Skocz do zawartości
luckymike

Warcraft 3 Reforged

Rekomendowane odpowiedzi

Wiązałem z tym remasterem spore nadzieje ale póki co wygląda że lepiej odpalić oryginał. Szkoda bo Warcraft 3 kojarzył mi się jeszcze ze starym Blizzardem który tworzył fantastyczne gry. Cóż Blizz w starej formie nie istnieje już od lat i choć nie liczę już na żaden interesujący nowy tytuł od nich to była szansa na udane odświeżenie. Wygląda jednak że nie wyszlo. Przykro mi bo za tytułów mających się ukazać ten był bardzo wysoko. Ciekawe czy remaster Command & Conquer też popsują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nic nie jest zepsute. To jest lekko odświeżony Warcraft 3. Nie wart tych pieniędzy, które za niego żądają, ale nie jest gorszy od oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się aktualizuję i normalnie grasz w starej grafice tylko, że na nowym kliencie Reforged właśnie grałem tak jeszcze jakąś godzinę czy 2h temu.

 

 

 

Ten screen to nie fake, to screen zrobiony z youtube :E, czyli 2x mydło i 2x kompresja.

 

Przejrzałem dokładniej filmiki i opinie i jednak stwierdziłem, że nie jest tak źle jak piszą, ogólnie masa modeli i graficznie sporo zostało zmienione. Więc nie ma opcji muszę to zobaczyć na własne oczy, nie wytrzymałem i kupiłem :E

 

Dopiero chwilę gram, ale na pierwszy rzut oka całkiem spoko to wygląda w 4k bez AA. W każdym bądź razie chce się grać, już sam początek kampanii orków i kropelki deszczu spadające na glebę ładnie się rozchlapują robiąc klimacik. Thrall też świetnie wygląda w okienku postaci. Zobaczymy co będzie dalej i jakie wrażenia i klimat nowa wersja pokaże, ale mimo całemu temu marudzeniu jednak zapowiada się, że będzie grane :D

 

Przeciez napisalem co sie dzieje z tym gownem, dodam ze odpalam to oryginalnie przez ikonke gry a nie jakies syfiaste lauchery

 

Btw do oryginalu lepiej wgrac hd moda rebirth czy reborn ??

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po aferze z Diablo Immortal, wszystkie siły w blizzardzie zostały rzucone na Diablo 4 (i bynajmniej nie chodzi o to żeby gra była lepsza tylko żeby ją skończyć szybciej), i nikt tam od jakiegoś roku nie zajmuje się Warcraftem 3, bo nie wiem czy wiecie, ale modele do tej gry robiło im jakieś studio w Malezji a skoro oprócz lepszych modeli nie ma innych nowości w tej grze to już wiecie kto tą grę zremasterował w 90%, tak teraz wygląda robienie gier przez blizzarda, jedną grę zrobi Chińczyk drugą jakiś inny skośnooki a oni tylko nalepią swoje logo na produkcie :D

Jest jak jest a to dopiero początek, widzieliście trailer z Overwatch 2? Tam nawet lepszych modeli nie dostaniecie, bo to będzie po prostu ta sama gra z dorzuconymi pewnie nowymi mapkami i championami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest już jakaś możliwość podmiany nowych głosów na te z oryginalnej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remaster mnie średnio interesował, ale przy takim podejściu Blizza to zaczynam się martwić o D4. Ta sama sytuacja co Bethesda i TES VI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiem czy wiecie, ale modele do tej gry robiło im jakieś studio w Malezji a skoro oprócz lepszych modeli nie ma innych nowości w tej grze to już wiecie kto tą grę zremasterował w 90%, tak teraz wygląda robienie gier przez blizzarda, jedną grę zrobi Chińczyk drugą jakiś inny skośnooki a oni tylko nalepią swoje logo na produkcie :D

Nie jakieś studio w Malezji tylko Lemon Sky Studios. Współpracują z Blizzardem nie od dziś i robili np. modele do Starcrafta, jak również robili modele do takich gier jak Uncharted, Dark Souls, gears 5, najnowszy Spiderman itd. Współpracują i tworzą modele dla wielu bardzo znanych i dużych firm. Nie jest to nic nie zwykłego w tej branży.

https://www.lemonskystudios.com/

https://www.lemonskystudios.com/about/

 

 

Właśnie między innymi dla tego kupiłem tą grę, bo jak zacząłem dokładniej czytać o co tam chodzi w tym hejcie to okazuję się, że masa ludzi powtarza i hejtuje na podstawie tego co zasłyszało w necie, bez sprawdzenia informacji i jakiejkolwiek wiedzy.

 

Ocenić z własnej perspektywy jeszcze zbytnio nie ocenię, dopiero przeszedłem kilka misji, ale ogólnie podoba mi się jak ta gra wygląda, nic nie tnie i jak na razie wbrew pozorom gra się całkiem przyjemnie w tą odświeżoną wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocenić z własnej perspektywy jeszcze zbytnio nie ocenię, dopiero przeszedłem kilka misji, ale ogólnie podoba mi się jak ta gra wygląda, nic nie tnie i jak na razie wbrew pozorom gra się całkiem przyjemnie w tą odświeżoną wersje.

 

Dziwne aby się nie podobało w końcu to jeden z najlepszych RTS-ów jaki powstał, chodzi o to co zapowiedziali a co dali i o same podejście do graczy.

 

Tak jak mówiłem kilka lat temu to co zrobiło Hello Games z No Man's Sky to jest nic z tego co robią te 'lepsze' firmy. Tamci się przynajmniej umieli walnąć się w pierś i naprawić to co dali radę za free a taki remaster jak ten to jest gwałt na fanach w biały dzień.

 

I jeszcze te przymówienie z Blizzconu że będzie lepiej, że żałuą...przecież to jest dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jakieś studio w Malezji tylko Lemon Sky Studios. Współpracują z Blizzardem nie od dziś i robili np. modele do Starcrafta, jak również robili modele do takich gier jak Uncharted, Dark Souls, gears 5, najnowszy Spiderman itd. Współpracują i tworzą modele dla wielu bardzo znanych i dużych firm. Nie jest to nic nie zwykłego w tej branży.

I to ma ich usprawiedliwiać? To jest dla Ciebie w porządku że od jakiegoś czasu Blizzard nie robi gier pod którymi się podpisuje? Myślisz że gra by się lepie sprzedawała gdyby na stronie Warcrafta 3 dali wielki baner tego studia z napisem "remaster done by Lemon Sky Studios"? jakoś go tam nie widzę. Jak się chce robić produkt premium i kasować jak za produkt premium to pasowałoby mieć odrobinę przyzwoitości i zrobić go samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu usprawiedliwiać? Blizzard ma dużo za uszami w całokształcie. Ale ludzie siedzący po forach i wypisujący swoje teorie spiskowe bywają jeszcze lepsi :E. W tym, że studia pokroju Blizzarda, Naughty Dogs, UBI i inne korzystają w wielu aspektach podczas produkcji swoich gier z pomocy zewnętrznych podmiotów to cóż wielka afera, coś niespotykanego w branży :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie nie robią afery dlatego, że jakieś zewnętrzne studio zajmowało się remasterem, tylko dlatego że ten remaster w sumie niewiele zmienia, a trzeba zapłacić za niego pełną cenę.

 

Jakość gier Blizzarda mocno spadła. Przypomina to sytuację, w której jakieś malutkie, niedoświadczone studio nagle dostałoby prawa do wielkich marek i nie poradziłoby sobie z ich rozwojem. Tak dokładnie wygląda dzisiejsza praca Blizzarda. To studio zostało pożarte już dawno temu przez korporacyjnego potworka, ale ludzie dopiero dziś zauważyli tego efekty. Zarząd tnie koszta wszędzie gdzie się da, oczekując łatwego zarobku. Ludzie, którzy nie mają pojęcia o produkcji gier decydują o ich budżecie, czasie produkcji, ilości pracowników do nich przydzielonych i wielu innych ważnych kwestiach. Stara ekipa pracująca nad WoWem czy Diablo już dawno się wykruszyła, teraz nad tymi grami pracują jedynie garstki, które nie mają czasu żeby chociaż doszlifować grę żeby jakoś wyglądała, a co dopiero zrobić ją na takim poziomie jak dawniej.

 

Trzeba się trochę zainteresować gamedevem, żeby mieć pojęcie co dzieje się ze studiami pożartymi przez dużych wydawców. W skrócie mówiąc, w większości przypadków nie dzieje się z nimi najlepiej i jakość ich gier leci mocno w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Trzeba się trochę zainteresować gamedevem, żeby mieć pojęcie co dzieje się ze studiami pożartymi przez dużych wydawców. W skrócie mówiąc, w większości przypadków nie dzieje się z nimi najlepiej i jakość ich gier leci mocno w dół.

 

Czego idealnym przykładem jest BioWare jak wpadł w sidła EA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Inkwizycja GOTY? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że jakość produkcji blizzarda mocno spadła sam o tym nieraz pisałem, ale ludzie już tak nakręcili się na hejt, że czasami sami do końca nie wiedzą co hejtują. Jak w tym przypadku przy remasterze Starcrafta nie przypominam sobie, że ktoś narzekał, że Lemon Sky robiło w współpracy z Blizzardem modele do gry i inne elementy graficzne. A teraz wielka tragedia bo blizzard ich wziął do pracy przy kolejnym remastarze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie krytykują wybór czy skutek tego wyboru?

Nie śledzę specjalnie bo Warcraft zawsze mi zwisał. :E

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi się podoba remaster ale szczerze to liczyłem na coś więcej w końcu zrobili świetny remaster crasha i spyro. Nie jestem zagorzałym fanem W3 ale WolTK i Arthasa. Z niecierpliwością czekam kiedy blizzard zapowie BC i WotLK.

Na metacritic pojawiają się pierwsze oceny recenzentów i są pozytywne za to gracze oceniają na 0,8.

Czytam artykuł o największych wadach i o tym co miało być a czego nie ma to jestem w stanie zrozumieć reakcję fanów i osób które czują się oszukane.

Blizz nawet nie dodał szerokich rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie krytykują wybór czy skutek tego wyboru?

Nie śledzę specjalnie bo Warcraft zawsze mi zwisał. :E

 

Raczej chodzi, że tak na prawdę niewielu krytykuję sensownie poszczególne elementy graficzne, a po prostu krytykują wszystko, nie ważne czy z sensem czy nie. Po prostu teraz każdy powód, nie ważnie w jakim stopniu merytorycznie uzasadniony czy nie uzasadniony jest idealnym powodem do krytki i wyciągania teorii spiskowych :lol2: .

 

Więc nie mogłem się powstrzymać i kupiłem, sam muszę to obadać na własne oczy i ocenić :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba remaster ale szczerze to liczyłem na coś więcej w końcu zrobili świetny remaster crasha i spyro. Nie jestem zagorzałym fanem W3 ale WolTK i Arthasa. Z niecierpliwością czekam kiedy blizzard zapowie BC i WotLK.

Na metacritic pojawiają się pierwsze oceny recenzentów i są pozytywne za to gracze oceniają na 0,8.

Czytam artykuł o największych wadach i o tym co miało być a czego nie ma to jestem w stanie zrozumieć reakcję fanów i osób które czują się oszukane.

Blizz nawet nie dodał szerokich rozdzielczości.

W remasterze nie dodali rozdzielczości 21:9 w 2020 roku, dobrzy są. :E, a 2160p chociaż jest? :E, ciekawe co w tych 30GB się zajmuje bo chyba nie filimiki 4K. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W remasterze nie dodali rozdzielczości 21:9 w 2020 roku, dobrzy są. :E, a 2160p chociaż jest? :E, ciekawe co w tych 30GB się zajmuje bo chyba nie filimiki 4K. :E

Nie ma tylko szerokich rozdzielczości pewnie dlatego, że więcej widać na takim monitorze ale mogli to zostawić do kampanii i gry offline.

Interfejs jest nieskalowalny a było to standardem nawet w WolTK. W grze sieciowej podobno często wywala i nie warto na razie grać. To co zrobili posiadaczom normalnej wersji jest po prostu chamskie. Gra zajmowała około 3GB a teraz muszą pobierać 30GB.

 

Tak miało być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starcraft remastered też chyba nie dodali 21:9.

 

4k jest, pięknie śmiga i wygląda z wyłączonym AA nawet przy PPI ~104 praktycznie zero shimmeringu i obraz ostry jak być powinien. Można by się czepiać wyglądu części textur przy maxymalnym przybliżeniu, ale z drugiej strony dla mnie to mały minus bo tak się nie gra w tą grę.

 

Wydajnościowo jak na razie w kampanii bez problemów, zero przycinek. 4k@60fps trzyma na luzie, zobaczymy co będzie dalej jak będą wielkie wioski i duże zadymy :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k i 60 fps gdy stara gra nie wiele różniąca się od aktualnej poza modelami które mają praktycznie zerowy impact na wydajność ma 100x mniejsze wymagania, nic tylko bić brawo że na RTX 2070 lekko podkręcona gierka w UHD z przed prawie 20 lat trzyma 60fps w rozdzielczości 4x większej od FHD heh

 

ta gra powinna w 4k/60fps chodzić na GTX 1050TI przy tym co prezentuje a nie...

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra powinna trzymać na RTX2070 8K/120fps. :):E

@lukadd kupiłeś tą wersję za 39 Euro~172 zł za 20 letnią grę? :E

 

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizzard od dawna tłumaczy brak wsparcia 21:9 w jego grach w idiotyczny sposób. Że niby 21:9 daje przewagę na innymi. No ale lepszy komputer już nie daje? Poza tym nie każdy musi mieć ekran 16:9, mogą mieć też prehistoryczne 4:3. Usunąć wsparcie dla 16:9! Wytłumaczenie dobre dla naiwnych. :E

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k i 60 fps gdy stara gra nie wiele różniąca się od aktualnej poza modelami które mają praktycznie zerowy impact na wydajność ma 100x mniejsze wymagania, nic tylko bić brawo że na RTX 2070 lekko podkręcona gierka w UHD z przed prawie 20 lat trzyma 60fps w rozdzielczości 4x większej od FHD heh

 

ta gra powinna w 4k/60fps chodzić na GTX 1050TI przy tym co prezentuje a nie...

To wcale nie jest takie proste jak ci się zdaje. Patrz np. remastery AoE definitive w 4k :E

 

W W3 mam na razie średnio 80-90fps w 4k na ultra :E, mapy zostały całkowicie odnowione, nie tylko modele postaci czy budynków i roślinności. Efekty czarów, deszcz, ogień, efekty cząsteczkowe itd.

 

Ta gra powinna trzymać na RTX2070 8K/120fps. :):E

@lukadd kupiłeś tą wersję za 39 Euro~172 zł za 20 letnią grę? :E

Ta od razu 16k. Kupiłem wersję bida edition i jak na razie wbrew obiegowej opinii, całkiem przyjemnie mi się przechodzi kampanie. O online się nie wypowiadam i nie wiem czy się wypowiem, bo bardzo mało gram w tych trybach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi, że tak na prawdę niewielu krytykuję sensownie poszczególne elementy graficzne, a po prostu krytykują wszystko, nie ważne czy z sensem czy nie. Po prostu teraz każdy powód, nie ważnie w jakim stopniu merytorycznie uzasadniony czy nie uzasadniony jest idealnym powodem do krytki i wyciągania teorii spiskowych :lol2: .

Jakie znów teorie spiskowe? Patrząc na wstępne opinie jest to bardzo przeciętnej (łagodnie mówiąc) jakości remaster. Oprawa niewiele poprawiona, obietnice przedpremierowe niespełnione, sporo osób ma problemy natury technicznej, część bugów ostała się podobno jeszcze z oryginalnej wersji. Zamieszanie z klientem, brak części trybów rozgrywki (custom campaigns), wszystko to za pełną cenę. Widzisz tutaj gdzieś "merytorycznie nieuzasadnioną krytykę"? Tego na sieci jest mnóstwo i większości przypadków padają konkrety.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...