Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie zamieszczonych przez ciebie filmików, to może wystarczyłoby zmniejszyć trochę rozdzielczość tekstur zamiast płakać, że gra zwalnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo rozdzielczość do 720p ?

 

A może warto byłoby przestać naciągać klientówtylko dla tego, że nie siedza dzień w dzień na portalach komputerowych ? Łakomy kąsek idealny do golenia jeleni ?

 

A może jak daja wsparcie DX12 w PASCALU to MAJĄ DAĆ WSPARCIE !! A nie jakąś przynętę, którą z czasem okazuje się piętą achillesową?

 

Kiedy ostatnio nvidia wypuściła jakiś produkt, który nie okazał się popsuty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie(w tym ci którzy kreują się tu na jakiś znawców) nie ogarniają że kupując już coś co ledwo wysięga ponad karty sprzed 2 czy nawet 3 lat(mniejsza że topowe) są zdziewieni że coś niedomaga skoro gdy kupowali było to ok do dajej rozdzielczości i ustawień :lol2: 1060 3gb to było przecież mniej niż 970... Taki oftop znowu z konsolami że skoro mają 16gb zunifikowanej gddr6 czy to znaczy że nic więcej nie będzie nikomu potrzeba :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu, przyznaj się, czy to ty sam kiedyś przyżydziłeś i kupiłeś tę wersję 3 GB, że teraz tak to przeżywasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie GTXa 1060 3GB za którym murem ludzie stali jeszcze z rok temu i pograj w nowsze tytuły.

 

Albo oglądnij to:

 

lub to:

 

 

Jak nie zrozumiesz, to ja nie wytłumaczę :E

 

Odkryłeś, że droższa karta jest wydajniejsza. Gratuluję ale jaki ma to związek z tamtym tematem? :E

 

Standardowo oczywiście w żadną grę nie da się grać bo znalazłeś dwa przykłady gdzie działa słabo, a teraz obejrzyj sobie cały filmik ;)

A ludzie którzy faktycznie mają te karty po prostu dostosują detale żeby grać płynnie a nie w 40fps (jak na tej 6GB) ale rozumiem, że to był wymagany zabieg żeby było co pokazać :D

 

No i w ogóle szok że karta za 400zł nie ma wydajności 2080Ti :E Powinni dorzucać gwarancję 60fps na 3 4 lata

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na 3/4 paska przynajmniej :D nigdy nikomu nie doradzam co ma kupić( no prawie :P ) ale jak już to przynajmniej mówie że wymagania mogą wobec czegoś rosnąć szybciej, i na tym można balansować w kasie jaką chce przeznaczyć. Zaczekamy pół roku by coś z gpu doradzać powyżej 2k :P

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu, przyznaj się, czy to ty sam kiedyś przyżydziłeś i kupiłeś tę wersję 3 GB, że teraz tak to przeżywasz?

kupiłem GTXa 970 3,5GB.. jeszcze lepiej nie? Wałek wałka pogania :E

 

Odkryłeś, że droższa karta jest wydajniejsza. Gratuluję ale jaki ma to związek z tamtym tematem? :E

 

Standardowo oczywiście w żadną grę nie da się grać bo znalazłeś dwa przykłady gdzie działa słabo, a teraz obejrzyj sobie cały filmik ;)

A ludzie którzy faktycznie mają te karty po prostu dostosują detale żeby grać płynnie a nie w 40fps (jak na tej 6GB) ale rozumiem, że to był wymagany zabieg żeby było co pokazać :D

 

No i w ogóle szok że karta za 400zł nie ma wydajności 2080Ti :E Powinni dorzucać gwarancję 60fps na 3 4 lata

 

Z RXem 570/580 jeszcze gorzej pewnie wyglądałaby ta różnica, więc tutaj jest lajtowo :P

 

Ta karta za 400zl to jaką masz na myśli? 1060 3GB? One były prawie 3 razy droższe.

 

Podajcie po prostu przykład, gdzie produkt Nvidi nie okazał się z czasem popsuty?Jak próbuję się cofnąć za mocno pamięcią to przed oczyma widzę ich FX z przewałem. Chyba jedyny konkretny produkt to był Geforce/Geforce2. Nawet MXy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem między innymi Riva TNT z 16 MB RAM, GeForce FX 5700, GeForce 8800 GT, GTX 950 2 GB RAM, GTX 1070 Ti i obecnie RTX 2070. Jak dla mnie żaden.

 

Riva TNT to był kosmos.

Komputer z GeForce FX 5700 składał mi kolega informatyk. Żałowałem trochę, że nie wybrał mi FX 5900, ponieważ Far Cry działał poniżej 30 FPS (rozdzielczość 800 x 600).

O 8800 GT to nie trzeba nic pisać. Karta legenda. Ja zamontowałem na niej Accelero bez żadnych wentylatorów. Z karty jeszcze chyba w zeszłym roku korzystał mój młodszy brat.

MX 440 też miałem. Karta kupiona po to, by móc oglądać filmy z komputera na telewizorze.

GTX 950, wersja pasywna, takiej potrzebowałem do obudowy Lian Li PC-Q21. Kupiłem głównie po to, aby móc pograć w Doom 2016, jednak korzystając z tej karty wspólnie z narzeczoną przeszliśmy wszystkie części Wiedźmina, dwa Tomb Raidery.

Do kolejnej i obecnej karty też się nie mam o co przyczepić.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rive TNT była niszczona prze VooDoo.

 

Geforce FX 5700 ( miałem ), okazał się oszukanym gównem bez obiecanych 8 potoków tylko jakąś machlojką, i szybko wyemigrowałem na Radeona 9700.

https://lh4.googleusercontent.com/proxy/jOONNehwEOlvqcJgWYB2_ZbcWzbrG5lC7jyKdhBzz010AX788LoEaIrhEGB-42byJHxcakPMJnPXAv285O5DLfHwuscGmynq9cyZxSGuFQ

 

GTX 8000 szczególnie laptopowe nie pytało się czy padnie tylko kiedy padnie.

 

GTX950 2GB... no nie miałem. Miałem GTX 660 3GB i patykiem nie szturchnąłbym następcy 2GB. Kupiłem 4GB 970 której w między czasie ktoś wygryzł 0,5GB. DX12

 

GTX1070 a właściwie już przy GTX900 chwalono się o DX12 na pudełkach. Gówno a nie DX12 bez wspomnianych asynchronicznych obliczeń.

 

Fajnie że gsync chociaż poszedł na kablach DP z Pascalem. Maxwella nie było już na magazynach. A jak Pascale na magazynach się skończyły, to dodali VRR przez HDMI dla RTXów zapomianając już o Pascalach bo nagle ułomne się stały :D

 

 

Przykro mi że przez 22 lat nie miałeś przyjemności zapoznać się z produktami ATI ani AMD. Ja akurat miałem tą przyjemność obcowania nia tylko z jednym kolorem. Wszędzie zdarzały się potknięcia, ale u Nvidii zawsze początkowy wypas okazywał się lipą z perspektywy czasu.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek GPU byś nie kupił i tak co drugą generację większość pozmienia karty. GTX 970 ma 4gb tylko 0.5gb jest wolniejsze ;) Przez długi okres czasu DX 12 był traktowany po macoszemu na rynku PC. Jeszcze pamiętam tematy gdzie gtx 1060 vs rx 580 mało kto uznawał dx12 jako argument żeby kupić polarisa. Nie żebym specjalnie bronił zielonych, ale tak przecież było. Czerwoni też mają brudy za paznokciami. Kotlety. Dostępność vegi. Grzejniki. Sterowniki navi. Mimo wszystko cieszę się, że wrócili do gry.

 

A tak prawdę mówiąc to robi się śmiesznie. Właściciele gtx piszą nigdy nie kupię od zielonych, a właściciele czerwonych że nigdy radeon. To w końcu kupią od intela :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na coś konkretnego od intela trzeba będzie chyba jeszcze poczekać(?) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby Intel nie okazał się techniczna lipa jak Nv i ze sterownikami z dupy jak często potrafi AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia niczego nie spowalnia, bo nie musi :E Wystarczy, że gry zaczną wykorzystywać funkcje sprzętowe, które w Pascalach kuleją - Async (oj czekam na R6 Siege na Vulkanie, Pascal realizuje Async computing programowo i nawet robi to bezstratnie, więc raczej wzrostów nie będzie, ale Maxwelle mogą dostać po du*ie) no i FP16, gdzie żadna archi NV nie bryluje, bo została ucięta pod obecne trendy :E

Powinny być wymierzane kary cielesne za brednie inaczej będę musiał czytać takie bzdury.

 

Nie masz bladego pojęcia jak Nv realizuje async compute i stąd bzdury o programowym async. A Maxwell nie jest w stanie dynamicznie partycjonować SM-ów dlatego nie jest w stanie wykonywać obliczeń asynchronicznych w grach i dlatego też nawet w sterownikach dla Maxwella async jest wyłączony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pół roku, góra rok pewnie dowiemy się czego nie potrafią RTXy ;) Ja obstawiam, że coś z RT będzie popsute.

 

Dodałbym, że TitanV już okazał się takim trochę popsutym objawieniem w RT.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce FX 5700 ( miałem ), okazał się oszukanym gównem bez obiecanych 8 potoków tylko jakąś machlojką, i szybko wyemigrowałem na Radeona 9700.

https://lh4.googleusercontent.com/proxy/jOONNehwEOlvqcJgWYB2_ZbcWzbrG5lC7jyKdhBzz010AX788LoEaIrhEGB-42byJHxcakPMJnPXAv285O5DLfHwuscGmynq9cyZxSGuFQ

 

Dobrze że chociaż benchmarki im wychodziły, bo jak przyszło do prawdziwych zastosowań to FX'y prezentowały niesamowite osiągi :E

O Właśnie takie!

 

doom3-1024.png

 

Te szroty były wyjątkowe, już w dniu premiery prezentowały status DOA i nadawały się co najwyżej do utylizacji :lol2:

Miałem wtedy Radka 9800 Pro, kumpel za to postanowił utopić kasę w FX 5900, po konfrontacji jego końcówka pleców mentalnie przestała istnieć.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak kumpel wysłał mi cynka JEST NOWY 3D MARK. 15 min później dostalem cynk o oszukanym FXie. Po godzinie od premiery już był na allegro. Po kilku tygodniach cena siadła na pysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twn 2001 co smoka zabrakło :lol2: ot taka kreatywna optymalizacja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2003 3D Mark.

 

W Aquamarku na NV też znikały różne rzeczy w tle. Z tego co pamiętam.

 

Zamiast zrobić porzdny produkt zawsze woleli wałować. I prawie od ćwierć wieku tak się kręci biznesik.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty tak na siłę próbujesz udowodnić?

Z całego testu zawierającego wyniki z kilkunastu gier i benchmarków wybrałeś jedyną grę w wersji alpha, która nie działała na FX'ach.

Ty o wszystko się potrafisz przyj...

 

Ja natomiast FX 5700 nie kupowałem z przystawionym do głowy przez NVidia pistoletem. Nie żałowałem nigdy zakupu tej karty. Wręcz przeciwnie, korzystanie z niej wspominam zajebiście. Była to tak na prawdę pierwsza karta, którą kupiłem za własne, zarobione pieniądze. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie wszystkich gier, jednak grałem wtedy naprawdę sporo. Na pewno na tej karcie przeszedłem Far Cry, HL2, Doom 3, Unreal Tournament 2003. Czy miałem z nią jakiekolwiek problemy? Nie. Jeżeli nawet w jakiejś grze musiałem zmniejszyć rozdzielczość z 1024 x 768 na 800 x 600 to też nie przeszkadzało mi to, na porządnym 17 calowym monitorze CRT gry i tak wyglądały dobrze.

Z tego co pamiętam, to prędzej procesor przestał być wystarczający do nowszych gier niż sama karta. Z samej karty korzystałem na pewno dużo dłużej niż dwa lata, ponieważ padła sporo po gwarancji.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Radek 9700 nie padł i dawał lepszego kopa niż fx5700 który był oszukany i wyszlo to po premierze 3d Marka. Dalej było już tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko twoje, bardzo subiektywne zdanie. Kolejny raz piszesz o oszustwie. O co ci chodzi?

Co było niby gorzej? Weź już przestań.

Mój brat miał 6600 GT, ja natomiast FX 5700 zastąpiłem 8800 GT.

 

Żeby nie było, ja zdaję sobie sprawę, że NVidia święta nie jest. Znam sprawę z ukrytym smokiem w benchmarku, niewidzialnym oceanem czy niepotrzebną teselacją w jednej grze zarzynającą karty konkurencji.

Jeżeli jednak chodzi o to co ty piszesz, to zgadzam się jedynie co do wolniejszego 0.5 GB pamięci w GTX 970.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty tak na siłę próbujesz udowodnić?

Z całego testu zawierającego wyniki z kilkunastu gier i benchmarków wybrałeś jedyną grę w wersji alpha, która nie działała na FX'ach.

Ty o wszystko się potrafisz przyj...

Nic, powszechnie wiadomo że seria FX NV to największe gówno jakie powstało. DX9 na tej serii to była droga przez mękę, żeby ratować tego syfa NV potrafiła mocno obniżać jakość obrazu, stosując sztuczki m.in:

 

-Obniżanie precyzji koloru

-Obcinanie szczegółowości LOD

-Wycinanie filtrowania anizo i zastępowanie dwuliniowym

-Obcięta precyzja cieniowania

 

Przy tym architektura miała poważne problemy z obsługą DX9, SM2, karty były prądożerne głośne i gorące, ogólnie mówiąc szrot i syf napompowany cyferkami.

 

A to że Ty nie możesz złego słowa powiedzieć to tylko dowód na to że albo nie miałeś pojęcia co posiadasz, albo ciężko Ci przez gardło przechodzą słowa krytyki wobec NV. ;)

 

To jest tylko twoje, bardzo subiektywne zdanie. Kolejny raz piszesz o oszustwie. O co ci chodzi?

Co było niby gorzej? Weź już przestań.

Mój brat miał 6600 GT, ja natomiast FX 5700 zastąpiłem 8800 GT.

 

Wyjaśnisz może co ma bardzo udana seria 6000 do badziewia FX 5000?

 

W sumie nie odpisuj i tak już zrobił się turbo offtop.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko przez wysokie ceny kart nvidii jakby nie było tych drastycznych podwyżek to dawne grzechy zostały by zapomniane a i nowe karty były by bardziej RTX :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak chciałbyś to zrealizować ze strony zarządu, żeby takich podwyżek nie zrobić. Celowo zmniejszyć potencjalny zarobek firmy? Szybciej byś z niej wyleciał, niż zdążyłbyś przedstawić taki pomysł. To jest korporacja, ona dostosowuje się do sytuacji na rynku i optymalizuje finansowo wszystko co tylko się da, by mieć jak największy zysk. Jeśli Nvidia nie obniża cen GPU to znaczy, że nie chce robić konkurencji dla swoich starych chipów. AMD powinno stanowić przeciwwagę, problem w tym że od jakiegoś czasu jej nie stanowi, a poza tym 2 firmy to nadal za mało, żeby uzyskać pożądany przez konsumentów efekt. Po prostu z monopolu zrobiłby się duopol, zresztą AMD też ma już wysokie ceny. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jak ceny byle by się nie sypało jak to potrafi być obecnie. Nic nikt nie stracił(no może vram) przy kartach do 3.5. To co się dzieje to mam wrażenie uczenie rynku by kupować nowe z dystrybucji oficjalnej. Takie postarzanie produktu. Zobaczymy co nv zrobi w następnej generacji kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiesz, z jednej strony to się może wydawać absurdalne ale z drugiej to ja się absolutnie ludziom nie dziwię. Wiele osób (nie tylko faceci ale też kobiety) ma dość traktowania ich jak małych dzieci. Jednym kliknięciem mogą włączyć sobie jakiegoś "fikołka" a gry, które teoretycznie powinny być dla dorosłych, unikają faktycznie dojrzałych tematów jak nagość czy seks ale latające wszędzie kończyny już są jakimś sposobem "ok". Wersja cyfrowa zadebiutowała z nowymi wersjami tych strojów i dla mnie to jest absolutnie ok.   Gorzej jest gdy wypuszczasz dany produkt i zaczynasz go cenzurować po premierze tak jak to ostatnio miało miejsce w przypadku remastera pierwszych części Tomb Raider. W tym przypadku odzew był tak spory, że zawartość zostanie przywrócona. Należy kolejny raz powtórzyć, jedynie pełnowartościowa dystrybucja pudełkowa daje graczom jakąkolwiek kontrolę i pewność, że za x lat będą mogli zagrać dokładnie w to samo co grali x lat wcześniej.
    • Mamy dostęp do nowych danych z przecieku od Insomniac. Tym razem dotyczą wszystkich gier wydanych cyfrowo przez Sony (PS Store) do czerwca 2023 roku.
    • To ciesz się że nie masz japońca, makarona czy niektórych niemców...wtedy byś dopiero przeklinał że gniją  Akurat jestem diagnostą, codziennie wchodzę pod kilkanaście aut różnych marek i mam porównanie. W kwestii awarii też wcale źle francuzy nie wypadają przy innych, trzeba wiedzieć z jakim silnikiem kupić żeby nie wtopić, ale to dotyczy wszystkich marek. Obecnie mam też dwa francuzy, z tym że akurat wybrałem z najlepszymi silnikami w klasie (lepszymi niż większość konkurencji z tych lat)...no i złego słowa nie powiem na nie. Po przejściu z aut niemieckich wreszcie zrozumiałem pojęcia "bezawaryjny" 😛
    • Przecież masz już w necie testy, i nawet G4 dalej leci w róż na białym. Na YT nawet gość postawił obok siebie 3 ostatnie modele g i najwyższy model sony i robił porównanie zafarbów. W G4 najmniej, ale dalej widoczne. I niekoniecznie inna sztuka byłaby tak samo dobra.  To się tam nigdy nie zmieni bo taka jest ich budowa. Jest jakiś filtr który nie występuje w Qd-oled i on stanowi problem.  Moja 77 miała jedynie krawędzie białe, reszta ekranu to delikatny róż i sceny zimowe takie typowe bez cieni i jakich elementów to była porażka. 
    • Listy Lewicy w wyborach do PE. Taka Żukowska ma trudny okręg, więc najprawdopodobniej pozostanie w Sejmie i dalej będzie nam serwowała swoje przebłyski .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...