Skocz do zawartości
hwdp43

MISTRZOSTWA ŚWIATA - KATAR 2022

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Reddzik napisał:

Właśnie, nie czaje czemu mamy kibicować Meksykowi? W tym momencie najkorzystniej dla nas, by w meczu ARG-MEK, był po prostu remis. Obie drużyny mają wówczas po jednym punkcie i w ostatnim meczu nam wystarczy remis.

EDIT: już czaje: Przegrana dziś Argentyny, powoduje, że nawet jak wygrają z nami, to i tak będą mieli mniej punktów. Mecz Meksyk-Arabia pomijam w tym momencie.

Dobrze kombinuje? To drugie rozwiązanie jest chyba bardziej korzystne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SamoaJoj napisał:

Przecież tutaj nawet wygrana 5:0 nic nam nie da niestety. Bo Argentyna rozpędzona jak walec i wkurzona po przegranej z Arabią, rozjedzie i Meksyk, i nas..... Jest duża szansa na to, że z 4 pkt nie wyjdziemy z grupy.

Na razie ten walec nie rozjechał arabów, więc bym go tak nie rozpędzał. :E

Ooo, widzę już tutaj rachują szanse...:rotfl:. To chyba tradycja? Niezły odlot macie.:rotfl:

Pro po meczu, co nam robił złamas piątek???? Jemu już chyba tylko granie w reklamie wychodzi.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Áltair napisał:

Szczęsny 10/10.

Akurat to jest cud,że Szczęsny na tym mundialu dobrze gra,bo z reguły na dużych turniejach zawsze coś odwalał :E. Tak samo Krychowiak nie zawala,o dziwo do tej pory ani jednej żółtej/czerwonej kartki nie zobaczył.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie myślałem, że Cash zaraz wyleci z boiska bo mu palma odbiła i w zasadzie za tą drugą interwencje gdzie użył łokcia mógł dostać drugą żółtą kartkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mógł, a powinien dostać. To był faul na żółtą, nawet z bezpośredniej czerwieni by się sędzia w tym przypadku wytłumaczył. No, ale oddał arabom w postaci karnego z tyłka. Swoją drogą abdule aktorzyli komicznie grając pod kartki dla nas. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Tak samo Krychowiak nie zawala

Może i nie schrzanił nic, ale gra drewnianie, piłka mu się plącze pod nogami. Już nie wspominając o dobitce na karnym. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2022 o 14:59, hubio napisał:

Obstawiacie coś czy tylko oglądacie ?

Obstawiam, ale na luzie. Wczoraj złamałem zasadę (zawsze obstawiać na live, głównie na bramki) ale jakoś weszło. Generalnie te mistrzostwa (jak na razie) idą strasznie gładko i przede wszystkim dobrą skutecznością, ale Senegal mi wczoraj przysporzył sporo nerwówki :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zdunzdun napisał:

Obstawiam, ale na luzie. Wczoraj złamałem zasadę (zawsze obstawiać na live, głównie na bramki) ale jakoś weszło. Generalnie te mistrzostwa (jak na razie) idą strasznie gładko i przede wszystkim dobrą skutecznością, ale Senegal mi wczoraj przysporzył sporo nerwówki :E 

No ja dzisiaj kolejny mecz byłbym do przodu z Francją na live przy 0:0 :) Ale koncentruję się na pracy i nie chcę tu już myśleć. Dla mnie najgorszy możliwy okres na te MŚ. Gorszego nie mogło być :) Ale trudno. Choć było trochę niespodzianek i granie ako na faworytów mogło by się źle skończyć: Argentyna, Anglia, Holandia itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hwdp43 napisał:

 

Tak to jest jak się pracuje na 2 zmiany. :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hubio napisał:

Choć było trochę niespodzianek i granie ako na faworytów mogło by się źle skończyć: Argentyna, Anglia, Holandia itd

Dlatego jest to jedna z najgorszych form obstawiania. Jak siedzi się na live to jeszcze można kontrolować przebieg wydarzeń tzn po doświadczeniach z boiska można wysnuć jakieś wnioski, a jak w ciemno lecimy na faworytów (gdzie kursy są wiadomo jakie) no to trzeba liczyć się z częstym uwaleniem środków. 

Moja zasada- live, bramki, kursy powyżej 2.00. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zdunzdun napisał:

Moja zasada- live, bramki, kursy powyżej 2.00. 

Dobra zasada, ale ja często na live się gubiłem. Np. po przerwie wychodziła zupełnie inna drużyna w sensie jakościowym. U mnie na live najbardziej sprawdzało się tak, że np. w pre miałem postawić coś na dany zespół. Po solidnej analizie. Ale kurs był słaby więc jak do jakieś 60 min. było 0:0 i widziałem, że drużyna dominuje, a solidna analiza pre też mówiła, żeby to zagrać - to wtedy wchodziło z ogromną skutecznością na live. A generalnie ako to grałem po to, żeby sobie oglądać wszystkie mecze bo nic tak się dobrze nie zapamiętuje świadomie i podświadomie jak się ogląda na live coś co się zagrało. Na te MŚ nie mam ani kasy ani czasu i koncentracji więc szkoda, ale mówi się trudno. Od wielu lat wygrywałem na takich imprezach albo na 0.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysunął się jeden wniosek po meczu Argentyny z Meksykiem. Jeśli nasi serio z Argentyną zagrają totalny autobus na polu karnym oraz głównie lagi,to możemy być jeszcze bardziej skarceni niż Meksykanie,którzy dostali dwójkę w drugiej połowie od Argentyny. Co prawda Argentyna długo grała bez polotu,ale z czasem zaczęli przeważać i dochodzić do sytuacji bramkowych,dzięki czemu strzelili te dwa gole.

Obym w środę się mylił :E.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale serio - ostatnia faza walki grupowej i walczymy z Argentyną o wszystko. Myślę, że każdy brałby taką opcję przed mundialem jako dobrą i pożądaną nawet. I to jeszcze z zapasem jedziemy na ten mecz o wszystko, bo wystarczy nam remis. Imo na labie tak gorąco nie było, ale w sieci straszna sraka się wylała na trenera i kadrę po meczu z Meksykiem. Też mi się ten mecz nie podobał, ale wynik był ok. I teraz z tego mamy korzyści pt. 1 miejsce w grupie po 2 kolejkach. Szkoda tego karnego Lewego, bo byłoby z bani, ale imo serio mamy spore szanse na wyjście z grupy. A to byłby duży sukces. 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Wysunął się jeden wniosek po meczu Argentyny z Meksykiem. Jeśli nasi serio z Argentyną zagrają totalny autobus na polu karnym oraz głównie lagi,to możemy być jeszcze bardziej skarceni niż Meksykanie,którzy dostali dwójkę w drugiej połowie od Argentyny. Co prawda Argentyna długo grała bez polotu,ale z czasem zaczęli przeważać i dochodzić do sytuacji bramkowych,dzięki czemu strzelili te dwa gole.

Obym w środę się mylił :E.

Moim zdaniem Meksyk w II poł. robił już rękawami i dlatego tak się stało + geniusz Messiego. Pytanie czy naszym starczy kondycyjnie sił na 3 mecz ?

Jak dobrze liczę remis też urządzi Argentynę jeśli Meksyk by wygrywał z Arabią (co jest bardzo możliwe) bo wtedy Arabia ma 3pkt, Meksyk ma 4pkt a my 5pkt, ale Argentyna 4pkt i chyba lepszy bilans niż Meksyk. Więc może być pojedynek korespondencyjny. Będzie ciekawie :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tym bardziej szkoda, tego niewykorzystanego karnego z Meksykiem. Byśmy mieli teraz 6 punktów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby Lewy trafił karnego z Meksykiem to nie wiadomo czy mecz byśmy wygrali, rownie dobrze Meksyk po stracie gola moglby docisnac jeszcze bardziej i wladowac nam 2 bramki w koncowce. Albo jesli Lewy by trafil to Araby z nami tez by tafili i bylo by kuku ?  Scenariuszy bylo by mnostwo dlatego nie ma sensu takie gdybanie. Ulozylo sie to wszystko tak ze gramy o awans , a nawet 1 miejsce w grupie ze swiatowa potega.Jak to sie skonczy nie wiadomo , wiadomo ze beda wielkie emocje ktorych na poprzednich mistrzostwach nie bylo. Z nasza gra bedziemy pewnie cierpiec ale trzeba zagrac odwaznie na 2 napastnikow bo mamy wiele do zyskania a malo do stracenia. Porazka z Argentyna nikogo nie zdziwi , natomiast kazdy inny wynik bedzie niespodzianka i da nam awans 

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy mecz do obejrzenia  - Hiszpania vs Niemcy. :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Spl97 napisał:

Akurat to jest cud,że Szczęsny na tym mundialu dobrze gra,bo z reguły na dużych turniejach zawsze coś odwalał :E. Tak samo Krychowiak nie zawala,o dziwo do tej pory ani jednej żółtej/czerwonej kartki nie zobaczył.

Było miłe zaskoczenie. Przed tym karnym chciało mi się odejść od telewizora ;)

Zwróciliście przy okazji może uwagę na kibiców Arabii? Widać, że to kraj muzułmański, bo ani jednej kobiety nie było chyba na trybunach, kiedy u nas były nawet z dziećmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Arabów to norma,że kobiet na trybunach nie ma. Choć największy islamski beton jest tak naprawdę w Iranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Japonia przegrała z Kostaryka 0:1 :)  Mundial pełen niespodzianek. Niemcy dzisiaj mogą zostać rozbici w proch przez Hiszpanów albo zagrają mecz życia i wygrają. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Reddzik napisał:

Policz dokładnie, Meksyk gra z Arabią, więc jak ma wygrać 2 mecze, to Arabia nie może wygrać :szczerbaty: więc Arabia nie może mieć 6pkt

Fakt :E Mój błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, xtn napisał:

Właśnie Japonia przegrała z Kostaryka 0:1 :)  Mundial pełen niespodzianek. Niemcy dzisiaj mogą zostać rozbici w proch przez Hiszpanów albo zagrają mecz życia i wygrają. 

W grupie E może wystąpić taka konfiguracja,że Japonia,Kostaryka i Niemcy mogę mieć po trzy punkty każda :E i z grupy wyjdzie,kto w ostatecznym rozrachunku będzie miał najlepszy blians bramkowy bądź kto strzeli więcej goli :cool:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...