Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tanich DAC na USB nie widzę sensu w patrzeniu na kodek XD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dawna nie patrzę co za złom pchają do płyt, bo od lat siedzę na dźwiękówkach zewnętrznych. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Markiz88 napisał:

tak nawiązując do płyty dziwi mnie że do płyty pchają kodek "Realtek ALC897" 

Akurat na tym najmniej zależało 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Przy tanich DAC na USB nie widzę sensu w patrzeniu na kodek XD

One wcale nie są lepsze a zabierają port USB.

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank 🤣 

13 godzin temu, galakty napisał:

Przy tanich DAC na USB nie widzę sensu w patrzeniu na kodek XD

Za 300zl kupujesz Creative G6 Refuba i spokój na lata. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, Phoenix. napisał:

649zl

lepsiejsza niż msi gaming plus wifi  ??

aa ona ma pcie 5.0 , chyba se wezme ;)

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z teog co widze obie nie maja pcie 5.0 ale ja osobiscie preferuje GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasugerowałem się tym co piszą w x-kom :

"

 

Cytat

 

Gigabyte B650 GAMING X AX V2

to stworzona dla graczy płyta główna z socketem AM5 i wsparciem dla PCIe 5.0. Dzięki temu w pełni wykorzystasz możliwości nowoczesnych GPU "

 

zdążyłem w ostatniej chwili, ciągle miałem dylematy czy iść w am5, teraz już chyba kości zostały rzucone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mimuszek napisał:

zdążyłem w ostatniej chwili, ciągle miałem dylematy czy iść w am5, teraz już chyba kości zostały rzucone

Dobra cena za tą płytkę. Sam bym ją wziął gdyby była za tyle w momencie przesiadki na AM5.
Na allegro chińczyk sprzedaje 7500F za 624zł (z wysyłką). Dobry tandem.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lameismyname napisał:

za 624zł (z wysyłką).

widziałem, ale to już chyba wolę od owocowych z fakturą i pewniejszą gwarancją za 690

pamięci wezmę chyba te co ty masz goodramy 6000, bez szaleństw..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mimuszek napisał:

zasugerowałem się tym co piszą w x-kom :

"

 

zdążyłem w ostatniej chwili, ciągle miałem dylematy czy iść w am5, teraz już chyba kości zostały rzucone

W GB masz PCI-E 5.0 ale dla dysku m.2, w MSI chyba tego nie ma. W sumie to i tak żadna strata, 5.0 nie daje tak na prawdę nic w codziennym użytkowaniu, a same dyski są sporo droższe i cieplejsze od tych z 4.0. W MSI jest przede wszystkim lepsza sekcja zasilania, ale nie jakoś znacząco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, QuBBa napisał:

W GB masz PCI-E 5.0 ale dla dysku m.2,

tak, tak, doczytałem już o tym, chyba jednak anuluję i wezmę msi, jestem przywiązany do ich płyt, biosu itd

jednak ten opis, slogan reklamowy na stronie x-kom może być mylący, stawiający w jednym zdaniu pci-e 5.0 i wykorzystanie nowoczesnych gpu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym wybrał MSI z tych dwóch :thumbup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mimuszek PCI-E 5.0 na GPU dopiero od B650E czyli ok 1000zł. Co do dysków PCI-E 5.0 to są ok. 2x droższe, grzeją się strasznie, wydajniejsze są trochę w benchmarkach czy na papierze, ale w praktycznym użytkowaniu prawie wcale. Traktowałbym je jako ciekawostkę. Sam wczoraj odebrałem dysk na PCI-E 4.0 pomimo, że mój mobas obsługuje 5.0. A co do pamięci Goodrama, wkładasz, wczytujesz profil EXPO i zapominasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lameismyname napisał:

PCI-E 5.0 na GPU dopiero od B650E czyli

wg specyfikacji chipsetu, b650 też obsługuje pcie 5.0 dla grafiki, de facto jest chyba asrock b650 bez e, steel legend, a jak ci napiszą na głownej stronie 

Cytat

" to stworzona dla graczy płyta główna z socketem AM5 i wsparciem dla PCIe 5.0. Dzięki temu w pełni wykorzystasz możliwości nowoczesnych GPU

to przecież ewidentnie sugeruje że ta płyta takowy ma, a jeszcze musisz szybko klikać, bo przecena z 800 na 650 i zaraz braknie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

była już dyskusja na forum o tym że zależne jest to tylko od producenta, poblokowali to., tak samo było z pcie 4.0 na b450

https://www.purepc.pl/asrock-b650-steel-legend-wifi-nowy-wariant-plyty-glownej-z-dobra-specyfikacja-skierowany-do-oszczedniejszych-graczy

teraz to już sam nie wiem...

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mimuszek napisał:

zasugerowałem się tym co piszą w x-kom :

"

 

zdążyłem w ostatniej chwili, ciągle miałem dylematy czy iść w am5, teraz już chyba kości zostały rzucone

A ja sie zasugerowalem na koncu opisem pcie 4.0 16x :D

"

Korzystaj z najszybszych komponentów

Dzięki wsparciu dla PCIe 4.0, płyta B650 GAMING X AX V2 obsłuży najlepsze gamingowe podzespoły. Wzmacniany slot PCIe x16 dla karty graficznej pracuje z przepustowością do 64 Gb/s i pozwoli Ci wykorzystać możliwości GPU. Trzy złącza M.2 również korzystają z tego standardu, dzięki czemu podłączysz do nich ultra szybkie dyski SSD NVMe. System, gry i aplikacje będą się ładowały błyskawicznie."

31 minut temu, Lameismyname napisał:

@mimuszek Pewny jesteś?
 

Faktycznie ma ale to mozna powiedziec rodzynek.

https://www.asrock.com/MB/AMD/B650 Steel Legend WiFi/index.pl.asp

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nei rozumiem czemu w takim razie ten GB taki drogi, nic nadzwyczajnego nie oferuje, nawet audio ma z dupy. cena ze strzału była akuratna, ale regularna 800zł...

chociaż widać popularność am5, jak wymiotło asrocka hdv wszędzie, było poniżej 500zł, a teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mimuszek

pikachu-face.jpg

Właśnie rzuciłem okiem na ceneo i allegro... co tu się odwala... ASRock B650M-HDV M.2 z realną dostępnością po 650zł i więcej. Kogoś chyba cycki szczypią.

Gdyby taką cenę tą płyta miała w dniu kiedy ją kupowałem, dołożyłbym do ASRocka B650E PG Riptide WiFi - w tym momencie cena zaczyna się od 918zł (https://www.zadowolenie.pl/asrock-plyta-glowna-b650e-pg-riptide-wifi-am5-4ddr5-hdmi-m-2-eatx)

Aha i trzeba uważać na płyty B650 których nazewnictwo sugeruje tj. B650E, można się niechcący pomylić (
np. Asus TUF GAMING B650-E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są  b650 bez E z PCIE 5.0 ,chyba z dwa rodzynki  jedna wlasnie b650 stell legend wifi  ma pcie 5.0 dla gpu   i jeszcze jedna  nie pamietam modelu ale jak się nie mylę to jest ;)

1 godzinę temu, Lameismyname napisał:

@mimuszek

pikachu-face.jpg

Właśnie rzuciłem okiem na ceneo i allegro... co tu się odwala... ASRock B650M-HDV M.2 z realną dostępnością po 650zł i więcej. Kogoś chyba cycki szczypią.

Gdyby taką cenę tą płyta miała w dniu kiedy ją kupowałem, dołożyłbym do ASRocka B650E PG Riptide WiFi - w tym momencie cena zaczyna się od 918zł (https://www.zadowolenie.pl/asrock-plyta-glowna-b650e-pg-riptide-wifi-am5-4ddr5-hdmi-m-2-eatx)

Aha i trzeba uważać na płyty B650 których nazewnictwo sugeruje tj. B650E, można się niechcący pomylić (
np. Asus TUF GAMING B650-E)

Coś źle patrzysz bo ASRock B650M-HDV M.2  sa np w proline po 475pln i to z wysyłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unadarek W proline zostały ostatnie sztuki w jednym ze sklepów stacjonarnych. W proshopie brak, czekają na dostawę. To z Ceneo dwie pozycje z normalną ceną, reszta 650zl+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Lameismyname napisał:

@unadarek W proline zostały ostatnie sztuki w jednym ze sklepów stacjonarnych. W proshopie brak, czekają na dostawę. To z Ceneo dwie pozycje z normalną ceną, reszta 650zl+

Zaraz zapewne po weekendzie dorzucą stany magazynowe na stronę :E  tego całego elektrośmiecia jest tyle naprodukowane że pałka mięknie :thumb: dlatego wątpię żeby akurat ten mobas zdrożał tak drastycznie :P czyli coś pod 2 stówki

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unadarek Bardziej mi to wygląda na sztuczne zawyżenie ceny. Może im nie schodzi ciut tańszy ASRock B650M-H/M.2+ to specjalnie podnieśli HDV. W cenie 500zł HDV to bardzo mocna pozycja względem konkurencji ale za 650zł bez sensu kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...