Skocz do zawartości
Ciachus4040

VR - temat główny

Rekomendowane odpowiedzi

HDR nie wymaga mocnego sprzętu, a jakoś też nie jest (niestety) standardem w VR. Obecnie chyba tylko PSVR2 wspiera tą technologię. A szkoda.. 

Co do tego, że się da władować większy FOV w słabym sprzęcie - tylko po co? Dla samego "da się"? Już teraz mamy sprzęty, których twórcy gier (i ogólnie aplikacji) nie wykorzystują w 100%. 

I znowu dochodzimy do wałkowanego X razy tematu. Może PCty dałyby radę z Wide FOV. Ale no właśnie PC tj. platforma, która chyba najgorzej ze wszystkich radzi sobie ze sprzedażą oprogramowania VR, a do tego nie ma za sobą żadnego poważnego inwestora.

 

Z tym Steam Linkiem to na razie sam fakt, że Meta dopuściła jakby nie patrząc konkurencję na swoją platformę jest wart odnotowania. Valve ma sporo sympatyków i nic dziwnego, że każdy zachwala, nawet jeśli soft nie jest jeszcze gotowy. VD pewnie i tak będzie lepszym rozwiązaniem, bo nie ogranicza się tylko do gier ze Steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem PS5 Slim i się zastanawiam teraz czy wymienić Q2 na Q3, czy może jednak kupić PSVR2. Na plus OLED (szkoda, ze fresnel, ale jest HDR), haptyka kontrolerów, wibracje samych gogli, no i oczywiście eye tracking kuszą, ale wyczytałem problemy ze znalezieniem sweet spotu. Sam nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam spróbować. Jak się nie spodoba to zwrot. Sam przed zakupem najbardziej bałem się Mury, bo najwięcej złego się o niej naczytałem, a w rzeczywistości mi nie przeszkadza. Wolę OLEDa ze wszystkimi bolączkami niż LCD. Wiadomo, że lepiej byłoby mieć soczewki Pancake z ogromnym sweet spotem, no ale na PSVR2 tragedii nie ma. Po pierwszym/drugim użyciu człowiek automatycznie ustawia właściwie gogle. Moim zdaniem problem jest wyolbrzymiony w Internecie. 

Jak masz już Q2 to pewnie większość exów i gier z PC masz ogranych. Na PS5 dostaniesz świeżą porcję exów. Niby też słychać narzekanie, że mało, ale prawda jest taka, że przez te 10 miesięcy na PSVR2 wyszło więcej solidnych nowych tytułów, niż przez kilka ostatnich lat na PC/Queście. GT7, Horizon COTM, Synapse, RE8, za niedługo RE4 są świetne i warte ogrania. No i dzięki OLEDowi horrory (i nie tylko), dostępne również na innych platformach, najlepiej ogrywać na PSVR2. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego że jest oled w psvr2.... ze Vr... spory atut tego to poza grami jest ogladanie filmów i na równi niby powinno być ogladanie br 3d a sony pozbawia uzytkownika nawet takiej podstawowej funkcjonalności jak odtwarzania filmów br 3d.... coś co ps4 robi bez problemów! Dla mnie ps/sony non exist za takie praktyki, nie tkne tego szajsu i złotówki odemnie za to nie dostaną... mnie na równi z game-vr interesuje w vr możliwośc ogladania filmów br 3d której mam pokaźną kolekcje a musze kombinować by skorzystać z własnej biblioteki! I to jest dla mnie karygodne że urządzenie odtwarzające filmy/br/4k pozbawione jest tej funkcjonalnosci ot-tak... i coś co na VR powinno byc prima sort jak granie!

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisałem w google i coś wyskoczyło, ale linka nie dam, bo może to jakaś firma-scam.

W każdym razie rozeznaj temat wypożyczalni. Kładziesz 2 stówy i dostajesz Q3 na 3 dni.

 

Pomacasz, porównasz, będziesz wiedział.

Zalecałbym pożyczenie od forumowicza, ale właśnie mi ZNOWU zdechł Q2 i ten Fejsbukowy złom jest tak awaryjny, że ja osobiście bym się bał pożyczać od kogoś. Spierdzieli się i będzie smród między wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre gry po 20$
Średnia kaszany po 40-50.
Krawaciarze z branży: "VR się nie sprzedaje" :szczerbaty:

 

Ale za to w sklepie Mety jest super promocja, o:

6733146abd9bf77db59ca9bf4b409896.png
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Queście jest system poleceń, także grę można kupić taniej.

Ale PS5/Steam to pełna cena i jeszcze w podziękowaniu za granie day 1 człowiek bawi się z irytującymi bugami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera już za tydzień :)Pierwsze wrażenia zwiastują hit.

Tym tytułem Meta promuje Questa 3, ale najzabawniejsze jest to, że na premierę nie będzie łatki, która faktycznie pokazywałaby moc nowej generacji (na reddicie twórca potwierdził jedynie, że będzie natywne 90 fps, reszta bez zmian).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej łatki?
Przecież moc Q3 może iść w wyższą rozdziałkę bez żadnych łatek.

Ale żeby poza tym nie było różnic względem Q2 to aż mi się nie chce wierzyć.


Tymczasem skończyła się pogoda i od dawna mam tylko 1.5x1.5m do grania VR.

I wiecie co?

Do dupy taki VR :(

A ja nie ma problemów z nudnościami od ruszania się np. gałką. Mam znajomych w necie, co spróbowali VRu na takiej powierzchni i zdecydowali, że VR jest nie dla nich. 
Uczulajcie znajomych, jak ich namawiacie, bo naprawdę bez tego VR traci sporo na atrakcyjności. 
Co to za granie w Zero Caliber czy Compound bez wyłażenia zza rogu i chowania się za drzwiami. Co to za granie jak nie możesz uskoczyć przed granatem czy pociskiem, bo boisz się, że wskoczysz w szafę w realu
Do bani są te gry, które rozwijają skrzydła na większej powierzchni, jak się gra w miejscu. Nawet Walkabout Minigolf traci jak nie można sobie dać kilku kroków aby zobaczyć jak można zaplanować trasę piłki i jej odbić. Podejście kilku kroków naprawdę pomaga w imersji. No i nie trzeba co chwilę korygować kontrolem pozycji i odległości do piłeczki golfowej. BTW. Nowa mapka wyszła. Niestety jak w ostatnich kilku DLC - bez szału. To już dobre kilka miesięcy odkąd wypuścili naprawdę zarąbistą mapkę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdziałka to nie wszystko, lepiej żeby dodatkową moc wykorzystali zapewniając więcej detali otoczenia, cienie, oświetlenie, tekstury wyższej jakości itd. 

Z reddita "Q3 has: 90hz native, no ASWMR Rifts. The rest we managed to make work on Q2. It is not that we compromised on the vision of anything to accommodate Q2."

A na pytanie odnośnie usprawnień graficznych daje odpowiedź "We hear you. We will discuss it internally after we get through the launch and take a moment to breathe."

W takich chwilach nie ogarniam po co wydali nowego Questa tak wcześnie. Przecież prawie każda gra na premierę nie wykorzystuje jego pełnej mocy. Niektórzy użytkownicy są tak zdesperowani, że kupują za 10 dolarów Quest Games Optimizer :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie ma co się im dziwić, większość gier nigdy nie dostanie żadnej łatki a tu wbijasz od ręki lepsze ustawienia z QGO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym to się zgodzę. Meta jest jak ślepy we mgle. KOMPLETNIE nie ogarniają czego oczekują gracze. Już nie będę znowu wypisywał listy przykładów, ale to jest następny. Najgorsze, że nowy. Oni CIĄGLE strzelają sobie w stopę.

Największy Quest 3 system seller, a oni wydadzą to bez patcha.

 

PS. Co to znaczy pierwsze zdanie z 90Hz i "no ASWMR rifts"?
Quest 2 obsługuje 120Hz. No nie mówcie, że gra chodzi w 75Hz na Q2 bo mi ręce opadną. 75Hz to zdecydowanie za mało do czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nie stosuje ani przecinków, ani spacji. ASW wykorzystywał ostatnio AC: Nexus - reprojekcja z 45 do 90 fps na Q3 (i chyba z 40 do 80 fps na Q2). Działało to bardzo dobrze.

MR Rifts to oczywiście specjalny tryb MR.

 

Doczytałem komentarze i robi się jeszcze ciekawiej "90hz native, no ASW. It will throttle to 72 in periods of intensity.Q2 is 72, also no ASW." 

P.S. Nie mogę się doczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ronson @slafec kiedy w końcu zamawiacie Q3 jak gracie w takie gry? Ja sam chyba zaraz zamówię bo koledzy tak szybko progresują w Eleven że ten tracking chyba musi działać dużo lepiej 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie pozamawiałem. Prawnik zjadł mi questa 3 razem z pakietem gier.  A jeszcze hydraulik i zmiana pieca.  A potem jeszcze operacja.
Razem wyjdzie spokojnie Quest 3 z mocnym piecem, który sobie właśnie zrobił magiczne Puf! i znikł.

Zostało sobie odpalić filmik z MF Flight Simulatora 2020 i patrzeć jak samolot symbolizujący jakąkolwiek kasę na VR, odlatuje w kierunku zachodzącego słońca.

Może 2027 :szczerbaty:

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak dobrze pójdzie. 

 

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wu70 napisał:

@Ronson @slafec kiedy w końcu zamawiacie Q3 jak gracie w takie gry? Ja sam chyba zaraz zamówię bo koledzy tak szybko progresują w Eleven że ten tracking chyba musi działać dużo lepiej 8:E

Ja zamiast Q3 kupiłem PSVR2 i prędko nie planuję wydawać kolejnych 3k na nowe gogle. Zbyt mało gier wychodzi + nie podobają mi się decyzje i priorytety Mety odnośnie Q3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie podobają Ci się priorytety?

Wszystkim się podoba, a tylko Ty marudzisz!

Zobacz jaki system seller i jak poprawne są priorytety Mety i doceń, że robią tego typu gry, dzięki którym branża się rozwija, a nie to co Sony!


A tą grę gdzie przez dziurę w dachu wlatuje kosmita i zaczynasz strzelać bańkami mydlanymi do słodko wyglądających ludzików widziałeś? Nie? Widzisz, i to jest Twój problem, bo nie doceniasz innowacji! To są już DWA system sellery na miarę God of Wara na PS4.

Poza dbaniem o takie wielkie megahity jak te dwa, Meta też bardzo rozwija menu główne Questa, bo teraz możesz pooglądać swojego koślawo machającego rękami awatara w lustrze Z NOGAMI. I dodali zapytanie, czy chcesz wysyłać "dane diagnostyczne" Mecie. 
Do tego bardzo dbają o wygodę i wprowadzają funkcję przechowywania guardianów w chmurze! Teraz każdy pokój w którym grasz, także znajomego, poleci w formie superjakości zdjęć i mapowania 3D (sensor głębokości) na serwery Mety, co pozwoli zaoszczędzić conajmniej 10 sekund na rok, a na pewno nikt tam nie będzie ręcznie każdego pokoju oglądał, więc obawy o prywatność to głosy marud i narzekaczy nie rozumiejących postępu.

 

 

(post ma na celu sparodiowanie zwolenników ray-tracingu i tym podobne, jakby to nie było oczywiste ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim (opłaconym?) content creatorom, dla których MR > VR. I nie wiem kogo tu winić, Metę czy Apple. Niestety cała branża, chyba z racji FOMO, idzie w tym kierunku. Rozwalają mnie takie tytuły "The Best MR Game So Far". Tak jest z każdą minigierką MR jaka się pojawia. Gość w filmiku chyba milion razy użyl "so cool" serio? Only 10$ xD Zabawa na 5 minut. Trochę drogo.

Sam koncept MR mi się podoba i początkowo nawet byłem zainteresowany, ale 2 miesiące po premierze Q3 nadal nic mnie nie przekonuje, a na horyzoncie nie ma żadnej aplikacji/gry, która pokazywałaby sens istnienia MR. Chyba tylko Eleven Table Tennis na tym zyskuje (w końcu to symulator tenisa stołowego). 

Ale nadal uważam, że Meta robi dużo dobrego dla VR i standalone VR się mimo wszystko rozwija. Kwestii prywatności i zbierania danych (dobrze, że pytają o zgodę) nie komentuję, bo chyba każdy wie na co się pisze kupując sprzęt za którym stoi FB. Ciągle sponsorują gry AAA VR, mają masę uznanych studiów deweloperskich, a już nawet taki słaby Q2 ma przebłyski i daje radę uciągnąć gry wygalające ponadprzeciętnie. Q3 po zakupie wszystkich wymaganych akcesoriów wydaje się być świetnym sprzętem do wszystkiego. No ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :P. Przy następnej generacji będzie już tylko lepiej. Czekam na Q4 z Micro OLED. Obecnie nie nie mam zamiaru kupować czegokolwiek z LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj. Że jak? To badziewie nie jest za darmo? 10$ za takie coś? :hahaha:

MR się podoba casualom i tym, co leją na granie. Oczarowuje ich przyszłość, potencjał dla nauki, pracy i używania wirtualnych ekranów zamiast siedzenia przy komputerze. I spoko. Mnie też to jara, ale jest to kierunek przeciwny do kierunku wytyczanego przez nie-casualowe gry. Jara mnie ale nie w aspekcie rozrywkowym. Jako tech-geeka i jako kogoś, kto chętnie by używał wirtualnych monitorów zamiast monitora.

Ale nie jako gracza. Tu mnie to nie jara absolutnie wcale. I tak zostanie, bo MR ze swojej natury jest bardziej dla causali. Moc i bateria jest marnowane niepotrzebnie, a poza tym jest wielki nacisk na kontrolę za pomocą pustych dłoni, co do czasu wpięcia się w mózg bezpośrednio, zawsze będzie miało olbrzymie i dyskwalifikujące wady, choćby nie wiem jaka była technologia.

Youtuberzy, szczególnie takie Cut-me-own-throat-Dibblery jak ten gość z MRTV (szczerość i bezinteresowność wręcz bije z jego oczu ;)) będą gadać co trzeba, żeby film wyglądał na ciekawszy, żeby mieć więcej odsłon na kanale. Nie musi nikt im płacić.  Wszystko jest więc zawsze very cool and amazing. 

Szkoda, bo środki zainwestowane w to MR mogłyby naprawdę fajnie pomóc z VR. 
W cenie osprzętu do MR na pewno można było dać port video dla PC. Albo system nagrywania normalnego obrazu w VR, czyli stereoskopia + sensowna rozdziałka + 90fps. Albo za tą kasę robić headstrap i przerzucić baterię na tył.

 

Nie mówiąc o stronie softwarowej. 

 

 

A co do LCD to wolałbym headset open source, nie od Mety, na LCD niż od Mety na OLED. ;)

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W komenarzach trochę więcej info ogólnie o tym, jak wygląda support dla nagrywania w 3D obecnie. Na samym sprzęcie, na PC, i co na to youtube.

 

 

Jakby Meta była zarządzana przez ludzi mających jakiekolwie pojęcie o grach, graniu i graczach, to bym nie musiał się nawet zastanawiać czy się da, bo by od dawna było. 
Zastanawiam się czy ktoś mógłby napisać program, który zrobi to co aplikacje na telefony, które spinają obraz z gry z nagraniem sylwetki gracza. Ale w 3D.

Dwa questy 3 w jednym pokoju, i jeden nagrywa grającego przez nagrywanie passthrough w 3D. 

To jest podstawa także dla marketingu grania w VR, ale po co. Meta ma swój kierunek (Metaverse) więc po co. Nawet zamieszczanie filmów 3D na YT nie ogarnięte, a firma tak duża jak Meta się łatwo dogada z Google aby wprowadził zmiany na YT, jeśli to konieczne (uproszczenie, bezpośrednie wrzucanie, a wreszcie 90fps lub jakiś auto-generator z nagrania 60 -> 120.
Wszystko by się dało i społeczność graczy by to rozkręciła mocno i to sama. Bez nakładów ze strony Mety. Ilość rzeczy, którymi łatwo, tanio i szybko mogliby pomóc rozwinąć rynek VR gamingu, a których nie robią, jest po prostu ogromna.

 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jednak Quest'a 3. Chęć porównania ich samemu do Q2 i ten reality mix są silniejsze jak PSVR2 teraz. Jednak nie oznacza to, ze ich też nie kupie, ale to już po nowym roku. Wrzuce później pare przemyśleń Q2 vs Q3, ale to pewnie po świętach już.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić czy nie kupić :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...