Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

Wymagania sprzętowe Senua's Saga: Hellblade II PC nie są zbyt wysokie, ale nie obejdzie się bez Windows 11 | PurePC.pl

Ostatnie wymaganie dotyczy systemu operacyjnego i tutaj, według wpisu na Steam, gra wymagać będzie najnowszego Windows 11.

🤣

Kogoś to jeszcze dziwi? Według mnie 11 to bardzo dobry system. 

  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, do nękania reklamami gdzie popadnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich reklamach piszesz?? Uzywam Win 11 dosc dlugo i zadnych reklam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@.PaVLo. Mówisz o tych reklamach po ostatniej aktualizacji windowsa 11? zaktualizowałem ale żadnych reklam nie mam, zresztą ostatnio gdzieś artykuł czytałem, że można to wyłączyć w ustawieniach windowsa:  odznaczasz " Pokaż zalecenia dotyczące porad, skrótów, nowych aplikacji i nie tylko"

 

20 minut temu, Phoenix. napisał:

O jakich reklamach piszesz??

Chodzi jemu pewnie o ostatnią aktualizację windowsa 11. 

Ten artykuł:  https://www.dobreprogramy.pl/nowa-aktualizacja-wprowadza-reklamy-do-windows-11-mozna-je-latwo-wylaczyc,7020722012158880a

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MrKetiw napisał:

Kogoś to jeszcze dziwi? Według mnie 11 to bardzo dobry system. 

Wystarczy poczekac z rok po wydaniu nowego systemu jak ogarna. Dzis nie wyobrazam sobie powrotu do Win10. System jak system, dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, MrKetiw napisał:

Kogoś to jeszcze dziwi? Według mnie 11 to bardzo dobry system. 

Użytkownicy odwracają się od Windowsa 11. To nie spotkało nawet Windowsa 8 (gry-online.pl)

Jeszcze w lutym 2024 roku udział w rynku Windowsa 11 miał wynosić 28,16%, co było rekordem dla tego systemu operacyjnego. Sukces jednak nie trwał długo, ponieważ już w kwietniu udział wynosił już zaledwie 25,65%. Natomiast Windows 10 zyskuje nowych użytkowników i pierwszy raz od wielu miesięcy przekroczył 70% udziału w rynku. To sugeruje, że osoby, które wcześniej zdecydowały się na Windowsa 11 wracają do „dziesiątki”.

Ja mam 10-tkę w domu, 11-tkę w pracy. Pod każdym względem wolę 10-tkę. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziś do gier z grubsza winda 11, lepsza kalibracja HDR i takie pierdoły, a tak ogólnie to nie czuję różnicy po przesiadce z 10tki :E

11 to w zasadzie 10tka tylko dalej rozwijana i ulepszana :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledy sa byly i beda, a od wielu lat bledy ktore wyczytuje to zadne mi sie nie przytrafily ;) A jesli juz MS podaje jakies wpadki to szybko to lataja i tak w kolko. No stress ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, Kris194 napisał:

Odpowiedź będzie pewnie taka jak zawsze: nie używam albo u mnie wszystko działa :) 

A Senua zapowiada się na bardzo dobrą grę.

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mod nas prześwięci za offtop😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich nas, ja o grze piszę, Senua interesujący tytuł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Element Wojny napisał:

A Senua zapowiada się na bardzo dobrą grę.

Jedynka to było coś unikalnego, mam spore obawy co do tego czy dadzą radę to powtórzyć. Do tego jeszcze nieszczęsny UE5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMqcjDHXkAE25WG.png?ex=6636519e&is=66350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

RTX 3080 - 1440p@30

Ach ten UE5, sprzęt gniecie aż miło a tu nawet RT nie ma :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kris194 napisał:

RTX 3080 - 1440@30

Ach ten UE5, sprzęt gniecie aż miło a tu nawet RT nie ma :E

Skad info ze chodzi o 30fps?? na slajdzie nie widac ale moze wiesz cos wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane na dole, że wyższe ilości klatek są osiągalne przy użyciu DLSS 3, FSR 3 lub XESS 1.3. Do tego wymagania pod kątem Medium @ 1080p są bardzo zbliżone do specyfikacji konsol pod względem GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma podanego bazowego fps, napsianie jest, ze za pomoca upscalerow uzyskuje sie wieszy fps ale to chyba zadna nowosc :E. Ja sie pytam gdzie info o 30fps?? Albo potrafisz to wskazac albo gwiazdorzysz. Aha porownales sobie wymagania do spec konsol :rotfl: Czyli info wysane z tylka.

Wieksze fpsy dzieki uspscalerom to jak napisac, ze wiekszy fps bedziesz miec na mocniejszym gpu :rotfl:

Czyli nie masz konkretnej informacji o 30fps. Za to wymyslasz bajki na podsatwie tego co tobie sie wydaje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest podobno oficjalne info na tt że minimalne dotyczą 1080p + 30 fps, więc luźne założenie że dotyczy wszystkiego. Chociaż podejrzany jest ten ARC A770 jako odpowiednik 3080 więc nie wiadomo co kombinują 

Jeśli rzeczywiście 30 fps to albo skopana klasycznie optymalizacja dla UE5 albo mamy next-genową grafikę. Po tych gameplay'ach co dali do tej pory to ciężko powiedzieć - tam jest takie mydło jak w grach z FSR 1.0 w trybie performance :szczerbaty:

 

Edit: + kolejne info, że na XSX mamy 30 fps w dynamicznej rozdzielczości 920p-1070p

 

Edytowane przez FataIity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kolega napisał wprost ze jego zdaniem będzie to działać tak a nie innaczej to by nie było tematu. Bo nie chodzi mi o strzelanie, a z góry mozna założyć ze będzie to działać słabo jak jest na UE5. 
Wydajność konsol przemilczmy bo serwowanie gry w 30fps i ponizej 1080p to jest ponizej jakiejkolwiek godności 🤣
 

Ta gra to i tak nie będzie żadnym sukcesem bo skierowana jest do wąskiego grona osób, tak jak jedynka nie była niczym wyjątkowym tak tez tutaj będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenix. napisał:


Ta gra to i tak nie będzie żadnym sukcesem bo skierowana jest do wąskiego grona osób, tak jak jedynka nie była niczym wyjątkowym tak tez tutaj będzie. 

Mnie jedynka podobała się nawet, myślę że z dwójką będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiłem się od jedynki i finalnie jej nie przeszedłem ale dwójka wygląda jakoś lepiej dla oka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 11 trochę mnie martwi, mam nadzieję, że zrobią jakieś obejście. Nie jestem jakimś boomerem, co boi się nowych rzeczy, ale z doświadczenia nowe Windowsy dopiero tak z 5 lat po premierze xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w oficjalnych wymaganiach jest podane, że Windows 10 będzie kompatybilny. Co do wymagań, to pewnie bez sprzętowego lumena nie będzie tak źle. 

Strzelam, że te 1440p/DLSS Quality/ustawienia konsolowe i te 60 klatek na 3080 będzie osiągalne bez problemu : )

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...