Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, @lek napisał:

Raczej nigdzie ich nie wywiało, tylko zostały zdjęte ze stanu magazynowego i czekają na podwyżki.

Czyli chomikują licząc na wzrost cen?! Ryzykowne trochę zagranie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lukas999 napisał:

Witam.

Czy możecie wyrazić swoją opinię na temat karty RTX4090 Phantom GS. Widziałem że była w cenie 7400zł ale już poszła w górę... zastanawiałem się czy kupic czy dołożyć do 4090 TUF OC za 8500zł. Obecnie posiadam rtx3080 Tuf OC. Początkowo myślałem nad zmianą na 4080. Moze to wystarczyloby na moje potrzeby. Gram raczej w gry multiplayer w rozdzielczości 1440p. 

RTXy 40X0 bardzo dobrze sobie dają radę z temperaturą, nie trzeba brać jakiś topowych wersji. Mój palit 4090 kupiony za 7.5k nie widział jeszcze nigdy 70 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukibossss napisał:

RTXy 40X0 bardzo dobrze sobie dają radę z temperaturą, nie trzeba brać jakiś topowych wersji. Mój palit 4090 kupiony za 7.5k nie widział jeszcze nigdy 70 stopni. 

Prawda połowiczna (żaden gwarant), bo zawsze jest jeszcze "skaza egzemplarza". Moja 4090 bez UV na fabrycznym zegarku i prundzie na miękko przeskakiwała 70'C (żeby nie napisać więcej).
Tu już pewnie jakość składacza, pasty, itd. grają rolę. Ale zgadza się, że poza wyjątkowymi pechowcami (jak ze wszystkim) 40xx mają przerośnięte chłodzenia vs potrzeby = zwykle bywa zaskakująco chłodno. 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@*** ChOpLaCz ***no wiadomo że zawsze znajdzie się gorzej złożona sztuka. Ja mówię z mojego doświadczenia, miałem najbiedniejszego 4080, teraz 4090 również najniższych lotów i temperaturki super, cicho, także sensu dopłacania np. 1000zł do lepszej wersji to nie widzę. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukibossss napisał:

@*** ChOpLaCz ***no wiadomo że zawsze znajdzie się gorzej złożona sztuka. Ja mówię z mojego doświadczenia, miałem najbiedniejszego 4080, teraz 4090 również najniższych lotów i temperaturki super, cicho, także sensu dopłacania np. 1000zł do lepszej wersji to nie widzę. 

Przy 450W nie dobija do 70C? ile kręcą wtedy wentyle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lukas999 napisał:

Witam.

Czy możecie wyrazić swoją opinię na temat karty RTX4090 Phantom GS. Widziałem że była w cenie 7400zł ale już poszła w górę... zastanawiałem się czy kupic czy dołożyć do 4090 TUF OC za 8500zł. Obecnie posiadam rtx3080 Tuf OC. Początkowo myślałem nad zmianą na 4080. Moze to wystarczyloby na moje potrzeby. Gram raczej w gry multiplayer w rozdzielczości 1440p. 

Jedynie do czego można się przyczepić, to do kultury pracy łożysk wentylatorów, chłodzenie bez problemu daje sobie radę, cewki na szczęście siedzą cicho.

Metro Exodus: Enhanced Edition karta stock, 30min gry w 4K.

Metro.jpg

 

Edytowane przez Doamdor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Asus ROG Strix 4070 Ti, no i mam problem, że teraz domykając obydowę dociskałbym pewnie na centymetr przewód zasilania. Zdaje się, że to był jeden z problemów, z kartami... no i teraz pytanie: który adapter warto (można bezpiecznie?) kupić, aby kable szły bardziej pionowo z dołu?

 

 

W sensie, np. coś takiego: https://www.x-kom.pl/p/1144314-kabel-atx-molex-cablemod-adapter-12vhpwr-180-stopni-wariant-b-czarny.html

 

Można to bezpiecznie kupić, czy jednak nie?

Edytowane przez Wrotekiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka na gorąco odnośnie najnowszej PNY RTX 4070 Ti XLR8 OC, testuję sztukę z TechLord i jakież było moje zdziwienie jak minimalne obroty wentylatorów karty to ~1450 RPM :E..

Miałem do czynienia z pierwszymi sztukami jeszcze z lutego kupione w ME to tam wentylatory na STOCK w takim CP 2077 utrzymywały się w granicach ~1100-1200 RPM? Coś w tę deseń, natomiast w tym egzemplarzu ~1500-1550RPM? (temperatury podobne, ale w pomieszczeniu jest kilka stopni więcej), fakt, nadal jest zaskakująco cicho jak na taką prędkość obrotową aleeeee.. To już nie to samo.

Tutaj screen ze Starfield po UV (2850MHz/1.000V)

>>>KLIK<<<

Ręcznie również nie ma możliwości zejść poniżej ~1448RPM :D (minimum 30% prędkości wentylatorów)

BIOS tej konkretnej sztuki >>>KLIK<<<

Oraz dla porównania BIOS modeli z początku sprzedaży

https://www.techpowerup.com/vgabios/252841/pny-rtx4070ti-12288-221116

 

Hmmmm, chyba że to u mnie został syf po poprzedniej karcie (3060 Ti) i takie kwiatki się dzieją? :hmm: Ewentualnie coś z tą sztuką jest nie tak? Ale jakoś nie chce mi się wierzyć aby taką dziwaczną usterkę miała, posiada może ktoś tę kartę z tym samym biosem?

 

( dziś już nie mam za bardzo czasu ale jutro spróbuję reinstalki sterów z DDU, ale wątpię aby coś to zmieniło)

Edytowane przez Reverse17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. W czerwcu pojawiły się pierwsze przecieki o odświeżeniu kart z seri RTX 40. Głównie ma zostać zwiększony Vram od 4060 do 4080, a najmocniejsza ma dostać głównie więcej Cuda, bez Vram.

Coś w tym temacie się ruszyło? są nowe informacje?

Planuję zamianę obecnej 3080Ti na RTX4090, ale jak ma się pojawić coś jak wersja Super, to wolałbym się wstrzymać z zakupem 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z informacji ogólnodostępnych RTX 4090Ti nie będzie, bo RTX 4090 nie ma konkurencji.

Więc jak nie jesteś przekonany do RTX 4090, to czekaj na premierę RTX 5090.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, .PaVLo. napisał:

Hej. W czerwcu pojawiły się pierwsze przecieki o odświeżeniu kart z seri RTX 40. Głównie ma zostać zwiększony Vram od 4060 do 4080, a najmocniejsza ma dostać głównie więcej Cuda, bez Vram.

Coś w tym temacie się ruszyło? są nowe informacje?

Planuję zamianę obecnej 3080Ti na RTX4090, ale jak ma się pojawić coś jak wersja Super, to wolałbym się wstrzymać z zakupem 🤔

Nic się nie pojawi bo i po co? Jakoś nie widzę aby AMD miało coś co by jakoś ultra silnie kontrastowało z ramówką Nvidii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, .PaVLo. napisał:

Głównie ma zostać zwiększony Vram od 4060 do 4080,

Nieeeeno, więcej niż 16GB VRAM w RTX 4060Ti to już chyba lekka przesada jest 🤭

A tak serio, to może wreszcie będą te wersje SUPER (choć jak wyżej wspomniał @Art385, też coś w to powątpiewam obecnie):
RTX 4050 SUPER     AD107  2816cuda   8GB VRAM 128bit GDDR6
RTX 4060 SUPER     AD106  3840cuda    8GB VRAM 128bit GDDR6
RTX 4060Ti SUPER  AD104  5120cuda  12GB VRAM 192bit GDDR6
RTX 4070 SUPER      AD104  6656cuda  12GB VRAM 192bit GDDR6X
RTX 4070Ti SUPER   AD103  8704cuda  16GB VRAM 256bit GDDR6X
RTX 4080 SUPER       AD102 11520cuda 20GB VRAM 320bit GDDR6X

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być złym wróżem ale jak teraz podkręcą power i dadzą więcej Vramu to co nas skłoni do wymiany jeśli nie będziemy mieli noża na gardle? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Wrotekiusz napisał:

 

W sensie, np. coś takiego: https://www.x-kom.pl/p/1144314-kabel-atx-molex-cablemod-adapter-12vhpwr-180-stopni-wariant-b-czarny.html

 

Można to bezpiecznie kupić, czy jednak nie?

Nie wiem jaki masz zasilacz, ale ja do Seasonica kupiłem u chinola TAKIE COŚ i śmiga od lutego z Tuf'em 4080 ;)

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do niegdyś wałkowanego tematu taktowania GPU. nVidia deklaruje jakieś max taktowanie boost (przykładowo dla RTX 4060Ti jest to 2535MHz), ... tym czasem nawet ich model FoundersEdition ładuje 2805MHz, a nawet w chwili "słabości" jak zwolni, to i tak do 2745MHz, czyli nadal znacznie ponad deklarowane max boost 2535:

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4060-ti-founders-edition/37.html

TAK, WIEM, że moc mieści się w limicie, temperatury są w normie, więc "można" ... ale w takim razie skoro ta częstotliwość max boost, to i tak jest takie "fugazi" to po co w ogóle producent ją podaje?

Wiecie może jakie jest oficjalne stanowisko nVidii na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kyle_PL napisał:

nVidia deklaruje jakieś max taktowanie boost

To nie jest maksymalny Boost i nigdy nie był. To bardziej coś jak gwarantowany zegar Boost.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie faktycznie nVidia, nazywa ten boost, częstotliwością i tutaj zacytuję: "podwyższoną" ... a nie maksymalną:

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/40-series/rtx-4060-4060ti/

... na stronie nVidii bieda coś konkretnego odszukać na ten temat, tylko są jakieś marketingowe bzdety:

Cytat

GPU Boost

GPU Boost helps extract every ounce of computing power from graphics cards, maximizing frame rates in each and every game.

źródło (kopia z google, bo na serwerze nVdii strony już nie ma):

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Ec68648SvjQJ:https://www.nvidia.com/en-us/geforce/technologies/gpu-boost/&cd=9&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-d

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tomcug napisał:

To nie jest maksymalny Boost i nigdy nie był. To bardziej coś jak gwarantowany zegar Boost.

Byłoby to prawdą gdyby w przypadku niektórych generacji zegar nie spadał poniżej boosta pudełkowego ;)

Max boost podaje nvinspector ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że bardziej jak gwarantowany, a nie do końca gwarantowany. Sam mam kilka kart, w których pod mocnym obciążeniem leci nieco poniżej zegarek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maras2574 napisał:

Nie wiem jaki masz zasilacz, ale ja do Seasonica kupiłem u chinola TAKIE COŚ i śmiga od lutego z Tuf'em 4080 ;)

Matko Bosko, ja po naczytaniu się o paleniu złącz się cykam przed w miarę markowym adapterem za 200 zł, a Ty mi coś z Aliexpress proponujesz :) Zawału bym dostał przy każdym większym obciążeniu..

Zresztą i tak bym się  bał, że nie zmieści mi się. Schrzaniłem mierzenie obudowy.

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wrotekiusz napisał:

się cykam przed w miarę markowym adapterem za 200 zł

CableMod? Jak tak, to się słusznie cykasz :cool:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Wrotekiusz napisał:

Chyba po prostu kupię nową obudowę

Wytnij dremelem dziure na kabel i będzie ekstra mod xD

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wrotekiusz napisał:

Matko Bosko, ja po naczytaniu się o paleniu złącz się cykam przed w miarę markowym adapterem za 200 zł, a Ty mi coś z Aliexpress proponujesz :) Zawału bym dostał przy każdym większym obciążeniu..

Zresztą i tak bym się  bał, że nie zmieści mi się. Schrzaniłem mierzenie obudowy.

 

Ale wiesz że strach ma wielkie oczy :E Nie ja jedyny tutaj jadę na chinolu ;) CableMod ? Wyżej tomcug już napisał :) O przyczynie topienia wtyczek nie będę pisał bo było tu wałkowane do porzygu, a i sam widzę się naczytałeś ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego postu, nie ma na sali kogoś ze względnie świeżym 4070 Ti XLR8 OC? :)

Trochę info zawarłem również na TPU, może tam się odnajdzie śmiałek aby porównać karty :poke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...