Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie ten temat zjechał na boczny tor. Może załóżcie sobie wątek "Intel vs AMD" i tam kontynuujcie tą pasjonująca dyskusję, która coraz mniej ma wspólnego z Comet Lake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie że ceny staroci powinny rosnąć to jesteście po prostu śmieszni. To normalna kolej rzeczy, że stare tanieje. Tylko w intelu drożeje.

 

No to ciekawy wybór, kupić coś co tanieje czy drożeje? :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po wyjściu 2700X, sklepy 1700 sprzedawały NOWE po 499zł.

 

Oj wymyślasz, wymyślasz. :) Po premierze ceny kształtowały się na poziomie 1000 zł, dopiero w październiku spadły do poziomu około 700-800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawy wybór, kupić coś co tanieje czy drożeje? :E :E :E

 

Poczekać aż stanieje i wtedy kupić 8:E 8:E

 

Nie wiem w sumie po co ten wywód, od dawna wiadomo że nie opłaca się procesorów AMD brać na premierę, już po połowie roku jest zauważalnie taniej, do tego znacznie lepsze krzemy się trafiają.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnie intele dzisiaj są warte tyle co do niedawna bańka z kryptowalutami. Co oznacza również zakup podwyższonego ryzyka jeśli traktuje ktoś to jak inwestycje.

 

Intele zawzywczj opłaca się skupować po selekcji tuż po premierze. Często pojawiają się w dobrej cenie topowe modele. Oczywiście w kwestii OC można być pewnym tylko jednego, będzie to crap dla tego trafił na handel. Ale i7k w cenie i5k to łakomy kąsek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wszyscy wiemy że zmieniasz płyty jak rękawiczki, a potem szukasz jelenia który kupi to w zawyżonych pieniądzach.

Myślisz że już nie pamiętam

 

ku ścisłości to Damianowi chciałem go dać za Freee do zapoznania sie z czym innym jak hero cm-ku, a na koniec opcja allegro BZM= najwyższa oferta, i znowu próbowałeś jakiś balet zrobić i ci nie wyszło, w sumie to już ci napisałem ze gdzieś się zawiesiłeś w którymś momencie i nie możesz znaleźć drogi powrotnej,

 

pamiętasz jak szczekałeś na mnie po zakupie 9900k??, już chyba zapomniałeś, w sumie to masz gówniane pojecie o Hardware a twoja płyta na która była na dublerach to maga abstrakcja dla entuzjasty, ale tez nikt ci tego nie powiedział i tak uwierzyłeś ze jest lepsza :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam dysputy kto kogo dyma... :lol2:

 

Pytanie powinno brzmieć kto nie dyma :hmm::E

 

Amd,intel,nvidia,piekarz,zakład energetyczny,ksiądz. Każdy nas dyma na swój sposób i sami to robimy nawet nieświadomie np. sprzedając używanego grata jedni drogo bo tyle i tyle włożyłem to chce tyle i tyle inny 70% ceny rynkowej jednakże sprzęt prawie się rozlatuje ale szkoda taniej puścić.

 

Różnica jest jedna, kiedy dymają nas delikatnie ukradkiem jest nam dobrze w błogiej nieświadomości.

 

 

 

Najlepsza opcja przy takiej rozwięzłości to wymiana sprzętu przed premierą nowego. Sprzedajemy stary, wtedy mamy najmniejszą stratę i największy zysk z uciechy i komfortu oraz mamy gwarancję.

Wychodzi podobnie jak kiszenie w słoiku xx lat i kupienie całego zestawu od nowa z tym, że zabytek od x lat ledwo dało się używać.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku ścisłości to Damianowi chciałem go dać za Freee do zapoznania sie z czym innym jak hero cm-ku, a na koniec opcja allegro BZM= najwyższa oferta, i znowu próbowałeś jakiś balet zrobić i ci nie wyszło, w sumie to już ci napisałem ze gdzieś się zawiesiłeś w którymś momencie i nie możesz znaleźć drogi powrotnej,

 

pamiętasz jak szczekałeś na mnie po zakupie 9900k??, już chyba zapomniałeś, w sumie to masz gówniane pojecie o Hardware a twoja płyta na która była na dublerach to maga abstrakcja dla entuzjasty, ale tez nikt ci tego nie powiedział i tak uwierzyłeś ze jest lepsza :lol2:

 

Przecież największym naiwniakiem w kwestii płyt głównych byłeś Ty :D Nie dość że zapłaciłeś tonę siana za Maximusa XI Formula który dysponował śmieciowym VRM 4+2 :D To jeszcze płakałeś że nawet 8700k na tym nie ruszy, mimo tego że 9700k na tym da się odpalić, trzeba tylko mieć pojęcie jak przerobić płytę główną, ale wszyscy wiemy jaki z Ciebie lipny ĘŁTUZJASTA, jedyne co potrafisz zrobić to kupić wybinowany sprzęt z gwarancją wysokich zegarów, następnie zmienić kilka prostych opcji w biosie, reszta to tylko pitolenie i wyzywanie innych. Ryzena boisz się jak ognia bo przytłoczyła by Cię nauka obsługi biosu i PBO :D

 

Na poziomie modyfikacji sprzętowych jesteś cienki bolek, pamiętam jak się bałeś podejść do modyfikacji, w momencie gdy ja śmigałem na Z170 i przerabiałem całe tablice SKU żeby uzyskać pełną kompatybilność z 8700k/9700k.

Stary ja mam w dupie Twojego 9900k, jak będę miał potrzebę to mogę nawet wrócić do HEDT, jak za starych dobrych czasów na LGA 1366.

 

Co do mojej płyty na "doublerach" to podsumuję to tak: Z170 Deluxe Dysponował układem 16+4, posiadał nawet dwa kontrolery ASP1405I które masz teraz w swoim Apexiku w formie tylko jednej sztuki, za to Formuła na Z270 to 4 kanałowy syf + 2 kanały na iGPU na tanim ASP1400BT który nawet nie był spięty z powielaczem sygnału IR3599 które posiadał Damian na sporo tańszym Z170 Hero, masz rację jesteś Ełtuzjaztą, ale pojęcia o sprzęcie za grosz nie masz, bo producent rypie takich jak Ty sprzedając syf w cenie złota :lol2:

 

A co do Apexa to nie pitol, kilku osobom go wciskałeś, do tego jeszcze wystawiłeś ją, w temacie sprzedażowym z wyrwanymi pinami od headera USB 3.0 i żądałeś jakiś zaporowych pieniędzy, za które można było kupić nową płytę. Taki entuzjasta a wtyczki od USB wpiąć nie potrafi :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie musisz uzasadniać, bo nie potrafisz niczego usadzić, od czasu premiery Ryzenów 3000, zachowujesz się jak furiat z którym niemożliwa jest w żadnym stopniu konstruktywna rozmowa. :)

A potem VSS wrzuca do ignorowanych i nazywa "trollami" takich co chcą mu przemówić do rozsądku.

VSS,nie odpowiadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poczytać czy coś nowego jest o Intelu 10th gen, a tu kolejna wojenka ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmiot użytkowy jako inwestycja no trzymajcie mnie ludzie :lol2:. Ciekawe czy nie zejdą do cen tych ryzen 3600 odblokowane i5(6/12) bez gpu i jak będzie wtedy przedstawiała się atrakcyjność tej platformy. Na nowe lga1200 jeszcze zobaczymy jakieś procesory. Dobrze dla intela by im te 10nm wyszło na miare core...

 

Chciałem poczytać czy coś nowego jest o Intelu 10th gen, a tu kolejna wojenka ehh.

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poczytać czy coś nowego jest o Intelu 10th gen, a tu kolejna wojenka ehh.

https://www.forbes.com/sites/antonyleather/2020/12/31/intel-plans-to-battle-amd-ryzen-4000-in-2020-with-mass-of-hyper-threaded-processors-including-53ghz-10-core-beast/#3811e1453206

 

 

 

Streszczenie ostatniego tygodnia:

1. Intel planuje zmasowany atak na zen 4000 rozdając HT na prawo i lewo.

2. 10900K pokonuje 3900x w fizyce w 3D marku.

3. Niestety 10900K zostaje wciąż rozjechane w fizyce przez 3950X a po premierze zen 4000 różnica raczej tylko się pogłębi. Jeżeli jeszcze cokolwiek z tego przełoży się na gry, to w Intelu będzie trzeba w końcu spiąć pośladki. Co więcej 11900K jak wciąż zostanie na poziomie 6gen iCore, to słabo to widzę, ale chociaż ceny powinny wrócić do normalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więcej 11900K jak wciąż zostanie na poziomie 6gen iCore, to słabo to widzę, ale chociaż ceny powinny wrócić do normalności.

11900k ma być już podobno na rdzeniach SunnyCove ale aby nie było tak super, to zostanie okrojony do 8/16. Wiec czy mniejsza ilość wydajniejszych rdzeni(11900k) okaże się lepsza od większej ilości słabszych(10900k)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana i9-10900K na i9-11900K raczej sensu nie będzie miała, ale już i7-10700K tak (oczywiście przy założeniu, że nie będzie potrzebna wymiana płyty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i9-11900K to już następna seria procesorów czy ta co ma teraz wyjść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna czyli 11 gen, o której w zasadzie niewiele wiadomo oprócz tego, że ma być nadal w 14nm ale już na nowej architekturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Intel ciśnie, może trochę przyspieszy premierę Zen3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7-10700K z wyższym niż się spodziewano zegarem Boost

 

https://pclab.pl/news83396.html

tylko ciekawe ile z tych informacji przetrwa do premiery

i na ilu rdzeniach będzie 5.3 GHz? ... bo na pewno nie na wszystkich

 

wiadomo już wszystko, nie wiem na co ten Intel czeka z premiera 10 gen. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania tylko dodam. Andrzej, owszem - proponował mi Apexa razem z ramami, które od niego wziąłem. Sam zaproponował mi abym sobie podał za nie cenę, dodatkowo dołożył do przesyłki prawie 3 dychy za które nie chciał zwrotu.

 

Za ramy zapłaciłem (słowo klucz - za ramy) a w toku rozmowy domyśliłem się, że chce mi posłać też Apexa. Podziękowałem za zaufanie, bo wysłać komuś w ciemno, bez hajsu taką płytę to jednak grubszy temat. Byłem krótko przed wyjazdem, więc odmówiłem Apexa. Tym bardziej nie miałbym czasu go testować. Nikt wcześniej mi o takich planach nie mówił.

 

Trochę mi przykro, że mnie w tą sytuację wmieszano. Tym bardziej, że za cholerę nie mam teraz czasu siedzieć na forum. Ale w gwoli wyjaśnienia tamtej sytuacji i zachowania fair play - z mojej perspektywy to była zwykła koleżeńska transakcja. Ramy potem tak czy siak poszły dalej w forum na testy i ogólnie było co robić i testować.

 

Przytyki w tą stronę, żebym kupił Apexa pojawiały się na forum w formie humorystycznej.

 

Naprawdę fajnie byłoby trochę wyluzować. A już całkiem fajnie nie wciąganie mnie w taki huragan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poczytać czy coś nowego jest o Intelu 10th gen, a tu kolejna wojenka ehh.

 

Też tego nie ogarniam. Ci co kupili ryzeny nagle dostali jakiegoś pierdolca i wszędzie muszą wciskać te swoje mądrości, nawet tu mimo, że temat ich kompletnie nie dotyczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojenka jest między posiadaczami inteli, jakbyś nie zauważył.

Poza tym też wpadacie do Nas i siejecie trolling ;-)

 

Żeby nie było, miałem przez lata intele i nie boli mnie fakt, że są wciąż królami gamingu.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7-10700K z wyższym niż się spodziewano zegarem Boost

 

https://pclab.pl/news83396.html

Pytanie czy to jest jego stock czy koleś nie podkręcił binu całkiem sensownego by zrobić szum. A chiller bądź woda sensowna pod to to nie jedyne na co ich stać... Sam chyba nie miałbym problemu przejść 3dmarka na 9900k z taktem podobnym,jakie się trafiały.

 

Tylko to nie jest wyznacznik jakiejkolwiek stabilności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojenka jest między posiadaczami inteli, jakbyś nie zauważył.

Poza tym też wpadacie do Nas i siejecie trolling ;-)

Trolling jest wszędzie,co zrobimy,obojętnie czy o AMD czy Intelach albo Bóg wie gdzie jeszcze

Mnie udział w takich "wojenkach" kompletnie nie interesuje ;)

 

Dyskusja z VSS w skrócie ->

Najlepiej zostawmy to bez komentarza - niech żyje jak chce i gdzie chce i tyle w temacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...