Skocz do zawartości
Valeri

Temperatury --> Ryzen 7 5800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

A bios sprowadziłeś do default? Też tak miałem, że niektórych opcji nie było po zmianie z Ryzena 3700X. Dopiero reset biosu i się pojawiły opcje właściwe 5800X3D. Oczywiście wcześniej była aktualizacja do najnowszego zanim wsadziłem nowego procka.

Edytowane przez Wraith666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2024 o 13:21, piotrek7900@gmail.com napisał:

Właśnie posadziłem 5800x3d na b450 aorus elite i wcześniej na innym Procku miałem w opciach pbo i curve optimalozer teraz mam dostęp tylko do pbo :/ a ten program potestowal i działa stabilnie 

BIOS najnowszy? CO dla X3D wprowadzili w AGESA 1.2.0.8 jeśli dobrze pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wrzuceniui procka wgrałem najnowszy bios 

W dniu 18.09.2024 o 22:17, Wraith666 napisał:

A bios sprowadziłeś do default? Też tak miałem, że niektórych opcji nie było po zmianie z Ryzena 3700X. Dopiero reset biosu i się pojawiły opcje właściwe 5800X3D. Oczywiście wcześniej była aktualizacja do najnowszego zanim wsadziłem nowego procka.

po wrzuceniui procka wgrałem najnowszy bios 

Teraz, piotrek7900@gmail.com napisał:

 

Teraz, piotrek7900@gmail.com napisał:

 

16 godzin temu, Krisol napisał:

BIOS najnowszy? CO dla X3D wprowadzili w AGESA 1.2.0.8 jeśli dobrze pamiętam. 

najnowszy bios do mojej płyty to AMD AGESA 1.2.0.Cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Od kilku dni zuważyłem jedną rzecz. Podczas grania , gdy procesor jest obciążony , powiedzmy na te 25/30% , to jego zegary co jakiś czas spadają z 4450 do 3600 , powoduje to w grach tzw. stuttering. Temperatura ok 65/70 stopni na CPU , oczywiście Curved w BIOS ustawione na -30. Za to jak odpale test w OCTT i obciąże procesor na 100% wtedy zegary trzymają prawie równo a temperatura ok 62/65 stopni. Sprawdzałem w kilku grach i cały czas jest to samo. Nie wiem teraz , czy wcześniej na to nie zwróciłem uwagi i teraz pytanie , czy to normalne , a może te gry są źle zoptymalizowane , a może jednak mam coś źle gdzieś ustawione. Jeśli chodzi o gry to są to : ASsetto Corsa Competizione , Raceroom , AMS2 , Deathloop , Metal. A Hellsinger.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie spada jak nie ma zapotrzebowania, stutter się od tego nie pojawia.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioskuje , że najpierw pojawia się ten stutter w tym momencie na ten ułamek sekundy spada zapotrzebowanie na procesor , dlatego spada zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, albo coś namieszane w BIOS, albo systemie, może coś w tle chodzi.

Puść dla przykładu CB23 i pokaż ile punktów nabije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik słaby, chociaż w normie, procek pewnie bez żadnego UV i stąd poniżej 14k :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nowe zjawisko polecam przeinstalować sterownik karty na jakiś wcześniejszy. Często gęsto po aktualizacji driverów takie historie się dzieją, bo raz że gry rekompilują shadery, a dwa że te paczki są mniej i bardziej udane. Procesor tutaj nie ma wiele wspólnego w mojej ocenie, temperatury masz dobre. Ewentualnie, dla świętego spokoju, ustawiłbym wszystko na stockowych wartościach i sprawdził. Profil XMP jeżeli masz jeszcze podkręcony też ustawiłbym na domyślne, wgrane ustawienia.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stocku już jechałem , oprócz troche mniejszego klatkarzu , dalej jest ten suttering. Myślałem że to właśnie może być od procesora , temperatur , ale skork wszystko wydaje sie byc ok , to musze pobawić się sterownikami , ale to już w innym wątku. Spróbuje jeszcze coś z tym UV pokombinować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, boban666 napisał:

Na tej płycie od Asusa , to za bardzo nie poszaleje z UV 😂

A czemu? jak nie ma opcji w biosie to masz pbo2 tuner i zapodajesz -30mv z pod windowsa, UV na x3d to 5 sekund roboty i w 99% przypadków te -30 jest stabilne bo to jest max, większy problem jest przy ZEN4 x3d bo tam masz możliwość dać bodajże -45 co raczej u nikogo stabilne nie jest i trzeba szukać niżej :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja , ustawiam na negative , a potem , poniżej wklepuje 30. A czy te zbijanie co chwile zegara z 4450 do 3600 przy stały obciążeniu i temperaturze (70 stopni) , jest normalne 

Edytowane przez boban666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach czy renderingu taki spadek nie jest normalny, w grach owszem, ja mam czasem nawet na osd 3000mhz jak procek ma mało do roboty, gdzie sprawdzasz zegar? pobierz program "core temp" https://portable.info.pl/core-temp-portable/ uruchom i włącz cinebecha mając podgląd na core temp'a 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OCCT masakrujący syntetyk 65stC a w grze, gdzie spada mhz jest 75stC. Nie zdziwiłbym się, gdyby ta kanapka v3d tak się grzała :] W syntetyku nie bierze udziału stąd niższe temperatury. To możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

W testach czy renderingu taki spadek nie jest normalny, w grach owszem, ja mam czasem nawet na osd 3000mhz jak procek ma mało do roboty, gdzie sprawdzasz zegar? pobierz program "core temp" https://portable.info.pl/core-temp-portable/ uruchom i włącz cinebecha mając podgląd na core temp'a 

Sprawdzałem w MSIAF i widać podczas gry że procek się obciąża na te 30/40 procent i zegar spada mimo tego obciążenia na 3600. Pogrzebałem jeszcze trochę w BIOS i dziś CB23 wyszło tak.Zaraz sprawdzę ten programik "core temp"

 1560326394_ACA6BD14-D8BE-4C46-8DA9-0AD8CB068A77.thumb.png.247de4ac6b0ae3d861ea0d0b178fafed.png

Edytowane przez boban666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14700 to nieco słabo ale akceptowalnie, może gorsza sztuka (moja robiła 15000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas gier tak sobie zrzuca po co ma działać na full jak nie potrzeba?, patrząc na te 14700pkt to ci nie spada do tych 3600mhz jak procek jest na full obciążony i wszystko jest w normie, wynik zależy też od tego jakie temperatury trzyma w cinebenchu bo im wyższa temp tym zegar coraz niżej leci, ja zrobiłem raz 15750pkt ale to z bclk 103 + lodówka w pokoju nie spadł poniżej 4575mhz i taki wynik wypluło, okolice 15k w normalnych warunkach bez zabawy z bclk powyżej 100 to normalny wynik.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam w sumie na wynikach CB23 nie zależy , ja bardziej szukam rozwiązania problemów z stutteringiem w grach , ale dochodzę do wniosku że procesor mogę już wykluczyć. Muszę szukać dalej. 

Edytowane przez boban666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnij system na innym dysku na szybko i zobacz. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • No właśnie pokazują to filmiki. Ale, jak by nieco stonowali z szybkich śmierci i dali więcej funu z likwidowania przeciwników, to można by nazwać grę "spadkobiercą" Painkillera
    • Panowie - PlayStation Studios - siedziba - San Mateo, Kalifornia. To właściwie wyjaśnia wszystko.
    • Nie świat sie zmienia tylko UE kombinuje jak tu upupić całe narody - patrz zelony ekoterroryzm gdzie Chinole tylko sie uśmiechają i idą do przodu jak czołg. Ile zakładów zamkną i ile osób straci prace ? Ile podrożeją domu i mieszkania zeby nadążyc za wydumanymi normami ?  Co do kredytu .. niech nasz (nie)rząd zrobi wiecej programów na których zarobią tylko  banki i deweloperzy by wszystkim było lepiej - a skorzysta - jak zwykle tylko garstka a reszta ma przeje....ne Młodzi nie musza juz wychodzić z domu bo ich starzy nie chcą wyrzucać .. i rośnie pokolenie takie jak we Włoszech .. do 35 przebumelować u starych i dobrze się bawić - ale hajs kończy się w połowie miesiąca .. niesamowite .. Oni tam zarabiają nawet 2k euro netto i styka do połowy miesiąca - a nie widziałem żeby codziennie jedli ośmiorniczki
    • Dla mnie było gorsze 
    • taka sobie ta gierka, liczyłem na większą miodność, sprawdzilem kilka klas postaci rożne bronie , poczekam na pełną wersję i znowu spróbuje na razie to taki średniaczek z ładną grafiką, a robienie gameplayowych pętli w kółko gdy przyjemnosc ze strzelania jest umiarkowana nie bawi mnie po prostu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...