś kupisz. Nie ma sensu branie czegokolwiek na zapas, dopóki nie wiadomo na 100% co siedzi w przyszłorocznych konsolach i jak się to skaluje na PCtowe x86.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie ddr5 to i tak wszyscy oleją dotychczasowe procki. Ciekawe co będzie jak wyjdzie 10 gen intela, tam i7-9700k zostanie pewnie daleko w tyle.

 

Na teraz osobiście do gry wydajność/cena brałbym ryzen 5 3600. No chyba że ktoś streamuje to wtedy 3700x jest do rozważenia. Dla tych co nie obchodzi cena, a tylko wydajność w grze to wiadomo że wybierze i7-9700k.

 

Już zapowiedzieli LGA1200.

 

Pierwszy kwartał przyszłego roku Comet Lake. Prawdopodobnie zaraz po nim w trzecim kwartale Ice Lake. ( pierwszy kwartał za rok = nawet za juz 4 miesiące )

 

8700k/9700k/9900k pójdą w odstawkę u 90% niebieskich graczy. Sam się może skuszę bo mają w końcu naprawić obsługę NVME :D Możliwe że będzie DMI4.0 8x a to jakieś 2x szybciej niż w AMD x570 i 4x razy szybciej niż to co dzisiaj oferuje Z390. Chociaż w AMD jest jeszcze bonusowe 4.0 4x prosto z CPU, czyli można powiedzieć że 1,5 raza szybciej niż w AMD x570 :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO jak intel wyda w koncu w 2021 roku 10nm to zobaczymy :D

 

Spadną zegary a przybędzie rdzenióf i będzie powtórka z ryzena 3rd.szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700k/9700k/9900k pójdą w odstawkę u 90% niebieskich graczy.

Nie u graczy a u entuzjastów.

Pójdą w odstawkę = wysyp na Allegro/OLX itp..... Może uda się wyrwać w okazyjnej cenie takiego 9900k. Dopóki nie zajdą konkretne zmiany w platformach czyli DDR5, PCI E 4.0 itp.... to zostaję na mojej modowanej z170 Extreme4. Nie ma sensu przechodzić na 10gen Intela skoro to dalej odgrzewany kotlet SkyLake sprzed pięciu lat. Ale "entuzjaści" oczywiście będą łykać te procesory jak pelikany.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na okazje cenowe to ja bym nie liczył.

 

Intel trzyma cenę jako nowe procki. Praktycznie nigdy nie robi upustów. Nie tak jak w AMD że nagle 1700 można kupić za 500zl nowy w sklepie.

 

Do tego na daną platformę jest max 2 generacje przez co używki nie tracą na cenie. A 9900K będzie najszybszy na Z370 i Z390, co oznacza ze pewnie nigdy nie stanieje. A jak to zrobi to będzie już beznadziejny vs nowe generacje w sklepach.

 

Jeśli AMD nie będzie robiło promocji cenowych na ryzeny 3xxx i 4xxx to też będą trzymać cenę, bo to będzie końcówka wydajności na 4 generacje chipsetów na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nie zmienia socketów co każdą generacje procesora. Przy zmianie procesora od Intela trzeba zmienić całą platformę. W dłuższym terminie platforma na AMD tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nie zmienia socketów co każdą generacje procesora. Przy zmianie procesora od Intela trzeba zmienić całą platformę. W dłuższym terminie platforma na AMD tańsza.

A procesory co 1-2gen ludzie wymieniaja a czasem co generacje i traca kase odsprzedajac procka za 500+ gdzie calosciwoo wychodzi sporo wiecej niz za intela, ktorego ktos raz kupil i objezdza cala gen AMD, Swietny biznes z AMD. Jak ktos kupil 8700k/9900k to przezyje na tym caly socket AMD bez koniecznosci zmiany paltformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A procesory co 1-2gen ludzie wymieniaja a czasem co generacje i traca kase odsprzedajac procka za 500+ gdzie calosciwoo wychodzi sporo wiecej niz za intela, ktorego ktos raz kupil i objezdza cala gen AMD, Swietny biznes z AMD. Jak ktos kupil 8700k/9900k to przezyje na tym caly socket AMD bez koniecznosci zmiany paltformy.

Głupota wymieniać sprzęt co generacje. Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Intela nie zmieniasz co generacje a raczej co trzy może nawet cztery. Kupujesz raz i zapominasz nawet na kilka lat.

Kupujesz AMD i zmieniasz procka co rok żeby dogonić Intela sprzed 3 lat wstecz i tak to właśnie wygląda ekonomicznie.

Nawet jak dam trochę więcej teraz za Intela to wydaje mi się że w ogólnym rozrachunku i tak wyjdę na tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nie zmienia socketów co każdą generacje procesora. Przy zmianie procesora od Intela trzeba zmienić całą platformę. W dłuższym terminie platforma na AMD tańsza.

Oj nie bardzo tańsze to jest na dłuższą metę.

Kupujesz na premierę ryzena 1700 za 1700pln, później premiera szybszego 2700, więc

cena ryśka 1700 leci na pysk sprzedajesz go za 700pln i kupujesz trochę szybszego 2700 za 1300pln, aby znowu sprzedać go po premierze 3700 za 500pln i kupić szybszego 3700 za 1500pln i to samo będzie z ryzem 4700

 

A wydajności w grach po takich zabiegach i tak jeszcze brakuje do takiego 8700k, którego kupujesz raz i nic nie zmieniasz.

 

Więc ta jedna podstawka to tylko taki pic na wodę i trochę golenie jeleni co zmieniają procesory każdego roku, do tego jedna podstawka to masa problemów z biosami bo producenci płyt nie ogarniają 3 generacji płyt i biosy działają jak działają.

 

 

Ryzen dopiero teraz jeśli chodzi o wydajność od serii 3xxx jest całkiem fajny bo już relatywnie blisko wydajnościowo jest do intela.

 

Kupno poprzednich serii szczególnie na premierę to było nieporozumienie i straszliwy spadek wartości dlatego, że procesory widocznie odstawały od intela.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1 generacji absolutnie nie masz racji. Ja kupiłem ryza 1600 zamiast 7500 ew. 7600k. Taki był budżet. Zobacz co było na rynku wtedy w jakich cenach. Dlatego wspomniany przez Ciebie 1700 mógł być tak drogi. Co do zmian między 1, a 2 gen porównaj ceny z podobnych okresów. Opłacalność zmian prawie żadna, co pisano wszędzie. Przy wyjściu 8, a następnie 9 serii intela ryże po prostu zaczęly odstawać wydajnościowo, ale także i cenowo. Natomiast dzięki tej samej podstawce nie musiałeś zmienić dodatkowo płyty przy zmianie ryza1 na ryza2 i ryza3. To nie jest pic na wodę tylko oszczędność dla użytkownika.

 

p.s.

 

Widziałem test mojej paździerzowej płyty b350(lipny vrm) na ryżym 3700x. Daje radę, a dzięki temu, że mam pic na wodę am4 to nie muszę wydawać dodatkowej kasy na zmianę płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę niestety jest jeśli producent oleje sprawę i wyda lipiasty bios albo go nie wyda wcale. Niestety ale sama podstawka niczego nie gwarantuje. Chociaż lukadd trochę przesadził to nie jest to kwestia czarno-biała. Mimo, że intel szafuje podstawkami to prawdę powiedziawszy dla większości osób to nie ma żadnego znaczenia bo i tak zmienia CPU co 3-4 generacje. Z resztą dla mnie zmiana z Ryzena 1 na 3 to też wątpliwy interes chyba, że ktoś kupił taniego Ryża 1 i apgrejduje do 3700X przykładowo. Ale też ktoś mógł kupić i3 8100 i robić upgrade na i9 9900K..

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Intela nie zmieniasz co generacje a raczej co trzy może nawet cztery. Kupujesz raz i zapominasz nawet na kilka lat.

Kupujesz AMD i zmieniasz procka co rok żeby dogonić Intela sprzed 3 lat wstecz i tak to właśnie wygląda ekonomicznie.

Nawet jak dam trochę więcej teraz za Intela to wydaje mi się że w ogólnym rozrachunku i tak wyjdę na tym lepiej.

 

 

To ja odbije piłeczkę, Jack'u odnośnie co napisałeś we wcześniejszych swoich postach.

 

W tej chwili widzę w PL różnice w cenie między 9700k a 3700x w wysokości ok 250 pln. Dużo? Mało? Nie wiem, ale jest. 

 

Kwestia płyty: zanim doszła do mnie znajomego paczka z C7h jego  R7 był testowany okolo tygodnia na Asusie X370-a (ultra-budżetowa płyta, VRM w układzie 4+1 bez dublerów). I co? Ano nic, żadnych problemów. Fakt brak Agesy = ram only 2933 MHz cl14 ale poza tym wszystko elegancko. OC robić nie zamierzałem, ale wrzucenie LLC na high (poziom 3 z 5) oraz włączenie PBO (manual, scalar x10) poskutkowało zegarami all core ~ 4125 MHz z single core boost dobijajacym do deklarowanych 4.4GHz - to tyle w temacie "wypier*alania się na ryj" Ryzena przy niecałych 4GHz. 

 

Czytam forum to ludzie z B450 (Gigabyte, Asrock) też nie mają żadnych problemów - update biosa i malarz lata. Testów w necie na B450 jest od groma - faktycznie, gratulacje dla AMD za dotrzymanie słowa z kompatybilnością podstawki. Kończąc w temacie Mobo: weź płytę pod 3700x za 550 pln (MSI B450 Tomahawk MAX, ASRock X470 Master Sli, Aorus B450 Pro, ASrock B450 Steel Legend) i porównaj jakie płyty Z390 masz w tej samej cenie... Pogratulować to możesz osobie, która na takim paździerzu klasy Z390 GAMING Plus puści 9700k @5Ghz ;) 

 

Ale dobra, powiedzmy że bierzesz tę dobrą płytę Z390 za 550 pln i zostawiasz i7 @stock. Jaka będzie różnica w grach względem R7? 10% w skrajnych przypadkach? I chcesz mi wmówić, że te 7-12 fps niby dostrzeżesz... 

 

Mówisz, że za rok nowy Ryzen będzie na Pepperze dodawany za kilka stówek? No to właściciel R7 1700 tylko przyklaśnie z radości, bo przesiadka wyniesie go tyle co nic (bo R7 poniżej 400 pln - używka - szybko nie zejdzie). 

 

Po OC intel sporo odjeżdża AMD, @stock nie ma różnicy praktycznie (dostrzegalnej). Robienie OC na AMD faktycznie nie ma sensu, ale nawet bez OC wydajność jest wysoka. Tyle że do tego OC u Intela potrzebujesz sensownej płyty, dobrego AiO i za to wszystko musisz dopłacić (więcej lub mniej). 

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie ma wielkiej różnicy czy się wybierze R3700X czy i7 9700K. Obecnie i7 jest trochę szybszy w większości gier. Więcej gier będzie wykorzystywać więcej wątków to ryzen będzie trochę szybszy. W przeciągu 1,5 lat pojawi się mowa generacja konsol i DDR5 wraz z nowymi podstawkami. Za 3 lata na pewno będzie trzeba wymieniać i7. Ryzen ma szanse się utrzymać jakiś rok dłużej.

 

Tak naprawdę teraz jest słaby czas na kupowanie kompa. Dobry czas był 2 lata temu jak można było dostać i7 6/12 za 1400 zł. Następny dobry okres pewnie będzie jak już się ustabilizują nowe podstawki pod DDR5... czyli pewnie za dwa lata.

 

Tak mi podpowiada moja szklana kula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta oplacalnosc i ta rzekoma przyszlosciowosc AM4 jest watpliwa. Z plytami B450 i ryzenami 3000 sa problemy. Plyty X570 sa drogie bo najtansza z nich kosztuje tyle co porzadna na Z390. Kolejna rzecz ze na X570 nie uruchomisz np ryzena 7 1800X bo nie sa kompatybilne. Chyba nie tak wygladaly obietnice AMD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas ileż można gwałcić ten temat?!

 

Nie ma jedynie słusznego wyboru.

 

Co człowiek to inne zmienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po cholerę obsługa 1000 czy nawet 2000 w płytach x570? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po cholerę obsługa 1000 czy nawet 2000 w płytach x570? :hmm:

 

Jak dla mnie to nawet nowe BIOSy na B450 nie powinny obsługiwać Ryzenów 1000/2000, tylko same 3000 i być z nimi kompatybilne w 100%. Ale łączą kilka generacji, tną BIOS i ostatecznie nic nie chodzi dobrze, ani 2600, ani 3600.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen dopiero teraz jeśli chodzi o wydajność od serii 3xxx jest całkiem fajny bo już relatywnie blisko wydajnościowo jest do intela.

 

Bzdury piszesz, bo wydajnościowo w tych samych przedziałach cenowych zdecydowanie Zen2 wyprzedził Intela. Obecnie ceny podskoczyły, ale ja swojego R7 3700X kupiłem na premierę taniej, niż kosztował 8700K. Pomijając część gier, w każdym innym zastosowaniu mój nowy procesor jest znacznie wydajniejszy od 8700K. Za mniej $. Zaznaczam też, że zero problemów z płytą, biosem i RAM-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...