Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, TheMr. napisał:

 

To już chyba wole wypadki F-16 od takiego działania :E 

Co za idiotyczna sytuacja. Czy temu drugiemu pilotowi w ogóle nie wydawało się podejrzane, że ten samolot przed nim sobie tak po prostu leci prosto przed siebie? Tyć to już trzeba było podlecieć bliżej i zobaczyć co to jest skro i tak nie reagowało. Dobre szkolenie muszą mieć w tym rosyjskim wojsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź heheszkowa... Podobno miał jakąś prymitywną sztuczną inteligencję :E

 

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2024 o 03:45, wii napisał:

 

Obecnie jednorazowa wypłata wynosi nawet 115k zł. Przeliczając to na nasze warunki, to mniej więcej 230k zł.

Nie ma co się dziwić, że ochotnicy wciąż się nie kończą. 

16 godzin temu, Suchy211 napisał:

Czy temu drugiemu pilotowi w ogóle nie wydawało się podejrzane, że ten samolot przed nim sobie tak po prostu leci prosto przed siebie?

Bo to nie był samolot. To był prototypowy dron z najbardziej zaawansowaną technologią uważany za przyszłą 6 generację.

Wyprodukowano jedynie 1 sztukę, a 2 kolejne miały być skończone w 2024 roku. 

Pilot równie mógł nawet nie wiedzieć o jego istnieniu czy ogółem nie skojarzył tak egzotycznego bytu więc od razu założył, że to coś zachodniego.

 

Szczątki maszyny już pewnie lecą do USA, które zaciera ręce na tak ekstremalnie cenną zdobycz.

 

Tak wygląda S-70 Ochotnik. Nagrano "niewidzialnego" drona Rosji - Geekweek  w INTERIA.PL

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej watpie w to, ze RUS pilot nie wiedzial o eksperymentalnym RUS uzbrojeniu, skoro ludki z PCLaba o tym wiedza ;) 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MaxaM napisał:

Szczątki maszyny już pewnie lecą do USA, które zaciera ręce na tak ekstremalnie cenną zdobycz.

Ej no, przecież tutaj na forum się śmieją, że orkowie, kradną kible, to jaką mogli mieć tam technologię? USA jej nie zna? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaxaMBez przesady z tym 6 generacji :E Jak tam idą zmodyfikowane silniki z Iranu które Iran ukradł z USA :E To jest co najwyżej próba skopiowania F-117, zrobienia z niego bezzałogowca. Czyli technologia sprzed 50 lat :E Albo inaczej, zrobienie z RQ-170 wersji bojowej. Ale ogólnie kopia kopii z USA, ze wsparciem Iranu. USA nie ma czego zacierać, bo technologię mają opracowaną od wielu, wielu lat. To jest kopia ich technologii. A bez systemu IT, satelit najnowszej generacji i to co Musk wysyła w kosmos to będzie ciężko żeby te samolociki zrobiły to co USA będzie potrafiło ;) 

 

A co do wynagrodzenia, no tak, tylko ciekawe ile tę kasę zobaczy na oczy, albo ilu umiera przed wypłatą :E Przy okazji inflacja. A wynagrodzenia zwiększają bo ochotników co raz mniej, mobilizacji Putin się trochę boi - nastroje społeczne plus gospodarka, a 200k "kadetów" ze szkół wojskowych to trochę mało jak się spala prawie 450k ludzi w rok...

 

Sa również pierwsze dobre informację. Ukraińcy w końcu wzięli się za budowę umocnień, opóźnienie Rosjan o te dwa miesiące dało efekty, Pokrovsk stał się ładną twierdzą, 3 linie obronne, poprawnie wykonane. I Ukraińcy nawet budują umocnienia na tyłach. 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile ludzi to jakoś załatwią, przekupią lub zmuszą jak obecnie oskarżonych, to nie bardzo jest w co wyposażać, oraz problemy z dobrym wyszkoleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźcie takimi ignorantami. Piloci są szkoleni z rozpoznawania maszyn ale ten dron nie przypomina kształtem żadnej maszyny z aktywnej rosyjskiej floty. Równie dobrze w tym prototypie mogło nie być systemu rozpoznawania swój-wróg (bo w sumie po co montować do prototypu) i zawiódł przepływ informacji pomiędzy oddziałami.

Pracę nad tym dronem zaczęli w 2011 roku i nikt naprawdę nie wie co on dokładnie zawiera. Jeśli faktycznie jest 6 generacji, to niby skąd mieli nakraść technologii jak dopiero taka powstaje? 

@galakty

Wiesz jak trudno i ile czasu zajęło dla USA zdobycie rosyjskiego Miga? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo nie jest 6 generacji. Oni mają problem z produkcją SU-57 z piątej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MaxaM napisał:

Pracę nad tym dronem zaczęli w 2011 roku i nikt naprawdę nie wie co on dokładnie zawiera. Jeśli faktycznie jest 6 generacji, to niby skąd mieli nakraść technologii jak dopiero taka powstaje? 

Mhm, tak samo jak Su-57 czy T-14... 

Wiesz kiedy USA zaprojektowało i odpaliło F-22? Można się zdziwić. I nie było dla niego konkurencji, był nieopłacalny. I co teraz nagle RUS ma 6 gen? Działający? Weź ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie samoloto-drony nie przechwytuje sie po to aby fascynowac sie czyjas technologia tylko aby zbadac slabe punkty jak podatnosc na zaklocenia WRE. Do tego bada sie silnik, ewentualna moc czy zasieg. Jak zna sie wroga bron to wiadomo jak z nia walczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RimciRimci

Myślałem, że to oczywiste, ale jednak nie.

 

@TheMr.

Co z tego, że mają obecnie problem z produkcją SU-57? Tych myśliwców już teraz trochę mają i jestem pewny, że gdyby doszło do konfrontacji z NATO to one byłyby w użyciu. Tak samo z S-70. Dzisiaj mieli jeden (albo 3), ale równie dobrze mogę mieć ich setki w czasie gdyby doszło do walki z Zachodem w dalszej przyszłości.

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolski twierdzi, że żadnego friendly fire nie było. Dron z jakiegoś powodu wybrał wolność i Rosjanie go zestrzelili aby AU go nie przychwyciło. Jak widać trochę się spóźnili. Rosja posiadała 1 prototyp i 3 sztuki przedprodukcyjne. I jest to najbardziej zaawansowany sprzęt rosyjski, który w tym momencie pewnie jest już w drodze do USA.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki podobny do latające skrzydło hitlera

MDkwZmZjYiUKFSxedRFvMElNeAQzSGFmHlVgT3VT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MaxaM napisał:

Szczątki maszyny już pewnie lecą do USA, które zaciera ręce na tak ekstremalnie cenną zdobycz.

a co oni tam chcą z niego wyciągnąć skoro zostały tylko końcówki skrzydeł ? najważniejsze elementy spalone (stopione)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co USA niby miałoby uzyskać. Silnik to kopia RQ, z częściami z zachodu, silnik na bazie Saturna i miksem różnych rzeczy, awionika pewnie na gorszym poziomie, dane do EW? Są plotki że Ukraińcy przejęli ten samolot i chcieli go uziemić, więc dlatego Rosjanie rzucili SU-57. Rosjanie SU-57 na froncie nawet nie używają bo mają ich zbyt mało i boją się ich stracić. Więc EW na ten samolot działa jak najbardziej, zwłaszcza że EW poszło mocno do przodu przez ostatnie 2 lata. Ta "nowość" to jest miks technologii sprzed 50 lat i obecnymi, ale nie jest to coś czego USA nie posiada. 

Można by było jedynie dowiedzieć się w przyszłości jak neutralizować taki samolot, ale niczym Rosjanie wybudują chociaż eskadrę... to z 10 lat minie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MaxaM napisał:

Myślałem, że to oczywiste, ale jednak nie.

Jednak nie, niektórzy naprawdę myślą że USA chce go oglądać żeby posiąść jakąś technologię xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ogarnąć na jakim poziomie są ich badania i najwyżej skąd jest obecny podzespół na jakiej złożyli tą platformę testową by co najwyżej jakoś sankcjonować. To nic co jest finalnie sklecone i będzie raczej robione z zaprzyjaźnioną kliką państw. Jeśli Chiny mają jakiś wkład lub wejdą w jakieś joinventure z nimi raczej nikła szansa by mogli to jakoś sensownie torpedować. Trochę dziwne że gubią to na teatrze działań wojennych. Może sami testowali jak się sprawdzi i chyba nie było to oczko do zachodu 

Nie był to jakiś robot jeśli Ukraińcy przejęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rozwiązałem zagadkę z tymi monetami. Nabiegałem się w tych apartamentach i dotarłem do Blue Creek. Światła i cienia w tej grze przy tym HDR na OLEDzie to jest naprawdę uczta dla oczu! Chyba starczy mi na dziś bo czacha dymi strasznie. XD P.S. Świetne są też efekty cząsteczkowe jak przeciwnicy później jeszcze wybuchają od tego kwasu.
    • No właśnie grając koło godziny przed chwilą problem jakby wrócił, ale na mniejszą skalę. Cały czas dziwi mnie tylko to, że występuje to w jednej grze. Czyżby sam fortnite miał problem z radeonem ?
    • Czy moja obudowa wystarczy aby stworzyć nowy komputer ?
    • Raczej ogarnąć na jakim poziomie są ich badania i najwyżej skąd jest obecny podzespół na jakiej złożyli tą platformę testową by co najwyżej jakoś sankcjonować. To nic co jest finalnie sklecone i będzie raczej robione z zaprzyjaźnioną kliką państw. Jeśli Chiny mają jakiś wkład lub wejdą w jakieś joinventure z nimi raczej nikła szansa by mogli to jakoś sensownie torpedować. Trochę dziwne że gubią to na teatrze działań wojennych. Może sami testowali jak się sprawdzi i chyba nie było to oczko do zachodu  Nie był to jakiś robot jeśli Ukraińcy przejęli.
    • Siema!  Zawsze korzystałem z Intela -teraz przyszła pora na zmianę. Jako że uszkodziłem socket w mojej Gigabyte z370 hd3 i zostałem z i7 9700, postanowiłem zakupić Ryzena 5600 I teraz szukam do niego płyty głównej. OC nie robię, gry typu eafc 25, lol, Apex , warzone, cs2  Reszta: -chłodzenie Fortis 3 - 2x Crucial Ballistix BL8G32C16U4R.M8FE1 DDR4-3200. - RTX Gigabyte Aorus RTX 3060 Elite 12GB. - Seasonic Focus GX650. - Samsung 970 Evo nvme M2 500gb  - Crucial MX500 1gb - Monitor FullHD 165Hz Acera XV242Y.   CO byście wybrali żeby to miało ręce i nogi?  Kartę dźwiękową mam zewnętrzną creative'a Kartę sieciową 1gbps tplinka  Widziałem w fajnych cenach tj. 300-350 zł MSI b450 gaming plus max 289 zł https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-gaming-plus-max-6142844/?utm_source=smda_conv&utm_medium=affiliate&utm_campaign=IN_Convertiser&cvrid=CVR.9847.603399911.9320.coupons-and-vouchers..e7e1ccadb8ebfadaae89c2d247fd7895&utm_term=&utm_content=www.pepper.pl MSI B550m PRO-VDH 335 zł  https://www.amazon.pl/gp/product/B08NCK1MBQ/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1&tag=ugcplpepper21-21&ascsubtag=603401417     Brać coś z tego, czy znajdę coś lepszego? Jak będzie to uzasadnione to mogę dać max 450 zł na płytę 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...