Skocz do zawartości
Jaycob

Silent Hill 2 Remake od Bloober Team

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, mURdOcK napisał:

A oglądając filmy i seriale w 25 fps czy filmy w kinie w 24 fps rzygasz ?

Ludzie, Wy chyba macie coś z głową, odnośnie obsesji na punkcie 30 fps. 

Filmy a gry to jednak co innego ;)

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, aureumchaos napisał:

@mURdOcK Gadasz jak konsolowiec... Filmy 24fps sa spoko, wygladaja dobrze i lepiej bez uplynniaczy...

Ale jak grasz i masz 70, 80, 100, 65 FPS i nagle dostajesz w twarz 30 fps to nie ma opcji zeby to wygladalo dobrze... Nie ma szans zeby Twoj mozg nagle przalczycl sie i nie widzial choppines i miazgi 30fps...

Knsolowcy nie ogarniaja bo graja cala gre w 30fps wiec zmian nie ma... Maja caly czas cinematic experience...

Skok z 60+ na 30 to jakby ktoś drapakiem po mózgu Ci drapał... 

Nie no, kolego - po co wycieczki w stronę konsolowców?

Zgoda pełna, że różnice 30/40/60/90/120 + fpsów są widoczne gołym okiem, ale to pod warunkiem że ekran obsługuje te wyższe odświeżania. Bo co Ci z 200 fps jak ekran i tak tylko 60 wyświetli - a sporo osób na konsolach gra wciąż na TV 4k60 maks :E jedyne co się zyskuje to responsywność bo FT jest niski, ale to znów - wszystko zależy od tego jak IL ma TV.

Niemniej, są gry gdzie 60->30 nie boli jakoś super bardzo (np Ghost of Tsushima - ta gra domyślnie powstała pod ps4 i dostała pro patch pod ps4pro, więc była pisana pod 1080p30) a są takie, że brak plynności 60 fps natychmiast czuć w palcach (z nowszych SH2 np.), i są też takie którym nawet 200 fps nie pomaga, ale taki dizajn (until dawn, niezależnie jakie fpsy postać rusza się jak czołg).

Ja na konsolach mnóstwo gier w 30 klatkach ogrywałem, nawet na ps5 mi się zdarzało (np. początkowe lvle w Dead Space remake  bo na początku w 60 klatkach były takie artekfakty że musiałbym na telefonie grać żeby ich nie widzieć) - to tylko albo aż kwestia zacięcia i przestawienia się. U jednego trwa to 15 minut, u innego 15 dni :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, mURdOcK napisał:

Jak to nie ogarniają. Ty myślisz, że to jakiś inny podgatunek ludzi z ograniczeniami? 

Przecież wiele osób, które posiadają konsolę, mają również mocne PC.

Na przykład ja mam RTX 4090 i PS5.

Konsoli nie używam, bo praktycznie wszystko co mnie interesuje ukazuje się w końcu na PC. Wolę poczekać niż grać na PS5. Porównanie CP2077 na PS5 z tym, co może mój komputer, to więcej niż przepaść w jakości, RT/PT i płynności, podobnie, choć nie w tej skali, mamy w  W3 czy HFW.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie da się płynnie mózgiem przeskoczyć z 2 h grania przy 80 fps (mowie o monitorach nie o TV) do nagle 5 minut cutscenki 30 fps zeby nie dostać drgawek.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tgolik napisał:

Na przykład ja mam RTX 4090 i PS5.

Konsoli nie używam, bo praktycznie wszystko co mnie interesuje ukazuje się w końcu na PC. Wolę poczekać niż grać na PS5. Porównanie CP2077 na PS5 z tym, co może mój komputer, to więcej niż przepaść w jakości, RT/PT i płynności, podobnie, choć nie w tej skali, mamy w  W3 czy HFW.

Tylko weź pod uwagę, że większość graczy PC, gra na monitorach przeważnie 27"  IPS a duża część osób posiadających PS5/XSX gra na 55-65 oledach, gdzie takie gry wyglądają o klasę lepiej niż na nawet wypasionym GPU, ale średnim monitorze IPS. 

Co mi z super grafiki, jak monitory inne niż oled tego nie oddają. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mURdOcK

Masz rację, TV Oled to klasa sama w sobie. Ja gram na PC właśnie na takim Oledzie, grania na monitorze już sobie nie wyobrażam.

Natomiast zdecydowana większość konsolowców jednak nie ma Oledów. Raczej starsze LCD ew Qledy Samsunga.

P.S.

Ostatnio doszły mi okularki projekcyjne z matrycami OLED i na nich gram najczęściej. Też dają radę mimo rozdzielczości 1080p@120 na oko. Stosuję downscaling z 1440p lub 4k do rozdzielczości okularów, żeby wydobyć maks. szczegółów.

23_viture_pro_xr_nowe_okulary_do_rozszerzonej_rzeczywistosci_ktore_oferuja_panele_micro_oled_i_szeroka_kompatybilnosc_ze_sprzetami_2_b.jpg

Edytowane przez tgolik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mURdOcK napisał:

A oglądając filmy i seriale w 25 fps czy filmy w kinie w 24 fps rzygasz ?

Ludzie, Wy chyba macie coś z głową, odnośnie obsesji na punkcie 30 fps. 

Człowieku filmy to zupełnie coś innego, poza tym na tv są uplynniacze obrazu. 

Ale 30 fps w grach w dzisiejszych czasach na pc to uwłaczające doświadczenie dla kogoś kto posiada mniej więcej taki sprzęt jak mój, nie wspominając o graczach którzy mają 4090.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie a granie to nie jest to samo. ;)

W grach musisz sterować co robi się problematyczne jak masz za mało klatek. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, aureumchaos napisał:

Mam tego moda na kompie sciagnietego bo on znikl  z nexusa.. Jak chcesz to moge go wrzucic na google drive i podeslac Ci link. On tez usuwa black bary w cut scenkach. 

Ewentualnie zaloguj sie do nexusa i sprawdz ten link

https://www.nexusmods.com/silenthill2/mods/45?tab=files&file_id=77

ale musisz byc zalogowany. 

60% przed Toba jka nic,

Możesz podesłać na dysk ale też spróbuję ściągnąć po robocie i zobaczyć czy działa, gram na tv więc interesuje mnie tylko ściągnięcie locka na 30 fps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mURdOcK napisał:

Tylko weź pod uwagę, że większość graczy PC, gra na monitorach przeważnie 27"  IPS a duża część osób posiadających PS5/XSX gra na 55-65 oledach, gdzie takie gry wyglądają o klasę lepiej niż na nawet wypasionym GPU, ale średnim monitorze IPS. 

Co mi z super grafiki, jak monitory inne niż oled tego nie oddają. 

Tak i siedzą o tych TV 4-5 metrów wiec kompletnie to nie ma żadnego znaczenia ze PC'towiec siedzi przy 27" 60cm, bo zapewne ma nadal większe pole widzenia od tego z PS5 który sobie siadł 5m od 65" TV ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MrKetiw napisał:

Człowieku filmy to zupełnie coś innego, poza tym na tv są uplynniacze obrazu. 

Ale 30 fps w grach w dzisiejszych czasach na pc to uwłaczające doświadczenie dla kogoś kto posiada mniej więcej taki sprzęt jak mój, nie wspominając o graczach którzy mają 4090.

Przecież odniosłem się do słów osoby, która pisała o 30fps w przerywnikach filmowych a nie o samej grze.

A w PC nie masz upłynniaczy? Przecież frame generator też może zwiększyć z 30 do fps w takich przerywnikach filmowych na silniku gry. 

19 minut temu, kadajo napisał:

Tak i siedzą o tych TV 4-5 metrów wiec kompletnie to nie ma żadnego znaczenia ze PC'towiec siedzi przy 27" 60cm, bo zapewne ma nadal większe pole widzenia od tego z PS5 który sobie siadł 5m od 65" TV ;)

Chodzi o kolory i plastykę obrazu, jaką masz w oledach w porównaniu ze standardowymi monitorami IPS a Ty tu wyjeżdżasz z polami widzenia😆

Edytowane przez mURdOcK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no oled jakość obrazu ma perfekcyjna, tutaj każdy LCD z nim przegra. :D

A koledze chodziło o to ze jak się gra w konkretnym FPS to fajnie by było, żeby przerywniki tez były z tym samym FR, no chyba ze to jakieś filmiki prerenderowane to one zazwyczaj sa w 30 fps.

Dobry przykład to ostatnie FF w którym przerywniki są zablokowane na 30 fps nawet renderowane, chyba nie trzeba pisać ze w takiej grze, w której przerywniki są co chwile coś takiego może doprowadzić do szalu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A frame generator nie zwiększa płynności w takich filmikach na silniku gry? To mnie ciekawi, bo wydaje mi się, że AFMF 2 w Radeonach chyba tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz locka na 30fps, to generator nie pomoże. Klatki generowane przez FG, to jednak jest dużo bardziej zaawansowana technologia niż upłynniacze w TV. Raczej nie można ich porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mURdOcK napisał:

A frame generator nie zwiększa płynności w takich filmikach na silniku gry? To mnie ciekawi, bo wydaje mi się, że AFMF 2 w Radeonach chyba tak. 

W tym caly problem ze w SH2R cutscenki renderwoane sa zablokowane na 30fps i FG nie pomoze... Potrzebny jest mod...

 

2 godziny temu, Necronom napisał:

Da się jakoś zmienić ten deszcz? Wygląda tragicznie. O ile w szpitalu to nie jest jeszcze uciążliwe, bo mała lokacja tak ulice miasta po to już masakra. Żadna opcja na to nie wpływa, co bym nie zmienił wygląda tak samo.

A ten mod wypróbuj...

https://www.nexusmods.com/silenthill2/mods/105?tab=description

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mURdOcK napisał:

A frame generator nie zwiększa płynności w takich filmikach na silniku gry? To mnie ciekawi, bo wydaje mi się, że AFMF 2 w Radeonach chyba tak. 

FG z filmikami sobie nie radzi, nawet chyba nie ma możliwości, aby je upłynnił. To jest interpolator do grafiki 3D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fandom tej serii chyba nie przestanie mnie nigdy zaskakiwać. Czytałem komentarze tak dla jaj pod jednym z filmów. Wychodzi z nich, że psychofani to geniusze z psychologii i Masahiro Ito nie ma pojęcia o potworach i symbolice w SH2, które sam przecież stworzył 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MrKetiw napisał:

Dałem tej grze jeszcze jedną szansę, stwierdziłem że skoro tutaj na forum tyle ludzi jest zafascynowanych ta gra to coś muszę robić nie tak...

Zrobiłem sobie nastrój w pokoju, słuchawki, odpaliłem tym razem na 65" oledzie i... Gra się rewelacyjnie! Całkiem inne odczucia z gry, graficznie z hdr też wygląda to o wiele lepiej niż na monitorze a co najważniejsze zniknął całkowicie stuttering, nie wiem jakim cudem ale gra chodzi jak masło w 4k z dlss na jakość w 60 fps, jedynie cienie ściąłem. 

Jestem już po tych początkowych apartamentach i naprawdę daje rade, zdecydowanie polecam granie na tv w ta grę. 

Mi się wydaję drogi "Przyjacielu" że tutaj zwyczajnie całą magię robi duży OLED TV w 120Hz z VRR i porządnym HDR gdzie przy takim tytule kontrast i czerń robią kosmiczną wręcz robotę. Tak czy siak problemów z Unreal Engine 5 nie da się zaczarować i występują one niezależnie od sprzętu czy też platformy bo wynika to z specyfiki tego silnika. Dodatkowo jak ktoś ma dobre nagłośnienie lub przyzwoite słuchawki to klimat w Silent Hill robi się równie gesty co mgła w tym miasteczku. Tak czy siak tytuł ten był i będzie zawsze stał niebagatelną opowieścią i tutaj historia wychodzi na pierwszy plan. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane uczucia, ale to wynika z moich preferencji. Nie grałem w oryginał. Wszyscy rozpływają się nad SH2R. Spróbowałem i... nie wiem czy chce się w ten sposób bawić. Gra robi znakomicie, to, co mam robić. A ja przez to odczuwam... dyskomfort. Jak przypomną sobię RDR2, W3, Uncharted, Tomby, itd = wszystko inne co nie jest Residentem, SH, Alanem W i Dead Spacem... to czuję radość z grania, poznawania przygody, obcowania ze światem. Tutaj, to czuję radość, gdy... wyłączam grę. :) Schodzi ze mnie napięcie, stress. :). Gra REWELACYJNIE buduje klimat, tylko ja nie wiem, czy wchodzenie w niego sprawia mi fun - a zaliczyć muszę (!), bo tylu graczy nie może się mylić! ;).

A czekają jeszcze AW2 i DSr. :) 
JPDL, ciężkie jest życie gracza. 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tgolik napisał:

@mURdOcK

Masz rację, TV Oled to klasa sama w sobie. Ja gram na PC właśnie na takim Oledzie, grania na monitorze już sobie nie wyobrażam.

Natomiast zdecydowana większość konsolowców jednak nie ma Oledów. Raczej starsze LCD ew Qledy Samsunga.

P.S.

Ostatnio doszły mi okularki projekcyjne z matrycami OLED i na nich gram najczęściej. Też dają radę mimo rozdzielczości 1080p@120 na oko. Stosuję downscaling z 1440p lub 4k do rozdzielczości okularów, żeby wydobyć maks. szczegółów.

23_viture_pro_xr_nowe_okulary_do_rozszerzonej_rzeczywistosci_ktore_oferuja_panele_micro_oled_i_szeroka_kompatybilnosc_ze_sprzetami_2_b.jpg

Możesz rozwinąć temat z tymi okularami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@*** ChOpLaCz *** Może horrory to nie twój konik. A tu wybrałeś tego cięższego kalibru. Gra świetna, ale z drugiej strony zmuszać się, żeby grać w coś co nie sprawia radości. No cóż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiesz, że on najpierw oczami wybiera gry a dopiero potem zastanawia się czy mu się podobają? :E Typowy wzrokowiec i oczywiście bez urazy.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, RDR2 zachwalane niesamowicie, a po 3 godzinach zdałem sobie sobie, że to jednak nie gra dla mnie i dałem sobie spokój. Wiem, że już do niej nie wrócę. I nie będę w nią grać, tylko z tego powodu bo świetna. Świetna może, ale nie moje klimaty.

Edytowane przez Necronom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś gra dużo i jest świadomym graczem (zna rynek gier) to wie czego można się spodziewać po danej grze. Nie ma tutaj wytłumaczenia typu "mój gust" bo mamy 2024 rok i wszelakie możliwe informacje o grach są szeroko dostępne w necie, nawet jeśli ktoś nie zna niektórych serii gier.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy na jutubie nie oddadzą feelingu z gry. Można zobaczyć, ale zobaczyć a jednak pograć to dwie różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...