Skocz do zawartości
Isharoth

Gothic Remake

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się podobają te urywki gameplaya. A narzekają tylko ortodoksyjni fani, którzy oczekują cudów.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba i oby gameplayowo było lepiej niż w grach Piranii - kupiłem sobie właśnie Risena za 16 zł na Steam i pomijając fakt, że dźwięk ustawiony na max jest tak cichy, że nic nie słychać to gameplay jest przeciętny a szczególnie walka, nie ma obecnego obecnie zablokowania kamery na wrogu i pamiętam, że na premierę model walki był zupełnie inny, lepszy ale został zmieniony. Mam więc nadzieję, że ten Gothic nie będzie takim drewnem a już to stare demo sprzed ok. trzech lat mi się podobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, lis22 napisał:

kupiłem sobie właśnie Risena za 16 zł na Steam

Pamiętaj, by wejść w opcje na STEAM i ustawić na BETA. Gra chodzi o wiele lepiej.

1 godzinę temu, lis22 napisał:

stare demo sprzed ok. trzech lat mi się podobało.

Mi też, a co dopiero teraz.

Edytowane przez King Arthas
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, osobiście nie czuję klimatu oryginału (a w oryginale nadal go czuję jak dawniej, próbowałem!). Gothic był jak fajna gra fantasy, a dla mnie Gothic Remake jest trochę jakby faktycznie cofnąć się do (zmodyfikowanego) średniowiecza. To różnica. Właściwie ta nowoczesna grafika niczego dla mnie nie polepsza.

Przejście PS1 -> PS2 lub N64 -> Wii albo Saturn -> Dreamcast było uniwersalnie na plus. W każdym przypadku czuć, że jest fajniej. Za to z każdą kolejną generacją te unowocześnienia wydają się coraz bardziej subiektywne i nie do wszystkich trafiają. To nie tylko moje zdanie. Nawet na tym forum już ktoś się tak wypowiadał. Słyszałem też takie wypowiedzi w realu oraz na YouTube i w komentarzach na Twitterze i Reddicie. No nic, jest co jest ale mam inne wydatki niż Gothic Remake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, King Arthas napisał:

Pamiętaj, by wejść w opcje na STEAM i ustawić na BETA. Gra chodzi o wiele lepiej.

Którą wybrać - public czy original?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lis22 napisał:

Którą wybrać - public czy original?

Public beta.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako remake Gothica, to tak średnio to wygląda. Gdyby to oceniać jako inną grę, może ciut lepiej niż średnio wychodzi.

Oczywiście porównujący graficznie to remake wygląda obłędnie, ale w zestawieniu z ponad dwudziestoletnią grą, jest to całkiem normalne.

Oczywiście z dokładniejszą oceną powstrzymam się do premiery, jeśli będzie tak, jak podejrzewam, to się kiedyś kupi jak stanieje.

Człowiek marudzi, ale i tak pewnie będzie grać w zabugowane drewno na premierę. :lol2:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada mega klimatycznie, będzie w końcu okazja by przejść pierwszą cześć, bo zaczynałem od 2 i jak później sprawdzałem 1 to mi sie już nie chciało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że gra ma problemy techniczne, grafika pozostawia wiele do życzenia i prawdopodobnie będzie wyglądać na przestarzałą już w dniu wydania, a rozgrywka jest sztywna. No ale ma też wady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handofblood with developer (Germany only) - 12:30 CEST - https://www.twitch.tv/handofblood
CohhCarnage - (English) - 14:00 CEST - https://www.twitch.tv/cohhcarnage
GRY Online - (Polish Only) - 16:30 CEST - https://www.twitch.tv/friendlyfirepl / https://www.youtube.com/@golpl
These are the focused gothic streams, there are ofc more streamers that you can find here - https://www.twitch.tv/directory/category/special-events that will play multiple of our games.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka sztywna i pokraczna, elegancko. Tak właśnie powinna wyglądać na początku gry. Ciekawe tylko czy zmieni się to wraz z rozwojem postaci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drewno konkret:cool:Ale tym razem zwierzątka są do zabicia na początku gry - wielki plus. Patrzyłem dzisiaj stream na tliczu no i zauważalnie grafika gorsza od Wukong. Ale klimacik czuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameplay:

 

Chyba zbyt mocno wsłuchali się w feedback hardkorowych fanów, bo drewno okrutne :)

A tak poważnie, to gameplay jest z samego początku gry, bohater dopiero co znalazł zardzewiały miecz, toteż "waść machasz jak cepem". Do grafiki, przynajmniej według mnie, nie ma się co czepiać, bo wygląda OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka zapowiada się sztosik czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mag_zbc napisał:

tak poważnie, to gameplay jest z samego początku gry, bohater dopiero co znalazł zardzewiały miecz, toteż "waść machasz jak cepem"

Broń jednoręczna trzyma dwoma rękoma. Tak samo jak w oryginalnej wersji. Dopiero potem nauka broni jednoręcznej. Super to wygląda. Tylko te Ścierwojady jakieś takie "ospałe" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...