Skocz do zawartości
flacko

Laptop do montowania filmów i pracy zdalnej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukam laptopa z dobrymi parametrami i jednocześnie długim czasie pracy na baterii. Najlepiej gdyby spełniał następujące wymagania:
- ma 16GB RAM, dysk co najmniej 512GB SSD, względnie dobra grafika i procesor,
- poradzi sobie z montowaniem filmów w Adobe Premiere,
- wytrzyma co najmniej 4-5h na baterii przy niezbyt obciążającej pracy (głównie na przeglądarce),
- Windows 11,
- ekran 15-16'.

Budżet do 3500 - 3700 zł.

Oglądałęm https://www.komputronik.pl/product/768773/dell-inspiron-15-3511-3155-czarny-512gb-m-2-pcie-16gb.html?fbclid=IwAR11zie4ssq0P29vZUjD9cVGGUAgLRTwEVMWajmtvFdT0mdBidqcuGPjRsA
oraz
https://www.morele.net/laptop-huawei-matebook-d16-53011sjw-8259073/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=28b624c5-b90b-1686-abca-4ca23cf8dfbc&fbclid=IwAR3y8XaSEuJpBe_WG6ZOfxx7lgl1kXm8zVdzrRgpqhe7iwb1toFOk9629gk
Nie mam jednak pewności czy procesory i karty graficzne poradzą sobie bez problemów z montowaniem.

Z góry dziękuję za pomoc! ?

Edytowane przez flacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do montażu filmów lepiej wziąć Intela, ze względu na QuickSync, ale tu wybór nie jest taki oczywisty, bo w tej cenie raczej nie dostaniesz 6-rdzeniowego Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dell ma procesor niskonapięciowy, dyskwalifikuje go to do wymienionych zadań.

Jest natomiast wersja z o wiele mocniejszym CPU i w lepszym modelu z wydajnym chłodzeniem w Twoim budżecie:

Dell Inspiron G15 5510 i5-10500H/16GB/512/GTX1650 - 3799 zł

6 rdzeniowy 12 wątkowy procesor od Intela

Wydajność będzie podobna jak w Matebooku a nawet stwierdziłbym że lepsza w i5 z uwagi na obniżoną moc tego Ryzena - ten laptop nie ma jakiegoś wybitnego chłodzenia do pracy pod pełnym obciążeniem jak przy obróbce wideo

 

O wiele bardziej polecałbym jednak dorzuć trzy stówki , bo znaczący przeskok możesz uzyskać wybierając:

Dell Inspiron G15 5511 i5-11400H/16GB/512/Win11 RTX3050 - 4099 zł

Z uwagi na wydajniejszy procesor i o wiele mocniejszą grafikę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tych dellach matryce są bardzo średnie. 

Zobacz Lenovo idealpad 5 pro 16. 2560 x 1600 16:10 sRGB 100%, ponad 70% pozostałe. Ale format tobi robotę. W tym budżecie możesz pozwolić sobie na OLED, ale reszta przeciętna. W tym masz też wersję z Intelem pełnonapięciowym. Alu buda, liche granie. 

Intel z mx450 ma ekran 60hz

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Petru23 napisał:

Przecież w tych dellach matryce są bardzo średnie. 

No tak, bo do obróbki wideo matryca jest ważniejsza niż wydajne podzespoły, lepiej wziąć lepszą matrycę ze słabszym procesorem i mx450 

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, manuelos napisał:

No tak, bo do obróbki wideo matryca jest ważniejsza niż wydajne podzespoły, lepiej wziąć lepszą matrycę ze słabszym procesorem i mx450 

Masz wersję z gtx1650 w tej cenie. O mx450 wspomniałem wskazując na niższe odświeżanie ekranu, żeby na to uważał. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flacko Lenovo IdeaPad 5 Pro-16 R-5/16GB/512/Win11X GTX1650 120Hz 3699 zł
Cena z kodem "mobilne-wakacje". Matryca WQXGA IPS z 100% pokryciem kolorów, procesor AMD lecz 6 rdzeniowy, grafika z 4 GB ram, przyzwoite wykonanie, system w cenie.

Jeżeli chodzi o intel

Dell Inspiron G15 5511 i5-11260H/16GB/512/Win11 RTX3050 3699 zł
Cena z tym samym kodem, tylko trochę nowszym procesorem niż podane poprzednio modele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manuelos @pbesc @Czekoladka2 orientujecie się może jak długo wysłane przez Was propozycje wytrzymują na baterii? Tak jak pisałem praca niezbyt obciążająca, ale niektóre laptopy są chyba typowo gamingowe i z nimi może być problem żeby wytrzymały te 4-5h? Chyba, że są aż tak wszechstronne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, flacko napisał:

 Tak jak pisałem praca niezbyt obciążająca, ale niektóre laptopy są chyba typowo gamingowe i z nimi może być problem żeby wytrzymały te 4-5h? Chyba, że są aż tak wszechstronne :)

https://www.notebookcheck.net/Dell-G15-5510-laptop-review-Budget-120-Hz-gaming-laptop-faces-its-AMD-counterpart.616766.0.html#toc-7

6h korzystania z neta, 8h oglądania filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, flacko napisał:

@manuelos @pbesc @Czekoladka2 orientujecie się może jak długo wysłane przez Was propozycje wytrzymują na baterii? Tak jak pisałem praca niezbyt obciążająca, ale niektóre laptopy są chyba typowo gamingowe i z nimi może być problem żeby wytrzymały te 4-5h? Chyba, że są aż tak wszechstronne :)

As for battery life, the IdeaPad 5 Pro lasted for 10 hours and 51 minutes within our testing, which includes dialling down the brightness to halfway, and running the PCMark 10 benchmark that simulates office tasks until the battery tank is empty.

https://www.trustedreviews.com/reviews/lenovo-ideapad-5-pro

 

czyli prawie 11h pracy biurowej.

Zwróc uwagę na wagę o ogólne gabaryty. Często jeśli pracujemy, to nie na pustym stole kuchennym ;)  
Sam miałem brać tego della ale odpadł przez matrycę przede wszystkim i gabaryt, ogólny wygląd transformersa i tej całej "dupce" za matrycą.

 

Jeśli będziesz nosił to między 1,6kg (typowy nowy 15,6) a 2kg dużej różnicy nie ma (5pro16). Ale między 1,6 a 2,5 (dell) to już jednak idzie odczuć. Do tego z 0,5kg zasilacz, chyba że na kablu usb jesteś ale to znów dostęp do zasilania. Zasilacz ma te 2m lub nawet 3m sumarycznie. Kabel jaki miałem w matebook to zwykły komórkowy. Nie miałem go gdzie wpiąć w miejscu pracy, bo nie mieścił się przy listwie. Kabel za krótki. 

 

Aha, będziesz pracować na nim. Kolor klawiatury a raczej oznaczeń i ich czytelność.

Laptop-DELL-G15-5511-15.6-165Hz-i7-11800

 

Laptop-LENOVO-IdeaPad-5-Pro-16ACH6-gora.

 

i nie to, że mi się wydaje... Wiem co mówię bo sam się z tym mecze. Do tego stopnia, że przestałem pracować na gamingu bo nic nie widać w dziennym świetle, a w nocy to już totalnie nie nadaje się do niczego, jeśli mamy podświetlanie inne już białe (inne jasne). Ja mam czerwone... 

taxnvmQ.jpg

Edytowane przez Petru23
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Petru23 napisał:

Ja mam czerwone... 

No fajnie, a Dell z mojego linka ma białe, i cały twój misterny wywód na darmo. Ale tak jest jak się ocenia książkę po okładce (na zdjęciach masz wersję z RGB).

W laptopie do montowania filmów najważniejsza jest wydajność i system chłodzenia. Wszystkim doradzasz swoją jedyną słuszną wizję laptopa biurowego, bo zakładasz że jak ty czegoś potrzebujesz to już wszyscy mają te same potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, manuelos napisał:

No fajnie, a Dell z mojego linka ma białe, i cały twój misterny wywód na darmo. Ale tak jest jak się ocenia książkę po okładce (na zdjęciach masz wersję z RGB).

W laptopie do montowania filmów najważniejsza jest wydajność i system chłodzenia. Wszystkim doradzasz swoją jedyną słuszną wizję laptopa biurowego, bo zakładasz że jak ty czegoś potrzebujesz to już wszyscy mają te same potrzeby.

Nie. Zwracam tylko uwagę na klawiaturę. Żeby zainteresowany sam zdecydował a nie ktoś za niego. 

I chyba kliknąłem na link @Czekoladka2, który w avatarze ma to, o czym ja mówię. I tam jest taki

dell-inspiron-g15-wyswietlacz.jpg

Chodzi ogólnie o gamingi. Alby zwrócić uwagę na klawiaturę. 

Wszędzie jadą po tym dellu głównie o matryce. Wiedziałeś o tym? 

Uderz w stół i zacznie śmierdzieć czy jakoś tak... 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Petru23 napisał:

I chyba kliknąłem na link @Czekoladka2, który w avatarze ma to, o czym ja mówię. I tam jest taki

Tam jest taki sam, ale to trzeba umieć czytać a nie tylko przeglądać obrazki:

image.png.dce158c25f2736478bb6e5c975041094.png

 

14 minut temu, Petru23 napisał:

Wszędzie jadą po tym dellu głównie o matryce. Wiedziałeś o tym? 

Tak, to nie jest żadna nowość że Delle mają przeciętne matryce. Dla ciebie nowością pewnie jest że do pracy z video potrzebny jest mocny procesor i dobre chłodzenie nad pokryciem palety kolorów bo mierzysz wszystkich swoją miarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, manuelos napisał:

Tam jest taki sam, ale to trzeba umieć czytać a nie tylko przeglądać obrazki:

image.png.dce158c25f2736478bb6e5c975041094.png

 

Tak, to nie jest żadna nowość że Delle mają przeciętne matryce. Dla ciebie nowością pewnie jest że do pracy z video potrzebny jest mocny procesor i dobre chłodzenie nad pokryciem palety kolorów bo mierzysz wszystkich swoją miarą.

A przepraszam, Lenovo ma zły procesor? W cenie do 4k przy procesor jest bdb. Dedykowane GPU z 4gb ram, matryca WQXGA z pokryciem na poziomie 70 parę % DCI-P3 oraz Adobe RGB i 99%sRGB to nie rozumiem. W notku 3-4k.

Gdzie Twój dell się plasuje w tym momencie? 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Petru23 napisał:

A przepraszam, Lenovo ma zły procesor? W cenie do 4k przy procesor jest bdb. Dedykowane GPU z 4gb ram,

Daj linka to pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, manuelos napisał:

Daj linka to pogadamy

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-16ach6-16-ips-r5-5600h-16gb-ssd-512gb-geforce-gtx1650-windows-11-home

Wysil się. W każdym chyba markecie jest, na allegro... 

Poza tym @Czekoladka2 linkował do xkom i wskazywał cenę.  

O czym chciałbyś porozmawiać? 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Petru23 napisał:

Wysil się. W każdym chyba markecie jest, na allegro... 

Nie napisałeś nawet słowa o specyfikacji a laptop jest w wielu wariantach, więc wybacz że nie będę opowiadał farmazonów jak ty i opierał się na informacjach z IDZD.

No ale jak już dajesz linka to proszę bardzo - w Twojej propozycji jest GTX 1650 zamiast RTX 3050, pomijając ewentualne korzyści z samych rdzeni RT, ta karta (RTX 3050) jest co najmniej 50% wydajniejsza od 1650.

Jeśli chodzi o pracę w Adobe Premiere - Intel sprawuje się tutaj o wiele lepiej, tym bardziej jeśli Ryzen z Lenovo jest limitowany do 35W (podczas gdy w Dellu jest pełne 45W)

Jeśli chodzi o komfort pracy pod obciążeniem dla tych dwóch konstrukcji, to takie są wnioski z testów (Dell G15 / Ideapad )

HCazlKo.png

 

VS:

image.png.dd4fd279a5f488584f54fea102a72ff5.png

 

Czyli pod pełnym obciążeniem jest głośno i gorąco na obudowie w Lenovo (52 stopnie vs 45 w G15) - tak, to właśnie dlatego waży więcej, co dla ciebie jest wadą, bo ma bardziej rozbudowany układ chłodzenia.

 

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu się tak spinasz? Podałem alternatywę dla della, wskazując za i przeciw a Ty zachowujesz się, jakbys to sam miał kupić. 

Niech kolega ma w czym wybierać wiedzac, co jaki oferuje. I daj na luz, wakacje są przecież. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Petru23 napisał:

Czemu się tak spinasz? Podałem alternatywę dla della, wskazując za i przeciw a Ty zachowujesz się, jakbys to sam miał kupić. 

Nigdzie się nie spinam, oceniam po prostu twoje propozycje.  Gdybyś na podaniu alternatywy skończył (jak czekoladka czy pbesc ) i nie wypisywał swoich mądrości to nie musiałbym tego robić.  A tak wylewasz tu jakieś swoje przemyślenia oparte na nikłych własnych doświadczeniach i własnych widzimisię, przeplatane z krytykowaniem (w większości chybionym) innych propozycji. Weź pod uwagę że nie każdy potrzebuje takiego samego laptopa jak ty (fun fact: do tej pory propsowałeś wszędzie MateBooka ale oddałeś i kupiłeś Ideapada Pro i teraz jego będziesz wszystkim proponował tak jak wcześniej MateBooka xD )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei MateBook D 16 i5-12450H/16GB/960/Win11 3899 złotych

Ten MateBook jest w przedsprzedaży. Ma dobre przebiegi na baterii i świetną matrycę FHD o proporcjach 16:10. Jest bardzo dobrze wyposażony i ma solidną obudowę. Spokojnie wytrzyma 5-6 godzin na baterii, a pewnie nawet więcej, w zależności od zastosowań. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Stefan999 napisał:

Huawei MateBook D 16 i5-12450H/16GB/960/Win11 3899 złotych

Ten MateBook jest w przedsprzedaży. Ma dobre przebiegi na baterii i świetną matrycę FHD o proporcjach 16:10. Jest bardzo dobrze wyposażony i ma solidną obudowę. Spokojnie wytrzyma 5-6 godzin na baterii, a pewnie nawet więcej, w zależności od zastosowań. 

Właśnie go odsyłam. Mnie system pokazywał jakieś 2h pracy na baterii po naładowaniu do 100%. Matrycą zadka nie urywa. Mam teraz Lenovo i różnica jest znaczna już na pierwszy rzut oka

Mój Huawei ma przebicie jakieś, pod ładowarka całą obudowa mrowi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił Ci się laptop z defektami. Też mi się zdarzało. Najgorszy był Y700 znajomego. Nowy laptop spędził 2 z 3 miesięcy od zakupu na gwarancji. Trzy razy go odsyłał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...