Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

10 lat z oledami i chyba trzeba zaakceptować że jest to problem nie do przeskoczenia :( Szkoda tylko, że bywają matryce fantastyczne, niemal zerowy poziom, a bywają też totalne śmiecie gdzie nawet na białym widać pasy :(

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, ciekawe czy to kwestia tolerancji odrzutów, czy jakiś noob w fabryce zagapił się na koleżankę i śmiecia wrzucił nie do tego koszyka co trzeba :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to nie jest nawet sprawdzane pod względem Siena Mora (jak to brzmi🤣🤣). Bo po co. Zapewne prawda jest taka, że 3/4 produkcji by szło na śmietnik. A tak idzie wszystko do sklepu, a te najbardziej gówniane oddają ludzie w 14 dni. 

Pamiętam jak dziś mój pierwszy 77C1. Matko boska, miałem tak jebitną szachownicę na białym i szarym, że zastanawiałem się co tu się wydarzyło. Dopóki tego nie trafiłem, to nawet nie wiedziałem, że banding może być też widoczny na czym innym niż szary i ciemne sceny 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem do ASUSa PG27AQDM wyszedł kolejny firmware (szybkie tempo ostatnio), który podobno ostatecznie poprawia HDR 🙃

Wprowadza też spore różnice w dostępnych profilach HDR i tak jak jest w większości OLEDów, wybieramy większą jasność albo większą dokładność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie na tą chwilę są warte przypatrzenia monitory 27 1440p oraz 32 4K.

W ciągu miesiąca muszę coś zakupić i raczej będzie to 27 bo te drugie to już za duży koszt (jak by były poniżej / w okolicy 5 tysięcy to jeszcze bym bardziej brał pod uwagę).

Po głowie chodzi mi LG 27GS95QE-B. Czy może coś innego proponujecie?

Dodam, że pod uwagę biorę tylko klasyczne płaskie 16:9.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zasady 27" i 5k złota to słaba cena. To trochę jakbyś za 55" miał zapłacić 20tys zł. Oczywiście nikt nie zabroni, tylko to strasznie drogo jak za taki skrawek ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, 27 to max 3.5-4. Za 5500 masz 32 4k qd-oled. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True, ale nawet te 32" za 5K to zdrowo odjechana cena ;) 

Ciągle szukam alternatywy na wygnanie i wychodzi mi że IPS 32" WQHD dodają już do chipsów jako wkładkę, więc pewnie będzie musiała wjechać taka sieczka trochę.. albo 42" C3 za te 3koła z hakiem. Tylko to nie wiem czy mi się zmieści. Nie wiem ile będzie miejsca na biurku ani nawet czy będzie biurko XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz znajomych w niemcach to lg 27" nic nie przebije za 566 euro , ew jakaś firma może pośrednicząca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

True, ale nawet te 32" za 5K to zdrowo odjechana cena ;) 

Ciągle szukam alternatywy na wygnanie i wychodzi mi że IPS 32" WQHD dodają już do chipsów jako wkładkę, więc pewnie będzie musiała wjechać taka sieczka trochę.. albo 42" C3 za te 3koła z hakiem. Tylko to nie wiem czy mi się zmieści. Nie wiem ile będzie miejsca na biurku ani nawet czy będzie biurko XD

Jak masz miejsce i budżet, to do gier zdecydowanie 42".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obawiam się ze nie będę miał miejsca przez dłuższy czas tak z rok-dwa :]

W sumie to laptop by sie przydał na początek, ale 10k pln kosztuje sensowne cokolwiek z RTX4080. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

42" to praktycznie wszędzie idzie zmieścić, szerokość ma około 93cm, a nogi 72cm.

Eksploatuje 42" Oled od końca 2022r, zapewne ma już 5tys godzin przepracowanych, z czego większość czasu w przeglądarce internetowej i matryca dalej jak nowa.

Laptopa z matrycą Oled z 2022r i przepracowane ma z 3tygodnie. 😂 

Wybierz to, co będzie spełniało twoje wymagania na 1-2lata.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie no, 27 to max 3.5-4. Za 5500 masz 32 4k qd-oled.

5500 się odnosiło do 32 4K - za 27 tyle bym nie dał.

Cały czas się teraz zastanawiam czy opłaca mi się brać 32 4K zamiast 27, różnica w cenie to jakieś 2 do 2,5 tysięcy. Serce jest za większym ale rozum się przeciwstawia ;-) 

Jak gram w gry z 3 osoby na padzie (czyli teraz elden) to gram na TV LG C1 55 cali.

Na monitorze w tej chwili gram głównie w BF (czy inne fpsy, RPG które ogrywam myszką).

Poza ceną druga sprawa to wydajność. Jednak w 1440p łatwiej będzie wykarmić wyższy FPS w multi bez DLSSów i FG. Natomiast na TV w singlu nie mam problemu z włączeniem DLSS. Karta na tą chwilkę to 3080 Ti więc w 4K natywnie nie pociągnie.

Ogólnie zakup monitora OLED przyszedł z tydzień temu jak niefortunnie zahaczyłem kablem od słuchawek o fotel gdy się obracałem. Jako, że słuchawki były wpięte do USB w monitorze to ten się przewrócił i upadł na kubek. Co dało mi efekt półksiężyca jak poniżej:

 

  

monitor.jpg

Edytowane przez Kabor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej bierz tańszy. W razie czego zostanie na drugi. 

Tak czy siak szykuj się na zmianę GPU. Na pewno z 4k i nowymi grami warto mieć GPU nie za mocno wykastrowane i aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Minciu napisał:

W razie czego zostanie na drugi.

To był wypadek i nie zamierzam go powtarzać ;-).

Karta pewnie wpadnie nowa 5080 ale trzeba jeszcze troszkę poczekać.

Za 5,6k PLN jest LG 32GS95UE-B (ale mało recenzji jeszcze na rtings nie ma). W podobnej cenie jest gigabyte FO32U2.

Ciekawe czy w ciągu 3 tygodni jest jakaś możliwa promka na nie bo troszkę za drogie ;-)

 

EDIT

Na stronie LG:

LG 27GS95QE-B jest za 4K

LG 32GS95UE-B jest za 5,6K

Teraz wyłapałem kod z banku ING na 7% do tego za rejestracje na stronie jest dodatkowe 2% oraz dodatkowe -100PLN. W aplikacji banku piszą, że kody się sumują.

Wtedy całościowo wychodzi już poniżej 5K za 32 cale.

Jak by 27 mieli na stronie w cenach porównywalnych z netem to bym zakupił a tak to ma sens tylko przy droższym.

Kod ważny do końca marca. Będę miał zagwózdkę.

 

 

Edytowane przez Kabor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajny ten ekran, tylko szkoda że 27". Czekam aż za <= 3500 będzie 32" 16:9 albo lepiej jakiś taki >=42" 21:9 bo z tego co przez chwilę używałem aw3423dwf to te 34 cale dla 21:9 to malutko. Taki LG UltraGear 45GR95QE za 3500 byłby miodzio. A niestety klepią tylko te 27" jakby inne rozmiary były zakazane.

Edytowane przez kadajo
Niepotrzebne cytowanie filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, panie jeszcze raz pan zacytujesz filmik, który jest ledwo dwa pietra wyżej to się zdenerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, cichy45 napisał:

niestety klepią tylko te 27" jakby inne rozmiary były zakazane.

Klepią 27 i 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mój 32" 1440p :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4K brać i nie marudzić :P Tam gdzie FPS zaboli wrzucasz DLSS i narka, lecisz jakbyś miał WQHD

Edytowane przez kadajo
Cytowanie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba oszalałeś, a tam gdzie zabraknie mocy to co, DLSS Performance i mam sobie wypalać oczy grając w DLSS FHD na monitorze 4K. Thank you, no. ;)

Tak wiem, kup RTX'a 4090 ble ble ble 🤣

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już do 1440p ta karta czasem wymaga DLSS by utrzymać FPS, a co dopiero 4K XD I cięcie detali na medium super :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...