Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2023 o 18:05, Kris Dee napisał:

Testowałem przez kilka dni Better Clear Type Tunner i Mactype. Niestety oba programy nie działają z najnowszymi przeglądarkami.

Na pewno? Sprawdzałeś "Chromium tweak" stąd?
https://github.com/snowie2000/mactype/issues/932#issuecomment-1598653839

 

  

W dniu 5.12.2023 o 08:46, Art385 napisał:

Macie na dellach gwarancje na wypalenia i się przejmujecie? Katowałbym bez taryfy ulgowej. 

To mnie zawsze najbardziej bawi w tym temacie jak nadrabiam posty, producent deklaruje 3 lata gw to użytkownicy robią co mogą, paski, ikony i inne fikołki żeby panel padł ale po gwarancji 8:E

Za 2-3 lata będą fajniejsze monitory (OLED), idealny czas żeby sprzedać świeżo wymienioną sztukę na gw i kupić coś nowego

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wu70 

Dodałem ten klucz i parametr startowy, ale wciąż nie działa z najnowszą wersją chrome.  

 

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacType nie korzystałem. Mam tylko Better ClearType ustawiony na RGB 1800

Korzystam z Opery i mi to w niej nie działało, aż teraz poczytałem co piszecie i co zrobiłem:

  • Dodałem wartość DWORD w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Opera (musiałem utworzyć klucz Opera)
  • do skrótu uruchamiającego przeglądarkę dodałem parametry --disable-lcd-text --disable-features=RendererCodeIntegrity --disable-font-subpixel-positioning (w elemencie docelowym po znaku ")

Po restarcie przeglądarki jakość czcionek od razu o wiele lepsza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest news, że Apple z Vision Pro może coś nastawi na właściwe tory w temacie 3D. :)

A co do tego wyżej,  ciekawe jak by wyświetlał ten model 27" 8K współczesne gry robione pod TAA, gdyby podać sygnał bez AA, ale natywnie 8K. Chciałbym to zobaczyć. Gdzie by to pomogło, a gdzie nie i jak ogólnie by to się prezentowało. Nie wiem jak inni, ale przy 27" między 8K a 32K to ja już różnicy bym raczej nie dostrzegł, więc to już ten święty grAAl (brute force AA ;) )

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho dalej byłoby widać aliasing bo linię będą schodkami.  Potrzebne jest chociaż najlżejszy algorytm AA by upłynnić przejścia między pikselami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michaelius33 czy widzisz aliasing na wydruku z laserówki? Laserówka drukuje tak, że albo punkt na kartce jest, albo nie. Także przy 8K na 27-31" oczywiście jak zaczniesz szukać aliasingu, to może i znajdziesz, ale bez jakiegoś specjalnego szukania, to praktycznie będzie on pomijalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki sam zestaw jak Alienware co było wiadomo od jakiegoś czasu

hej Samsung - kiedy 38 calowy  ultrawide 1600p qd-oled?

Edytowane przez MuziPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztofPL

Po przemyśleniach i zapytaniach tutaj na forum zdecydowałem jednak , że kupię monitor QD-OLED i spróbuję go w domu jak się sprawuje. Największe obawy mam co do zagiętego ekranu, zobaczymy również czy będzie mi przeszkadzało mniejsze PPI wzgledem mojego obecnego 32 " 4K Philipsa . Co ciekawe wziąłem Philipsa Evnię gdyż jest obecnie najtańsza 3,6 tys zł w media expert . Jutro lub pojutrze odbiorę w sklepie stacjonarnym ( po zamówieniu w sklepie internetowym ) i potestuje na spokojnie w domu. Gdyby do 14 dni mi nie przypasował wówczas oddam go do sklepu i będę czekał na płaskie w przyszłym roku . Dobrze, że zakup przez internet i odbiór w ich sklepie stacjonarnym jest adekwatne do zakupu internetowego a więc objęte 14 dniowym zwrotem ( upewniłem się na infolinii jak i w sklepie docelowym ) .  Dam znać ewentualnie podam zdjęcia z odczucia mając oba monitory na biurku . Jesli wszystko będzie ok to 3,6 tys jest dobrą ceną za taką zabawkę w porównaniu do tej samej matrycy Samsunga w monitorze Della i G8, które są droższe o 1-2 tys zł . Czy matryce niby te same a może jednak różnią się ogólną jakością zobaczymy . Zbadam pracę wentylatora , która podobno z najnowszym oprogramowaniem wgrywanym przez aplikację Philipsa jest dobra , posiadam bezgłośny komputer podczas przeglądania internetu/ oglądania filmów , jestem bardzo uczulony na szum wentylatora, drgania cewek w zasilaczu, pracy przetwornicy , zobaczymy co mi się trafi . Gdy go będę odbierał na pewno go wstępnie rozpakuję w sklepie gdyż wiem, że zdarzały się porysowane matryce (  wiemy, że delikatne błyszczące powłoki ochronne matrycy są bardzo delikatne i łatwo je zarysować  ) .

Edytowane przez KrzysztofPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatna apka, jak ktoś nie chowa paska zadań, a chce trochę odciążyć oleda. 

Apka ustawia poziom przezroczystości paska zadań. Wpływ na wypalenie pewnie jest minimalny, ale sam efekt zlewania się z czarną tapetą jest ciekawy.

https://apps.microsoft.com/detail/9PF4KZ2VN4W9?hl=pl-pl&gl=US

 

Zrzut-ekranu-2023-12-13-203818.png

Zrzut-ekranu-2023-12-13-203801.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KrzysztofPL 

Po przesiadce z 32" 4k największy problem to może być dla ciebie PPI i fringing.

@MSky7 

Auto ukrywanie więcej pomoże. W trybie ciemnym sam pasek nie jest problemem. Najgorsze są jasne ikony na czarnym tle i godzina z datą.

Mój OnePlus Nord CE:

IMG-20231213-220323175-2.jpg

IMG-20231213-220606781-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi autoukrywanie przeszkadza, wolę już wypalenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kris Dee napisał:

największy problem to może być dla ciebie PPI i fringing.

Po opisie w ciemno stawiam dolary przeciwko orzechom, że zwróci bez wzgledu na ppi czy frining :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MSky7 napisał:

Mi autoukrywanie przeszkadza, wolę już wypalenie. 

To w takim razie przeźroczysty pasek ma sens, ale zamiast czarnego pulpitu używałbym zmieniających się tapet, tak żeby nie było dużego kontrastu do ikon i godziny/daty.

2 godziny temu, Voodoo 2 napisał:

Po opisie w ciemno stawiam dolary przeciwko orzechom, że zwróci bez wzgledu na ppi czy frining :E

Wyczuwasz nerwicę natręctw?😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak plan na darmowe przetestowanie i zwrot najmniejszym kosztem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztofPL

 

 Dzis po pracy lub jutro pojade po niego bo juz dotarl do sklepu docelowego w moim zamieszkaniu. Zobaczymy.

Edytowane przez KrzysztofPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było rtings zrobił roczne podsumowanie. Wszystkie oledy wypalone. Jeden bardziej drugie mniej 7200h.

https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-burn-in-test-updates-and-results

poza tym promocja na g8 na stronce samsunga za 3800zł.

https://www.pepper.pl/promocje/monitor-samsung-odyssey-g8-g85sb-34-oled-175hz-3440x1440-at-samsung-767707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s95c dopiero 8 miesięcy a reszta 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztofPL

Ok i jestem po 5 godzinach testowania Philipsa Evnie , pierwszego monitora Oled  w domu . W porównaniu do mojego obecnego 4K 32 VA  - na plus wiadomo - czerń i wszystko z nią związane, kąty widzenia , kolory , odświeżanie 144 hz zachowując 10 bitową głębię kolorów . Filmy z hdr wyglądaja obłędnie . Nawet nie widać przygasania ekranu przy dużym % wyświetlania jasnych obrazów . Nie przeszkadza mi zagiety obraz, czcionki wyglądają bardzo dobrze , nie widzę efektu tęczy i poświaty . A teraz minusy  -    po godzinie spędzonej jeszcze w dzień zaczęły mi łzawic oczy i piec, coś było nie w porzadku, patrząc do góry i na dól szybko oczami widać , że coś jest nie tak - i wyszło szydło z worka, wystarczyło , że w swoim S23 Ultra włączyłem nagrywanie filmu w zwolnionym tempie - widać pieknię stroboskop Oleda a mój poczciwy stary Philips 326M ani drgnie , bardzo to widać . Jestem kolejną osobą, która ma tak czuły( zepsuty) wzrok . Co do mniejszego PPI 140vs 110 - niestety widać aliasing krawędzi i tego nie przeskoczymy , mniej ostry obraz , nie stosuję AA gdyz rozmazuje obraz ( na monitorze 4K nie musiałem gdyż aliasing jest bardzo mały nie to co tutaj na Oledzie) . Chyba go jutro oddam gdyż mniejsze PPI moze bym jeszcze zdzierżył, ale stroboskopu nie dam rady znieść . Skoro Dell DWF i Samsung G8 mają tę samą matrycę to i na nich jest stroboskop? Próbowałem Vsync wyłączyć bez zmian , dopiero zmniejszenie odświeżania na 120hz trochę niweluje pulsację ale mimo to nadal w  newralgicznych momentach jest widoczna i odczuwana . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ile masz ustawioną jasność?  Za wysoka męczy oczy.  Ja miałem 30 a to jest 80 nits. Może oglądałeś materiały HDR i jasność była na maxa?  Zejdź dziś z jasnością i zobaczy czy będzie lepiej z oczami.

U mnie na Acer Oledzie sprawdziłem telefonem nic nie mruga ani nie pulsuje. Odświeżanie w windows 240 Hrz.  Tutaj mam jasność na 19 i oczy nie bolą.

Z ciekawostek pobór prądu monitora 20 Watt a na białym oknie forum 25 Watt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztofPL

Nie, to nie jest zwiazane z jasnością , wiem ile nitów jest dla mnie ok, mogę na starym monitorze 4K ustawic 150 nit w nocy i nie meczy tak jak 30 nit na tym Oledzie , niestety stroboskop jest straszny , nawet na szarym obrazie widać bez uzycia telefonu w trybie slowmo , a gdy go włączę to jest masakra, stroboskop na dyskotece gdzie mój 3 letni Philips VA ani drgnie. Próbowałem wszystkiego , wszelkie ustawienia odświeżania pionowego, gsync, jasnosci kolory wszelkie inne ustawienia ekranu i w programie bez zmain  Co ciekawe na stronie producenta pojawił się drugi ten sam model różniący się końcową cyfrą 0 vs 01 i co ciekawe gdy da się porównanie obu modeli to wszystkie dane techniczne są takie same więc różnica tkwi zapewne w elektronice ( możliwe , że stroboskopowanie jest wyeliminowane  bo po co wypuszczać drugi model , zobaczcie sobie sami na stronie producenta wpisujac Philips Evnia w google  . Za chwilkę jadę go zwrócić do sklepu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2023 o 11:38, Keken napisał:

Nie wiem czy już było rtings zrobił roczne podsumowanie. Wszystkie oledy wypalone. Jeden bardziej drugie mniej 7200h.

https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-burn-in-test-updates-and-results

... podobnie jak LCD - no chyba, że one od początku były tak nierówne?

Takie info: wszystko się wypala, włącznie z podświetleniem które jest pod matrycami LCD. Na OLED, MicroLED, PDP, CRT trzeba tylko dbać, by nie było miejscowego wypalenia (podświetlenie LCD świeci zwykle całe, więc nie wypala się tak "miejscowo").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...