Skocz do zawartości
DyndaS

MSI Z490 - jakie mobo?

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też sra coś nawet z OC, bo o ile na zmiany napięcia z sofcie nie reaguje, to tak taktowanie znów nawet przy wyłączonym dragon center mi ustawia 4,9 Ghz.

Niestety chyba nie ma innej opcji aby sterować podświetleniem niż ten syf. 

Czym sterujesz wentylatorami?

@Valeri

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DyndaS

Na auto puszczone, ~800RMP leca, dla mnie jest wystarczajaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Valéria

U siebie w idle wolę mniej. Tak 500-600rpm . Za to w stresie do grania sobie wolę podbić do 1000 rpm dla 120mm. Dlatego mi zależy głównie aby mieć profile szybkie do zmiany, a na ten moment nie widzę takiej opcji w dragon center.

Sprawdziłem u siebie 5Ghz i 4,8Ghz cache 1,25V i bez problemu 100 loopów Cinebench R20 przeszło.

Najcieplejszy rdzeń 74 stopnie a sekcja ustabilizowała się na 65. Wentylatory ustawione na full na czas testu.

Napięcie fixed. Opcje oszczędzania energii wyłączone. Lepiej dla stabilności OC, ale te funkcje też sprawiają, że cewki na mobo wyją, więc lepiej bez nich.

No a jak u siebie masz ustawione dokładnie powyższe?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DyndaS

Napiecie fixed lepiej sie sprawdza ?

U siebie wrzucilem zegar 4.8Ghz (wlaczona opcja zeby zrzucal takty w bezczynnosci) + do tego pojechalem z offset'em (-) 0.090Vcore co daje mi 1.230-1.240Vcore pod pelnym obciazeniem i z ~68stopni w grach na CPU i ~60 na sekcji, cache wgl nie ruszalem tak samo jak LLC. Procek przeszedl wszystkie testy stabilnosci jak OCCT, Realbench, CB R15/R20, AIDA64 i tak juz go zostawilem. Ram mam wrzucony w profil XMP co tez przy stock procku podbilo mi troche vcore.

Nie bawilem sie tym szczegolnie duzo, zalezalo mi na pelnej stabilnosci z uwagi na to ze narzeczona zasypywana jest projektami w ostatnim czasie.

Edit: Co do tego Dragon Center, jak mialem 10700K + Tomahawk to zanikal mi losowo dzwiek, cos sie gryzlo i od tego czasu nie uzywam tego programu. Oswietlenie plyty jezeli Ci nie pasuje mozesz wylaczyc na stale, na dole plyty jest taki pstryczek.

Jaka masz bude ?

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Valeri

Cooler Master MasterCase Maker 5

No stałe napięcie lepiej, bo jak dajmy na to masz skoki napięcia, to może wystąpić jakaś niestabilność. U siebie dałem wszystko na sztywno, ale jeszcze może pokombinuję. 4,8-4,9 to też ciekawa opcja dla tego cepa jak da się dużo zjechać z napięciem. Co do opcji oszczędzania energii to mnie one drażnią, bo powodują granie cewek w idle. Chociaż na przykładzie tej płyty jakoś tego jeszcze nie testowałem.

LLC dałem u siebie na 2, ale nie wiem czy dobrze, bo o 0,01-0,015V podbija wedle cpu-z względem tego co ustawiam w biosie.

Jeśli Ci zależy aby cep był stabilny jak skała pod ogromnym obciążeniem, to occt małe pakiety może i ma sens. Dla mnie nie ma. Jeśli mi przeleciało 100 loopów R20, który  jest średnim AVX, to nie widzę opcji aby coś się działo w grach.

Cytat

Oswietlenie plyty jezeli Ci nie pasuje mozesz wylaczyc na stale, na dole plyty jest taki pstryczek.

Poważnie? Nigdy bym o tym nie pomyślał :D

Można podświetlenie ustawić i dragon center wywalić niby. Kartę też mam MSI. Może sobie kupię Aquacomputer OCTO do sterowania wentylatorami, bo on ma swój soft. Trochę to kosztuje... no ale cóż.

 

 

Edit.

Totalnie nie rozumiem tej płyty/cepa.

Dałem 4,8Ghz 1,14V i strasznie łatwo system się zamrozi, ale jak szybko odpalę cinebencha, to lata bez problemu :lol2:

Przy 1,18V occt avx2 4,8Ghz latał kilka minut bez problemu.

@Valeri Weź ustaw u siebie defalut + ewentualnie xmp ramu i zobacz ile Ci napięcia daje na cinebench R20. Mi wychodzi 1,30-1,31V

 

U siebie jak daję offset, to nic się nie zmienia jeśli chodzi o napięcie w cinebench :hmm:

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DyndaS

Procesor na stock i CB R20 ?

Jak dobrze pamietam bylo cos kolo 1.280

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chce zakladać nowego tematu zostało mi już tylko MOBO i procesor do wyboru myśle o procku w pro lione 2049 i9 oczywiście same gry więc każdy mi mówi że starczy i7 ale pytanie takie jaką ta płytę główna wybrać jest tego tyle i sam juz nie wiem ;/

chłodzenie jest  Arctic LiquidFreezer II 360

 która ta płyta do tej i7 i9 ? z dobrą sekcja zasilania OC raczej lekkie no moze żeby te 5 gb było xd

MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI
MSI MAG Z490 TOMAHAWK DDR4 s.1200
Gigabyte Z490 AORUS ELITE AC DDR4 s.1200
Gigabyte Z490 AORUS PRO AX DDR4 s.1200
Asus TUF GAMING Z490-PLUS DDR4 s.1200
MSI MEG Z490 UNIFY

ktoś coś :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unify jest najlepsza z tych plyt, ktore wymieniles wiec wybor raczej prosty, zwlaszcza pod OC RAMu i CPU. Pytanie jakie masz pamieci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Majs

Dla mnie Tomahawk jeśli ma być "tanio" a dobrze. Później Unify jeśli ktoś jest fanem MSI, ale wtedy już bym wolał dołożyć do ASUS ROG Strix Z490-E Gaming.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, amsztel napisał:

Unify jest najlepsza z tych plyt, ktore wymieniles wiec wybor raczej prosty, zwlaszcza pod OC RAMu i CPU. Pytanie jakie masz pamieci? 

G.Skill RipjawsV DDR4 32GB (2x16GB) 3600MHz

mam

juz kupiłem i9 i tomahawka :D z myślą że rok dwa i wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majs

10850k i myślisz za rok czy dwa o wymianie? To chyba z kaprysu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie i9 średnio do gier, wydajność bardzo podobna do i7, no chyba, że coś tam się bawisz w foto/video przy okazji.

Z płyt - Tomahawk jest jak najbardziej ok, właśnie się nią zachwycam po kilku dniach posiadania ;) aczkolwiek jakbym chciał się bardziej bawić w OC to bym brał Unify.

Co do zmiany i planowania kolejnych zakupów to raczej for fun i żeby nie być za mocno stratnym na tym, co już kupiłem :D

Edytowane przez snoopher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowaliscie plyty ? Ja juz na keya do AC czekam ponad 10 dni roboczych i nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Valeri

Mają do 14. Jak w przyszłym tygodniu do jego końca nie dostaniesz, to wtedy bym się zaczął martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DyndaS

Jak beda walic w ciula to wtedy kupie plyte, zarejestruje i odesle na zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Valeri napisał:

Zarejestrowaliscie plyty ? Ja juz na keya do AC czekam ponad 10 dni roboczych i nie ma

A to trza tomahawka rejestrować na stronie MSI ?? Co daje to ? Ja nie w temacie zielony jestem hehe ktoś wytłumaczyć może ?  

 

Co to key do ac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Valeri napisał:

Ja juz na keya do AC czekam ponad 10 dni roboczych i nie ma

tadam,  sprawdź spam po 5 dniach roboczych

Nowy-obraz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czegos takiego.

Mam maila ze trzeba poczekac od 7 do 14 dni roboczych i drugi mail o takiej tresci "Since you already had an account with us, you're now a part of MSI Reward Program, our new loyalty program"

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic Ci nie poradzę, teraz jak klikam na to przenosi mnie na stronę konta i mam tam kod do wykorzystania

A black friday ciągle wisi jako rozpatrywany

Kolega w temacie o płytach AMD pisał że kod dostał po 2 dniach, a potwierdzenie że dostanie cashback bodaj po 10.

Kod sprzedał na allegro od kopa za 200 ?

Ja też swój muszę wystawić, chyba że się ktoś na forum trafi z sensowną ofertą.

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Valeri napisał:

O której godzinie dostałeś maila z kodem ?

3.42 rano

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mimuszek

Na stronie MSI jaki masz status co do klucza?

Ten czy zmienił się na inny:

Cytat

Redeem qualification under reviewing

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Majs napisał:

A to trza tomahawka rejestrować na stronie MSI ?? Co daje to ? Ja nie w temacie zielony jestem hehe ktoś wytłumaczyć może ?  

 

Co to key do ac

Podłączam się do pytanka. Ja swoją MSI A-PRO kupiłem jakoś na przełomie września i października. Nie rejestrowałem (co jakiś czas wyskakuje mi przypomnienie. Co mi da rejestracja teraz? Dostane jakiś kod do gry, czy coś?

Proszę o oświecenie mnie.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem pod koniec września, to co? Warto? Co daje taka rejestracja? Płyta była zakupiona w zestawie komputerowym. Nie jako samodzielny produkt.

Gdzieś wyczytałem (być może bzdura), że po rejestracji MSI może śledzić co robię z ich produktem.? Jest w tym ziarno prawdy?

Patrzyłem teraz na tę stronę. Moja A-PRO się nie łapie na tę promocje, ale moje pytanko nadal aktualne.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...