Skocz do zawartości
Jaycob

Hogwarts Legacy

Jaki dom wybierzesz? :E   

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dom wybierzesz? :E



Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na premierę, bardziej ze względu na świat Pottera i jak to będzie wyglądać. Chyba do 1 lekcji quidditcha dograłem, i tak zostało. Hogwart całkiem spoko aby się pobłąkać i pozwiedzać w celu rozwiązywania zagadek, reszta świata ok, ale chyba po ogrywaniu każdego AC takie open worldy nudzą już mnie niesamowicie, gdzie fabułę twórcy stworzyli na potrzeby obecnego rynku 🙂

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 99% ukończenia gry i już tylko wykonam ostatnią misję głównego wątku i ją usuwam. Gra męcząca jak chce się wszystko odkryć, jak skupimy się na głównym wątki, to jest na prawdę dobra. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo zgwałcono wersje Switch by dzialala? takie pierwsze porownanie jakie zrobilem

switch vs pc low 720p (fsr 1.0 internal 360p)

https://imgsli.com/MjE5Nzcy

tu jeszcze switch vs ps low 720p (fsr 2.0 interna 240p xD)

https://imgsli.com/MjE5Nzcz

ale i tak jestem pod wrażeniem portu. Chodzi zjadliwie, loadingi sa ok. Da sie zagrać i jest to jednak 100% tego co na dużych platformach. Oczywiście przebudowane, ograniczone ale jednak. Dali radę.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek w MK1 był, niech Switcha zostawią do gier na Switcha , a nie na siłę portują gry z PC...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż nie mam w co grać TOTALNIE bo wszystko co mnie interesowało ograłem postanowiłem z braku laku dać szansę "Charemu Portfelowi". Udało się dorwać edycję deluxe za 120zł, właściwie nie wiem po co mi ona no ale skoro cena standardowej to tylko różnica ~8zł więc nie ma co kleić durnia i trzeba brać deluxe. Nie wiem do końca czy zrobiłem dobrze bo zakup tej gry w moim przypadku to totalna desperacja, co prawda to uniwersum do mnie nie przemawia, oglądałem tylko filmy i chciałbym się miło zaskoczyć już nie wnikając czy jest to średniak dla dzieci czy nie.

Jeśli ktoś w to jeszcze gra lub grał to jak wygląda wydajność z włączonym RT? Warto zawracać sobie gitarę czy jednak zdecydowanie off i nie ruszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu sobie sam nie zobaczysz?  Jeden rabin powie... Po za tym i tak nie masz w co grać więc protestować możesz 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś jak przez mgłę pamiętam (nie chce mi się przewalać miliona stron w tym temacie) zdaje się były narzekania na RT stąd moje pytanie. Sam nie sprawdzę bo dopiero pobieram, a że łącze słabe to trochę zejdzie.

Tutaj chłop odradza RT...

 

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale na premierę i jakiś czas po niej RT cisnęło bardzo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak olać RT, zbyt dużo opinii w necie widziałem po pierwsze na duży drop wydajności, a po drugie na odpały graficzne względem zwykłego SSR (może to stare info, może załatali aktualizacjami), np:

Cytat

I don't recommend RT in this game. Reflections are shimmery and low resolution even at 4k Ultra - RTAO doesn't look better than traditional AO just different. I can't recommend RT as they offer either worse or equivalent quality for 75% of your FPS.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta odbicia RT były średniawej rozdzielczości to się załatwiało zmieniając parametry w .ini. Ale na 3070 i tak to nie ma sensu.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak podoba sie gierka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sandbox "Ubisoft style" w dziecinnym uniwersum ale pomijając tą całą infantylność z tym związaną mechanicznie to całkiem nieźle się w to gra. Biorąc pod uwagę level design, różne detale wygląda na prawdę dobrze i jest grywalne. Ogólnie nie żałuję 120zł i póki co jako "zapchaj dziura" sprawdza się idealnie.

Technicznie to uwiera mnie jak majtki między pośladami ten traversal stuttering, który jest bardzo wyczuwalny miejscami - nawet na terenie zamku. Słynny stuttering z Dead Space Remake przy tym to było masełko. Mam też wrażenie, że eksplorując tereny i lasy wokół zamku jest zdecydowanie płynniej.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Technicznie to uwiera mnie jak majtki między pośladami ten traversal stuttering, który jest bardzo wyczuwalny miejscami - nawet na terenie zamku. Słynny stuttering z Dead Space Remake przy tym to było masełko. Mam też wrażenie, że eksplorując tereny i lasy wokół zamku jest zdecydowanie płynniej.

Grałem w to też na 8 GB GPU, 3060ti, i miałem wrażenie że to właśnie przeładowywanie danych. 

Ale tak ogólnie to też dobrze mi się grało, fakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tzn. w 90% gra działa normalnie płynnie nawet przy długich sesjach i raczej to nie wina 8GB VRAM tym bardziej, że widziałem info o poprawie utylizacji VRAM w jednej z aktualizacji do gry, ktoś nawet na yt robił porównanie ale nie znajdę już konkretów bo mi to zaginęło w historii przeglądarki.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad ograniem tej pozycji. Sęk w tym, że nigdy nie przeczytałem żadnej książki z tego uniwersum, ani nie obejrzałem filmu. Da się odnaleźć w fabule, relacjach między postaciami bazując tylko na tym, co oferuje gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za zamkiem i odniesieniem do kilku starych postaci, gra nie ma nic wspólnego z książkami. Możesz grać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 7.05.2024 o 22:50, Sawyer1916 napisał:

Myślę nad ograniem tej pozycji. Sęk w tym, że nigdy nie przeczytałem żadnej książki z tego uniwersum, ani nie obejrzałem filmu. Da się odnaleźć w fabule, relacjach między postaciami bazując tylko na tym, co oferuje gra?

Ja bym jednak filmy zaliczył bo zupełnie inna imersja będzie. Gra ma to coś właśnie dla fanów tego uniwersum.

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie! Tym bardziej, że taki film absolutnie niczego nie zepsuje w przeciwieństwie do takiego TLoU na przykład, który był niemal wierną kopią gry.
Filmy o Heńku Portierze nakreślą jedynie klimat i przestrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten tytuł to jedna z najlepszych gier w życiu. Ale duża zasługa tego, że widziałem wszystkie filmy po kilka razy. Jestem zachwycony wręcz tym uniwersum i gra to mokry sen każdego gracza. Czy tak by było gdybym filmów nie widział? Wątpię. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zagrywałem się kiedyś w Pottera, na bieżąco z filmami, to tak tutaj pograłem nie dużo, może przez starego kompa, choć gra mi się nawet podobała, a teraz nie widzę możliwości powrotu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bardzo miło wspominam okolicę premiery i sporo osób razem wsiadało do hype trainu…

🚂🚋🚋🧙‍♀️
Pierwsze dni mega atmosfera tu była! ;)

Edytowane przez Userkamil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chyba nawet uczestniczyłem w tym pociągu, ale jakoś porzuciłem grę, ale zła nie była, a na nowym kompie nie ściągałem nawet, mam dużo Soulsów do ogrania, więc Harrego dokończę kiedyś tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O tych samolotach co Duda mówił to w końcu fake czy prawda? Jak fake to nawet media dały się nabrać. https://www.o2.pl/informacje/burza-po-slowach-dudy-sprawdzili-ceny-samolotow-kwoty-zwalaja-z-nog-7032656376777408a
    • Żołnierze na pewno mają wbite do głowy żeby nie używać broni widać, że migranci czy tam białoruskie służby dążą do jakichś starć. Zamęt, burdel stawianie w złym świetle Polski i Krajów Bałtyckich to to do czego dążą.
    • @Franz max ~76W pobierane przez i5 12400(F) w Cinebench R23 multicore, to nie jest "połowa stawki" zdecydowanie. Taka "połowa" w postaci i5 14600K, to pobierze 181W i to pod warunkiem, że ma włączony limit mocy ze specyfikacji, bo bez tego limitu to pobierze pewnie ponad 200W. ... a ponad i5, masz jeszcze i7 i i9. Ludzie mają obecnie manię robienia UV, nie zdając sobie sprawy, że zmniejszają margines stabilności - zwiększają prawdopodobieństwo niestabilności. Jeszcze rozumiem robienie UV w jakiejś wielo-watowej grzałce (w połączeniu ze zbyt kiepskim chłodzeniem), ale UV na i5 12400 to już fanaberia.
    • To jest nie do końca jasna kwestia bo model nazywa się 4o ale niektórzy twierdzą że patrząc na różnice w rozumowaniu między 4o a 4 turbo to możliwe iż 4o jest destylatem większego, nowszego modelu i nie bazuje na generacji 4. Z drugiej strony openai przyznało że dopiero teraz zaczęli trenować następcę gpt-4. Ale nie można wykluczyć że mieli jakiś model rozwojowy/testowy po gpt-4 i 4o bazuje na nim właśnie. Na pewno korpo nigdy nie mówią całej prawdy i nie wiemy jakie mają modele rozwojowe wewnętrzne w swoich laboratoriach.
    • Jak jest pochmurno, mało Słońca, to jest ok. Znaczy nadal widać że nie jest to idealnie czarny i tak będzie dopiero w nocy, ale jest na tyle znośnie żeby nie zwracać na to uwagi. Za to jak wyjdzie Słońce i pada bezpośrednio na monitor, no to niestety matryca robi się jaśniejsza. Na co dzień nie zwracam na to uwagi, być może się przyzwyczaiłem. Dopiero jak o tym pomyślę. To jest chyba największa wada QD-OLED. Dla mnie jest akceptowalna, bo mam za to lepsze kolory, ale nie dla każdego będzie to najlepszy wybór, tym bardziej że każdy ma inne nasłonecznienie w pokoju. W nocy nie korzystam z lampki jak siedzę przed kompem, mam 2 monitory z czego drugi ustawiony pod kątem. I w nocy czerń jest idealna.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...